Dodaj do ulubionych

pełne uwałaszczanie mieszkan

27.04.08, 12:14
emamy proszę o info jeśli orientujecie się w temacie, od kiedy w prawie
polskim można własnościowy lokal spółdzielczy przekształcać w pełne prawo
własnościowe czyli uwłaszczać wraz z częścią gruntu?
czy takie prawo obowiązuje od dawna , a spółdzielnie mieszkaniowe dopiero od
niedawna w szerszym zakresie zezwalają na to swoim członkom?
Obserwuj wątek
    • setia Re: pełne uwałaszczanie mieszkan 27.04.08, 16:35
      chyba ustawa z 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych umozliwiała
      spółdzielcom nabycie własności lokalu, z tym, ze po 31.07.07 mozna to robic
      taniej bo ponosi się tylko opłaty notarialne (wczesniej byly tez opłaty
      narzucone przez spółdzielnię min za złożenie wniosku).
      chyba, że masz na myśli przekształcenie mieszkań spółdzielczych o statusie
      lokatorskim na spółdzielcze własnościowe - równiez boom po tej ustawie, bo dano
      spółdzielcom duże bonifikaty przy wykupie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka