Czołem
Wczoraj rozlosowano grupy piłkarskiej Ligi Mistrzów. 32 najlepsze
zespoły z Europy za moment rozpoczynają batalie o prymat na
kontynencie. Trofeum bronią "Czerwone Diabły", czyli Manchester UtD.
Czy obronią? Od lat 90-tych żaden klub, który zwycieżał w Lidze
Mistrzów, tytułu nie obronił. Tyle że fenomenalnymi diabełkami z
Manchesteru dowodzi Szkot sir Alex Ferguson. Już on cos wymyśli,
żeby przejśc do historii i zdobyć dwa razy z rzędu Puchar Europy.
Taki jest mój typ na ten sezon - wygra Manchester UtD
A oto grupy:
Liga Mistrzów 2008/2009:
Grupa A: Chelsea Londyn, AS Roma, Bordeaux, CFR 1907 Cluj
Grupa B: Inter Mediolan, Werder Brema, Panathinaikos, Anorthosis
Famagusta Larnaka
Grupa C: FC Barcelona, Sporting Lizbona, FC Basel, Szachtar Donieck
Grupa D: FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympique Marsylia, Atletico
Madryt
Grupa E: Manchester United, Villarreal, Celtic Glasgow, Aalborg
Grupa F: Olympique Lyon, Bayern Monachium, Steaua Bukareszt,
Fiorentina
Grupa G: Arsenal Londyn, FC Porto, Fenerbahce, Dynamo Kijów
Grupa H: Real Madryt, Juventus Turyn, Zenit St. Petersburg, BATE
Borysów
I popatrzcie - do elitarnej Ligi Mistrzów Polacy przebili sie
ostatnio 12 lat temu....Epoka. A w tym roku, poza wielkimi firmami
jak Barcelona czy Real, mamy klub z Białorusi, Szwecji a nawet
Cypru...
Chociaż polskie akcenty będą. A o tym tutaj:
www.sport.pl/pilka/1,65057,5638561,Losowanie_Ligi_Mistrzow__Boruc_z_Kuszczakiem_i_Saganowskim.html
A jakie są Wasze typy na sezon 2008/2009?
Pozdro
Krzysztof
Pozdro
Krzysztof