aga.r.72
20.04.12, 23:12
No szlag mnie trafi! Jak zrobić, żeby pranie było miękkie po praniu???
Dziś synowie oświadczyli, że swoje bluzy będą wozić do babci na pranie, bo po moim są sztywne jak nie powiem co. Ciuchy mają dobre gatunkowo.
Mama ma to samo ujęcie. Miała Wiatkę, potem inne pralki i zawsze u niej (i u znajomych) pranie wychodzi mięciusie, przyjemne. Ja, co bym nie zrobiła- zawsze sztywne: bluzy, bluzeczki, ręczniki (podczas wycierania prawie zadrapać się można!), majtki, koszulki, serwety itd., a skarpety prawie stoją, jak u żołnierza, na baczność. Proszek sypię w normie- jak na "instrukcji" napisano. Czy to wina pralki? W skali miękkości tkaniny po praniu 0-10 p. wygląda to tak:
-wlewam płyn do płukania, efekt: 1,
-zmniejszam obroty wirowania, efekt: 1,
-wsypuję Calgonit, efet: 1
-piorę w płynach do prania, a nie w proszkach: efekt: 1
-wszystko razem wzięte, efekt: 2
U innych wszystko na p. 10!
Mam pralkę Mastercook, class AA. Jeśli to wina pralki to mam pecha, bo z poprzedniej też takie sztywniaki wychodziły.
Albo raczej ja coś źle robię z tym praniem, w co nie chce mi się wierzyć!