Dodaj do ulubionych

Rozmyslania "sezonowe"

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.07, 20:42
Co sadzicie o klasycznej klasyfikacji Webera: Eklezja czyli Kosciol
R-K, Kosciol (czyli Luteranie i Kalwini), Denominacje np.
Zielonoswiatkowcy czy Baptysci, Sekty czyli np. Mormoni i Kulty np.
Swiadkowie Jehowy. Zreszta Rzym tez odszedl od swych najlepszych
tradycji, np. mszy odprawianej po lacinie. Tylko Zydzi i Muzulmanie
biora obecnie wiare na serio: Tora jest wciaz czytana w Hebrajskim a
Koran w Arabskim. Msze w jezykach narodowych to zreszta odznaka
glebokiego kryzysu, w ktorym Rzym odwoluje sie do taniego populizmu -
ksiadz modlacy sie do wiernych zamiast do Boga. No, ale to tylko
takie moje "seasonal comments"...
Obserwuj wątek
    • Gość: x Re: Rozmyslania "sezonowe" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.07, 20:50
      nie to forum. Idź na "religię"!
      • Gość: kagan Re: Rozmyslania "sezonowe" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.07, 21:13
        TO Forum! Max Weber byl NAUKOWCEM!
        • Gość: Kagan Re: Rozmyslania "sezonowe" IP: 212.14.17.* 18.12.07, 14:13
          1. Wiadomo, ze zarowno Muzulmanie jak i Zydzi sa tez podzieleni, a
          nienawisc "miedzysekciarska" u nich jest porownywalna tylko z
          nienawiscia miedzy katolikami a protestantami w Pln. Irlandii (co
          ciekawsze, to akurat Anglikanizm jest ze wszystkich wyznan
          protestanckich najbardziej podobny do Katolicyzmu)...
          2. Kiedys w Johannesburgu trafilem na msze po portugalsku, i na
          poczatku myslalem ze to lacina (koscielny porugalski jest naturalnie
          blizszy lacinie niz wspolczesny jezyk mowiony np. w Lizbonie)...
          3. National Geographic w imie 21 wiecznej demokracji zrobil
          sensacyjny, oparty na zle przetlumaczonych zrodlach dokument, ktory
          z Judasza robi powiernika Jezusa. Ale to jest tylko rodzaj SF, a
          raczej Religious Fiction i z Ewangelia niewiele ma wspolnego. Powiem
          tu jak Muzulmanie: jest tylko jedna prawdziwa Ewangelia: wedlug
          Chrystusa, tyle, ze niestety ona zaginela. Stad mozna dorabiac do
          istniejacych rozne fantastyczne hipotezy, i nawet z Judasza robic
          swietego. Tyle, ze takie bajki latwo jest obalic, jako iz sa one
          tworzone wylacznie po to, aby zarobic pare dolarow...
          4. Da Vinci Code to film dla totalnych nowo wiekowych idiotow,
          ktorzy o religii nie wiedza nic, a cala swoja wiedze opieraja na
          historycznym anytkatolizyzmie wiekszosci Amerykanow. Na dodatek
          fatalnie zrobiony. Wszystko co tam jest znalem juz jakies 10 lat
          temu, ale w znacznie bardziej poglebiony sposob. Dziwie sie, ze
          mozna bylo tyle zarobic na tak marnej ksiazce i jeszcze gorszym
          filmie...

          • Gość: Nightmare Re: Rozmyslania "sezonowe" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.07, 14:30
            > Da Vinci Code

            ciekawe ile zarobili scenarzyści i reżyserzy..
            pewnie marne grosze w porównaniu do tych
            którzy go przereklamowywali

            wystarczy rzucić temat:
            "Obalamy Coś do czego Lenie jesteście zmuszani"
            a na końcu śmieją sie marketingowcy
            • Gość: ;) Re: Rozmyslania "sezonowe" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.07, 17:01
          • latarnick Ewangelia wg Chrystusa 25.12.07, 21:27
            > jest tylko jedna prawdziwa Ewangelia: wedlug Chrystusa, tyle, ze
            niestety ona zaginela.

            Otoz nie zaginela, jest nia Ewangelia Jana. Podyktowal ja Filipowi
            Ewangeliscie, ktory byl Grekiem, sam Jezus niedlugo po ukrzyzowaniu.
            Patrz: Barbara Thiering "The Book That Jesus Wrote. John's Gospel"
            • Gość: Kagan Re: Ewangelia wg Chrystusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.07, 21:48
              Podytktowal? Znaczy sie pisac nie umial... :(
              • Gość: leonard3 Kagan wypierdek piekla IP: *.adsl.inetia.pl 25.12.07, 22:07
                Ej kagan, zoofil,owiec kopulant. NIe przebieraj sie w komze i ogonem
                na msze nie dzwon, szatanie umyslowo niesprawny, wypierdku piekla.
                ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha
                • Gość: Kagan Re: Kagan wypierdek piekla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.07, 23:04
                  Wiesz, bawi mnie ta bezsilna zlosc religiantow, kiedy jedynym
                  ich "argumentem" staja sie chamskie ataki ad personam. Wasze
                  zachowanie dowodzi glownie tego, ze wasza tzw. wiara to jedna wielka
                  lipa, i ze ludzie wierzacy sa z definicji ograniczeni umyslowo i
                  reprezentuja brak jakiejkolwiek kultury osobistej... :(
              • latarnick Re: Ewangelia wg Chrystusa 25.12.07, 22:17
                Filip znal lepiej pisana Greke, a poza tym Jezus mogl miec, od tego
                krzyza, troche niesprawna reke
                • Gość: Kagan Re: Ewangelia wg Chrystusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.07, 23:05
                  Powiedzmy sobie wiec pelna prawde o tym, ze rabe Jeszua byl bardzo
                  ubogi duchem... :(
                  • latarnick Re: Ewangelia wg Chrystusa 25.12.07, 23:14
                    niemniej slusznie reformowal faryzejska moralnosc, dzis
                    reprezentowana przez uczonych w nie tym pismie co trzeba glupich
                    rabinow
                    • Gość: Kagan Re: Ewangelia wg Chrystusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.07, 23:17
                      Jak wiekszosc reformatorow, sprowadzil na ludzkosc jeszcze gorsze
                      kleski, niz te, ktore by ja spotkaly bez tych "reform"... :(
                      • latarnick Re: Ewangelia wg Chrystusa 25.12.07, 23:23
                        a skad mogl przypuszczac ze jego nauki trafia do Watykanu, Berlina i
                        Waszyngtonu?
                        • Gość: Kagan Re: Ewangelia wg Chrystusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.07, 13:12
                          Wyraznie dawal do zrozumienia ze jest Bogiem, synem Boga, a tylko
                          przez czysty przypadek takze i Zydowki Miriam... A wiec:
                          1. Byl Bogiem, wiec powinien wszystko wiedziec, w tym pelne
                          konsekwencje swych wszystkich czynow.
                          2. Byl zwyklym oszustem, jakich sporo w i wokol kosciolow, boznic i
                          meczetow.
                          3. Tertium non datur...
                          • Gość: leonard3 Heroinisci i cpuny ateizmu IP: *.adsl.inetia.pl 26.12.07, 14:57
                            No, patrzcie jak sie ci apostolowie ateizmu dwoja i troja.
                            Dlaczego tak rozpaczliwie agitujecie do swojej ateistycznej sekty?
                            Tak jak heroinista nie lubi cpac samotnie , tak i ateista potrzebuje
                            podzielic sie swoja rozpaczza i bezsensem swego bytu.
                            W gromadzie, ateistycznym kundlom wyc z rozpaczy latwiej.
                            • mrzorba Re: Heroinisci i cpuny ateizmu 26.12.07, 23:38
                              A masz ty jakikolwiek pojedynczy argument poza kolejna porcja
                              bluzgow? No coz, jestes przeciez typowym polskim katolikiem, pelnym
                              tolerancji, poszanowania dla innych niz twoje pogladow i milosci do
                              blizniego... :(
    • Gość: Kagan Argumantacja w stylu Jana Pawla II Wielkiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 12:13
      atolski21 napisał: Argument za czym? Przeciez nikt sie nie ponizy do
      dyskusji z facecikiem na twoim pod-poziomie intelektualnym. Wskakuj
      glizdo z powrotem do du*pu urbana, faktow i mitow czy innego szamba
      z ktorego wypelzles. Na ciebie to moge najwyzej narzygac z
      obrzydzenia.
      - Jak widac adminom takie chamskie ataki na niewierzacych nie
      przeszkadzaja, bowiem admini to ludzie glebokiej wiary, a wiec pelni
      nienawisci do niewierzacych... :(
      • kala.fior en'merdum ergo sum 27.12.07, 19:44
        widzę chłopcy, Leo & Kago, ze przypadliście sobie to gustu .
        A muzę tak po prostu zdzwońcie się albo spotkajcie się in persona i rzucie się
        sobie w objęcia ?

        W międzyczasie serdecznie radze złożyć sobie własne forum na te przyjacielskie
        pogaduszki. Tytuł mogłyby być "Budka z piwem", "Właśnie po oczach", "X
        krucjata", "Do pierwszego zawalu" etc.
        • Gość: Kagan Re: en'merdum ergo sum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 20:20
          O co ci chodzi? Kolejny z ciebie nawiedzony katolik a la leonard czy
          atolski?
          • Gość: x Re: en'merdum ergo sum IP: *.sdl.vectranet.pl 27.12.07, 23:30
            TEST

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka