>Mnie zaciekawiło to:
>> a co do wspomnianych 36 tys jest inna mozliwość aby to obejść...
>> przedsawiciel tego banku napewno nie wspomni o tym na forum...
>Czy piszesz o jakiejś możliwości, o której wiesz, czy zadajesz w tej >sprawie
>pytanie?
Pamiętacie ten wątek z forum Dombanku? Nie chciałem tego tam rozwijać, bo nie
chcę się narażać...

Ale tu chciałbym pociągnąć temat, bo pogłówkowałem i
sam wpadłem na jeden pomysł. Mianowicie zasada jest taka, że jeśli ktoś spłaca
powyżej 90% kredytu w przeciągu 1/3 okresu kredytowania, to bank stosuje
opłatę według tego ich wzoru. Przyjmijmy, że zaciągam kredyt na 30 lat i
opłata obowiązuje mnie przez pierwsze 10 lat. Po 5 latach chcę refinansować
kredyt i robię tak: Zmieniam okres kredytowania na 15 lat (przyjmijmy, że mam
zdolność), 1/3 okresu dla mnie to teraz właśnie 5 lat - i co? mogę spłacić bez
opłat? Co myślicie?
P.S. Przed ostatnią zmianą zasad w Mille dało się obejść ich opłatę (w okresie
3 pierwszych rat) na takiej zasadzie, że refinansowaliśmy kredyt kredytem w
innym banku, ten bank musiał zgodzić się wypłacić kredyt na ROR kredytobiorcy
(który de facto i tak jest kontem wyznaczonym do spłaty), po czym klient robił
to np na 4 dyspozycje przez 4 dni robocze, bo millennium nie może pobrać
pieniędzy na spłatę kredytu z konta klienta bez dyspozycji!!! Właśnie dlatego
teraz Mille to zmieniło. Więc są luki w bankach w tych kwestiach...