himen2
17.08.06, 21:21
Witam. Pisałem na forum Zdrowie i stąd wziąłem pod uwagę tarczycę. Może to
głupie, ale mam nadzieję, że w końcu wiem co mi jest i mogę się zacząć
leczyć. Nigdy nie miałem problemów z tym, wszystko świetnie pamiętałem,
żadnych problemów z intelektem. Wszystko zaczęło się gdzieś pod koniec 2004
roku. Wtedy zacząłem odczuwać problemy z zapamiętywaniem bieżących spraw, np.
o czym myślałem przed chwilą, o czym mówiłem, rozmawiałem z kimś. Dodatkowo
zauważyłem, że "obniżył" mi się iloraz inteliencji. Dodam, że zawsze
uczyłem się świetnie, nie używałem żadnych używek (nawet grama alkoholu),
żadnych narkotyków itp.! Ten problem powraca i chyba samemu nie odejdzie.
Proszę więc Was o pomoc. Te objawy może niezbyt znacząco się pogłębiają, ale
cały czas trwają. No i próbowałem brać bilobil (prawie pół roku), jednak to
chyba nic nie dało. Poradzono mi więc badania tarczycy. Okazało się, że w
naju 05 miałem TSH 3,17 uIU/ml przy normie [0,27-4,20]. Nic nie robiłem więc.
Teraz już jednak mam dość tego, znów zrobiłem badania w czerwcu tego roku i
wyszło TSH zawyżone - 4,91 uIU/ml a poza tym za niski cholesterol i zawyżoną
bilirubinę (ale to mam chyba przez inną chorobę). I miałem robione USG
tarczycy, jednak poza wymiarami mam tylko, że "zmian ogniskowych nie
stwierdzono".Przepisano mi jod. Zażywalem go przez 2 miesiące. I nawet z
autosugestią, że to to głupie TSH było przyczyną i wmawianiu sobie, że
poprawia się, tak naprawdę nic (chyba) się nie poprawiło. Poza tym zauważyłem
brak apetytu (a jestem szczupły), senność, zmęczenie (już dość długo),
depresję (okresowo), nerwowość, podrażnienie i często mam obniżoną temeraturę
ciała. I już brakuje mi sił... jedynie próbuję tą kawą poprawiać sobie
zdolności pamięciowe i koncentracyjne. 2 tygodnie temu zrobiłem znów badania
(na własną rękę). I wyszło: 1) LIM. - za dużo 2) HB - za dużo 3) TSH: 3,69 4)
FT4 - 1,48 ng/dl [0,932-1,71] 5) FT3 2,90 pg/ml [1,5-4,1] 6) Anty TPO - 58,15
IU/ml [ < 34] 7) Anty TG 181 IU/ml [0-40]. Idę z tymi wynikami do
endokrynologa. Ale proszę, powiedzcie czy te objawy mogą być od tarczycy?
Może alzheimer - ale to dopiero pierwsze objawy czytałem od 25 roku życia - a
gdzie mi do tego wieku... Proszę o pomoc i dziękuję Wam za jakiekolwiek posty.