emparia
13.09.06, 15:27
Dzieci z rozbitych domow gorzej uczą się, mają typowe problemy szkolne,
wagary, oceny niedostateczne, sa zagrozone drugorocznością.
Są znerwicowane, nieufne, nie usmiechają się, nie patrzą w oczy, nagminnie
kłamią. Kolegów szkujają wsród rówieśników o podobnych domowych problemach.
Szybciej wchodzą w świat dorosłych w negatywnym tego słowa znaczeniu:
papierosy, alkohol, narkotyki, wczesna inicjacja seksualna, ciąze.
Ich matki w kolejnym związku, zajęte są nowym partnerem, ojcowie maja nowe
żony i ich potomstwo.
Buntuja się, aby zwrócic na siebie uwage dorosłych i ocenic ich miłość w
stosunku do siebie np. kradną lub popełniaja podobnego typu przestępstwa.