miocaro 31.12.08, 11:18 dziewczyny mój szkrab skończy niebawem 8m. i zastanawiam się jak długo gotować mu na wodzie mineralnej gotuje i daje mleko na "żywcu", a jak jest u Was?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
deela Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 11:56 to wode MINERALNA sie gotuje? czemu ty dziecko maltretujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
puellapulchra Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:03 O maj gad, moje 7-miesięczne dziecko już od dawna na kranówie.... O ja wyrodna! Odpowiedz Link Zgłoś
babcia47 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 07.01.09, 03:05 niestety "zywca" powinno sie gotować, bo wykryto w nim wiecej zanieczyszczen i bakterii niż w "kranówie"..mimo polecania przez IMID Odpowiedz Link Zgłoś
naomi19 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:08 Jeżei już nie chcesz podawac kranówy, bo jest np bardzo zanieczyszczona, to nie podawaj wody mineralnej, nawet dorośli nie powinni jej pić bez wskazań zdrowotnych (konkretnych i konkretnej wody), już lepiej źródlana no i niekoniecznie żywiec akurat Odpowiedz Link Zgłoś
magdaan1 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:09 Moja mała ma 6 m-c i nadal podaję jej mleczko na mineralnej i jak narazie nie mam zamiaru przestać nie rozumię poprzednich wypowiedzi, wydaje mi się, że to jest indywidualna sprawa a poprzednie wypowiedzi wręcz to krytykują Odpowiedz Link Zgłoś
naomi19 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:09 Ja podaję kranówę, choć mieszkam na śląsku. Odpowiedz Link Zgłoś
deela wody mineralnej sie NIE gotuje 31.12.08, 12:42 w temperaturze wrzenia część minerałów zmienia skład chemiczny i staje się szkodliwymi dla człowieka trujesz dzieciaka Odpowiedz Link Zgłoś
smerfetka8801 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:44 nigdy zawsze tylko kranówka i mała nie miała najmniejszych problemów zdrowotnych Odpowiedz Link Zgłoś
smerfetka8801 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:49 jeszcze jedno jeśli już ktoś nie wiadomo po co upiera sie przy wodzie butelkowanej to tak jak deela pisze nie gotować to po pierwsze a po drugie nie może to być zwykła mineralna tylko woda specjalnie dla niemowląt.już naprawdę lepsza kranówka od mineralnej... Odpowiedz Link Zgłoś
ma-gusia Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 12:56 ja mojej malej od poczatku robilam mleczko na wodzie z kranu, z tym ze jak gdzies jechalismy gotowalam wode, wlewalam do termosu i mala pila zawsze ta sama - z domu, dodam ze miala kolki, teraz ma 8msc. Odpowiedz Link Zgłoś
lolajna7 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 16:09 Ja gotuję na kranówie tyle że przelanej przez filtr(Brita czy jakoś tak-taki dzbanek z filtrem wymiennym) a czasem na wodzie źródlanej (Żywcu bo akurt taką piję)szczególnie jak jestem u kogoś i chcę jej zrobić herbatkę. Co do kranówy- kranówa kranówie nierówna Odpowiedz Link Zgłoś
hanna26 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 16:21 O rety, dziewczyny, litościiii! Po pierwsze: "Nie rozumiem", a nie "nie rozumię". A wracając do tematu. Podajecie wodę mineralną i uważacie że to jest super zdrowe? To spójrzcie sobie łaskwie na datę produkcji i date przydatności do spożycia. I spytajcie samych siebie, czy woda, która przez dwa lata stoi w plastikowej butelce, jest naprawdę zdrowa. Jeśli uznacie, że tak - to już jest wyłącznie Wasz problem. Odpowiedz Link Zgłoś
yrenka84 Tylko kranówa... 31.12.08, 16:30 Jak powiedziałam, że robię małej mleko na "Mama i ja" to dostałam taką burę, że aż mi się łyso robiło... Poza tym składniki z wody mineralnej wypierają niektóre składniki odżywcze. Od razu pediatra kazała nam przejść na kranówę(gotować przez 5 min). Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
yrenka84 Re: Tylko kranówa... 31.12.08, 18:51 Pediatra wprost powiedziała, żeby gotować tylko na kranówie(żadna źródlana i mineralna) Odpowiedz Link Zgłoś
weviorka Re: Tylko kranówa... 31.12.08, 19:29 Mojemu maluszkowi podaje mleczko tylko na kranowce i gotuje ja raz a potem tylko podgrewam, gdybym za kazdym razem miala gotowac wode przez 5 minut a potem ja studzoc i tak w kolko to po pierwsze dziecko by mi z glodu padlo ( bo czasem nie wyczuje mometu gdy jest juz glodny) a po drugie wydawalabym majatek na gaz i zimna wode do studzenia wrzątku. Odpowiedz Link Zgłoś
monaka5 Robię tak 01.01.09, 20:26 jak Ty i jak jest za gorąca dolewam wodę z butelki. Pozdrawiam Monika Odpowiedz Link Zgłoś
deela Re: Tylko kranówa... 01.01.09, 14:13 zrodlana mozna tylko nadal nie wiem po co ja OD POCZATKU dawalam na kranowie Odpowiedz Link Zgłoś
ag_maja Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 31.12.08, 19:27 od początku daję synowi kranówę. nigdy nie dawałam mineralnej. syn jest na piersi i herbatki (z przegotowaną kranówą) pije gdzieś od miesiąca (ma 5 m-cy). wcześniej jak dostawał lekarstwa, które trzeba podać na wodzie, to też na przegotowanej kranówie. starszy też tak dostawał. nigdy nie było żadnych sensacji żołądkowych Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 00:50 Od początku używam przefiltrowanej kranówy, tak jak dla reszty rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
franczii Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 10:29 Dopoki dawalam mleko modyfikowane, to do przygotowania uzywalam mineralna bo tak mi bylo wygodniej. Podgrzewalam a nie gotowalam. Odpowiedz Link Zgłoś
jasmin80 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 13:35 My robimy mleko na przegotowanej kranówce, mamy filtr do wody więc trochę tą wodę oczyszcza. Odpowiedz Link Zgłoś
parasolka Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 14:38 od poczatku uzywam przegotowanej kranowki Odpowiedz Link Zgłoś
ciri_77 MIneralna dawałam do picia - nieprzegotowaną 01.01.09, 19:34 a mleko robiłam na przegotowanej wodzie z kranu (aczkolwiek jako mieszkanka wsi, obdarzona studnią - mam dobrą wode) Odpowiedz Link Zgłoś
latona26 Z butli lepsza! 01.01.09, 20:33 Ja od początku podawałam mojej małej (teraz 5 mies) przegotowaną wodę źródlaną! Nie wyobrażam sobie poić maleństwa wodą z kranu, bo wiem jaki proces uzdatniania ona przechodzi zanim dostaje się do kranu, ile ma w sobie chloru i innej chemii. Nie miałabym serca podawać jej noworodkowi. Fakt faktem, że gdybym mieszkała w górach, to podawałabym wodę z kranu, ale że mieszkam we Wrocławiu... Używam Dobrawy, ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Nie polecam Żywca ani wody mineralnej, bo ma w sobie zbyt dużo pierwiastków, które faktycznie pod wpływem gotowania mogą ulegać przetwożeniu w inne związki. Co do podstawowego pytania, myślę, że tak jak wiele innych produktów, zmienie wodę po skończeniu roku. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
deleine Re: Z butli lepsza! 01.01.09, 20:37 to co dajemy "na wodzie" to na przegotowanej kranówce pozytywną opinię imid ma wszystko co zasili konto odpowiednią kwotą i nie świeci w ciemnościach Odpowiedz Link Zgłoś
wesola01 Re: Z butli lepsza! 01.01.09, 21:05 deleine napisała: > pozytywną opinię imid ma wszystko co zasili konto odpowiednią kwotą i nie świec > i > w ciemnościach > bzdury, pozytywną opinie ma ta woda, ktora ma odpowiedni sklad- czyli jest niskozmineralizowana i ma małą ilość sodu. Odpowiedz Link Zgłoś
deleine Re: Z butli lepsza! 02.01.09, 12:26 tak, to ciekawe co piszesz może znasz kogoś kto tam pracuje? czy może chcesz żebym ci tę osobę przedstawiła? Odpowiedz Link Zgłoś
naomi19 Re: Z butli lepsza! 06.01.09, 23:32 deleone masz rację, zreztą to wiadomo nie od dziś, nikt już chyba nie patrzy na te etykietki po aferze Odpowiedz Link Zgłoś
wesola01 kranówa jest obrzydliwa 01.01.09, 21:03 (bo to nic innego jak oczyszczone scieki wpuszczone do rzeki). syf koszmarny mamy w Krakowie, wiec dziecku daję niechętnie- w ostatecznosci. malemu robie mleko i herbatki na wodzie zrodlanej primavera, doprowadzam do wrzenia, chlodze i jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
ola.bombola Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 01.01.09, 22:06 My gotujemy na źródlanej lub oligoceńskiej, mnie zapach chloru po prostu odrzuca, dziecku tego nie podam. Odpowiedz Link Zgłoś
teritom Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 02.01.09, 12:41 Ja również podaję źródlaną, mały ma 13 miesięcy i wszelkie próby przejścia na "kranówkę" kończyły się rozwolnieniem Dziś byłam u pediatry i ona również zaleciła podawanie wody źródlanej bo z całą pewnością zdrowsza niż "kranówka". Odpowiedz Link Zgłoś
eww122 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 03.01.09, 20:03 ja również podaje małej wodę źródlaną po uprzednim przegotowaniu mała ma 4 miesiące i podaje jej już tak 2 miesiące i nic jej nie jest tfu tfu a u mnie w mieście to taki syf z kranu leci, że ja czasem brzydzę się pić taką wodę nawet po 5 min przegotowaniu a co dopiero dać ją dziecku fuj!! Odpowiedz Link Zgłoś
nommika Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 06.01.09, 23:56 ja gotuję nadal na mineralnej, ale używam wody gerbera. mój maluch ma skończone 11 mies. Odpowiedz Link Zgłoś
papiki Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 07.01.09, 10:12 ja mam tak paskudną kranówkę w smaku, że używam jej tylko do gotowania makaronu i ziemniaków. Do herbaty, zup, kasz itp używam wody z 5l baniaków. Córka ma 2 lata i do przygotowania mleka daję przegotowaną taką wodę i dolewam zimnej (źródlana nestle aquarel). Odpowiedz Link Zgłoś
jomadi84 Re: do kiedy gotowć na mineralnej ?? 07.01.09, 12:53 u mnie kranówa super! mieszkam w płocku tu woda jest ozonowana i podobno najlepsza w mazowieckim owszem kupuję wodę mineralna gerbera dla małego ale dostaje ja samą do picia albo mam ją na wszystkie wypady: spacery, nagła potrzeba zimnej przegotowanej albo jak jadę do innego miasta do rodziny ale nigdy jej nie gotuję!! Odpowiedz Link Zgłoś