Dodaj do ulubionych

Mam filtr.

30.03.06, 19:56
Przeciwpyłkowy. NIe wiem czemu w standardzie oszczędzili na groszowej
sprawie. No ale cóż, niezbadane są wyroki fiatowskie. A wracając do filtra,
to trzeba było wyciąć kawałek plastiku w jego obudowie (nawet producent
zrobił w fabryce rowek, żeby łatwiej było ciąć) i dokupić pokrywę filtra
kabinowego. W Fiacie oczywiście stwierdzili, że coś takiego jak pokrywa samo
nie występuje, a kiedy podałem im numer części powiedzieli, że coś takiego
nie istnieje. Chcieli wcisnąc całą obudowę filtra za duże pieniądze. Jednak
sama pokrywa istnieje i wczoraj, w ciągu 1 dnia sprowadzili mi ją w
zaprzyjaźnionym sklepie z Bielska. Część jest oryginalna, fiatowska i
kosztuje 19 zł. Potem tylko 15 minut pracy i już mam filtr:-) Dzisiaj
wracając z pracy nie mogłem się powstrzymać i pojechałem do Fiata pokazać, że
coś takiego istnieje. Ale mieli miny...
Obserwuj wątek
    • typson Re: Mam filtr. 30.03.06, 21:05
      i dobrze im tak. Tez mi sie zdarzylo kilka razy poswiecic kilka minut swego
      czasu na powrót do ASO i udowodnienie, ze sie mylili.

      Ale to nie problem ASO tylko ludzi tam pracujących. Zakładają, ze jako ASO są
      nieomylną wyrocznia. A tymczasem sami mogą mieć niepełne dane. Tyle ze sa
      nierobami i prosciej jest spuscic klienta na drzewo niz chocby przyznać, ze mogą
      miec niekompletne dane
      • lobuzek1 Re: Mam filtr. 30.03.06, 21:31
        ASO to idealne miejsce do dymania klientów, którzy ślepo wierzą w ich mądrość.
        Jesli ktoś ma pojęcie o swoim samochodzie i chce się o nim czegoś dowiedzieć,
        to bez problemu to bez problemu udowodni ASO że nie zawsze mają rację. Dla
        przykłądu powiem, że w CC 700 często leciała gumowa rura odmy, szczególnie w
        okolicach korka wlewu oleju. Oryginalna kosztuje ok. 70 zł, więc trochę drogo.
        Z autopsji odkryłem zestaw naprawczy do odmy za 10 zł, co istotne - oryginalny,
        firmowany przez Fiata. Oczywiście też udawali, że takiej części nie ma. Dla
        wyjaśnienia wątpliwości powiem, że z CC 700 nie jeździłem do ASO. To wyszło
        przypadkiem, kiedy chcieli zarobić na moim koledze.
        • mejson.e 55555 30.03.06, 21:40
          No to masz i filtr i 55555-y post na koncie...

          Pozdrawiam,
          Mejson
          --
          Automobil
          Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
        • typson Re: Mam filtr. 30.03.06, 22:06
          no nie zawsze się zgodze. Są przecież pewne usługi, nawet cała gam usług, o
          ktorych z góry wiadomo ile kosztuja. Czesto kozystam. Mogę sypnąć przykładami na
          zyczenie
      • lexus400 Re: Mam filtr. 30.03.06, 22:08
        Masz rację typson, dla większości zmotoryzowanego społeczeństwa ASO to wyrocznia
        a ludzie tam pracujący to bogowie.
        • lobuzek1 Re: Mam filtr. 30.03.06, 22:51
          Jak pokazuje praktyka, ASO są dalekie od boskich umiejętności. NIestety mało
          osób o tym wie. Mój mechanik Piotrek (z uwagi na gwarancję przyjeżdżam do niego
          na herbatkę) wie, że jak spieprzy robotę, to straci klienta. Stara się i ma
          smykałkę do pracy, więc nie narzeka na brak klientów. A ASO mają to w dupie bo
          i tak ludzie do nich jeżdżą.
    • sherlock_holmes Re: Mam filtr. 30.03.06, 22:03
      A do LAnosa filtra nie ma w ogóle, mimo że nawet jest pasujące gniazdo w podszybiu :( Jakas włoska firma robi, ale sobie życzą cos koło 160zł za filtr. Pozostaje zrobić coś samemu i ...dezynfekowac klimę :)
      • mejson.e Re: Mam filtr. 30.03.06, 22:09
        sherlock_holmes napisał:

        "A do LAnosa filtra nie ma w ogóle, mimo że nawet jest pasujące gniazdo w
        podszybiu :( Jakas włoska firma robi, ale sobie życzą cos koło 160zł za filtr."

        A to łobuzy!
        A już zacząłem kombinować zazdrośnie.

        "Pozostaje zrobić coś samemu i ...dezynfekowac klimę :)"

        Oj polecam - zapach górskiej skarpety i zapomnianego sera nie podnosi komfortu...

        Pozdrawiam,
        Mejson
        --
        Automobil
        Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka