Dodaj do ulubionych

dotacje na 2009r

25.09.08, 13:29
Chciałabym spytać, czy prawdą jest że w 2009r możliwe będzie
otrzymanie dotacji z unii i urzedu pracy??
Obserwuj wątek
    • wojciechgilewski Re: dotacje na 2009r 02.10.08, 09:15
      Witam
      Z dotacjami to wygląda tak, w trybie ciągłym wnioski przyjmują i rozpatrują PUP-y, z tego co wiem to jeszcze mają jakieś środki ale już pewnie na wyczerpaniu bo koniec roku.
      Musisz jednak wiedzieć że o dotacje z PUP ubiegać się mogą tylko osoby zarejestrowane jako bezrobotne.
      Prawdą jest to że w 2009 roku już powinny być ogłaszane konkursy dla osób myślących o własnej działalności w ramach działania 6.2 PO KL.
      • zuza21.10 Re: dotacje na 2009r 02.10.08, 20:21
        ok tylko że z pupu są to niezbyt duże pieniądze, jest to 5-krotność
        wynagrodzeń, podobno ma to być w 2009 6-krotność...a z unii??
        właśnie tego nie wiem... ale chyba większe pieniążki
        • wojciechgilewski Re: dotacje na 2009r 03.10.08, 08:59
          Mi nic nie wiadomo żeby z PUP piniądze miały być większe, ponieważ wysokość dodacji jest regulowana poprzez ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
          Pieniądze z UE są większe ponieważ sięgają 40 tys zł dotacji inwestycyjnej, plus możliwość dotacj i pomostowej w wysokości minimalnego wynagrodzenia przez 6 miesięcy.
            • aniatko Re: dotacje na 2009r 03.10.08, 10:08
              Zuza będą ogłaszane nabory na szkolenia z zakresu POKL6.2 Na takim szkoleniu
              nauczysz się jak prowadzi się działalność, co to jest biznes plan i jak się go
              tworzy, potem piszesz taki biznes plan i to jest podstawa do otrzymania dotacji.
              Znajdź instytucję zajmującą się POKL, sprawdź czy ogłoszono już konkursy dla
              instytucji, które będą prowadzić działanie 6.2 a potem szukaj czy te instytucje
              ogłaszają nabory. Nie jest trudno dostać takie dofinansowanie jak masz dobry
              pomysł i wiesz jak go zrealizować :) Powodzenia :)
              • aniatko Re: dotacje na 2009r 03.10.08, 17:27
                zuza - POKL i działanie 6.2 to pieniądze UE, tylko odbywa się to troszkę inaczej
                niż np. przy ubieganiu się o dotację na budowę drogi... ;)Stąd ten kurs, biznes
                plan itd. a PUP to PUP. Tam też jest biznes plan i pomysł.
                Najlepiej zrobisz jak skontaktujesz się bezpośrednio z instytucją, która wdraża
                w Twoim województwie POKL.
                  • wojciechgilewski Re: dotacje na 2009r 14.10.08, 08:54
                    Droga zuzo, otrzymanie dotacji nigdy nie bedzie łatwe, ponieważ jest to pomoc bezzwrotna, nikt nie da ci 40 tys na słowo, musisz przygotować sie do tego że procedura jest długa i wymagająca, ale ileś osób środki z UE dostało, więc i ty możesz.
                    Powodzenia.
              • natalinka100 Gdzie szukać info? 15.10.08, 10:32
                aniatko napisała:

> Zuza będą ogłaszane nabory na szkolenia z zakresu POKL6.2

Aniatko, gdzie można szukac info o tych szkoleniach? Tz. przy jakich
                instytucjach? Jestem baaardzo zainteresowana wzięciem w nich
                udziału, gdyż zamierzam założyć własną DG. Jestem z Lubelskiego.

> Znajdź instytucję zajmującą się POKL

Soory pewnie za głupie pytania, ale jestem poczatkująca i dopiero
                się ucze, jak sięporuszac w tych wszystkich szkoleniach, dotacjach,
                biznesplanach etc., ale w jaki sposób znaleźc takąinstytucję? czy na
                jakiejś stronie internetowej jest ich spis?

• aniatko Re: Gdzie szukać info? 15.10.08, 22:05
                  Natalinko, kto pyta nie błądzi :) w Twoim województwie informacje o POKL:
                  www.efs.lubelskie.pl/ i przede wszystkim www.wup.lublin.pl/pokl/
                  (to są strony Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy).

Działanie z którego będą szły pieniądze na działalność - to działanie 6.2. Z
                  tego co widzę WUP ogłosił konkurs dla organizacji, które będą szkolić osoby
                  chcące założyć DG i nabór został zawieszony,
                  Nie ma jeszcze ostatecznej listy, które projekty firm odpowiedzialnych za
                  szkolenia przeszły. Dopiero jak zostanie to ogłoszone (na stronie WUP ukaże się
                  komunikat w tej sprawie) będzie można zacząć działać dalej :)

Generalnie początkowo to WUP będzie najlepszym źródłem informacji :) Powodzenia :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka