Dodaj do ulubionych

Eksluzywna wiedza

05.11.04, 19:47
Jak wam sie podoba to zdanie (wlasnie w Onecie znalazłem):

Jak powiedział, będąc szefem Agencji Wywiadu, miał dostęp do "naprawdę
ekskluzywnej wiedzy".

Ręcznie szytej według projektu Kogos Znanego?
Obserwuj wątek
    • h_hornblower Re: Eksluzywna wiedza 05.11.04, 21:58
      brezly napisał:
      > Jak powiedział, będąc szefem Agencji Wywiadu, miał dostęp do "naprawdę
      > ekskluzywnej wiedzy".
      >
      > Ręcznie szytej według projektu Kogos Znanego?

      Nie, tu trzeba czytać miedzy wierszami... Siemiątkowski - bo o niego chodzi - to
      nie tylko samotny heros na wschodnich rubieżach. To takze jak widać łeb nie od
      parady i erudyta jakich mało! Doskonale podebrałes cytacik.

      Przecież tylko nam, prostaczkom, ekskluzywny kojarzy sie z elitarnością,
      niedostepnościa dla ogółu itd. Siemiątkowski jednak sugeruje wybytnym czonkom
      rzondu i panu discoprezydentowi, ze dysponuje zapisem nieformalnych przesłuchań
      byłego prezesa Orlenu, dokonanych pod celą. Bo przecież dla tego giganta i jego
      adwersarzy słowo "ekskluzywny" ma oczywistą konotację. To eks-kluzywny, czyli "z
      kluzy". Nam, naiwnym, kluza kojarzy się co najwyżej z jachtingiem. Dla nich
      kluza to jak dla naszych przodków miejsce przymusowego pobytu, cela,
      więzienie... W ten jakże finezyjny sposób Siemiątkowski punktuje bez mydła!

      pzdr
      horny
      • stefan4 Re: Eksluzywna wiedza 05.11.04, 22:28
        h_hornblower:
        > To eks-kluzywny, czyli "z kluzy". Nam, naiwnym, kluza kojarzy się co najwyżej
        > z jachtingiem.

        Aha, to dlatego Francuz zaplątany w łańcuch kotwiczny mówi ,,Ekskluze-mła''...

        - Stefan

        www.ipipan.gda.pl/~stefan/Irak
        • klymenystra -_- n/t 06.11.04, 10:02

        • ardjuna Re: Eksluzywna wiedza 06.11.04, 12:46
          stefan4 napisał:

          > Aha, to dlatego Francuz zaplątany w łańcuch kotwiczny mówi ,,Ekskluze-mła''...

          Tak, a kiedy widzi nadbiegającego rozwścieczonego brytana, mówi: Mehhrrrd! -
          iżby go w ten sposób zachęcić do porzucenia niecnych zamiarów i zamerdania
          chwostem.
        • ewakurz Re: Eksluzywna wiedza 08.11.04, 23:33
          stefan4 napisał:

          >
          > Aha, to dlatego Francuz zaplątany w łańcuch kotwiczny mówi ,,Ekskluze-mła''...
          >
          > - Stefan
          >
          ----->Na co Don Corleone mu wyluszcza, ze odgornie zadecydowano, ze exkluzowany
          nie bedzie tylko jeszcze nieco wiedzy nabedzie al bagno.
    • kicior99 Re: Eksluzywna wiedza 06.11.04, 14:15
      gdy bylem mlody myslalem ze ekskluzywny wywiad to taki, podczas ktorego
      dziennikarz i interlokutor siedza na drogich skorzanych meblach i popijaja
      niebieskie drinki z parasolka...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka