Dodaj do ulubionych

do kiedy gotowć na mineralnej ??

31.12.08, 11:18
dziewczyny mój szkrab skończy niebawem 8m. i zastanawiam się jak długo gotować
mu na wodzie mineralnej gotuje i daje mleko na "żywcu", a jak jest u Was??
Obserwuj wątek
    • deela Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 11:56
      to wode MINERALNA sie gotuje?
      czemu ty dziecko maltretujesz?
      • puellapulchra Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:03
        O maj gad, moje 7-miesięczne dziecko już od dawna na kranówie.... O
        ja wyrodna! big_grin
      • babcia47 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 07.01.09, 03:05
        niestety "zywca" powinno sie gotować, bo wykryto w nim wiecej
        zanieczyszczen i bakterii niż w "kranówie"..mimo polecania przez IMID
    • naomi19 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:08
      Jeżei już nie chcesz podawac kranówy, bo jest np bardzo
      zanieczyszczona, to nie podawaj wody mineralnej, nawet dorośli nie
      powinni jej pić bez wskazań zdrowotnych (konkretnych i konkretnej
      wody), już lepiej źródlana no i niekoniecznie żywiec akurat smile
    • magdaan1 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:09
      Moja mała ma 6 m-c i nadal podaję jej mleczko na mineralnej i jak narazie nie
      mam zamiaru przestać nie rozumię poprzednich wypowiedzi, wydaje mi się, że to
      jest indywidualna sprawa a poprzednie wypowiedzi wręcz to krytykują
    • naomi19 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:09
      Ja podaję kranówę, choć mieszkam na śląsku.
    • deela wody mineralnej sie NIE gotuje 31.12.08, 12:42
      w temperaturze wrzenia część minerałów zmienia skład chemiczny i staje się
      szkodliwymi dla człowieka
      trujesz dzieciaka
    • smerfetka8801 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:44
      nigdy zawsze tylko kranówka i mała nie miała najmniejszych problemów zdrowotnych
      • smerfetka8801 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:49
        jeszcze jedno jeśli już ktoś nie wiadomo po co upiera sie przy wodzie
        butelkowanej to tak jak deela pisze nie gotować to po pierwsze a po drugie nie
        może to być zwykła mineralna tylko woda specjalnie dla niemowląt.już naprawdę
        lepsza kranówka od mineralnej...
    • ma-gusia Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:56
      ja mojej malej od poczatku robilam mleczko na wodzie z kranu, z tym ze jak
      gdzies jechalismy gotowalam wode, wlewalam do termosu i mala pila zawsze ta sama
      - z domu, dodam ze miala kolki, teraz ma 8msc.
      • lolajna7 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 16:09
        Ja gotuję na kranówie tyle że przelanej przez filtr(Brita czy jakoś
        tak-taki dzbanek z filtrem wymiennym) a czasem na wodzie źródlanej
        (Żywcu bo akurt taką piję)szczególnie jak jestem u kogoś i chcę jej
        zrobić herbatkę. Co do kranówy- kranówa kranówie nierówna wink
        • hanna26 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 16:21
          O rety, dziewczyny, litościiii!

          Po pierwsze:
          "Nie rozumiem", a nie "nie rozumię".

          A wracając do tematu. Podajecie wodę mineralną i uważacie że to jest super zdrowe? To spójrzcie sobie łaskwie na datę produkcji i date przydatności do spożycia. I spytajcie samych siebie, czy woda, która przez dwa lata stoi w plastikowej butelce, jest naprawdę zdrowa. Jeśli uznacie, że tak - to już jest wyłącznie Wasz problem.
    • yrenka84 Tylko kranówa... 31.12.08, 16:30
      Jak powiedziałam, że robię małej mleko na "Mama i ja" to dostałam taką burę, że
      aż mi się łyso robiło... Poza tym składniki z wody mineralnej wypierają niektóre
      składniki odżywcze. Od razu pediatra kazała nam przejść na kranówę(gotować przez
      5 min).
      Pozdrawiam!
      • mieeke Re: Tylko kranówa... 31.12.08, 18:10
        a zrodlana mozna gotowac?
        • yrenka84 Re: Tylko kranówa... 31.12.08, 18:51
          Pediatra wprost powiedziała, żeby gotować tylko na kranówie(żadna źródlana i
          mineralna)
          • weviorka Re: Tylko kranówa... 31.12.08, 19:29
            Mojemu maluszkowi podaje mleczko tylko na kranowce i gotuje ja raz a
            potem tylko podgrewam, gdybym za kazdym razem miala gotowac wode
            przez 5 minut a potem ja studzoc i tak w kolko to po pierwsze
            dziecko by mi z glodu padlo ( bo czasem nie wyczuje mometu gdy jest
            juz glodny) a po drugie wydawalabym majatek na gaz i zimna wode do
            studzenia wrzątku.
            • monaka5 Robię tak 01.01.09, 20:26
              jak Ty i jak jest za gorąca dolewam wodę z butelki.
              Pozdrawiam Monika
        • deela Re: Tylko kranówa... 01.01.09, 14:13
          zrodlana mozna
          tylko nadal nie wiem po co
          ja OD POCZATKU dawalam na kranowie
    • ag_maja Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 19:27
      od początku daję synowi kranówę. nigdy nie dawałam mineralnej. syn
      jest na piersi i herbatki (z przegotowaną kranówą) pije gdzieś od
      miesiąca (ma 5 m-cy). wcześniej jak dostawał lekarstwa, które trzeba
      podać na wodzie, to też na przegotowanej kranówie. starszy też tak
      dostawał. nigdy nie było żadnych sensacji żołądkowych smile
    • osa551 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 00:50
      Od początku używam przefiltrowanej kranówy, tak jak dla reszty rodziny.

    • franczii Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 10:29
      Dopoki dawalam mleko modyfikowane, to do przygotowania uzywalam
      mineralna bo tak mi bylo wygodniej. Podgrzewalam a nie gotowalam.
    • jasmin80 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 13:35
      My robimy mleko na przegotowanej kranówce, mamy filtr do wody więc
      trochę tą wodę oczyszcza.
    • parasolka Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 14:38
      od poczatku uzywam przegotowanej kranowki
    • ciri_77 MIneralna dawałam do picia - nieprzegotowaną 01.01.09, 19:34
      a mleko robiłam na przegotowanej wodzie z kranu (aczkolwiek jako mieszkanka wsi,
      obdarzona studnią - mam dobrą wode)
      • latona26 Z butli lepsza! 01.01.09, 20:33

        Ja od początku podawałam mojej małej (teraz 5 mies) przegotowaną
        wodę źródlaną! Nie wyobrażam sobie poić maleństwa wodą z kranu, bo
        wiem jaki proces uzdatniania ona przechodzi zanim dostaje się do
        kranu, ile ma w sobie chloru i innej chemii. Nie miałabym serca
        podawać jej noworodkowi. Fakt faktem, że gdybym mieszkała w górach,
        to podawałabym wodę z kranu, ale że mieszkam we Wrocławiu... Używam
        Dobrawy, ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Nie polecam
        Żywca ani wody mineralnej, bo ma w sobie zbyt dużo pierwiastków,
        które faktycznie pod wpływem gotowania mogą ulegać przetwożeniu w
        inne związki. Co do podstawowego pytania, myślę, że tak jak wiele
        innych produktów, zmienie wodę po skończeniu roku.
        Pozdrawiam!
        • deleine Re: Z butli lepsza! 01.01.09, 20:37
          to co dajemy "na wodzie" to na przegotowanej kranówce

          pozytywną opinię imid ma wszystko co zasili konto odpowiednią kwotą i nie świeci
          w ciemnościach
          • wesola01 Re: Z butli lepsza! 01.01.09, 21:05
            deleine napisała:


            > pozytywną opinię imid ma wszystko co zasili konto odpowiednią
            kwotą i nie świec
            > i
            > w ciemnościach
            >
            bzdury, pozytywną opinie ma ta woda, ktora ma odpowiedni sklad-
            czyli jest niskozmineralizowana i ma małą ilość sodu.
            • deleine Re: Z butli lepsza! 02.01.09, 12:26
              tak, to ciekawe co piszesz
              może znasz kogoś kto tam pracuje? czy może chcesz żebym ci tę osobę przedstawiła?
              • naomi19 Re: Z butli lepsza! 06.01.09, 23:32
                deleone masz rację, zreztą to wiadomo nie od dziś, nikt już chyba
                nie patrzy na te etykietki po aferze
    • wesola01 kranówa jest obrzydliwa 01.01.09, 21:03
      (bo to nic innego jak oczyszczone scieki wpuszczone do rzeki). syf
      koszmarny mamy w Krakowie, wiec dziecku daję niechętnie- w
      ostatecznosci. malemu robie mleko i herbatki na wodzie zrodlanej
      primavera, doprowadzam do wrzenia, chlodze i jest ok.
    • ola.bombola Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 22:06
      My gotujemy na źródlanej lub oligoceńskiej, mnie zapach chloru po prostu
      odrzuca, dziecku tego nie podam.
    • teritom Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 02.01.09, 12:41
      Ja również podaję źródlaną, mały ma 13 miesięcy i wszelkie próby
      przejścia na "kranówkę" kończyły się rozwolnieniem sad Dziś byłam u
      pediatry i ona również zaleciła podawanie wody źródlanej bo z całą
      pewnością zdrowsza niż "kranówka".
      • eww122 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 03.01.09, 20:03
        ja również podaje małej wodę źródlaną po uprzednim przegotowaniu mała ma 4
        miesiące i podaje jej już tak 2 miesiące i nic jej nie jest tfu tfu a u mnie w
        mieście to taki syf z kranu leci, że ja czasem brzydzę się pić taką wodę nawet
        po 5 min przegotowaniu a co dopiero dać ją dziecku fuj!!
    • nommika Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 06.01.09, 23:56
      ja gotuję nadal na mineralnej, ale używam wody gerbera. mój maluch ma skończone
      11 mies.
      • papiki Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 07.01.09, 10:12
        ja mam tak paskudną kranówkę w smaku, że używam jej tylko do
        gotowania makaronu i ziemniaków. Do herbaty, zup, kasz itp używam
        wody z 5l baniaków. Córka ma 2 lata i do przygotowania mleka daję
        przegotowaną taką wodę i dolewam zimnej (źródlana nestle aquarel).
        • jomadi84 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 07.01.09, 12:53
          u mnie kranówa super! mieszkam w płocku tu woda jest ozonowana i podobno najlepsza w mazowieckim smile owszem kupuję wodę mineralna gerbera dla małego ale dostaje ja samą do picia albo mam ją na wszystkie wypady: spacery, nagła potrzeba zimnej przegotowanej albo jak jadę do innego miasta do rodziny ale nigdy jej nie gotuję!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka