Dodaj do ulubionych

Mam pytanie o łapki

19.05.20, 01:49
Pierwszy raz zdarzyło mi się mieć kota, który nie lubi gdy dotyka się jego łapek. Chodzi o mojego sybiraka, który 4 lata podobno żył na działkach. Gdy mi go przywieziono ( dostałam go z kociej fundacji) miał wygoloną sierś na przedniej lapce ale sądzę, ze nie to było przyczyną tylko pobierano mu krew do badań. Uwielbia ze mną spać, mogę z nim zrobić wszystko ale łapki zabiera, choć i tak to juz trochę przyzwyczaiłam do dotykania ( na wszelki wypadek) A ma takie cudne te łapy miękkie, ciepłe i mocno puchate, owlosione z kępkami wystającym poza łapę.
I jeszcze jedno pytanie, czy w Polsce stosuje się przycinanie ucha bezdomniakom po kastracji? Mój Pusiol ma jedno ucho przecięte i był już wykastrowany a widziałam w tv ,że stosuje się to w WB
Obserwuj wątek
    • wiesia.and.company Re: Mam pytanie o łapki 20.05.20, 18:20
      Tak, w Polsce też czubek jednego uszka jest przycinany, gdy kot jest wolno żyjący i ma wrócić na swoje miejscy bytowania po kastracji (lub leczeniu, które na ogół jest też zakończone kastracją).
      Co do łapek - nie wszystkie koty lubią głaskania lub dotykania łaputek. Na moje 4 koty żadne nie pozwala mi na dotykanie stóp. Czasem po łapie w dół zgodnie z kierunkiem sierści. Właściwie to na moje głaskanie po łapkach i pod poduszkami pozwalały mi tylko Grosia i Wikcia oraz Felutek (spośród moich 17 kotów domowych). Czasem mogę głaskać po łapce Leosię, ale tylko wtedy gdy zasypia i robię to ruchem powolnym, jednostajnym. Ale często otrząsa łapkę. Za to mogę ją całować, bo uwielbia takie delikatne całuski. wink
      • babcia47 Re: Mam pytanie o łapki 21.05.20, 01:57
        Pozostałe moje koty i wcześniejsze często spały że mną łapka w łapce, tj same często składały mi łapkę w dłoń. Puchatek znosi trzymanie łapki i smeranie między paluszkami górą 10 minut, potem delikatnie zabiera. Większość moich kotów uwielbiała takie pieszczotki i gmeranie między paluszkami sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka