02.04.20, 14:48
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) – polska instytucja mająca na celu przygotowywanie i organizowanie zewnętrznego systemu oceniania (egzamin ósmoklasisty, egzamin maturalny oraz egzamin zawodowy), we współpracy z ośmioma Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi. Jej główne zadania określa ustawa o systemie oświaty[1]. Nadzór nad działalnością CKE sprawuje minister odpowiedzialny za oświatę (minister edukacji narodowej). CKE została ustanowiona przez polski parlament ustawą z dnia 25 lipca 1998 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 1998 r. nr 117, poz. 759). Jej dyrektorem jest obecnie Marcin Smolik.
pl.wikipedia.org/wiki/Centralna_Komisja_Egzaminacyjna
Jedynym celem i sensem istnienia CKE jest przygotowanie i przeprowadzenie egzaminów. Jak sięga moja pamięć to chyba nie było roku bez wtopy. CKE nie potrafi przygotować bezbłędnego zestawu pytań na egzaminy. Dziesiątki, może setki osób nic innego nie mają zrobić. Po prostu przygotować pytania. Mają na to cały rok. Jeszcze się nie udało.

www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,25839219,probna-matura-taka-sama-jak-w-2015-roku-uczniowie-hallo-prima.html#s=BoxOpImg1
Pierwszy dzień matur próbnych. Na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej w czwartek 2 kwietnia pojawiły się próbne arkusze. Okazuje się jednak, że są to arkusze z matury z 2015 roku.

"Mogli chociaż wymieszać teksty z różnych arkuszy, zmienić tematy, żeby pasowały do tych tekstów, ale nie... usuniemy jedną odpowiedź z zadań zamkniętych, nikt się nie zorientuje." To opinia anonimowego ucznia.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka