Dodaj do ulubionych

częstomocz

26.01.11, 11:38
Może coś doradzicie; Misiek od dwóch dni zaczął duzo sikać, zsikał się w przedszkolu i w domu, mimo, że od odsiusiania mijało niewiele czasu, np. godzina lub mniej. Czasami zdarzało mu się sporadycznie zsiusiać, ale zazwyczaj było to po powrocie do p-la po chorobie, prawdopodobnie zapominał zawołać, że chce do kibelka. W domu juz się nie zdarzało. Mocz dostarczymy dzis do badania, ale nie ma żadnych innych cech zakażenia; przerabialiśmy ZUM kilkakrotnie u Maćka, przy oddawani moczu zawsze był płacz, krzyk, że siusiak boli a sam mocz miał ostry, nieprzyjemny zpach. A u Michała mocz leci bezboleśnie, jest czysty, bez zapachu, więc podejrzewam, że badanie wyjdzie ok. Przekopałam net w temacie częstomoczu i znalazłam taki wątek: www.przedszkolak.pl/forum/index.php?dzial=0&kategoria=6&query=2&grupa=3&ktory_id=3331 gdzie wielu rodziców pisze o podobnym problemie, pojawia się to najczęściej u młodszych przedszkolaków i często lekarze podejrzewaja podłoże psychiczne, zauwazyłam też, że niektórzy piszą o mukosolvanie - my też braliśmy, cała trójka brała, a sika tylko Misiek, w dodatku przestali brać ponad tydzień temu, zresztą wydaje mi się, że może to być przypadek - przedszkolaki często chorują, a mukosolvan jest popularnym środkiem rozrzedzającym katar i może to być zwykła przypadkowa zbieżność. Nie sądzę też, żeby wchodziło w grę podłoże psychiczne, Michał jest wesołym i odważnym dzieckiem, ostatnio nie zdarzyło się nic co mogłoby wywołac jakikolwiek stres. Miał ktos może do czynienia z podobyn problemem? Znalazło się jakies wyjasnienie?
Obserwuj wątek
  • mama-cudownego-misia Re: częstomocz 26.01.11, 12:27
   > ostatnio nie zdarzyło się nic co mogłoby wywołać jakikolwiek stres.
   > Miał ktos może do czynienia z podobyn problemem? Znalazło się jakies wyjasnienie?

   Hmmm... może takie, że Twoje nic niekoniecznie jest niczym dla niego. Małgosia potrafi dwa dni przeżywać, że inny przedszkolak nie dał jej "postukać" liczydłem, albo że nie lubi kolegi, bo jej zabrał Bambiego. A już to, że "ciocia" lubi Henia, a nie lubi jej i Nikoli, to była tragedia narodowa, nocami jej się to przez tydzień śniło.
   I też czasami odreagowuje lejąc na środku salonu, a zapytana, czemu nie poszła do WC, odpowiada, że była bardzo zajęta, albo że się zdenerwowała.

   Oczywiście słusznie zrobiłaś badanie ogólne moczu. Jak wyjdzie ok, to albo dużo pije, bo lubi, albo dostał jakąś fascynującą zabawkę/odkrył nową zabawę i się zapomina, albo faktycznie ma jakiś dziecięcy problem.
   Ewentualnie, jeśli czasem chodzi w pieluszce, a czasem bez, to przez parę dni nie zakładaj mu majtek, tylko same spodnie - będzie lepiej czuł, że nie ma pieluchy.
   • verdana Re: częstomocz 26.01.11, 14:29
    U mojego syna było to albo spowodowane stresem, albo zbyt lekkim ubraniem. Wystarczyło, ze raz zmarzł, a tak sikał przez tydzień - bez objawów infekcji.
    Poza tym, jeśli nie minie, zbadaj cukier.
    • mamba5x2007 Re: częstomocz 26.01.11, 22:21
     Mam wyniki badania, są ok. Dziś już tak często nie sikał. Może coś przeżywał w tej swojej małej główce, zapewne jakaś sytuacja przedszkolna, że ktoś zabrał autko, ktoś popychał itd. Dotychczas stresy nie objawiały się w ten sposób (a że były to wiem, po częstotliwości budzenia się z krzykiem, najwięcej gdy szli do p-la po przerwie chorobowej), ale cóż, dzieci zmieniają się, wydaje się, że wchodzą w taki wiek, w którym to się zdarza i jest to coś w sumie typowego. Dzięki za odpowiedzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka