Dodaj do ulubionych

Czyszczenie piekarnika

IP: *.domainunused.net 14.09.07, 15:53
Zdradźcie mi proszę czym i jak czyścicie pierkarnik?

Bo mi już rece o(d)padają :(

Obserwuj wątek
    • fettinia Re: Czyszczenie piekarnika 14.09.07, 15:56
      Prosty domowy sposob:)Sypiesz proszek do pieczenia-tytke lub dwie i zalewasz
      gazowana mineralna.Piekarnik na 50 st na ok 20 minut:)Gabka zmywasz i juz:)
      • Gość: malange Fettinia IP: *.domainunused.net 15.09.07, 17:47
        Bardzo, bardzo dziękuję za poradę - dzisiaj wypróbowałam i piekarnik jest
        czyściutki, aż się błyszczy!

        Właśnie na takim "naturalnym" sposobie czyszczenia piekarnika mi zależało,
        ponieważ kiedyś kupiłam piankę do czyszczenia piekarnika Mr Muscle i myślałam,
        że wszyscy w domu się potrujemy tym chemicznym smordem - efektem jej
        zastosowania był ból głowy i nadal brudny piekarnik.

        Za pozostałe porady również dziękuję!
        • fettinia ciesze sie:) 15.09.07, 17:58
          Akurat do piekarnika tez nie lubie chemii:)Kiedys w naszej tv dawno temu podali
          to jako domowy sposob i od tej pory tylko tak czyszcze:)
      • Gość: kk w tygodniu wypróbuję, bo tez mi rece opadaja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 21:11
        i najlepsze - czytaj najdroższe :/ specyfiki nie daja rady :(
    • default Re: Czyszczenie piekarnika 14.09.07, 16:00
      Jakimś takim preparatem w pianie do czyszczenia kominków. Nazwy nie
      pamiętam, zresztą są różne, kupuję np. w marketach budowlanych typu
      Obi czy Leroy, w dziale z wkładami i akcesoriami kominkowymi.
    • wiedzma30 Re: Czyszczenie piekarnika 14.09.07, 16:51
      Ja mam samoczyszczacy... Trwa to 2 godz. Piekarnik nagrzewa sie do wysokiej
      temperatury (drzwiczki sie blokuja) i wszelkie syfki wypalaja sie.
      • Gość: asia Re: Czyszczenie piekarnika IP: 81.210.69.* 15.09.07, 06:59
        Zrób gęstą papkę z sody.Rozgrzej piekarnik na 50-60st.Nałóż papkę na
        20 min.Zmyj ciepłą wodą a potem octem.POMOŻE!!!
        • frezja07 Re: Czyszczenie piekarnika 15.09.07, 13:56
          Wielkie dzięki za rady, choć nie bezpośrednio do mnie kierowane. Zaraz lecę
          robić papkę z sody. Mam nadzieję, że podziała i na mó piekarnik, bo wstyd juz z
          niego korzystać
      • jagoda85 Re: Czyszczenie piekarnika 03.11.07, 19:57
        No, ale plamy po syfkach niestety pozostają. Mnie to strasznie
        denerwuje, bo piekarnik nadal wygląda jak brudny. Nigdy już nie
        kupię piekarnika z funkcją samoczyszczenia.
        • Gość: anuteczek Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 20:56
          do piekarnika wstawiam blachę z wodą, ustawiam piekarnik na 150 stopni i
          zostawiam na około pół godziny, para zmiękcza syfki, potem ściereczka
          i juz
        • Gość: jackk3 Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.abhsia.telus.net 04.11.07, 04:10
          Nie powinno byc zadnych plamek!
          • jagoda85 Re: Czyszczenie piekarnika 04.11.07, 23:46
            Wszystko fajnie, ale jak masz piekarnik z funkcja samoczyszcenia, to
            Świety Boże nie pomoże. Plamy po syfkach i tak zostaną. Emalii
            samoczyszczącej nie da się czyścić niczy ostrym, a takie metody jak
            wy podajecie dla takich piekarników są nieskuteczne. Nigdy nie
            kupujcie piekarnika z funkcją samoczyszczenia, no chyba, że wszelkie
            plamiska na w/w emali nie przeszkadzają wam.
            • Gość: jackk3 Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.ptr.terago.ca 05.11.07, 16:03
              Powtarzam nie ma zadnych plamek (mamy samooczyszczajacy piekarnik).
      • mhr-cs Re: Czyszczenie piekarnika 05.11.07, 10:25
        ja tez mam taki ale dlaczego mam potem
        jeszcze raz go grzac(2godiny ile to pradu)
        od razu po pieczeniu, grylowaniu
        jego wyczyscic papierem i bez chemi
        • Gość: derkomissar Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.07, 12:32
          "grylowaniu"

          łomatkooooo
        • jagoda85 Re: Czyszczenie piekarnika 05.11.07, 18:54
          No nie powiesz mi, że papierem wyciścisz plamy na chropowatej
          powierzchni, bo taką ma ta tzw."emalia samoczyszcząca". Tego nie da
          się niczym wyczyscić, można tylko wypalić nastawiając piekarnik na
          maksymalną temperaturę na 1 godzinę. Gdy pojawiły się pierwsze plamy
          byłam w tej sprawie w punkcie servisowym, żeby powiedzieli mi jak
          mam te plamy usunąć, pan powiedział, że nie ma takiej możliwośi,
          można to tylko wypalić, albo kupić sobie nowy piekarnik, jak mi się
          nie podobają te plamy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka