Dodaj do ulubionych

Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na ominięcie?

02.04.08, 13:04
>Mnie zaciekawiło to:
>> a co do wspomnianych 36 tys jest inna mozliwość aby to obejść...
>> przedsawiciel tego banku napewno nie wspomni o tym na forum...
>Czy piszesz o jakiejś możliwości, o której wiesz, czy zadajesz w tej >sprawie
>pytanie?

Pamiętacie ten wątek z forum Dombanku? Nie chciałem tego tam rozwijać, bo nie
chcę się narażać... smile Ale tu chciałbym pociągnąć temat, bo pogłówkowałem i
sam wpadłem na jeden pomysł. Mianowicie zasada jest taka, że jeśli ktoś spłaca
powyżej 90% kredytu w przeciągu 1/3 okresu kredytowania, to bank stosuje
opłatę według tego ich wzoru. Przyjmijmy, że zaciągam kredyt na 30 lat i
opłata obowiązuje mnie przez pierwsze 10 lat. Po 5 latach chcę refinansować
kredyt i robię tak: Zmieniam okres kredytowania na 15 lat (przyjmijmy, że mam
zdolność), 1/3 okresu dla mnie to teraz właśnie 5 lat - i co? mogę spłacić bez
opłat? Co myślicie?

P.S. Przed ostatnią zmianą zasad w Mille dało się obejść ich opłatę (w okresie
3 pierwszych rat) na takiej zasadzie, że refinansowaliśmy kredyt kredytem w
innym banku, ten bank musiał zgodzić się wypłacić kredyt na ROR kredytobiorcy
(który de facto i tak jest kontem wyznaczonym do spłaty), po czym klient robił
to np na 4 dyspozycje przez 4 dni robocze, bo millennium nie może pobrać
pieniędzy na spłatę kredytu z konta klienta bez dyspozycji!!! Właśnie dlatego
teraz Mille to zmieniło. Więc są luki w bankach w tych kwestiach...
Obserwuj wątek
    • ziut19 Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 04.04.08, 18:07
      Twoj plan ma jeden ewidentny minus: czy bedzie zdolnosc przy
      skroceniu okresu o polowe.
      Kiedys z Arferem robilismy wariacje na ten temat, juz nie pamietam
      na jakim forum. Moj pomysl byl taki: nie dotyczy raczej
      refinansowania a osobistej splaty.
      Splacilbym okolo 85% a dopiero pozniej skrocil okres. Mialbym
      mniejsza kwote kredytu, wiec zdolnosc powinna byc. Nie likwiduje to
      calkowicie prowizji, ale zadecydowanie ja obniza.

      A swoja droga chetnie poznalbym ten cudowny sposob. O ile nie brzmi
      on: "Wez kredyt w Notusie". Z tego co wiem ta firma miala (ma?)
      preferencyjne warunki z Dombanku polegajace wlasnie na braku
      prowizji za wczesniejsza splate.
      • wtorek78 Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 05.04.08, 12:55
        to ciekawe. Własnie sprawdzam swoja umowe kr. i nie moge znalesc nic o zmianie
        okresu kredytowania - ale zadzownie do banku i sie dowiem. pozdrawiam,
    • prezes_pan Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 06.04.08, 23:19
      www.finance4u.com.pl napisał:

      > robię tak: Zmieniam okres kredytowania na 15 lat (przyjmijmy, że mam
      > zdolność), 1/3 okresu dla mnie to teraz właśnie 5 lat - i co? mogę
      > spłacić bez opłat? Co myślicie?

      Myślimy, że najchujowszy bank w PL odpowie jak to ma w zwyczaju - jednozdaniowym
      NIET. "Nie zgadzamy się na zmianę okresu kredytowania" z powodu bla bla bla....
      A nawet gdyby jakimś cudem się zgodzili, to potraktują to jako nowy kredyt,
      czyli okres karencji w spłacie będzie się liczył od początku i tylko byś się wkopał.
    • adagol Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 08.04.08, 22:29
      refinansuje kredyt w Millennium i Eurobank nie ma nic przeciwko
      wypłacie mi na ROR. W millenium mam pobierany kredyt z konta we
      frankach, więc moge zamieniac złotówki kiedy chce i dawac dyspozycje
      pobrania.
      W jaki sposób Millenium zmieniło możliwosc spłaty w 3 ratach by
      ominac te 30% jednorazowej nadpłaty? Zostało mi 6 tygodni do 3 lat,
      więc moge poczekac, ale wolałbym załatwic to wcześniej i bez
      prowizji.
    • adagol Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 13.04.08, 13:01
      > P.S. Przed ostatnią zmianą zasad w Mille dało się obejść ich
      opłatę (w okresie
      > 3 pierwszych rat) na takiej zasadzie, że refinansowaliśmy kredyt
      kredytem w
      > innym banku, ten bank musiał zgodzić się wypłacić kredyt na ROR
      kredytobiorcy
      > (który de facto i tak jest kontem wyznaczonym do spłaty), po czym
      klient robił
      > to np na 4 dyspozycje przez 4 dni robocze, bo millennium nie może
      pobrać
      > pieniędzy na spłatę kredytu z konta klienta bez dyspozycji!!!
      Właśnie dlatego
      > teraz Mille to zmieniło.

      Ponawiam pytanie, jak Millenium to zmieniło? Bo przecież nie muszą
      wiedziec, że chce spłacic cały kredyt, jak daje pojedynczą
      dyspozycję? czy chodzi o przepis, który umożliwia spłatę tylko 30%
      przed upływem 3 lat w jednym roku?
      • ziut19 Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 13.04.08, 18:51
        Teraz suma nadplat nie moze przekroczyc 30% wartosci kredytu.
        • adagol Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 13.04.08, 21:09
          A od kiedy Millennium liczy te 3 lata, w ktorych liczy prowizję? Od
          podpisania umowy, wypłaty pierwszej transzy, wypłaty ostatniej
          transzy czy jeszcze inaczej?
          Z góry dzięki za odpowiedź. Pytałem nawet jednego z doradców
          millennium, ale ten nie był pewien.
          • ziut19 Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 13.04.08, 21:16
            Przypuszczam, ze tego nikt nie wie. Po prostu "w przeciagu
            pierwszych trzech lat". Na logike powinno sie liczyc od daty
            uruchomienia.
            • www.finance4u.com.pl Re: Wcześniejsza spłata kredytu - pomysł na omini 15.04.08, 17:14
              Z tego, co wiem, to warunki spłaty w Twoim przypadku powinny być wpisane do
              umowy kredytowej i tej sytuacji obowiązuje Cię poprzedni system. Czyli możesz
              spłacić bez opłat płacąc po 30% dzień po dniu. Upewnij się tylko, czy masz ten
              zapis w umowie...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka