Dodaj do ulubionych

Imiona urodzonych w 2011 roku

01.01.11, 14:40
Pierwsza Radomianka, jak wyczytałam, będzie mieć na imię Nikola bądź Maja. smile
Obserwuj wątek
    • lazurja1 Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 01.01.11, 21:06
      Oby tylko nie Nikola !!!



      Uważaj z wyborem marzeń czasem się spełniają
      • abiela Noworoczne dzieci 01.01.11, 22:53
        Austria: Laurentina (równo północ), 5 sekund po północy Patrick, 10 sekund po północy Luca, 00:02 Lorena, 00:03 Robert Gabriel, 00:09 Andreano, 00:22 Luka, nieco później Fabian, Charlotte.

        Hamburg: Benedikt 00:08, Marko o 00:41, Milo o 1:10

        Meklemburgia: Felyna o 00:38, Marthe Margarete o 1:34

        Berlin: Dora Marie o 00:15, Seraphin o 00:27

        Brandenburgia: Anna o 3:25

        Freiburg: Emilia o 01:47
    • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 01.01.11, 23:51
      Jakub - pierwszy opolanin w 2011 r.
      Alan - pierwszy w powiecie chrzanowskim
    • mossiam Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 00:07
      W Chrzanowie - Alan.
      W Suwałkach - Bartek.

      I z ciekawostek...
      W Hiszpanii - Jasmine, Kaasem, Martín, Rayane Malki, Mario, Unai, Assmae (w róznych regionach).
      W Chile - Bruno Antonio.
      W Peru - Camila Esmeralda.
      W Wenezueli - William Alfredo, Luismary.
      W Argentynie - Ambar, Martín, Valentina, Facundo.

      • abiela mossiam 02.01.11, 22:27
        Czy Kaasem, Rayane, Unai, Assmae i Facundo to hiszpańskie imiona?
        • abiela Kolejne noworoczne dzieci 02.01.11, 22:55
          Szwajcaria: Nia, Hanna

          Niemcy: Andreas, Alexander, Carina, Silvan (siostra Emma), Felix Liam (brat Elias Moritz), Justin (bracia Paul i Linus), Johannes Nepomuk (siostra Marie Theres), Henri (siostra Toni), Lea, Amina, Marlon Lasse (brat Leon Kilian), Renas

          Luxemburg: Talena-Ginette (starsze siostry Mandy 10 lat i Kimberly 10 miesięcy)

          Liechtenstein: Jessica Maria
        • mossiam Re: mossiam 03.01.11, 16:21
          abiela napisała:
          > Czy Kaasem, Rayane, Unai, Assmae i Facundo to hiszpańskie imiona?

          Kaasem, Rayane i Assmae (a także Jasmine) to nie są hiszpańskie imiona, ale te akurat "noworoczne noworodki" to dzieci imigrantów (gł. marokańskich). Oczywiście fakt ten wywołał burzę na hiszpańskich forach wink

          Natomiast Unai to tradycyjne imię baskijskie ("pasterz"), a więc jak najbardziej na miejscu w Kraju Basków, ale spotykane w całej Hiszpanii. Nosi je np. piłkarz Unai Casillas, brat Ikera Casillasa (równiez baskijskie imię, a bracia pochodzą chyba z okolic Madrytu).

          Z kolei Facundo to imię hiszpańskie, ale (chyba) znacznie popularniejsze w Ameryce Łacińskiej niż na Starym Kontynencie. W Polsce z kolei kojarzy się "telenowelowo" głównie ze względu na aktora Facundo Aranę ze "Zbuntowanego anioła" wink

          Pozdrawiam!
          • abiela Re: mossiam 03.01.11, 21:43
            Dziękuję za wyjaśnienia, bardzo ciekawe!
            Czy Facundo ma odpowiednik w innych językach?
            • mossiam Re: mossiam 04.01.11, 10:41
              abiela napisała:
              > Czy Facundo ma odpowiednik w innych językach?

              Nie spotkałam się, szczerze mówiąc, ale angielska wikipedia podaje Facundus, a polska - Fakund wink

              W Hiszpanii imię było popularne w średniowieczu, teraz praktycznie się nie pojawia, nie licząc obcokrajowców, prawdopodobnie Argentyńczyków.

              W Argentynie jest nadawane znacznie częściej, obecnie plasuje się gdzieś w 2. dziesiątce popularności, nie wiem, może ze względu na postać z historii Argentyny, Facundo Quirogę (przerabiałam nawet taką książkę D.F. Sarmiento - "Facundo o Civilización y Barbarie" wink ).

              Pozdrawiam!

              • gaudencja Re: mossiam 04.01.11, 15:52
                Dodam jeszcze, że garść informacji na temat tego imienia można znaleźć tu:
                www.deon.pl/imieniny/imie,1000,fakundus.html
        • Gość: Riv Re: mossiam IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.11, 02:18
          Unai- baskijskie.
          Facundo- hiszpańskie.

          reszta jak się można domyśleć arabskie.
    • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 19:59
      Igor - pierwszy w Nowym Sączu
      Sandra - pierwsza w Kielcach

      Kacper - pierwszy w Nowym Jorku ( rodzice są Polakami)
      • pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 21:54
        Stanisław pierwszy w Łodzi
        Daria w Skierniewicach
        Taka ciekawostka, mama Stasia ma na imię Delfina.
        • pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 03.01.11, 13:30
          Zaś pierwsza łodzianka to Judyta.
          Brawa dla rodziców, to moje ulubione imię. smile
    • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 02.01.11, 23:42
      Jan - Śląsk
      Szymon- Nowe Miasto Lubawskie
    • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 03.01.11, 20:50
      Julian - Limanowa
      Szymon - Wejherowo
    • ffanatyczka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 04.01.11, 11:08
      moze nie pierwszy, ale urodzony w 2011 - Kevin (niestety sad )
      • Gość: ewelajna23 Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: 109.196.123.* 04.01.11, 16:27
        w Rzeszowie pierwszy był Dominik Błażej, w Krosnie Michał
      • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 04.01.11, 16:31
        nie wiem czy to ten sam bo na świat w powiecie słupeckim przyszedł pierwszy Kewin.
        Poza tym:
        Amelia- Ostrołęka
        Nikodem - Bydgoszcz
        Michał lub Adam - Racibórz
        Antonina - powiat piotrkowski
        Michał - Myślenice
        Michał - Krosno
        Julia - Włocławek
        Nikodem i Kacper - Kraków
        Maciej i Emilia - Jasło
        Hubert oraz Jakub i Ola(bliźniacy), Adam - Lubin
        Weronika - Suwałki
        Dominik - Rzeszów
        • ffanatyczka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 09.01.11, 20:16
          to nie ten sam smile
    • olianka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 05.01.11, 13:15
      Lena u kolegi
      • staserka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 05.01.11, 20:03
        W Tanzanii

        Emma- Mama z Nigerii, tata z Holandii
        Audrey- Mama z Francji, tata z UK
        • Gość: Justyna Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 21:30
          Audrey - uwielbiam to imię, szkoda, że po polsku to Edeltrauda;/
    • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 06.01.11, 11:52
      Klaudia - Kartuzy
      Natalia - Bochnia
    • jagoda56 Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 08.01.11, 16:19
      Pierwsze dziecko urodzone w Rudzie Śląskiej to Marcel.
    • dalenia Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 08.01.11, 19:35
      Koleżanka 3 stycznia urodziła Alana.
      • pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 09.01.11, 22:37
        Pierwsi w :
        Piotrków Tryb. - Julia
        gm. Gorzkowice - Antonina
    • froobek 10.01. Bartłomiej 10.01.11, 20:34
      • Gość: iwa Re: 10.01. Bartłomiej IP: *.xdsl.centertel.pl 12.01.11, 12:04
        Znajoma urodziła Tobiasza
    • chomiczkami Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 15.01.11, 21:26
      Mogę wiedzieć, skąd wy wiecie takie rzeczy? big_grin Wyszukujecie je w newsach, dzwonicie do USC czy szpitali?
      • mossiam Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 18.01.11, 21:58
        chomiczkami napisała:
        > Mogę wiedzieć, skąd wy wiecie takie rzeczy? big_grin Wyszukujecie je w newsach, dzwon
        > icie do USC czy szpitali?

        Wujek Google wink
        • pluskotka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 18.01.11, 22:42
          > chomiczkami napisała:
          > Mogę wiedzieć, skąd wy wiecie takie rzeczy? big_grin Wyszukujecie je w newsach, dzwonicie do
          > USC czy szpitali?
          Lokalne gazety czasem też pomagają. smile
    • Gość: riv Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.11, 02:19
      Batrosz Wojciech- 04.01
    • olianka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 16.01.11, 13:43
      Miłosz (brat Marceliny)
    • zabulin Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 17.01.11, 22:33
      Moje dwie zanjome urodziły własnie dzieci: Marta i Wojciech.
    • olianka Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 19.01.11, 12:31
      Antoni - synek koleżanki
    • luska.s Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 19.01.11, 13:50
      Alan
    • Gość: Anna Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.dynamic.chello.pl 25.01.11, 18:26
      moja córka Anika
    • bluejanet Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 26.01.11, 12:08
      Ciekawe imiona dziewczynek z okolicy znalezione w sieci
      Imogen, Coco Lilly, Briseis (Bryzejda, moze ktos niedawno Troje ogladal w telewizji i sie spodobalo), Talia.
      Styczniowi chlopcy - nic nadzwyczajnego, normalne/popularne imiona.
      • bluejanet Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 26.01.11, 12:11
        zapomnialam dodac, ze to w Westfalii (NIemcy) tak dawali wink
        • abiela Styczeń 28.01.11, 20:41
          Kacper
          Julia
    • Gość: Ellana Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.11, 00:20
      Styczniowa Gabriela, siostra Tomka.
    • Gość: godziasia Re: Imiona urodzonych w 2011 roku IP: *.toya.net.pl 30.01.11, 20:03
      znajoma 20.01 urodziła Rafała Janasmile
      • aedo Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 01.02.11, 08:31
        Szymon
        • aedo Re: Imiona urodzonych w 2011 roku 05.02.11, 18:51
          Leonard
          Mateusz
    • froobek 29.01 Maria 06.02.11, 22:12
      • pluskotka Re: Urodzeni w 2011 roku 07.02.11, 19:09
        W styczniu Szymon Mariusz.
    • em.haa Co prawda koniec grudnia... 09.02.11, 17:19
      Ale pytałam Was o zdanie i została GAJA.
      • Gość: iwa Re: Co prawda koniec grudnia... IP: *.xdsl.centertel.pl 11.02.11, 12:56
        Szymon
        • Gość: gość Re: Co prawda koniec grudnia... IP: *.kielce.vectranet.pl 13.02.11, 12:10
          Ja znam trójkę maluszków z przełomu 2010/2011 roku:
          20 grudnia: Oliver ,,Olli"- ojciec Amerykanin
          27 grudnia: Maria Irena
          17 stycznia: Dylan- ojciec Irlandczyk
      • gaudencja Re: Co prawda koniec grudnia... 13.02.11, 12:43
        Gratuluję!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.