Dodaj do ulubionych

Na czym polega współpraca Zamościa i Żółkwi?

09.10.04, 20:05
Każde zamojskie dziecko wie ,że miastem partnerskim Zamościa jest Zowkwia ,
miasto załozone przez Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żólkiewskiego ,
ale w czym sie owa współpraca objawia ? , na to pytanie znacznie trudniej
udzielić odpowiedzi nawet gimnazjaliście ..., a może są prymusi wsród nas ,
którzy zabłysną w tym temacie...
pozdrawiam w ten piękny październikowy wieczór
J
Obserwuj wątek
    • mamix Re: Na czym polega współpraca Zamościa i Żółkwi? 27.11.04, 13:02
      Zamość podpisał umowę o partnerstwie z Żółkwią w dniu 26 kwietnia 1991 roku.

      Znalazłam stronę miast partnerskich z informacjami nt. planowanej i prowadzonej
      działalności.
      www.zamosc-zolkiew-lwow.org/miasta_partnerskie.php
      • januszx Re: Na czym polega współpraca Zamościa i Żółkwi? 27.11.04, 13:08
        Zaktualnych informacji niewiele tam znalazłem, ale strona historycznie
        niezwykle interesująca:-))
        pozdrawiam
        J
        • mamix Re: Na czym polega współpraca Zamościa i Żółkwi? 27.11.04, 13:10
          Bo widocznie aktualnie niewiele się dzieje, jak zwykle w takich partnerskich
          poczynaniach...
          • januszx Re: Na czym polega współpraca Zamościa i Żółkwi? 27.11.04, 13:40
            Podczas jarmarku hetańskiego gosciła w Zamościu muzyczna grupa folkrorystyczna
            z Żółkwi prezentując nam piekne ukraińskie pieśni :-))
            Pozdrawiam J
    • nefri1 niewiedza 27.11.04, 15:48
      nie każde dziecko z gimnazjum o tym wie, najlepszym przykłądem jestem ja
      studentka SM, która o tej współpracy nic nie wiedziała. Moja siostra obecnie
      uczęszcza do III LO pomimo tego, że miała szczęscie odczuć na własnej skórze
      współprace ze Schabisch nie wiem, że jest to miasto partnerskie. Wiadomości o
      tym sa aztrzymywane dla elit(i ludzi pracujących w Urzędach Miasta) i to jest
      największy bład.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka