Dodaj do ulubionych

Kasza jaglana

02.09.11, 13:18
Wczoraj zrobiłam sobie na obiad mięso i kaszą jaglaną, do tego kalafior gotowany na parze i było pycha.
Szukam teraz w internecie nowych przepisów z kaszy jaglanej. Jakby ktoś coś miał to proszę wklejać. Ja sama też podepnę.
Obserwuj wątek
    • mmsgallery Re: Kasza jaglana 16.09.11, 11:24
      Kasza jaglana świetnie smakuje z mięsem gulaszowym oraz pieczarkami i sosem grzybowym.
      Ja robię także taką sałatkę:
      Kapusta pekińska, kasza jaglana, warzywa - papryka, cebula, czasem trochę kukurydzy ale to bardziej dla smaku, dressing jogurtowy i przyprawy. Dla mnie to super.
        • mmsgallery Re: Kasza jaglana 26.09.11, 09:45
          Dokładnie kasza ma minerały, które dzięki temu że nie trzeba jej tak mocno rozgotowywać jeszcze są po ugotowaniu. Myślę, że ważniejszą zaletą tej kaszy jest to że ogrzewa organizm.
          w ostatnich czasach kiedy większość żywności ochładza nasz organizm - kasze są niezbędne, żeby go ogrzać, a jak wiadomo w ogrzany organizm to :
          - nie zaśluzowany organizm,
          - w ogrzanym organizmie nie rozwijają się tak szybko wirusy, grzyby, bakterie.
        • beatamaliniewicz Re: Kasza jaglana 11.02.13, 15:10
          Zdecydowanie zgadzam się! Kasza jaglana jest bardzo zdrowa. W ogóle warto dietę oprzeć o produkty ekologiczne, wówczas dostarcza się organizmowi wielu niezbędnych składników mineralnych, których nie można znaleźć w wystarczających ilościach w żywności wysoko przetworzonej. Jestem uczestnikiem ogólnopolskiego programu społecznego www.90dnidoeko.pl i muszę przyznać, że tam również polecano kaszę jaglaną, więc to już jest głos autorytetów na TAK.
    • pies_z_laki_2 Re: Kasza jaglana 26.12.11, 01:35
      Kasza jaglana nie uczula (nie słyszałam, żeby ktokolwiek był uczulony na jagły), polecana jest w diecie przeciwgrzybiczej, a do tego świetnie nadaje się do mielenia na bezglutenową mąkę :)
      • dymionczyk Re: Kasza jaglana 10.12.12, 21:22
        To ja dodam swoje 5 groszy. Polecam kaszę jaglaną na drugie śniadanie gotowaną jak ryż. W ostatniej fazie dodajemy przyprawy - kurkumę, curry, imbir. Po ugotowaniu dodajemy tarte jabłuszko, ziarno kakao, tarte orzechy włoskie i łyżkę masła (oczywiście składniki do wyboru).

Jakże pyszne i chyba nie trzeba tłumaczyć jakże odżywcze? W dodatku proste w obsłudze. 15 minut i mamy danie! a Cena niska. mądry człowiek czerpie z natury.
    • nellan Re: Kasza jaglana 14.01.13, 18:30
      Kaszę jaglaną jem na różne sposoby. Lekarze medycyny chińskiej leczą dietą bazującą na jedzeniu wyłącznie kaszy jaglanej wiele stanów zapalnych. Bardzo dobra jest kasza jaglana dodana do smażonych warzyw z przyprawami (papryka, marchewka, por, pomidory).
      Jeśli znacie przepis na babkę ziemniaczaną (tak jak na placki ziemniaczane tylko nie smaży się a piecze w blaszce) to ja dodaję to tej masy ziemniaczanej kaszy jaglanej zamiast mąki i piekę jak ciasto.
    • sebazgolfa Re: Kasza jaglana 15.03.18, 12:42
      Kasza jaglana jest bardzo dobra i zdrowa, zarówno na słodko jak i na słono. W ogóle ja dużo bardziej wolę kaszę i ryż niż ziemniaki. Dobra jest z rodzynkami, miodem i cynamonem, można tez dodać jogurt naturalny i kawałki jabłka lub banana.
    • mrklaudia Re: Kasza jaglana 16.03.18, 09:42
      Ja długo nie mogłam przekonać się do kasz, a jaglana w ogóle wydawała mi się, ogólnie bez smaku. Nie dawno jednak zaczęłam eliminować ziemniaki i wprowadziła na ich konto kaszę i ciemny ryż.
    • koralgolka Re: Kasza jaglana 27.02.19, 18:50
      Ja lubię budyń czekoladowy z kaszy jaglanej. Wykonanie mega proste. Ugotowaną kaszę miksujemy z kakao, odrobiną mleka i czymś do słodzenia - może być miód, cukier, ksylitol etc. Ważne żeby długo miksować na jak najgładszy mus.
      • wiktorkurk Re: Kasza jaglana 14.05.19, 08:22
        Kasza jaglana jest o tyle fajna, że nie uczula więc można ją stosować z powodzeniem w diecie osób z celiakią (jak moje dziecko) jagły wykazują działanie antywirusowe a przy tym odpowiednio przyrządzone - smakują świetnie :) polecam poczytać o zaletach tej kaszy: vegespot.pl/przepisy-wegetarianskie/w-roli-glownej-kasza-jaglana-edycja-zimowa/weve_gphh
    • noemi_i Re: Kasza jaglana 23.05.19, 09:00
      Przepisu nie mam, ale robię często sałatkę: kasza jaglana, kurczak pokrojony w drobną kostkę, suszone pomidory, hummus i trochę oleju z pomidorków + jakieś orzeszki lub pestki najlepiej uprażone.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka