Dodaj do ulubionych

Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:):)

29.08.08, 08:40
Czołemsmile

Wczoraj rozlosowano grupy piłkarskiej Ligi Mistrzów. 32 najlepsze
zespoły z Europy za moment rozpoczynają batalie o prymat na
kontynencie. Trofeum bronią "Czerwone Diabły", czyli Manchester UtD.
Czy obronią? Od lat 90-tych żaden klub, który zwycieżał w Lidze
Mistrzów, tytułu nie obronił. Tyle że fenomenalnymi diabełkami z
Manchesteru dowodzi Szkot sir Alex Ferguson. Już on cos wymyśli,
żeby przejśc do historii i zdobyć dwa razy z rzędu Puchar Europy.
Taki jest mój typ na ten sezon - wygra Manchester UtDsmile


A oto grupy:

Liga Mistrzów 2008/2009:

Grupa A: Chelsea Londyn, AS Roma, Bordeaux, CFR 1907 Cluj

Grupa B: Inter Mediolan, Werder Brema, Panathinaikos, Anorthosis
Famagusta Larnaka

Grupa C: FC Barcelona, Sporting Lizbona, FC Basel, Szachtar Donieck

Grupa D: FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympique Marsylia, Atletico
Madryt

Grupa E: Manchester United, Villarreal, Celtic Glasgow, Aalborg

Grupa F: Olympique Lyon, Bayern Monachium, Steaua Bukareszt,
Fiorentina

Grupa G: Arsenal Londyn, FC Porto, Fenerbahce, Dynamo Kijów

Grupa H: Real Madryt, Juventus Turyn, Zenit St. Petersburg, BATE
Borysów


I popatrzcie - do elitarnej Ligi Mistrzów Polacy przebili sie
ostatnio 12 lat temu....Epoka. A w tym roku, poza wielkimi firmami
jak Barcelona czy Real, mamy klub z Białorusi, Szwecji a nawet
Cypru...

Chociaż polskie akcenty będą. A o tym tutaj:

www.sport.pl/pilka/1,65057,5638561,Losowanie_Ligi_Mistrzow__Boruc_z_Kuszczakiem_i_Saganowskim.html


A jakie są Wasze typy na sezon 2008/2009?


Pozdro
Krzysztof


Pozdro
Krzysztof
Obserwuj wątek
    • nuova Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 29.08.08, 09:01
      typ?
      nie sledze wynikow tych zespolow, ale mam marzenie, zeby Inter wygral! :]
      marzenia czasem sie spelniaja smile
      • kriss67 Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 29.08.08, 09:13
        Czołemsmile


        A tak - Inter Mediolan wymieniany jest wsród faworytów. Zauważ, że w
        Interze zatrudniono znakomitego trenera, Jose Mourinho, który będzie
        zarabiała bagatela...5 milionów euro za sezonsmile
        • nuova Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 29.08.08, 09:43
          a to mnie podnioeles na duchu ;]
    • woodpecker_from_mars Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 29.08.08, 12:31
      a kiedy ruszają rozgrywki?
      • kriss67 Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 29.08.08, 13:10
        Czołemsmile


        Ruszają 16 września.
    • woodpecker_from_mars Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 29.08.08, 15:55
      No to juz zacieram rączki Kris. A jak z emisjami w tv w tym sezonie? Bo z roku
      na rok coraz gorzej...sad
      • kriss67 Re: Piłkarska Liga Mistrzów 2008/2009- na start:) 16.09.08, 08:36
        Czołemsmile

        Transmisje na żywo na kanale n-sport. Telewizja publiczna pokaże
        skróty i po jednym spotkaniu z kolejki. Jutro mecz Manchesteru UtD z
        hiszpańskim Villareal o godzinie 20.30 na TVP2.smile Dobre i to.


        Pozdro
        Krzysztof
    • kriss67 Dziś pierwsza kolejka:) 16.09.08, 08:54
      Czołemsmile

      I rusza najpiekniejszy spektakl piłkarski w Europie. Liga Mistrzówsmile

      Dziś nastepujące spotkania:

      Grupa A
      2008-09-16 20:45 Chelsea Londyn - Girondins Bordeaux
      2008-09-16 20:45 AS Roma - CFR 1907 Cluj

      Grupa B
      2008-09-16 20:45 Panatinaikos Ateny - Inter Mediolan
      2008-09-16 20:45 Werder Brema - Anorthosis Famagusta

      Grupa C
      2008-09-16 20:45 FC Basel - Szachtar Donieck
      2008-09-16 20:45 FC Barcelona - Sporting Lizbona

      Grupa D
      2008-09-16 20:45 PSV Eindhoven - Atletico Madryt
      2008-09-16 20:45 Olympique Marsylia - Liverpool FC

      Zwrócicie uwage na spotkanie niemieckiego Werderu Brema z mistrzem
      Cypru. W klubie z wyspy Afrodyty gwiazdą numer jeden jest nasz
      rodak, Łukasz Sosin.


      Skróty dzisiejszych spotkań można obejrzeć na TVP 2 o godzinie 22.50.


      Jutro kolejne osiem spotkań.


      Pozdro
      Krzysztof
    • kriss67 O wielkich i małych futbolu.... 16.09.08, 15:56
      Czołemsmile


      A tu bardzo ciekawy teskt autorstwa Pana Rafał Steca:

      "Wstęp do Ligi Mistrzów ma i bogaty, i biedny. I stawiający na
      rodzimych piłkarzy, i preferujący obcokrajowców. I klub z
      metropolii, i klubik z pipidówy. Obejrzymy reprezentantów aż 17
      krajów, co jest rekordem Champions League w obecnej formule. Poza
      Polską nie ma żadnego kraju z ludnością powyżej 15 mln, który od
      przeszło dekady nie przepchnął doń swego mistrza

      Przepraszam, gdzie się podziała tzw. grupa śmierci? Co to za Liga
      Mistrzów bez choćby jednego futbolowego supermocarstwa, które
      powinno serio drżeć o swój los już w pierwszej rundzie, bo wpadło na
      inne futbolowe supermocarstwa? Ktoś pamięta czarne proroctwa o
      rozgrywkach, w których obok Manchesterów mieszczą się jeszcze tylko
      Barcelony i Reale, więc w kółko oglądamy ten sam mecz? Gdzie się
      zgubił tamten niesamowity Milan, który ostatnio albo Champions
      League wygrywał, albo prawie wygrywał?"...


      I całośc:

      www.sport.pl/sport/1,65025,5699673,Stec__Liga_Mistrzow_nie_dla_maluczkich_.html


      Pozdro
      Krzysztof
    • kriss67 Polskie akecnty w Lidze Mistrzów... 17.09.08, 14:00
      Czołemsmile


      Polskich druzyn w elitarnej Lidze Mistrzów nie ma od ponad dekady,
      ale co roku sa polskie akcenty. I o tegorocznych poniżej:

      www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,5703070,Komu_kibicowac__czyli_wszytkie_polskie_akcenty_Ligi.html
    • kriss67 I kolejne mecze fazy grupowej:) 21.10.08, 08:14
      Czołemsmile


      Dzis kolejna odsłona piłkarskiej Ligi Mistrzów 2008/2009. Kolejne
      mecze fazy grupowej.

      Grają:

      Villarreal - Aalborg

      Man Utd - Celtic

      Bayern - Fiorentina

      Steaua - Lyon

      Fenerbahce - Arsenal

      Porto - Dynamo

      Zenit - BATE

      Juventus - Real

      Wszytskie mecze o godzinie 20.45. Niestety, telewizja publiczna
      pokaże tylko skróty, późno wieczorem.

      Jak dla mnie najciekawsze spotkanie będzie na stadionie Manchesteru
      UtD. Gospodarze podejmą Celtic, z naszym Arturem Borucem miedzy
      słupkami.

      I Turyn. Pogrążony w kryzysie Juventus zagra z madryckim Realemsmile


      Pozdro
      Krzysztof
      • leftt Re: I kolejne mecze fazy grupowej:) 21.10.08, 08:31
        Jak dla mnie hitowe mecze to Atletico-Liverpool i Juventus-Real. Co
        do Boruca, to będzie jak zwykle po meczu wyjazdowym Celtów: "Boruc
        uchronił swoją drużynę przed (jeszcze) wyższą porażką."
        • kriss67 Re: I kolejne mecze fazy grupowej:) 21.10.08, 08:41
          Czołem Lefttsmile

          Tak, spotkanie o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Atletico i
          Liverpoolem będzie bardzo aryciekawe. Ale to dopiero jutro. Mecz
          mozna będzie obejrzec na TVP2smile

          Tu masz pare słów o ostanich derbach Madrytu:

          "Klątwa Atletico trwa. W derby Madrytu było jak zawsze: dziwne
          bramki, błędy sędziego, a na końcu zwycięstwo Realu.

          To już 14. z rzędu derby, które Real kończy niezwyciężony, i kolejny
          rozdział niekończącej się historii cierpień Atletico. „Marca”
          napisała po sobotnim meczu, że to jest dziedziczna klątwa.

          Piłkarze się w Atletico zmieniają, a problem pozostaje. Przegrać z
          Realem tak po prostu to dla tej drużyny zbyt banalne. Ona musi to
          zrobić tak, żeby bolało przez całe tygodnie. Na przykład stracić
          bramkę już w pierwszej minucie, wyrównać w 90., i w szóstej minucie
          doliczonego czasu spowodować rzut karny, z którego rywal strzeli
          zwycięskiego gola.

          Tak było w sobotę. Ruud van Nistelrooy po 30 sekundach meczu
          strzelił zza pola karnego, zaskakując bramkarza, po 30 minutach
          Atletico grało już w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę dostał Perea.
          Niedługo później z boiska wyleciał również van Nistelrooy. Decyzja
          sędziego była kontrowersyjna, bo za ten faul Holendra wystarczyłaby
          żółta kartka.

          Jeszcze trudniej wytłumaczyć, o co chodziło sędziemu, gdy w
          pierwszej połowie nie uznał bramek Raula i van Nistelrooya. O rzut
          karny w 96. minucie nikt natomiast nie miał do sędziego pretensji,
          faul Johna Heitingi na Roystonie Drenthe był wyraźny. Karnego
          wykorzystał Gonzalo Higuain."

          źródło: dziennik "Rzeczpospolita"


          Z Celticiem będzie pewnie tak, jak napisałeś...




          Pozdro
          Krzysztof
      • kriss67 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 08:23
        Czołemsmile

        Wczoraj futbol zamienił sie w ... hokej. Bardzo ciekawe, wysokie
        wyniki i aż 36 bramek. W tym pierwsza od trzech lat w Lidze Mistrzów
        bramka naszego rodaka, Marka Saganowskiego.

        Villarreal - Aalborg 6:3
        Man Utd - Celtic 3:0
        Bayern - Fiorentina 3:0
        Steaua - Lyon 3:5
        Porto - Dynamo 0:1
        Fenerbahce - Arsenal 2:5
        Juventus - Real 2:1
        Zenit - BATE 1:1

        A dziś grają:

        Bordeaux - Cluj
        Chelsea - Roma
        Inter - Anorthosis
        Panathinaikos - Werder
        Szachtar - Sporting
        Basel - Barcelona
        Atletico - Liverpool (na to spotkanie czeka nasz Lefttsmile
        PSV - Olimpique

        Pozdro
        Krzysztof
        • leftt Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 09:26
          No, tyle bramek było to i Polak się załapał smile
          • leftt Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 09:28
            A, nie zauważyłem. Jako kibic Liverpoolu na mecz z Atletico
            oczywiście czekam, ale - bez przesadnych nerwów. Spokojnie! Przecież
            Liverpool i tak wyjdzie z grupy a prawdziwa zabawa zacznie się od
            fazy pucharowej.
          • kriss67 Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 09:38
            Leftt - jak to powiadają, dobra psu i muchasmile


            Zerknij na foty. Na pierwszej nasz "rodzynek" bardzo ładnie wyszedł:

            www.sport.pl/pilka/51,65057,5835570.html?i=0
            • leftt Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 09:40
              Jakoś tak statycznie (hehe, Polacy zawsze się czepiają smile ). Nie
              widziałem tej bramki, ale z tego zdjęcia wygląda na tzw. "bramkę z
              przedziałkiem".
              • tjbazuka Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 10:04
                Czolemsmile
                ale kanonada bramek!
                Ogladalem Juve z Realem. Weteran Del Piero ladnie przywalil z akcji
                na 1:0 dla 'starej damy'. Niezly mecz.
                Szkoda Celticu ale czulem ze dostana lomot od MU.
                Ciekawe jak Liverpool dzisiaj da sobie radez Atletico
                mam transmisje Chealse z Roma. Jak wstane to obejrze.
                ps: dobrze ze ekipa z Rumunii Cluj ma 'l' zamiast 'h'.
                Jakby polscy sprawozdawcy wymawiali ta egzotyczna nazwe?? wink
                Pozdro.
                • leftt Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 10:16
                  Mieliby problem. Bramkarzem reprezentacji Holandii przed van der
                  Saarem był Ed de Goey. Sprawozdawcy kombinowali: de Gej, de Hoj, de
                  Gij. A prawidłowa wymowa brzmiała po prostu de Huj.
                  • kriss67 Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 10:24
                    A to ciekawostka z tym de Gejemsmile

                    Podobne trudności maja sprawozdawcy z piłkarzem Livverpoolu Dirkiem
                    Kuytem. Jedni mówią kaut, inni kjut, a słyszałem nawet kjuitsmile

                    Ale co to za problemy przy naszym Grzegorzu Brzęczyszczykiewiczu,
                    zam. Chszcząszczyżywoszyce, powiat Łękołodysmilesmile
                • kriss67 Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 10:31
                  Czołem Tomaszsmile

                  Starcie Londyńczyków z Chelsea z Rzymianami z Romy będzie bardzo
                  ciekawe....

                  Chelsea pewnie zmiecie Rome z boiska, chociaż...


                  Z tym Clujem fajna historia. To jest taka mała rumuńska Chelsea z
                  jakimś małym Abramowiczem. Ale wyczytałem, że toczy sie jakies
                  postepowanie karne o korupcje Cluja, jeszcze z czasów gdy klub grał
                  w niżych klasach rozgrywkowych.
                  • tjbazuka Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 13:08
                    Bramkarzem reprezentacji Holandii przed van der
                    Saarem był Ed de Goey. Sprawozdawcy kombinowali: de Gej, de Hoj, de
                    Gij. A prawidłowa wymowa brzmiała po prostu de Huj.

                    smilea pamietam Eda de hujasmile
                    z Feyenordu w 1990 latach przeszedl do Chealse za rekordowa sume 2
                    milionow funtow. Jak na tamte czasy to byla ostra suma za bramkarza.
                    Wysoki jak zyrafa,lysiejacy z wasikiem. Troche tlusty.
                    smile
                    • kriss67 Re: 36 goli:) Futbol czy hokej:) 22.10.08, 14:08
                      Powiem Ci Tomasz, że jakos De Goeya nie pamietam za bardzo.... Długo
                      grał w Chelsea?


                      A wiesz, w Himalajach jest taka spora górka. Nosi nazwę Huiten. I
                      pewna gazeta turystyczna dała taki tytuł z wyprawy:

                      "Na Huiten atak"smile
                      • tjbazuka tener Wojcik . 22.10.08, 14:21
                        >Powiem Ci Tomasz, że jakos De Goeya nie pamietam za bardzo....
                        >Długo grał w Chelsea?
                        Cudocini go zastapil chyba..pare lat to bylo temu .

                        PS: ale NEWS!!
                        relacja z Czuba:
                        www.zczuba.pl/zczuba/1,90960,5837556,Zatrzymanie_Janusza_Wojcika_Z_czuba_i_na_zywo.html
                        • kriss67 Re: tener Wojcik . 22.10.08, 14:24
                          I popatrz, taki mądrala z tego Wójcika był. Az rączki zacierał jak
                          nasi dostali łomot ze Słowacją. Bo Wójcik razem z mentorem boiskowym
                          Engelem są we frakcji anty-benhhakkerowskiej...

                          A tu - rachu ciachu, i zapuszkowali mędrce Wójcika...
                          • tjbazuka Re: tener Wojcik . 22.10.08, 14:34
                            Zlote mysli pana W:

                            "Kasa misiu kasa"

                            "Nam tu nikt, k****, nie będzie grał! Bo od grania my dzisiaj
                            jesteśmy. Jedziemy z nimi od samego początku. K****, kiełbachy w
                            górę i do boju."

                            Chyba rzuce zaraz pawia.
                            sad
    • kriss67 Polskie gole w Lidze Mistrzów:) 22.10.08, 14:39
      Czołemsmile

      Polskich druzyn w piłkarskiej Lidze Mistrzów nie ma od ponad dekady
      z okładem, mamy za to kilku naszych zawodników. Bramek nie strzelają
      dużo, ale dobra psu i muchasmile


      Obejrzyjcie koniecznie dwie bramki Pana Jacka Krzynówka. Pierwszą
      zdobył w meczu z Realem Madryt, drugą z Liverpoolem. Bramki -
      marzeniesmile

      www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,5837024,_Prawie__wszystkie_gole_Polakow_w_Lidze_Mistrzow.html
    • kriss67 Kolejna odsłona.I Real - Juventus:):) 05.11.08, 15:40
      Czołemsmile


      Dzis zakończenie czwartej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi
      Mistrzów. Grają:

      Celtic - Man United

      Aalborg - Villarreal

      Fiorentina - Bayern

      Lyon - Steaua

      Arsenal - Fenerbahce

      Dynamo - Porto

      BATE - Zenit


      I szlagier, Real - Juventus smile

      Mecz będzie można obejrzeć dziś o godzinie 20.45 na TVP2.


      A nasz dzielny Artur Boruc, grającym w szkocim Celticu, znowu stanie
      naprzeciw nawałnicy spod znaku Manchestetu UtD.....Ufff, przed
      tygodniem cos marnie mu poszło.


      Po wczorajszych meczach awans do fazy pucharowej, czyli do "16"
      najlepszych drużyn Starego Kontynentu awansowały Barcelona i
      Sporting Lizbona.


      Pozdro
      Krzysztof
      • tjbazuka Re: Kolejna odsłona.I Real - Juventus:):) 05.11.08, 22:13
        Czolemsmile
        niespodzianka w Szkocji narazie Celtic prowadzi z MU. Sprytny gol
        Mcdonalda. Lobik.
        Ogladam Floretine z Bayernem. 1:0 dla Wlochow w 70 minucie.
        pozdro.
        • tjbazuka wyniki z dzisiejszych meczow: 05.11.08, 22:50
          Group E

          AaB Aalborg 2-2 Villarreal
          Celtic 1-1 Man Utd -gol Giggsa w jego 107 meczu LM

          Group F

          Fiorentina 1-1 Bayern Munich
          Lyon 2-0 Steaua Bucharest

          Group G

          Arsenal 0-0 Fenerbahce
          Dynamo Kiev 1-2 FC Porto

          Group H

          BATE Borisov 0-2 Zenit St Petersburg
          Real Madrid 0-2 Juventus Alessandro Del Piero! Alessandro Del Piero!

          i pare fotek
          news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/7711798.stm
          pozdrosmile
          • tjbazuka Puchar UEFA - Lech Poznan v AS Nancy 06.11.08, 08:28
            hej Left, idziesz na mecz? jak tak to daj cynk jak bylo.
            Powodzenia.
            • leftt Re: Puchar UEFA - Lech Poznan v AS Nancy 06.11.08, 08:39
              Idę. Do kumpla do garażu. Atmosfera jak na Bułgarskiej i jeszcze
              piwko można wypić.
              • tjbazuka Re: Puchar UEFA - Lech Poznan v AS Nancy 06.11.08, 08:50
                aaa garazowa impra u kumpla! I przespac sie mozna pod dachem smile
                a jak myslisz - Kolejorz ma szanse?
                • kriss67 Re: Puchar UEFA - Lech Poznan v AS Nancy 06.11.08, 09:38
                  Czołem chłopakismile


                  Trzymajmy kciuki za "poznańska lokomotywe"")


                  A tu dwie wypowiedzi:

                  sport.onet.pl/0,1248712,1857987,wiadomosc.html

                  I Pan Franciszek Smuda:

                  "padliny nie będzie, a trema to tylko przed żoną"smile

                  sport.onet.pl/0,1248712,1857982,wiadomosc.html
                  Pozdro
                  Krzysztof
                • leftt Re: Puchar UEFA - Lech Poznan v AS Nancy 06.11.08, 09:40
                  Z tym przespaniem to już nie bardzo. A szanse? Jeżeli Anorthosis
                  zremisował z Interem, to tym bardziej Lech może wygrać z Nancy.
                  Szans nie widzę tylko z CSKA.
          • nuova Bene, bene, molto bene!!! 06.11.08, 10:04
            Alessandro Del Piero! Alessandro Del Piero! smile
    • kriss67 Rozgrywki grupowe zakończone. 11.12.08, 08:17
      Czołemsmile


      Rozgrywki grupowe zakończone. Znamy juz wszystkie 16 drużyn, które w
      przyszłym roku przystapią do dalszej batalii o prymat w Europie.
      Tym razem rozgrywki toczyć się będą w trybie pucharowym. Losowanie
      par 19 grudnia.

      Za Gazetą W.:

      "Losowanie już 19 grudnia. Możemy się spodziewać szlagierowych par
      1/8 finału Ligi Mistrzów.

      Zwycięzcy grup: Roma, Panathinaikos, Barcelona, Liverpool, MU,
      Bayern, Porto, Juventus.

      Drugie miejsca: Chelsea, Inter, Sporting, Atletico, Villarreal,
      Lyon, Arsenal, Real.

      Losowanie 1/8 finału: 19 grudnia. Zespoły z drugich miejsc będą
      dolosowane do zwycięzców grup wg. zasad:

      1) Zespoły z tego samego kraju i tej samej grupy nie mogą grać ze
      sobą.

      2) Zespół z drugich miejsc są gospodarzami pierwszych meczów 1/8
      finału."



      Pozdro
      Krzysztof
      • tjbazuka Re: Rozgrywki grupowe zakończone. 11.12.08, 09:21
        Czolem Krzysztofsmile
        to moga byc niezle zestawienia klubowe.
        a popatrz Dudek nawet pogral w Realu w meczu z Zenitem.
        • kriss67 Re: Rozgrywki grupowe zakończone. 11.12.08, 09:39
          Czołem Tomaszsmile


          Tak jest - moga zdarzyc sie pary arcyciekawesmile

          I zauważ jedną rzecz. Kolejny rok, i kolejna klapa klubów z tzw.
          dawnych demoludów. Mimo gigantycznych budżetów ruskiego Zenita czu
          ukraińskiego Szachtara, nikt ze wschodu z grupy sie nie wygramolił...


          Co do Dudka. Fajnie, że grał, i to w Lidze Mistrzówsmile Czytałem
          wywiad z Dudkiem sprzed paru dni, w którym stwierdził, że
          definitywnie odchodzi latem z Madrytu. No, pozyjemy, zobaczymy..


          Pozdro
          Krzysztof
          • leftt Re: Rozgrywki grupowe zakończone. 11.12.08, 09:52
            Czytałem
            > wywiad z Dudkiem sprzed paru dni, w którym stwierdził, że
            > definitywnie odchodzi latem z Madrytu. No, pozyjemy, zobaczymy..
            Czytałem
            > wywiad z Dudkiem sprzed paru dni, w którym stwierdził, że
            > definitywnie odchodzi latem z Madrytu. No, pozyjemy, zobaczymy..

            No, ze względów sportowych byłoby to jak najbardziej uzasadnione.
            Ale mogą wchodzić w grę jeszcze względy pozasportowe. Trzeba już
            chyba pomyśleć o tym, co będzie się robić po zakończeniu kariery.
            Myślę jednak, że Dudek będzie jeszcze chciał gdzieś spróbowac swych
            sił. Może wróci do Feyenoordu?
            • tjbazuka Re: Rozgrywki grupowe zakończone. 11.12.08, 10:00
              ostatni mecz niech bedzie w Knurowie.
    • kriss67 Troche statystyki... 12.12.08, 09:38
      Czołemsmile

      Taka mała uwaga statystyczna. W ostatnich trzech sezonach Ligi
      Mistrzów, od sezonu 2006/2007 do 2008/2009 grały cztery kluby
      angielskie. Te same kluby, czyli:


      Manchester UtD
      Arsenal
      Liverpool
      Chelsea

      W sezonach 2006/2007, 2007/2008 oraz obecnym 2008/2009 cała czwórka
      zwyciesko przebrneła przez fazę grupową i awansowała dalej, do
      najlepszej szesnastki kontynentu.

      W sezonie 2006/2007 do najlepszej ósemki Europy weszły trzy zespoły
      z Anglii – odpadł tylko Arsenal. W latach 2007/2008 do ósemki kluby
      angielskie awansowały w komplecie.

      Zobaczymy, jak będzie w tym roku.

      Pozdro
      Krzysztof
      • leftt Re: Troche statystyki... 12.12.08, 09:40
        Drobna uwaga dodatkowa: w sezonie 2007/08 nikt nie pokonał klubów
        angielskich. W 1/4 Arsenal przegrał z Liverpoolem, w 1/2 Liverpool
        przegrał z Chelsea, w finale Chelsea przegrała z MU.
        • kriss67 Re: Troche statystyki... 12.12.08, 09:47
          Czołem Lefttsmile

          Tak jest - świeta prawdasmile

          Ciekawe, czy dojdzie kiedys do sytuacji, że półfinale będą cztery
          zespoły z jednego kraju? Do tej pory mieliśmy po trzy druzyny z
          Włoch, Hipszanii i Angli.

          ps.Przed świetami opublikuje nieco obszerniejszą statystyke. Za cały
          XXI wiek. Wychodzą ciekawe rzeczysmile


          Pozdro
          Krzysztof
        • tjbazuka Gran Derbi Dudka z Barceloną? 12.12.08, 09:55
          www.sport.pl/pilka/1,65029,6052459,Jerzy_Dudek_dla_Sport_pl__Wierze__ze_zagram_z_Barcelona.html
          • kriss67 Re: Gran Derbi Dudka z Barceloną? 12.12.08, 12:19
            Hm..., jutro sie przekonamy, kto stanie miedzy słupkami
            Królewskichsmile Mysle jednak, że będzie to legendarny Hiszpan, a nie
            nasz legendarny piłkarz rodem z Knurowa.
      • kriss67 I jeszcze cos piórem Pana Rafała Steca... 12.12.08, 12:17
        Czołemsmile


        Podsumowanie rundy piórem Pana Rafała Steca:

        "Podsumowanie jest skrótowe, spłodzone naprędce i bez wikłania się w
        detaliczne uzasadnienia ocen. Daję je w pięciu rozdzialikach.

        1) Z punktu widzenia superfaworytów było raczej letnio, bo
        superfaworyci rozleniwiająco szybko awansowali do 1/8 finału.
        Utwierdzili mnie w przekonaniu, że Michel Platini chybił z szumnie
        zachwalaną reformą Ligi Mistrzów, bowiem umyślił sobie wesprzeć
        kluby słabe, które w kwalifikacjach radzą sobie bez niego (przebili
        się do elity nowicjusze z Cypru, Białorusi, Danii czy Rumunii),
        tymczasem wsparcia potrzebują raczej średniacy niezdolni - już w
        rundzie grupowej - do konkurowania z potęgami.
        Oczywiście „potrzebują” pod warunkiem, że Liga Mistrzów w obecnej
        formule komuś się nie podoba (mnie się podoba).

        2) Supremację utrzymuje liga angielska (zaledwie dwie porażki),
        której wyzwanie rzuca jedynie liga hiszpańska (cztery porażki).
        Kolosy Premier League gnały przez rundę grupową niemal bez wpadek
        (statystykę zafałszowują nieco wyniki uzyskiwane przy świadomości
        pewnego awansu) i na dobrą sprawę mają prawo śmiało wierzyć, że
        znów, w trzecim sezonie z rzędu, wystawią w półfinale trójkę swoich
        przedstawicieli. A kibice rozpędzonej Barcelony - że to właśnie ich
        idole w drugim sezonie z rzędu będą na finiszu bronić honoru Europy
        kontynentalnej. Być może nawet bronić z imponującym skutkiem i
        długo, do samego podniesienia trofeum włącznie. Tyle przynajmniej
        wynika z logiki wydarzeń jesiennych - niekoniecznie mówiących całą
        prawdę o potencjale faworytów - oraz nikłego w porównaniu z
        wyspiarskim kwartetem doświadczenia w pucharach Atletico Madryt
        oraz, mimo wszystko, Villarrealu."...

        I całośc:






        rafalstec.blox.pl/2008/12/Bohaterowie-i-smuta-jesieni-w-Lidze-Mistrzow.html


        Pozdro
        Krzysztof
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka