Dodaj do ulubionych

Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?...

18.02.05, 02:00

Witam i pozdrawiam! Czy ktoś z Was pamięta takiego pana, który nazywał się
Walery Leontiew?
...Był to radziecki piosenkarz, gwiazda festiwalu w Sopocie w 1987 roku.
Wystapił wtedy z recitalem , którym zawojował publiczność. Dynamiczny,
żywiołowy facet o całkiem ciekawym, niskim głosie, ciemne długie włosy,
wystylizowany na "gwiazdę rocka". Zaśpiewał m. in. "Niech żyje bal" - chyba
po rosyjsku, nie pamiętam już dokładnie. Jakiś czas później w "Płomyku"
ukazał się artykulik o nim- że taki wszechstronny, utalentowany, że
zafascynowany naszym Niemenem... Miał przebój pt."Wernisaż", zaśpiewany w
duecie z wokalistką, która zwała się bodajże Lajma Wajkule. Piosenkę można
było usłyszeć czasami w I Programie Pol. Radia. I nawet jakaś polska
piosenkarka nagrała własną wersję. To tyle - tak mnie naszło na wspominkismile
Miałam wtedy 12 lat i spodobał mi się typ. Czy on jeszcze śpiewa? Wiecie coś
o nim może, albo może jakieś linki?... Spasiba!

Blood Roses Blood Roses back on the street now...
Obserwuj wątek
    • fanta-girl Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 18.02.05, 11:10
      W necie mysle, ze o nim bedzie sporo.

Ja od siebie dorzuce, ze to byla najbardziej znana ciota rosyjskiego
      show-biznesu, ktora w koncowce pierestrojki przestala sie z tym maskowac smile
      Na wakacje (dluga mrozna zima) jezdzil na idyjskie plaze (gdzie mial zdaje sie
      zreszta swoje romanse).
      Owocem tych tripow bylo kilka videoclipow nakreconych na poludnie od Bombaju.
    • mymra Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 18.02.05, 22:49
      Witam! Leontiew ma sie nadal swietnie. Trudno znalezc bardzie ponaciaganego i
      przesadnie opalonego piosenkarza na rosyjskiej estradzie wink Dzisiaj ogladalam
      program o rosyjskim show-businessie i tam jasno bylo powiedziane, ze wszyscy
      sie tam pchaja, bo to zrodlo naprawde sensownych dochodow, i w tej chwili
      tylko... pod wzgledem artystycznym rosyjski pop nie ma dzisiaj nic do
      zaoferowania. A Leontiew, tak jak i Pugaczowa, nagrywa rozne dziwne piosenki,
      ktore idealnie wpasowuja sie w obecne trendy. Leontiew starzej sie niczym Julio
      Iglesias wink Wciaz nie pozwala o sobie zapomniec, jego piosenki niewiele sie
      roznia od siebie, ale wierne fanki nadal trwaja przy nim. Takie to lekkie,
      latwe i przyjemne. I w przeciwienstwie do Pugaczowej, ktora przesadza z
      botoxem, a na koncertach 80 % piosenek to playback, on jest nadal w calkiem
      niezlej formie, i pewnie niepredko zniknie z pola widzenia (patrz: Josif
      Kobzon, Lew Leszczenko i inni). Zreszta, teraz w modzie sa kolaboracje rodem
      z "Fabryki gwiazd" - to sie sprzedaje najlepiej. Uznany artysta i mloda
      gwiazdka - sexy laska i starzejacy sie playboy lub tez przystojny mlodziak
      i "nieco" od niego starsza piosenkarka. To tak z moich obserwacji smile Na glowe
      wszystkie takie projekty bije duet Ludmila Gurczenko i Boris Moisiejew, ale to
      osobna historia... A Leontiew tak... po scenie szaleje, panterki i plaszcze
      odziewa. Trzyma klase, powiedzmy winkPozdrawiam!
    • kol.3 Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 07.03.05, 21:36
      Walerij jest całkiem sexy i trzyma się bardzo dobrze. Ubiera się...interesująco
      i odmładzająco.
      (U nich estrada jest jednak inna niż u nas. Oni bardziej się przebierają,
      kolorowe ciuchy, gadżety, śpiewają lepiej, gorzej, ale oprawa jest bardzo
      bardzo kolorowa. Tylko Gazmanow jest "na surowo".
      W pierwszej edycji Fabryki gwiazd Leontiew współpracował z piękną amatorką o
      egzotycznej urodzie, opracował z nią i dla niej "Kolorowe jarmarki", oboje
      odśpiewali to na "otcziotnom koncercie" po rosyjsku, następnie oboje wraz z
      publiką przeszli na polski i odśpiewali po polsku jedną zwrotkę. Bardzo
      przyjemnie było.
    • moroz7 Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 09.03.05, 16:00
      Pare dni temu na RTRPlaneta leciał program o Leontiewie.
      Do tego co powyżej moge dodać, że L. ma fabryke mebli, nie powiedziano gdzie,
      studio promocji młodych talentów wymieniono kilka - nie zapamiętałem.
      Dla mnie najciekawszym było to, że L. wbrew woli jakichś władz zaśpiewał
      publicznie Dzień Pobiedy Tuchmanowa. Tzn to to że ta pisenka jakimś władzom się
      nie podobała było dla mnie najciekawsze.
        • moroz7 Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 09.03.05, 19:15
          fanta-girl napisała:

> wiesz, moze to po protu on nie jest poprawny politycznie i stad niezadowolenie
          > uncertain
          >

Trudno mi ocenić na ile program, który oglądałem, był sponsorowany przez L.
          Tzw. znajomość życia każe mi przypuszczać, że w znacznym. Teraz tak ładnie
          wygląda "opozycyjna" przeszłość lub, chociaż, niepoprawność polityczna.
          Nadal dziwię się, co ówczesni decydenci mogli zarzucić piosence Tuchmanowa, że
          była ona wręcz, jak powiedział L. , zabroniona. A on sovieszył nastajaszczij
          podvig spiev jejo. Tak to mniej więcej zabrzmiało.
    • carroty Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 05.10.05, 13:15
      Leontiew ma sie nadzwyczaj dobrze, tylko wyglada juz koszmarnie - solarium,
      depilacja, trwala na glowie..., podobno ma problemy ze zdrowiem, jest obecny na
      prawie wszystkich 'sbornych' koncertach z okazji roznych panstwowych swiat i
      jubileuszy... Na Nowy Rok w 'golubom ogonke' spiewal po polsku Kolorowych
      Jarmarkow. Bylo smiesznie! smile
    • mherbik1 Re: Czy ktoś z Was pamięta Walerego Leontiewa?... 22.07.19, 18:59
      oczywiście ,że śpiewa i ma się całkiem dobrze. Wpisz na you tubie nazwisko i możesz posłuchać również współczesną wersję "wernisaż" wykonywaną również z tą samą wokalistką i myślę,że jest bardziej interesująca,ponieważ ta piosenkarka ma obecnie bardziej charakterystyczny niższy głos.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka