Dodaj do ulubionych

sesja rady miasta

30.05.11, 23:57
W dniu dzisiejszym wniosłem wniosek
- o wycofanie z porządku obrad dwóch uchwał dotyczących sprzedaży działek
- o odrzuceniu nowego taryfikatora stawek za wodę i ścieki
Propozycje te spotkały się z poparciem większości radnych.
Ponadto spytałem się o:
- należne gminie dopłatę (ok.2 500 000zł.) z tyt. budowy kanalizacji, o której to chyba wszyscy narzekający na trudną sytuację w gminie zapomnieli łącznie z p.o. skarbnikiem miasta.
- przyczyny płacenia spółce komunalnej cen za usługi dwukrotnie wyższych od innych wykonawców ( świetnie się oszczędza)
- łatanie dziur w ulicach.
Niestety poniosłem porażkę ( chwilowo) w głosowaniu za dopłatami do ścieków. Odrzucenie tej uchwały niczego nie zmieniało, gdyż na sesji w czerwcu potrzebny będzie nowy projekt uchwały, który przygotowałem, a dzisiaj nie można było go złożyć z przyczyn formalnych.
Obserwuj wątek
      • blawatek33 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 10:29
        Jeszcze dwa tygodnie???? Do czego potrzebne są im aż dwa tygodnie na wyasfaltowanie kwałka ulicy??? To jest jakaś kpina. Zresztą ja burmistrzowi nie wierzę już - najpierw obiecywał, że remont skończy się w okolicy świąt wielkanocnych, potem że w drugiej połowie maja a teraz mamy kolejny termin. Ja rozumiem, że on nie jest inwestorem ale mam wrażenie, że jego w ogóle nie intersuje ta, jakby nie było największa i najbardziej uciązliwa, drogowa inwestycja w miescie i że absolutnie nie potrafi podjąć zdecydowanego stanowiska zarówno wobec wykonawcy jak i starostwa. Ręce opadają. Napisałem już w tej sprawie maila do Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego z prosbą o interwencję - może nagłosnienie tej sprawy przez media coś da. Dla mnie ten remont to skandal!
        Pozdr.
        Blawatek
    • stasie77 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 00:34
      Szkoda,że ta druga uchwała nie została wycofana, woda i ścieki są tak drogie w Zielonce. Nasze zarobki nie rosną tak szybko jak podwyżki. Naprawdę w tym mieście zaczyna się źle mieszkać.
    • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 08:45
      Brawo Panie Szklarski !.W sytuacji,gdy miasto tak dramatycznie poszukuje środków finansowych,nawet kosztem poziomu edukacji dzieci /zwiększanie klas do 30 osób/ proponuję podjąć próbę POŁĄCZENIA 2 spółek miejskich!.Wodociągi powinny wrócić na Krzywą, a pomieszczenia proponuję wydzierżawić za skromną opłatą na tak potrzebne miastu żłobek lub przedszkole !.
    • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 08:57
      Sugeruję Panu podjęcie na kolejnej sesji tematu "obcięcia" wynagrodzeń i diet !.To by przywróciło wiarygodność Radzie Miasta !.Oszczędzanie zawsze należy zaczynać od siebie .... . Przerzucanie obciążeń na mieszkańców to OSTATECZOŚĆ !.
    • piorek Re: sesja rady miasta 31.05.11, 09:02
      Panie Tadeuszu,
      Tylko po co miastu nie za duże działki, kiedy w perspektywie 5-10 lat nie ma żadnego pomysłu, co na nich wybudować? Nie lepiej sprzedać - niech nowi mieszkańcy pobudują się i płacą podatki?

Gmina powinna trzymać kilka dużych działek w perspektywie szkoły, przedszkola, złobka, biblioteki czy domu komunalnego - a resztę sprzedać. Mieć żeby mieć? Moja ś.p. ciocia też miała pełne mieszkanie gratów bo "może sie przyda", a potem do Nieba poszła tak jak się urodziła.
      • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 09:54
        Postawa Piorka to typowe myślenie ... "po nas choćby potop".Żaden DOBRY gospodarz nie wyprzedaje majątku,ale go POMNAŻA !. To nie znaczy,ze gospodarz nie powinien nigdy nic sprzedawać.Jeżeli mamy obiekt,który ulega niszczeniu, a nie mamy pieniędzy na jego remont,to lepiej go sprzedać,bo w tej chwili ma jeszcze jakąś wartość.Za czas jakiś ta wartość będzie mniejsza. Ale to nie dotyczy ziemi !. Wręcz przeciwnie !. Wartość ziemi systematycznie rośnie !. Działki to najlepsza,najpewniejsza lokata kapitału!. Podam przykład z własnego podwórka.Kupiłem działkę w Markach w 1992r za 5 tys dolarów.Teraz ta działka jest warta .... no nie chcę szokować !.Należy pamiętać o jednym .... sprzedać można tylko raz !.A co po tym ? !. Jeżeli wyprzedaż majątku ma być sposobem na ratowanie budżetu,to należy stanowczo wołać NIE !.
        • serchow Re: sesja rady miasta 31.05.11, 10:33
          dabrowa51 napisał:

> Postawa Piorka to typowe myślenie ... "po nas choćby potop".Żaden DOBRY gospoda
          > rz nie wyprzedaje majątku,ale go POMNAŻA !.
          Popieram. Co zostawimy naszym następcom? Już Łossan nam zostawił długi i kłopoty finansowe.
          Z działkami OSTROŻNIE.
          Doradców typu Piorka radzę odstawić na boczny tor. Bo ten tor prowadzi do klęski.
          A spółki stworzona przez poprzedników wymagają lustracji.
          Może Pan burmistrz pokaże gdzie marnotrawimy środki. Nie widzę działań zmierzających do
          pozyskania inwestorów, współpracy z wojskiem itd. Oszczędności na własnym podwórku powinny być pierwszoplanowym zadaniem.
          Dobrze byłoby przeczytać co już dało się załatwić dla Zielonki półrocznej pracy.
      • shad-owx Re: sesja rady miasta 31.05.11, 10:07
        piorek: Zielonka to nie człowiek który ma swój początek i koniec, a place miejskie to nie graty tylko solidny majątek. Wyprzedawanie gruntów w tym przypadku ma przede wszystkim służyć bieżącemu zasilaniu kasy a nie tak jak altruistycznie chciałbyś zasugerować pod budowę dla nowych mieszkańców. Skąd masz wiedzę, że w ciągu 5-10 lat nie będzie potrzeby wybudowania czegoś użyteczności publicznej? A co jeśli teraz wyprzedamy wszystko widząc jedynie krótkowzrocznie perspektywę roku a za dwa lata okaże się, że nie mamy gdzie postawić np biblioteki, basenu itp. Zresztą odnoszę nieodparte wrażenie, że stajesz się adwokatem zaistniałej sytuacji i usilnie starasz się wygłaskać nie do końca zgodne z dłuższą wizją działania.

Nie chce mi się pisać hipotetycznych teorii komu prawdopodobnie może służyć ta wyprzedaż gruntów ale żadna z tych teorii nie wymienia na miejscu beneficjenta-miasta.
        • piorek Re: sesja rady miasta 01.06.11, 09:31

Shadow, takie informacje zawarte są w wieloletnim programie inwestycji - jeżeli nie planujemy w nim inwestycji wymagającej np. 800 m2 działki na Siwkach to zachowujmy się konsekwentnie i tej działki się pozbądźmy w przetargu. Zwłaszcza, że "bank nieruchomości" się stale odnawia -gmina "zasiaduje" nowe działki rok rocznie.

i przy okazji dłuższa refleksja.
          - Gmina posiada działkę na szkołę z ew. basenem na terenie po koszarowcu
          - Gmina posiada działkę z budynkiem straży miejskiej gdzie można przyszłościowo wybudować przedszkole/żłobek/bibliotekę
          - W budynku "ratusza" na placu JPII można zlokalizować bibliotekę.
          Wytypujmy jeszcze kilka działek na place zabaw i z 2-3 na obiekty użyteczności "na daaaleką" przyszłość, a resztę sprzedawajmy - gminie są potrzebni nowi mieszkańcy i ich podatki, a nie puste place.
          • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 01.06.11, 09:50
            Piorek prezentujesz się jak typowy liberał, powiedziałbym doktryner.Z wyprzedaży majątku Twój "guru" Balcerowicz stworzył nową doktrynę, a właściwie nowa religię.W skali kraju wyprzedaż majątku przyniosła tylko doraźne wpływy.Kasa państwa jest .... pusta.Przedtem firmy płaciły podatki lub przynosiły zyski,po "sprywatyzowaniu" podatki płaca w rajach podatkowych lub wykazują straty !.A dług ... rośnie !. A teraz wracam na nasze podwórko !. To,ze działka jest niewielka NIE ZNACZY wcale,ze nie ma dla miasta wartości ! ! ! .Bo może się okazać,że taką działkę miasto może zaproponować w zamian za przejmowaną od jakiegoś właściciela na cele ogólnospołeczne.Należy pamiętać,że miasto ma także olbrzymie zobowiązania za grunty przejęte na cele społeczne w "okresie minionym". Wiele ulic miejskich powstało na prywatnych gruntach za które nie zapłacono odszkodowania !.
      • radny.t.szklarski Re: sesja rady miasta 31.05.11, 10:14
        Odpowiedzi:
        dla stasie77 - przyjęcie uchwały dopłat do ścieków można w dowolnym momencie zmienić. Mam nadzieję, że nastąpi to w czerwcu. Jest wola wśród radnych do zmiany uchwały.

dla dabrowa51 1. pomysł połączenia 2 spółek w jedną mam zapisany w swoim programie wyborczym. Do realizacji potrzebuję poparcia 7 radnych. Do tego jeszcze dorzuciłbym pomysł prowadzenia księgowości przez biuro rachunkowe celem obniżenia kosztów administracyjnych.
        2. Projekt obcięcia wynagrodzenia i diet jest przygotowany. Pracujemy nad pozyskaniem większości,

3. dla: piorek - źle odczytał Pan moje intencje. Nie jestem przeciwnikiem wyzbywania się zbędnego majątku gminy w tym zbędnych działek. Od kilku miesięcy prosimy Burmistrza o wykaz działek gminnych celem określenia przydatności na cele społeczne i do sprzedaży. Na moim osiedlu brak placu zabaw. Mieszkańcy zwrócili się do Burmistrza i Rady Miasta o wydzielenie takiego placu. Przez długi czas słyszeli, że gmina nie ma wolnej działki (ostatnio się znalazła). Nie chciałbym, żeby w przyszłości mieszkańcy innych osiedli mieli ten sam problem. Dzisiaj o typowaniu działek do sprzedaży decyduje przypadek, ( bo ma księgę wieczystą, bo ma wycenę) a nie fakt, że działka jest zbędna gminie.
        • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 10:50
          Postawa Pana Szklarskiego wskazuje,że "twardo chodzi po ziemi" .Chyba źle się stało,że nie został Przewodniczącym RM. Szanuję ludzi, którzy potrafią myśleć rozsądnie i działać odważnie !.Dziękuję za to co Pan robi !.
        • piorek Re: sesja rady miasta 01.06.11, 11:53

Odradzałbym Panie Tadeuszu łączenia spółek! A przemawiają za tym:

1) Spółki mają z założenia inne podejście do dochodu. Spółka komunalna powinna generować zysk dla miasta, zaś spółka wodociągowa wszystko inwestować w infrastrukturę. Łączenie spółki "dochodowej" z "niedochodową" to działanie ryzykowne ekonomicznie i wprowadzające zamieszanie z efektywnością. Powstanie np pytanie: czy zysk części komunalnej powinien iść na dofinansowanie remontów rur kosztem niedoinwestowania np sprzętu sprzątającego. Po latach okaże się, że presja włodarzy miasta na niskie ceny wody była tak duża, że cały wypracowany zysk komunalny szedł "w rury", a spółka bała się zakupić nowy tabor w miejsce zniszczonego (to podnosi koszty). Po pewnym czasie spółka zaczyna starym sprzętem nie dawać rady, przegrywać przetargi itp.
          2) Spółka komunalna powinna pozostać w 100% miejska - nie powinno się jej sprzedawać podmiotom prywatnym lub innym samorządom. Tylko w ten sposób mamy szansę rozwijać ją zgodnie z interesem Zielonki (Zobacz Dabrowa, nie taki ze mnie liberał!). Natomiast spółka komunalna posiada potężny majątek w Michałowie - można by go dzierżawić, można część akcji sprzedać podmiotom prywatnym itd - jest tu duże pole manewru. Nawet 100% sprzedanie tej spółki nie naruszy interesów miasta - firmę śmieciową czy sprzątająca można zawsze wynająć na wolnym rynku.
          3) Przykład Ząbek - tam mają jedną firmę wodociągowo-komunalną. Firma ta kupiła na koszt miasta drogi sprzęt do naprawy i czyszczenia ulic, który niszczeje w garażu, bo spółka obciążona deficytową częścią wodociągową daje ceny wyższe niż rynkowe i przegrywa przetargi we własnym mieście!
          • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 01.06.11, 13:46
            Czytam argumenty Piorka i wydaje mi się,że "żywcem" przenosi je z PKP. Tam też "uzdrowiciele" kolei twierdzili,że panaceum na kłopoty kolei będzie powstanie spółek specjalistycznych !.Powstało ich .... kilkadziesiąt ! ! !. Biurokracja się ROZROSŁA, koszty wzrosły,bałagan na kolei powiększył i problemy pozostały !.
            • piorek Re: sesja rady miasta 01.06.11, 14:06

Pudło. Gdybym twierdził, że osobna spółka powinna doprowadzać wodę, osobna doprowadzać ścieki, osobna administrować stacjami pomp, to miałbyś rację. Ja tylko twierdzę, że nie powinna jedna spółka np obsługiwać metro i pielęgnować ogrody, czy pielęgnować zieleń miejską, odśnieżać i jednocześnie budować rury.

• sportif Re: sesja rady miasta 31.05.11, 12:13
        Znam 2 z 3 działek, które gmina chce sprzedać. nieraz jeżdżę tam rowerem i widzę co się na nich dzieje. Działka na Warmińskiej - w jej obrębie jest ponad połowa domu widmo (jak byłem mały i niedobry - babcia straszyła mnie, że przyjdzie po mnie dziad z tego domu) dykta zamiast okien, śmietanka lokalnej szulerni się tam grupuje. Jako, że dom stary, to przez lata nazbierało się kilka tragicznych zgonów typu ktoś kogoś zaciukał, ktoś inny się powiesił itp. Obok za płotem jest złodziej samochodów (siedzi) i pełno pociętych wraków na podwórku.
        Działka przy Mareckiej - mimo, że duża powierzchnia - to długa "kiszka" prostopadła do Mareckiej, z jednej strony cegielnia a z drugiej w przyszłości trasa ekspresowa - czyli widok z działki na wał ziemny (trasa będzie górą) a jakby zadrzeć głowę wyżej - to ujrzymy (oczyma wyobraźni) ekrany dźwiękochłonne
        • dabrowa51 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 17:04
          Miasto chce sprzedać 5 działek !. Na Warmińskiej,Mazowieckiej,MARECKIEJ /10200m2/,Podleśnej / dwie działki po ponad 3000m2 każda/ - cena wywoławcza to ponad 4,5 mln złotych !.
          • lech_zielenkiewicz Re: sesja rady miasta 31.05.11, 18:08
            Pytanie do autora wątku:
            Proszę napisać czy głosowania odbywały się imiennie oraz czy podła propozycja takiej formy głosowania. Pomimo szlachetnych Pana intencji w sprawie projektów uchwał, radni przy imiennym głosowaniu odnotowanym w protokole z sesji rady miasta będą bardziej z rozmysłem ważyli swój głos. Mieszkańcom taka formuła pozwoli na bark spekulacji oraz rzetelną ocenę wybranych przez siebie radnych.Zebranie poparcia dla tak bez kosztowej uchwały na pewno nie powinno być problemem, a jak wskazuje matematyka poparcie 7 radnych z Klubu Radnych Bezpartyjnych – Zielonka Obywatelska ma Pan już kieszeni.
            Pozdrawiam i życzę dalszego zapału w pracy na rzecz mieszkańców i miasta.
            • fastmagic29 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 18:26
              a co ze strażą? uchwała o rozwiązaniu jest? a jeśli tak to kto to poprze ?
              poza tym działki nie które to chyba za za duże pieniądze ktoś wystawił i ciężko będzie tak łatać budżet bo kto to kupi za tyle ;). Fakt mieszkańcy mają prawo wiedzieć tak mi się wydaje czy gdzieś indziej ekonomiści z UM szukają kasy. Nie cofajmy się w rozwoju, ten rok miał być najgorszy jeśli chodzi o pieniądze i podatki. Powstają nowe sklepy, ułatwiajmy przedsiębiorcom niech napływają, Teren Glinianek wiem że ma szczególny charakter ekologiczny ale nawiezienie trochę piasku na plaże od parkingu i ustawienie kilku parasoli i czerpanie z placowego dużych pieniędzy czy to można w ogóle?
              • radny.t.szklarski Re: sesja rady miasta 31.05.11, 23:09
                odpowiedzi

dla Autor: lech_zielenkiewicz - głosowanie w sposób tradycyjny przez podniesienie ręki. Na tej sesji brak było propozycji głosowania imiennego. Sprawę poruszałem na III sesji w pkt. ad2. protokołu www.bip.zielonka.pl/upload/doc/773_20110218_132122.pdf
                Co do poparcia 7 radnych z Klubu Radnych Bezpartyjnych – Zielonka Obywatelska to nie jest to oczywiste, gdyż w klubie nie mamy dyscypliny głosowania ( sam bym nie zgodził się, na dyktowanie mi jak mam głosować)

Autor: fastmagic29 - uchwała o rozwiązaniu straży miejskiej jest przygotowana. Z powodów formalnych - brak opinii komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji projekt nie znalazł się w porządku sesji. Na posiedzeniu komisji inwestycyjnej z udziałem 14 radnych zdecydowanie za utrzymaniem straży miejskiej wypowiedziało się 9 radnych.
                Pytania dotyczące cen działek, gdzie ekonomiści UM szukają kasy prosiłbym kierować do Burmistrza. Osobiście wiem o zmianach w zatrudnieniu UM ( zwalnianie osób, które osiągnęły wiek emerytalny) zlikwidowanie stanowisk kierowników sekcji, wydziałów i powołanie Naczelników i kilku zastępców, połączenie klas w SP 3. Inne zmiany nie są mi znane.
                W dniu dzisiejszym razem z Panem radnym Terleckim złożyliśmy pismo do Burmistrza o przygotowanie projektu uchwały w zmianie kapitału PWiK sp.z o.o. poprzez wycofanie środków trwałych w spółce i wydzierżawienie ich. W zależności od wielkości zmian może dać to gminie rocznie ok. 2 000 000zł. Inną moją propozycją złożoną wczoraj to ogłaszanie przetargów lub konkursu ofert na prace zlecane komunalnej spółce.
                • stasie77 Re: sesja rady miasta 31.05.11, 23:17
                  Właśnie najbardziej nas rodziców boli to łączenie klas w SP3. Dzieci nie są winne zadłużeniu miasta. Czemu mają cierpieć. Praca w klasie trzydziestoosobowej gdzie dzieci sa często nadruchliwe -( taki mamy dziś świat) to porażka.
                    • fastmagic29 Re: sesja rady miasta 01.06.11, 10:33
                      Mam nadzieje że Pan też za strażą głosował , jakoś w wieściach podwarszawskich widziałem ten temat an topie jest. Dobrze że jest 9 rozsądnych ale burmistrz i tak zrobi co będzie chciał pewnie choć wiem ze od rady zależy rozwiązanie.
                      • radny.t.szklarski Re: sesja rady miasta 01.06.11, 11:13
                        Byłem wśród tych 9 głosujących za strażą miejską. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na
                        itv12.pl/main/wiecej/2 " A gdyby tak zlikwidować".
                        Rozwiązać Straż Miejską mogą tylko radni. Oni też decydują o budżecie straży, a przez to mają wpływ na jej funkcjonowanie.

Proszę pamiętać, że to mieszkańcy stanowią samorząd i powinni decydować o sprawach gminy.
                        Radni są tylko przedstawicielami mieszkańców, wybranymi na 4 lata, co nie oznacza, że nie można ich odwołać przed upływem kadencji.
                        • waran3 Re: sesja rady miasta 01.06.11, 13:47
                          radny.t.szklarski napisał:

> Byłem wśród tych 9 głosujących za strażą miejską. Więcej na ten temat można dow
                          > iedzieć się na
                          > itv12.pl/main/wiecej/2 " A gdyby tak zlikwidować".
                          Tak dla porzadku :
                          itv12.pl/main/pokaz/119/a-gdyby-tak-zlikwidowac
                          • radny.t.szklarski Re: sesja rady miasta 01.06.11, 16:30
                            Odpowiedzi:
                            do piorek - Mam świadomość, że temat łączenia spółek zawiera wiele plusów i minusów. O tym, co jest lepsze powinien decydować rachunek ekonomiczny. Nie możemy do tematu podchodzić intuicyjnie. Można ograniczyć koszty administracyjne bez łączenia spółek. Decyzje w tej sprawie może podjąć Burmistrz.
                            Tymczasem odpowiadam na Pana wątpliwości:
                            1) obie spółki winny przynosić zyski. Z informacji uzyskanych od przedstawicieli PWiK w nowym taryfikatorze przewidywano 100 000zł zysku. Z uwagi na przepisy ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i .... zabraniające subsydiowania skrośnego, a także ustalenia niezbędnych nakładów na poszczególne rodzaje działalności nie bałbym się finansowania jednej działalności inną działalnością.
                            2) Nie zgadzam się z twierdzeniem, że miasto powinno mieć 100% udziałów. Należy szukać wspólników do zagospodarowania majątku w Michałowie, celem osiągania zysków z tego majątku. Nasza gmina nigdy samodzielnie nie zagospodaruje tego terenu.
                            3) jeśli spółka na działalności wodociągowo-kanalizacyjnej osiąga straty to oznacza, że źle kalkuluje ceny. W Zielonce mamy komunalną spółkę, która nie prowadzi działalności wodociągowej, nie kupiła drogiego sprzętu a i tak daje ceny 2-krotnie wyższe niż rynkowe.
                            4) wyniki spółek lub przedsiębiorstwa zależą od kadry zarządzającej, a nie od ilości prowadzonej działalności. Osobiście wolę jednego dobrego managera niż dwóch urzędników na etacie Prezesa. Dobry menager zbuduje właściwą strukturę organizacyjną firmy i każda działalność będzie rentowna.

do fastmagic29 - Radni nie zmieli budżetu dla straży miejskiej, niczego jej nie zabrali ( chyba, że zajęty taryfikatorem przeoczyłem ten fakt na ostatniej sesji).

do : zefiwer - składy komisji są bez zmian. Projekt uchwały został przesunięty na czerwiec. Rządząca koalicja aprobuje równomierny udział radnych w 2 komisjach (dziś niektórzy radni są w 3 inni w 2 komisjach). Problem polega na tym, jak mając mniejszość w komisjach zapewnić sobie przewodniczących i v-ce przewodniczących komisji.

• dabrowa51 Re: sesja rady miasta 02.06.11, 11:21
                              Może to zabrzmi nieco naiwnie,ale życzyłbym sobie i miastu 15 takich radnych panów Szklarskich.W każdej sprawie ma jasne,klarowne stanowisko. Nie oznacza to,że we wszystkim się zgadzam, ale szanuję Pana za to,że jasno przedstawia Pan swoje poglądy w danej kwestii i przytacza argumenty !. To jest DOBRY punkt wyjściowy do dyskusji,do wypracowania OPTYMALNYCH rozwiązań.Pozdrawiam!.
                              • waran3 Re: sesja rady miasta 02.06.11, 18:36
                                dabrowa51 napisał:

> Może to zabrzmi nieco naiwnie,ale życzyłbym sobie i miastu 15 takich radnych pa
                                > nów Szklarskich.W każdej sprawie ma jasne,klarowne stanowisko. Nie oznacza to,ż
                                > e we wszystkim się zgadzam, ale szanuję Pana za to,że jasno przedstawia Pan swo
                                > je poglądy w danej kwestii i przytacza argumenty !. To jest DOBRY punkt wyjści
                                > owy do dyskusji,do wypracowania OPTYMALNYCH rozwiązań.Pozdrawiam!.
                                *** W 100% się zgadzam.
                                • lech_zielenkiewicz Re: sesja rady miasta 02.06.11, 21:47
                                  Przy takim huraoptymizmie głupio mi negować poparcie dla radnego Szklarskiego poniżej 100%, proponuję przyznać punkty dodatnie za odwagę kontaktu bezpośredniego na forum. Jednak prośba o konkrety a nie tylko dobre słowo i intencje.

• radny.t.szklarski Re: sesja rady miasta 03.06.11, 11:43
                                    Do Pana Lecha Zielenkiewicza

Kontakt z mieszkańcami to żadna odwaga, a obowiązek każdego radnego.
                                    Jeżli ma Pan ochotę poznać moje projekty uchwał to zapraszam na spotkanie.
                                    Proszę o kontakt telofoniczny 22 781 82 40
                              • zawsze_zielony Re: sesja rady miasta 02.06.11, 22:24
                                Tak należy to robić. Przynajmniej jakiś kontakt ze zwykłymi mieszkańcami jest utrzymany. Pytanie i jest odpowiedź. Brawo, chciałbym więcej takich radnych. A krytykami bym się nie przejmował, bo nie da się wszystkim dogodzić.
              • lech_zielenkiewicz Re: sesja rady miasta 04.06.11, 00:00
                Szanowny Panie!
                Dziękuję za możliwość bezpośredniego kontaktu, ale zachęcam do przedstawiania swoich pomysłów na stronach forum, co da możliwość zapoznania się z nimi wszystkim zainteresowanym oraz dyskusji nad nimi. Co do „głosowania imiennego” faktycznie jest Pan prekursorem tego pomysłu, ale od 30 grudnia minęło już 5 miesięcy, I pomimo powołania 31 stycznia komisji statutowej również nie słychać nić o efektach jej pracy, musi Pan przyznać, ale trochę długo to wszystko trwa?
                Pomocne linki:
                www.bip.zielonka.pl/upload/doc/866_20110126_115359.doc - protokół
                www.bip.zielonka.pl/upload/doc/867_20110204_122536.pdf - uchwała
                KOMISJA STATUTOWA – powołana 31.01.2011r.
                1. Robert Deska - Przewodniczący Komisji
                2. Andrzej Marek Grodzki
                3. Wojciech Bardowski
                4. Anna Szczerba
                5. Bogdan Krysiński
                • robertde Re: sesja rady miasta 04.06.11, 16:54
                  Szanowny Lechu
                  Komisja ok. dwa tygodnie temu przekazała materiały ze swojej pracy do Biura Rady celem ich
                  przepisania i dostarczenia radnym, burmistrzowi do zapoznania oraz konsultacji.

pozdrawiam Robert Deska
                • radny.t.szklarski Re: sesja rady miasta 04.06.11, 17:29
                  Pan Lech Zielenkiewicz
                  Z posiadanych informacji komisja statutowa zakończyła pracę nad zmianami statutu.
                  Wiem, że zaproponowano wprowadzenie głosowania imiennego. Więcej informacji mogą udzielić członkowie komisji. Konkrety będę mógł podać po otrzymaniu projektu zmian.
                  Co do moich pomysłów to aktualnie pracujemy nad możliwością wycofania części środków trwałych ze spółki PWiK, co pozwoliłoby obniżyć koszty. Uważam za bezsensowne płacenie przez miasto do spółki kwoty 580 000zł rocznie za odprowadzanie wód deszczowych tylko, dlatego, że gmina przekazała (bezpłatnie) sieć kanalizacji deszczowej wybudowaną z naszych podatków. Po odebraniu przekazanych środków roczna opłata obniży się do 300 000zł. W ten sposób zaoszczędzimy 280 000zł. Dla wyjaśnienia informuję, że spółka zatrudnia osoby do usuwania awarii, a także wlicza koszty konserwacji, eksploatacji do cen. Amortyzacja miała służyć budowie sieci, a jak Pan zorientował się z posiedzeń Rady Miasta koszty ponosi gmina ( wielokrotnie poruszany problem przez Panią Kuczyńską) O innych moich pomysłach będę informował po konsultacji z radnymi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka