Gość: malange IP: *.domainunused.net 14.09.07, 15:53 Zdradźcie mi proszę czym i jak czyścicie pierkarnik? Bo mi już rece o(d)padają :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
fettinia Re: Czyszczenie piekarnika 14.09.07, 15:56 Prosty domowy sposob:)Sypiesz proszek do pieczenia-tytke lub dwie i zalewasz gazowana mineralna.Piekarnik na 50 st na ok 20 minut:)Gabka zmywasz i juz:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malange Fettinia IP: *.domainunused.net 15.09.07, 17:47 Bardzo, bardzo dziękuję za poradę - dzisiaj wypróbowałam i piekarnik jest czyściutki, aż się błyszczy! Właśnie na takim "naturalnym" sposobie czyszczenia piekarnika mi zależało, ponieważ kiedyś kupiłam piankę do czyszczenia piekarnika Mr Muscle i myślałam, że wszyscy w domu się potrujemy tym chemicznym smordem - efektem jej zastosowania był ból głowy i nadal brudny piekarnik. Za pozostałe porady również dziękuję! Odpowiedz Link Zgłoś
fettinia ciesze sie:) 15.09.07, 17:58 Akurat do piekarnika tez nie lubie chemii:)Kiedys w naszej tv dawno temu podali to jako domowy sposob i od tej pory tylko tak czyszcze:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk w tygodniu wypróbuję, bo tez mi rece opadaja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 21:11 i najlepsze - czytaj najdroższe :/ specyfiki nie daja rady :( Odpowiedz Link Zgłoś
default Re: Czyszczenie piekarnika 14.09.07, 16:00 Jakimś takim preparatem w pianie do czyszczenia kominków. Nazwy nie pamiętam, zresztą są różne, kupuję np. w marketach budowlanych typu Obi czy Leroy, w dziale z wkładami i akcesoriami kominkowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
wiedzma30 Re: Czyszczenie piekarnika 14.09.07, 16:51 Ja mam samoczyszczacy... Trwa to 2 godz. Piekarnik nagrzewa sie do wysokiej temperatury (drzwiczki sie blokuja) i wszelkie syfki wypalaja sie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Czyszczenie piekarnika IP: 81.210.69.* 15.09.07, 06:59 Zrób gęstą papkę z sody.Rozgrzej piekarnik na 50-60st.Nałóż papkę na 20 min.Zmyj ciepłą wodą a potem octem.POMOŻE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
frezja07 Re: Czyszczenie piekarnika 15.09.07, 13:56 Wielkie dzięki za rady, choć nie bezpośrednio do mnie kierowane. Zaraz lecę robić papkę z sody. Mam nadzieję, że podziała i na mó piekarnik, bo wstyd juz z niego korzystać Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda85 Re: Czyszczenie piekarnika 03.11.07, 19:57 No, ale plamy po syfkach niestety pozostają. Mnie to strasznie denerwuje, bo piekarnik nadal wygląda jak brudny. Nigdy już nie kupię piekarnika z funkcją samoczyszczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anuteczek Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 20:56 do piekarnika wstawiam blachę z wodą, ustawiam piekarnik na 150 stopni i zostawiam na około pół godziny, para zmiękcza syfki, potem ściereczka i juz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jackk3 Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.abhsia.telus.net 04.11.07, 04:10 Nie powinno byc zadnych plamek! Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda85 Re: Czyszczenie piekarnika 04.11.07, 23:46 Wszystko fajnie, ale jak masz piekarnik z funkcja samoczyszcenia, to Świety Boże nie pomoże. Plamy po syfkach i tak zostaną. Emalii samoczyszczącej nie da się czyścić niczy ostrym, a takie metody jak wy podajecie dla takich piekarników są nieskuteczne. Nigdy nie kupujcie piekarnika z funkcją samoczyszczenia, no chyba, że wszelkie plamiska na w/w emali nie przeszkadzają wam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jackk3 Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.ptr.terago.ca 05.11.07, 16:03 Powtarzam nie ma zadnych plamek (mamy samooczyszczajacy piekarnik). Odpowiedz Link Zgłoś
mhr-cs Re: Czyszczenie piekarnika 05.11.07, 10:25 ja tez mam taki ale dlaczego mam potem jeszcze raz go grzac(2godiny ile to pradu) od razu po pieczeniu, grylowaniu jego wyczyscic papierem i bez chemi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derkomissar Re: Czyszczenie piekarnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.07, 12:32 "grylowaniu" łomatkooooo Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda85 Re: Czyszczenie piekarnika 05.11.07, 18:54 No nie powiesz mi, że papierem wyciścisz plamy na chropowatej powierzchni, bo taką ma ta tzw."emalia samoczyszcząca". Tego nie da się niczym wyczyscić, można tylko wypalić nastawiając piekarnik na maksymalną temperaturę na 1 godzinę. Gdy pojawiły się pierwsze plamy byłam w tej sprawie w punkcie servisowym, żeby powiedzieli mi jak mam te plamy usunąć, pan powiedział, że nie ma takiej możliwośi, można to tylko wypalić, albo kupić sobie nowy piekarnik, jak mi się nie podobają te plamy. Odpowiedz Link Zgłoś