Dodaj do ulubionych

jak często kaszka?

30.03.11, 20:22
córka ma prawie 9 m-cy. od pewnego czasu podaję jej kaszkę 2 razy dziennie - na śniadanie (na mm) i na kolację (na wodzie). czasami zamiast kaszki daję Sinlac na kolację, dla urozmaicenia. zastanawiam się ile kaszki (czy bardziej ogólnie - produktów zbożowych) taki maluch powinien / może jeść. bo przecież kasza jest także w zupkach czy daniach obiadowych, czasami też zagęszczam owoce kleikiem. nie za dużo tych kasz? nie mam za bardzo koncepcji co innego dawać na śniadania czy kolacje. karmię jeszcze piersią, ale powoli chciałabym już zakończyć. acha, kaszki daję bezcukrowe i bez niepotrzebnych dodatków (Holle). z tego Sinlacu chętnie bym zrezygnowala, ale znowu codziennie te kaszki?? help, brakuje mi koncepcji, a na kanapki jeszcze za młoda ;)
--
[url=https://www.suwaczki.com/][img]https://www.suwaczki.com/tickers/relggu1rmldbzmwf.png[/img][/url]
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: jak często kaszka? 30.03.11, 21:15
      dlaczego za mloda na kanapki? bo rzeczywiscie, nudno tak ciagle kaszki, chodzi o to by przeciez dziecko uczyc nowych smakow, faktur, a nie ciagle kaszka

forum.gazeta.pl/forum/w,1135,121838797,121841758,Re_60_60_60_od_kiedy_pokarmy_do_zucia_.html
      www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,8255890,Czy_niemowle_moze_jesc_jak_dorosly_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,114140845,114181795,Re_Co_zamiast_kaszki_.html
      jedyne co ze jak chcesz skonczyc karmienie piersia to podawanie kaszek to jeden ze sposobow na zapewnienie odpowiedniej ilosci mleka (to ono do roku powinno byc podstawa diety przeciez),rzeczywiscie warto wybierac kaszki niedosladzane (holle, albo po prostu manne zwykla, kaszke kukurydziana)
    • agnieszka.lelen Re: jak często kaszka? 30.03.11, 23:43
      Niemowlę karmione piersią karmimy "na żądanie". Jeśli mieszanką to zaleca się ok.3 posiłki mleczne (mleko + kasza/kluseczki/musli/płatki itd.). Jeden posiłek to kasza na mleku a pozostałe dwa to mleko z dodatkiem kaszy. Mogą też być dania gotowe np.: musli z jogurtem "Moje Śniadanko" HIPP. Zupa nie musi zawierać kaszy jeśli mleko jest podawane z kaszą, podobnie owoce. Może Pani próbować podawać niewielkie ilości pieczywa z dodatkami.
      Pozdrawiam.
      --
      Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
      • mis-mis_01 Re: jak często kaszka? 31.03.11, 10:48
        dziękuję za odpowiedzi :)
        z chlebem próbujemy, ale na razie mała bardziej traktuje go jako zabawkę, którą można międlić i wkładać do paszczy, niż jako pożywienie. wiem wiem, że to normalne, ale zależy mi aby się przy okazji najadła :) spróbuję z jakimiś smarowidłami.
        mleko z kaszą - ok, tylko moje dziecko niebutelkowe, a z kubeczka nie wypije całej porcji. kaszkę je łyżeczką, mleka tak raczej nie podam.
        dania mleczne Hipp - mają fajne połączenia, tylko dlaczego wszystkie z cukrem?
        musli / płatki - jakie i w jakiej formie? po prostu zwykle płatki rozmiękczone np. w jogurcie?
        • mrs.t Re: jak często kaszka? 31.03.11, 12:44
          ale nauczy sie tylko probujac, tak jak pierwszych krokow tez nie postawi od razu z 'lezenia' tylko bedzie dluegie miesiacre trenowac

nie lam sie, podawaj, nawet jak nie zje za wiele to popije piersia, niech wie ze chleb to tez posilek a nie zabawa po ktorej mama da kaszke do najedzenia sie

--
          Ściągawka karmiącej mamy , piersi pełne mlekaEDUKACJA!‼Lancs.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka