Dodaj do ulubionych

Wektory i techniki symboliczne

24.03.04, 20:28
Tak się ostatnio zastanawiałam, dlaczego i na jakiej zasadzie to wszystko
działa.
Progresje sekundarne jeszcze od biedy da się jakoś wytłumaczyć na rozum
(imprinting z pierwszych dni życia). Ale ktoś tu wspominał o dyrekcjach. Mamy
jeszcze horoskopy harmoniczne, no i wektory wszelakie - czasowe,
przestrzenne...
Ja bardzo lubię eksperymentować z wektorami, już kiedyś tu o tym pisałam.
Wektory z wektorów i z tego następne wektory, do n-tej potęgi. Można łączyć z
innymi technikami smile) To taka moja licentia poetica albo niewinna rozrywka
jak kto woli, można się z tego śmiać, ale dla mnie te kolejne warstwy
wektorów pokazują coraz ściślej i precyzyjniej sensy rozmaitych sytuacji. Nie
tyle wydarzenia co właśnie znaczenie, wniknięcie w głąb, w sens. Te same
motywy powtarzają się i rozwijają coraz precyzyjniej.
Mam wrażenie, że jest to odwrotność harmoniki - tam wnikamy coraz głębiej w
jeden horoskop, tu tworzymy jeden z wielu.
Ale dlaczego to działa?
Przyszło mi do głowy wyjaśnienie, takie może mało ortodoksyjne smile
Wydaje mi się, że wektory i inne techniki symboliczne działają na zasadzie
złożonej kartki papieru - rysujemy na kartce dwa oddalone od siebie punkty, a
potem składamy kartkę tak, żeby punkty się pokrywały.
Można narysować kolejny punkt i znów złożyć kartkę, i tak dalej, i tak dalej.
Jest to technika astrologicznego zaginania czasoprzestrzeni - otrzymujemy
jeden punkt, który jest syntezą różnych jej miejsc smile)))

Czekam na konstruktywną krytykę smile))
Obserwuj wątek
    • anahella Re: Wektory i techniki symboliczne 24.03.04, 20:43
      Ojej, ale pojechalas z ta kartka papierusmile))))
      Usilowalam do tego dopasowac moja teorie, ze materia to zageszczona energia,
      ale jakos utknelamsmile

      Ja uwazam, ze w kosmosie pasuje tak idealna harmonia, ze jakkolwiek tej kartki
      nie zaginali to i tak to bedzie pasowac. Dlatego pasuje do interpretacji Uran,
      Neptun i Pluton, kotrych nie znaly pokolenia astrologow a i tak im wychodzilo.

      Mi sie wydaje ze nasze poszukiwania odkrycia idealnej harmonii (bo dla mnie do
      tego sprowadza sie pasja astrologiczna) rozbijaja sie o nieznajomosc czwartego
      wymiaru (a moze i nastepnych?).
      • all2 Re: Wektory i techniki symboliczne 25.03.04, 00:36
        anahella napisała:

        > Ojej, ale pojechalas z ta kartka papierusmile))))
        > Usilowalam do tego dopasowac moja teorie, ze materia to zageszczona energia,
        > ale jakos utknelamsmile

        Bo jest - to nie tylko Twoja teoria, fizyków też smile

        > Ja uwazam, ze w kosmosie pasuje tak idealna harmonia, ze jakkolwiek tej
        kartki
        > nie zaginali to i tak to bedzie pasowac. Dlatego pasuje do interpretacji
        Uran,
        > Neptun i Pluton, kotrych nie znaly pokolenia astrologow a i tak im
        wychodzilo.

        zgoda, dlatego też sprawdzają się tak różne techniki - na różne sposoby
        dochodzi się do podobnych rezultatów

        > Mi sie wydaje ze nasze poszukiwania odkrycia idealnej harmonii (bo dla mnie
        do
        > tego sprowadza sie pasja astrologiczna) rozbijaja sie o nieznajomosc
        czwartego
        > wymiaru (a moze i nastepnych?).

        ta zgięta kartka to taki sposób na obejście problemu czwartego wymiaru czyli
        czasu smile
        normalne trzy wymiary przestrzenne mamy zrzutowane na dwuwymiarowy rysunek -
        horoskop jest rzutem
        a horoskop relacyjny czy np wektor z chwilą dodatkowo pozwalają rzutować na ten
        rysunek czwarty wymiar - czas
        a robiąc wektor dwóch osób być może rzutujemy jeszcze piąty wymiar? smile))
        muszę nad tym pomyśleć smile
        • neptus Re: Wektory i techniki symboliczne 11.06.04, 23:13
          > ta zgięta kartka to taki sposób na obejście problemu czwartego wymiaru czyli
          > czasu smile
          > normalne trzy wymiary przestrzenne mamy zrzutowane na dwuwymiarowy rysunek -
          > horoskop jest rzutem
          > a horoskop relacyjny czy np wektor z chwilą dodatkowo pozwalają rzutować na
          ten
          >
          > rysunek czwarty wymiar - czas
          > a robiąc wektor dwóch osób być może rzutujemy jeszcze piąty wymiar? smile))
          > muszę nad tym pomyśleć smile

          Sa jeszcze wektory zbiorowe, np. cała drużyna piłkarska + trener, albo Belka i
          jego rząd... tylko raz ta kartkę wtedy składasz ale nie jedną tylko cały
          brulion razem. Jak wtedy będzie z Twoimi wymiarami?
          • anahella Re: Wektory i techniki symboliczne 11.06.04, 23:32
            neptus napisała:

            > Jak wtedy będzie z Twoimi wymiarami?

            Zaczyna ich brakowacsmile
            • potrek Dla All2 17.06.04, 07:47
              Mimo D.szacunku dla twej wiedzy z mojego punktu widzenia przypominasz mi
              zodiakalną Panne. A wektory to supełki w które możesz się zaplątać. Nie wiem
              jak daleko posunietą masz tę teorię i nie staram się jej oceniać . Odpisałem i
              nie jest to krytyka, ale me spojrzenie z boku . Jeżeli to ci się sprawdza w
              praktyce rób to dalej. Powodzenia
              • anahella Re: Dla All2 17.06.04, 20:29
                Ehhhh gdybys wiedzial co ja wyczyniam to bys sie postukal w glowewink Kazdy ma
                jakiegos konika, na ktorym sie buja jak ma ochote na dalsze wycieczkismile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka