31.01.21, 16:08

Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy, którego od lat integralną częścią są aukcje przedmiotów, pamiątek, przeżyć i spotkań. Tegoroczne licytacje rozpoczęły się jeszcze przed dniem finału – jest ich ponad 143 tys. - część już się zakończyła, a niektóre potrwają nawet do 12 lutego.

Na tegorocznych aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele ciekawych eksponatów znajdą miłośnicy motoryzacji - można bowiem wylicytować auta - od trabanta po ferrari
Wśród przedmiotów przeznaczonych na licytację znalazły się też: torba babci, megafon polityka i obraz namalowany przez... konia
Perełką może być podobizna pomysłodawcy i wieloletniego organizatora WOŚP
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 16:10
   Niezaprzeczalną gwiazdą tegorocznego finału jest… ferrari. I to nie byle jakie ferrari, bo model f430, którego ostatni egzemplarz zszedł z taśm produkcyjnych w 2009 roku. Ten dwudrzwiowy kabriolet wyposażony w ośmiocylindrowy silnik w układzie "V" o mocy nawet 515 KM i rozpędzający się do "setki" w czasie od 3,6 do 4,1 s., był produkowany we włoskiej Modenie od 2004 r. Dziś dostępne na portalach sprzedażowych modele można kupić za około pół miliona złotych. Na licytację ferrari wraz ze swą najnowszą książką "Inaczej" wystawił dziennikarz Radek Kotarski.

   Aktualna cena to 450 tys. 101 zł.
   • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 16:11
    Ciekawą pozycją, która zamyka finałową trójkę jeśli chodzi o wartość licytacji, jest piękny drewniany jacht żaglowy. Cena, jaką już osiągnął, sięga 40 tys. 300 zł.
  • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 17:05
   Wspaniały gest księdza Kazimierza Klabana z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Duchowny po raz kolejny przekazał zebrane podczas mszy pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - Mam wielu naśladowców wśród proboszczów - zapewnia WP kapłan.
  • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 17:12
   - Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził, bo w kościele zorganizowaliśmy licytację rzeczy przekazanych przez parafian oraz loterię. Była impreza, kawa i ciasto, a cały dochód, nie tylko datki z tacy, przekazaliśmy na WOŚP - mówi Wirtualnej Polsce ks. Kazimierz Klaban z Elbląga.

   - Wydarzenie zorganizowaliśmy już czwarty raz. Kiedyś media traktowały to jak sensację, bo ksiądz daje na WOŚP. Cieszę się, bo wiem, że teraz mam wielu naśladowców wśród proboszczów - dodaje kapłan.

   Podczas mszy świętej ks. Klaban podzielił się z wiernymi osobistą historią.
   • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 17:13
    Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało - mówił duchowny.
    • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 17:14
     czas mam je przed oczami. Na jednym aparacie, na drugim. Jak EKG robili, też serduszka były ponaklejane. Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi, który w danym momencie go potrzebuje. A w tamtym potrzebowałem go ja - dodał duchowny cytowany przez "Express Elbląg".

     dsnsjqm
     Ksiądz stwierdził, że gdyby nie sprzęt kupiony przez fundację Jurka Owsiaka, to nie wyszedłby z choroby. - Nie wiem, czy to jego zasługa, mojego zdrowia, czy daru z nieba, ale po udarach mózgu jestem dziś człowiekiem funkcjonującym. Po pierwszym byłem człowiekiem bardzo niesprawnym, a po miesiącu już odprawiałem msze - powiedział ks. Klaban.

     WOŚP gra "Finał z głową". Podano pierwsze kwoty

     Na koniec nabożeństwa ks. Kazimierz Klaban zszedł z ambony i wrzucił do puszki wolontariuszowi całą tacę zebraną podczas nabożeństwa. Od siebie również dorzucił datek.

     Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 29 zbiera pieniądze na ratowanie służby zdrowia. Tegoroczna zbiórka zostanie przekazana na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, a hasło przewodnie wydarzenia to "Finał z głową". Po godzinie 15 w niedziele zebrano na ten cel ponad 53 mln złotych.
  • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 18:05
   Pięciocyfrową kwotę będzie musiał wysupłać również ten, kto zechce oprawić sobie w ramkę jeden z wpisów na Twitterze. Jego autorką jest była posłanka, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.
  • black_jotka Re: WOŚP 31.01.21, 18:08
   10 tys. zł gwiazdor polskiego kina Andrzej Chyra wysprząta mieszkanie zwycięzcy aukcji. A Dawid Podsiadło dostarczy nam do domu trzy upieczone przez siebie serniki. Lokalizacja nie ma znaczenia. Wokalista przywiezie słodkości na terenie całej Polski
  • seremine Re: WOŚP 31.01.21, 18:38
   "Diabelska organizacja!" - krzyczy i tupie nogą ksiądz, który przegonił wolontariuszkę WOŚP z chodnika przed kościołem pw. św. Szczepana w Krakowie. "Wara stąd" - usłyszała od duchownego

   Jak znadzie sie w szpitalu I zobaczy na sprzecie medycznym serduszka WOSP to moze zmadrzeje fanatyk w czarnej sukni...
  • mala200333 Re: WOŚP 31.01.21, 21:44
   WOŚP 2021. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 29. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Już teraz na koncie WOŚP jest ponad 91 milionów. Czy uda się pobić rekord tym razem? Zbieramy dla Was najnowsze informacje....wp.pl
  • mala200333 Re: WOŚP 01.02.21, 14:53

   Ksiądz Sylwester z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Grabowie Wielkim (woj. dolnośląskie) znów dopuścił się kontrowersyjnego zachowania. Wolontariuszki WOŚP twierdzą, że duchowny publicznie miał zwyzywać je od "szumowin
   • mala200333 Re: WOŚP 01.02.21, 14:57
    Krzysztof 1967
    4 godziny temu
    Mam 53 lata. Urodziłem się w rodzinie katolickiej, uczęszczałem na religie, wziąłem kościelny ślub, nawet kilka razy zaangażowałem sie w jakieś akcje w kościele typu pomożecie! Lecz od 4 (czterech) lat przestałem chodzić do kościoła i nie przyjmuje kolędy! Jeśli BÓG istnieje to istniej w niebie nie w kościołach a księża to nie jest BÓG! Jestem zniesmaczony tym całym fetorem kościelnym, pychą , arogancją, bezczelnością i zakłamaniem Księży!! Jeśli ktoś jest szumowiną to juz prędze Księża nie normalni ludzie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka