pluskotka 01.01.11, 14:40 Pierwsza Radomianka, jak wyczytałam, będzie mieć na imię Nikola bądź Maja. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lazurja1 Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 01.01.11, 21:06 Oby tylko nie Nikola !!! Uważaj z wyborem marzeń czasem się spełniają Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Noworoczne dzieci 01.01.11, 22:53 Austria: Laurentina (równo północ), 5 sekund po północy Patrick, 10 sekund po północy Luca, 00:02 Lorena, 00:03 Robert Gabriel, 00:09 Andreano, 00:22 Luka, nieco później Fabian, Charlotte. Hamburg: Benedikt 00:08, Marko o 00:41, Milo o 1:10 Meklemburgia: Felyna o 00:38, Marthe Margarete o 1:34 Berlin: Dora Marie o 00:15, Seraphin o 00:27 Brandenburgia: Anna o 3:25 Freiburg: Emilia o 01:47 Odpowiedz Link Zgłoś
luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 01.01.11, 23:51 Jakub - pierwszy opolanin w 2011 r. Alan - pierwszy w powiecie chrzanowskim Odpowiedz Link Zgłoś
mossiam Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 00:07 W Chrzanowie - Alan. W Suwałkach - Bartek. I z ciekawostek... W Hiszpanii - Jasmine, Kaasem, Martín, Rayane Malki, Mario, Unai, Assmae (w róznych regionach). W Chile - Bruno Antonio. W Peru - Camila Esmeralda. W Wenezueli - William Alfredo, Luismary. W Argentynie - Ambar, Martín, Valentina, Facundo. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela mossiam 02.01.11, 22:27 Czy Kaasem, Rayane, Unai, Assmae i Facundo to hiszpańskie imiona? Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Kolejne noworoczne dzieci 02.01.11, 22:55 Szwajcaria: Nia, Hanna Niemcy: Andreas, Alexander, Carina, Silvan (siostra Emma), Felix Liam (brat Elias Moritz), Justin (bracia Paul i Linus), Johannes Nepomuk (siostra Marie Theres), Henri (siostra Toni), Lea, Amina, Marlon Lasse (brat Leon Kilian), Renas Luxemburg: Talena-Ginette (starsze siostry Mandy 10 lat i Kimberly 10 miesięcy) Liechtenstein: Jessica Maria Odpowiedz Link Zgłoś
mossiam Re: mossiam 03.01.11, 16:21 abiela napisała: > Czy Kaasem, Rayane, Unai, Assmae i Facundo to hiszpańskie imiona? Kaasem, Rayane i Assmae (a także Jasmine) to nie są hiszpańskie imiona, ale te akurat "noworoczne noworodki" to dzieci imigrantów (gł. marokańskich). Oczywiście fakt ten wywołał burzę na hiszpańskich forach Natomiast Unai to tradycyjne imię baskijskie ("pasterz"), a więc jak najbardziej na miejscu w Kraju Basków, ale spotykane w całej Hiszpanii. Nosi je np. piłkarz Unai Casillas, brat Ikera Casillasa (równiez baskijskie imię, a bracia pochodzą chyba z okolic Madrytu). Z kolei Facundo to imię hiszpańskie, ale (chyba) znacznie popularniejsze w Ameryce Łacińskiej niż na Starym Kontynencie. W Polsce z kolei kojarzy się "telenowelowo" głównie ze względu na aktora Facundo Aranę ze "Zbuntowanego anioła" Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: mossiam 03.01.11, 21:43 Dziękuję za wyjaśnienia, bardzo ciekawe! Czy Facundo ma odpowiednik w innych językach? Odpowiedz Link Zgłoś
mossiam Re: mossiam 04.01.11, 10:41 abiela napisała: > Czy Facundo ma odpowiednik w innych językach? Nie spotkałam się, szczerze mówiąc, ale angielska wikipedia podaje Facundus, a polska - Fakund W Hiszpanii imię było popularne w średniowieczu, teraz praktycznie się nie pojawia, nie licząc obcokrajowców, prawdopodobnie Argentyńczyków. W Argentynie jest nadawane znacznie częściej, obecnie plasuje się gdzieś w 2. dziesiątce popularności, nie wiem, może ze względu na postać z historii Argentyny, Facundo Quirogę (przerabiałam nawet taką książkę D.F. Sarmiento - "Facundo o Civilización y Barbarie" ). Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: mossiam 04.01.11, 15:52 Dodam jeszcze, że garść informacji na temat tego imienia można znaleźć tu: www.deon.pl/imieniny/imie,1000,fakundus.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Riv Re: mossiam IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.11, 02:18 Unai- baskijskie. Facundo- hiszpańskie. reszta jak się można domyśleć arabskie. Odpowiedz Link Zgłoś
luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 19:59 Igor - pierwszy w Nowym Sączu Sandra - pierwsza w Kielcach Kacper - pierwszy w Nowym Jorku ( rodzice są Polakami) Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 21:54 Stanisław pierwszy w Łodzi Daria w Skierniewicach Taka ciekawostka, mama Stasia ma na imię Delfina. Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 03.01.11, 13:30 Zaś pierwsza łodzianka to Judyta. Brawa dla rodziców, to moje ulubione imię. Odpowiedz Link Zgłoś
luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 23:42 Jan - Śląsk Szymon- Nowe Miasto Lubawskie Odpowiedz Link Zgłoś
luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 03.01.11, 20:50 Julian - Limanowa Szymon - Wejherowo Odpowiedz Link Zgłoś
ffanatyczka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 04.01.11, 11:08 moze nie pierwszy, ale urodzony w 2011 - Kevin (niestety ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewelajna23 Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: 109.196.123.* 04.01.11, 16:27 w Rzeszowie pierwszy był Dominik Błażej, w Krosnie Michał Odpowiedz Link Zgłoś
luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 04.01.11, 16:31 nie wiem czy to ten sam bo na świat w powiecie słupeckim przyszedł pierwszy Kewin. Poza tym: Amelia- Ostrołęka Nikodem - Bydgoszcz Michał lub Adam - Racibórz Antonina - powiat piotrkowski Michał - Myślenice Michał - Krosno Julia - Włocławek Nikodem i Kacper - Kraków Maciej i Emilia - Jasło Hubert oraz Jakub i Ola(bliźniacy), Adam - Lubin Weronika - Suwałki Dominik - Rzeszów Odpowiedz Link Zgłoś
staserka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 05.01.11, 20:03 W Tanzanii Emma- Mama z Nigerii, tata z Holandii Audrey- Mama z Francji, tata z UK Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Justyna Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 21:30 Audrey - uwielbiam to imię, szkoda, że po polsku to Edeltrauda;/ Odpowiedz Link Zgłoś
luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 06.01.11, 11:52 Klaudia - Kartuzy Natalia - Bochnia Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda56 Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 08.01.11, 16:19 Pierwsze dziecko urodzone w Rudzie Śląskiej to Marcel. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 08.01.11, 19:35 Koleżanka 3 stycznia urodziła Alana. Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 09.01.11, 22:37 Pierwsi w : Piotrków Tryb. - Julia gm. Gorzkowice - Antonina Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwa Re: 10.01. Bartłomiej IP: *.xdsl.centertel.pl 12.01.11, 12:04 Znajoma urodziła Tobiasza Odpowiedz Link Zgłoś
chomiczkami Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 15.01.11, 21:26 Mogę wiedzieć, skąd wy wiecie takie rzeczy? Wyszukujecie je w newsach, dzwonicie do USC czy szpitali? Odpowiedz Link Zgłoś
mossiam Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 18.01.11, 21:58 chomiczkami napisała: > Mogę wiedzieć, skąd wy wiecie takie rzeczy? Wyszukujecie je w newsach, dzwon > icie do USC czy szpitali? Wujek Google Odpowiedz Link Zgłoś
pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 18.01.11, 22:42 > chomiczkami napisała: > Mogę wiedzieć, skąd wy wiecie takie rzeczy? Wyszukujecie je w newsach, dzwonicie do > USC czy szpitali? Lokalne gazety czasem też pomagają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: riv Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.11, 02:19 Batrosz Wojciech- 04.01 Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 16.01.11, 13:43 Miłosz (brat Marceliny) Odpowiedz Link Zgłoś
zabulin Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 17.01.11, 22:33 Moje dwie zanjome urodziły własnie dzieci: Marta i Wojciech. Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 19.01.11, 12:31 Antoni - synek koleżanki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.dynamic.chello.pl 25.01.11, 18:26 moja córka Anika Odpowiedz Link Zgłoś
bluejanet Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 26.01.11, 12:08 Ciekawe imiona dziewczynek z okolicy znalezione w sieci Imogen, Coco Lilly, Briseis (Bryzejda, moze ktos niedawno Troje ogladal w telewizji i sie spodobalo), Talia. Styczniowi chlopcy - nic nadzwyczajnego, normalne/popularne imiona. Odpowiedz Link Zgłoś
bluejanet Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 26.01.11, 12:11 zapomnialam dodac, ze to w Westfalii (NIemcy) tak dawali Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ellana Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.11, 00:20 Styczniowa Gabriela, siostra Tomka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: godziasia Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.toya.net.pl 30.01.11, 20:03 znajoma 20.01 urodziła Rafała Jana Odpowiedz Link Zgłoś
em.haa Co prawda koniec grudnia... 09.02.11, 17:19 Ale pytałam Was o zdanie i została GAJA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwa Re: Co prawda koniec grudnia... IP: *.xdsl.centertel.pl 11.02.11, 12:56 Szymon Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Co prawda koniec grudnia... IP: *.kielce.vectranet.pl 13.02.11, 12:10 Ja znam trójkę maluszków z przełomu 2010/2011 roku: 20 grudnia: Oliver ,,Olli"- ojciec Amerykanin 27 grudnia: Maria Irena 17 stycznia: Dylan- ojciec Irlandczyk Odpowiedz Link Zgłoś