luiza-w-ogrodzie
18.04.20, 05:49
Siedzimy w domach i żeby nie zwariować chodzimy na spacery. Xurek pokazała swoją okolicę, tak jak ja odkrywa chodząc pieszo. Założyłam ten wątek specjalnie na spacerowe reportaże i zacznę od mojej okolicy.
Mieszkam na skraju płaskowyżu sięgającego 80 m, który opada w kierunku rzeki i ten stok jest podzielony dolinami strumieni i zabudowany domami na zadrzewionych działkach. Wychodząc z domu mogę iść albo w lewo w dół do parku, albo w prawo w górę, moja działka ma 11 metrów spadku na przestrzeni 60 metrów.
Dzisiaj spacerując znalazłam domek z ogródkiem warzywnym od frontu i drzewo obwieszone mchem hiszpańskim.
Luiza-w-Ogrodzie
Mówił Kon Fu Tse: Chcesz być szczęśliwy kilka chwil? Upij się. Kilka lat? Ożeń się. Całe życie? Załóż ogród...