14.11.05, 15:58
Mam pytanie: macie może pojęcie ile może wynosić czynsz w ok 80m mieszkaniu.
Tzn. za takie mieszkanie? W nowym/starym budownictwie?
Obserwuj wątek
    • pandora_ Re: czynsz... 14.11.05, 19:49
      Wynajem czy czynsz za mieszkanie spółdzielcze/wspólnotowe? Bo to tez zależy...
      Jak wynajem, to pewnie około 2tysięcy. Za spóldzielcze pewnie z 500-600 złotych.
      Za wspólnotowe własne tylko fundusz remontowy, pewnie jakieś 200 złotych za te
      80 metrów.
      • burza4 Re: czynsz... 14.11.05, 21:47
        pandora_ napisała:

> Wynajem czy czynsz za mieszkanie spółdzielcze/wspólnotowe? Bo to tez zależy...
        > Jak wynajem, to pewnie około 2tysięcy. Za spóldzielcze pewnie z 500-600
        złotych.

Wiele zależy od konkretnej spółdzielni czy zarządcy budynku bo róznice mogą być
        znaczące. W Warszawie za moje 60 metrów czynsz wynosi ok. 450 zł (2 osoby) - w
        taniej spółdzielni. Koleżanka za podobne płaci 750 - tez bez bajerów. Tańsze są
        czynsze w mieszkaniach komunalnych.

> Za wspólnotowe własne tylko fundusz remontowy, pewnie jakieś 200 złotych za te
        > 80 metrów.

Nie spotkałam się nigdy żeby we wspólnotowym płaciło się tylko fundusz
        remontowy. A gdzie opłata za sprzątanie, bieżące utrzymanie budynku, windy,
        ochronę itd? w czynszu figuruje też wywóz śmieci, zaliczka na wodę i centralne
        ogrzewanie (np. za CO płacę 150 zł), więc według mnie 200 zł to mocno
        optymistyczne założenia. Za wspólnotowe własne 40 metrów czynsz wynosi 350 zł,
        znajomi za wspólnotowe własne mieszkanie 60 m płacą 650 zł, inni za ok. 80
        metrów - około 900 zł.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka