Dodaj do ulubionych

Vesper - nowości

19.06.12, 14:25
https://i.wpimg.pl/r,id,d143MztoXjExMzt1Xmh0dHA6Ly9nZXQtMi53cGFwaS53cC5wbC8lM0ZhJTNENjU0OTU2OTMlMjZmJTNEMDAvMDAvMDEvMDAwMDAxRUVfb3JpZ2luYWxfQTJEMUNEODA2QUE1NEVDNi5qcGc7cV4wLjk7dF5qcGc7c15rc2lhemtpO2Z0XjE=.jpg

vesper.pl/
Sklep na Allegro
Obserwuj wątek
   • rykam Szydełkowe stworki 19.06.12, 14:33
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/SZYDE__KOWE_STWO_4c8f46346d10f_90x90.jpg

    Autor: Christen Haden

    Rok wydania: 2009

    Format: 150 x 215 mm
    Liczba stron: 96
    Oprawa: miękka

    Szydełkowe stworki to galeria ponad 20 wyjątkowych lalek, których widok jednocześnie zachwyca i ścina krew w żyłach: rozkosznych zombie, rozbrajających wojowników ninja, milutkich wampirów, nieziemsko uroczych kosmitów, przystojnych robotów i nawet samej Śmierci. Każdemu opisowi towarzyszą szczegółowe rysunki, zabawne komentarze oraz barwne fotografie, przedstawiające stworki w ich naturalnym środowisku. Cennym uzupełnieniem są praktyczne podpowiedzi dla szydełkujących oraz nietuzinkowy kurs robienia lalek. Każda z nich jest opatrzona stopniem trudności jej wykonania, dzięki czemu nawet początkujący miłośnicy szydełkowania mogą znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w zabawie.
    Atrakcyjne fotografie, napisane przystępnym językiem instrukcje oraz opatrzone rysunkami wzory z pewnością sprawią, że książka stanie się hitem wśród wszystkich amatorów robótek ręcznych, szukających upustu dla swej fantazji i energii nastolatek oraz mam, które chcą być trendy.

    Więcej informacji wraz ze zdjęciami: Dziennik Literacki
   • rykam Zatrute ciasteczko 19.06.12, 14:40
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/ZATRUTE_CIASTECZ_4acdc42c285dc_90x90.jpg

    Autor: Alan Bradley
    Przekład: Jędrzej Polak

    Rok wydania: 2009

    Format: 145x210 mm
    Oprawa: miękka
    Ilość stron: 368

    Jest początek lata w sennej angielskiej wiosce Bishop's Lacey. W wielkim domu Buckshaw ambitna młoda odkrywczyni Flawia de Luce przeprowadza eksperymenty chemiczne w laboratorium odziedziczonym po ekscentrycznym wuju. Pracuje nad truciznami. Pewnego ranka na grządce z ogórkami odkrywa trupa. Zostawia probówki i palniki Bunsena, postanawia rozwiązać osobiście kryminalną zagadkę, ku utrapieniu miejscowej policji. Ale czyż można ją winić? Czy jedenastoletnie cudowne dziecko ma inny wybór? Tym bardziej, że zostawione jest samo sobie i zmaga się z jawną wrogością sióstr i obojętnością owdowiałego ojca, którego całym światem jest kolekcja znaczków.

    Nagradzana i chwalona przez krytykę powieść kryminalna Alana Bradleya przeznaczona jest zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych, którzy będą oczarowani nieustraszoną, zabawną i nieprzejednaną następczynią Miss Marple. Napisana stylowo książka roi się od nagłych zwrotów akcji i wystudiowanych detali. Czyta się ją jednym tchem. Spróbujcie ugryźć to ciasteczko...

    Wspominka na forum
    • rykam Badyl na katowski wór 19.06.12, 14:51
     https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/BADYL_NA_KATOWSK_4c173c05c8030_90x90.jpg

     Autor: Alan Bradley
     Przekład: Jędrzej Polak

     Rok wydania: 2010

     Format: 145x210 mm
     Oprawa: miękka ze skrzydełkami
     Ilość stron: 364

     Drugi tom przygód 11-letniej Flawii de Luce.

     Czy mordercze lato w bukolicznym Bishop's Lacey dobiegło końca? Kogóż to pochowano na wiejskim cmentarzu przy kościółku św. Tankreda? Czy Flawia zmartwychwstała?
     Wydarzył się cud! Do Bishop's Lacey zjechało rozklekotanym austinem Zaczarowane królestwo samego Ruperta Porsona! T e g o Ruperta Porsona, który wraz z Wiewiórką Snoddym występuje w telewizji. Jaka szkoda, że Flawia nie ma telewizora!
     Ma za to do rozwiązania dwie zagadki kryminalne. Jedną z przeszłości, najboleśniejszą, gdyż zginęło dziecko - Robin Ingleby - rówieśnik Flawii, i drugą, najtragiczniejszą, która wydarzyła się na oczach całej wioski. Ma również siostry, Ofelię i Dafne, które należałoby, jak twierdzi ciocia Felicity, "batożyć jak wszystkie dzieci, jeśli nie mają zamiaru wstąpić do palestry lub zająć się polityką, gdyż w takim wypadku należałoby je dodatkowo utopić". Albo otruć czekoladkami z siarkowodorem. Flawia znów ma pełne ręce roboty!

     Wspominka na forum
    • rykam Ucho od śledzia w śmietanie 19.06.12, 14:56
     https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/UCHO_OD___LEDZIA_4eb8fe7611a07_100x100.jpg

     Autor: Alan Bradley
     Przekład: Jędrzej Polak

     Rok wydania: 2011

     Oprawa: miękka
     Format: 145x205 mm
     Ilość stron: 388

     Trzeci z sześciu zapowiadanych tomów poświęconych genialnej jedenastolatce zafascynowanej truciznami.

     Po morderczym lecie w Buckshaw nastała zabójcza jesień. Flawia de Luce jest o krok od odkrycia w szklanej kuli tajemnicy własnej przeszłości, gdy pożoga, jaka wybucha na odpuście w Bishop?s Lacey, rzuca ją w wir kolejnej detektywistycznej zagadki. Co łączy napaść na Cygankę z trupem wiszącym w Buckshaw na posągu Posejdona, dawno zaginionym dzieckiem i tajemniczą sektą kuśtykan? Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim znikające z Buckshaw zabytkowe przedmioty - podstawki pod ruszt i szpikulec do homarów? Dlaczego ?chudy ul? nie jest tym, czym się wydaje i co ma z tym wspólnego "hyćka"? Czy jakakolwiek jedenastolatka jest w stanie to ogarnąć? Flawia po raz pierwszy nie jest sama ? poznaje przyjaciółkę, tajemniczą Porcelanę, która jednak niczego jej nie ułatwia. Flawii jak zwykle pozostaje własna wnikliwość, chemia i sprawdzeni domownicy, Dogger i pani Mullet. Dzięki nim dowie się zadziwiających rzeczy o przeszłości Bishop's Lacey i rozwiąże zagadkę, z jaką jak zwykle nie radzi sobie miejscowa policja. A niedługo nadejdzie zima?
    • rykam Zapowiedź: Tych cieni oczy znieść nie mogą 27.09.12, 09:01
     https://vesper.pl/allegro/okladki/Zapowiedzi/Flavia4.jpg

     Zbliżają się święta, a wybitna jedenastoletnia detektyw Flawia de Luce spędza jak zwykle czas w laboratorium chemicznym, przygotowując pułapkę na… Świętego Mikołaja. Świąteczną atmosferę w Buckshaw przerywa przyjazd ekipy filmowej. W rezydencji de Luce’ów powstanie film z gwiazdą światowego kina, Phyllis Wyvern, w roli głównej. Tuż przed Wigilią rozpoczyna się śnieżyca, a w Buckshaw zbiera się niemal cała wioska Bishop’s Lacey, by obejrzeć benefis gwiazdy. Wspaniały Szekspirowski wieczór w foyer wiekowej posiadłości kończy się po północy odkryciem trupa. Morderstwa dokonano za pomocą taśmy filmowej…
     Kto spośród zebranych w Buckshaw przyjezdnych był w stanie dopuścić się tak przerażającego czynu? Na dworze szaleje zamieć, a Flawia musi znaleźć zabójcę, który ukrywa się… na oczach wszystkich.

     Powieść Alana Bradleya Tych cieni oczy znieść nie mogą jest czwartym tomem przygód Flawii de Luce, które wkrótce zostaną sfilmowana przez Sama Mendesa, reżysera ostatniego filmu z Jamesem Bondem.
   • steffa Re: 2010 19.06.12, 23:47
    Vesper wydał całkiem przyzwoitą "Alicję w Krainie Czarów" i "Tajemniczy ogród" w tej samej ''ekskluzywnej'' serii.
   • rykam Krótkie majteczki. Antologia humoru dziecięcego 20.06.12, 13:31
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/KR__TKIE_MAJTECZ_4b616133cba3f_90x90.jpg

    Wybór: Konrad Wojciechowski

    Rok wydania: 2010

    Oprawa: miękka
    Liczba stron: 280
    Format: 125 x 195 mm

    Dzieci. Któż ich nie kocha? Czy znajdzie się ktoś taki? Ręka do góry! A najlepiej obie naraz, bo oto przed wami solidna porcja dziecięcego humoru, któremu musicie się poddać!

    Krótkie majteczki to zbiór uroczych żartów i dowcipów w wykonaniu naszych pociech. Nie miejmy im tego za złe. Przecież dzieciom się wszystko wybacza.

    Fragmenty
   • rykam Alicja w Krainie Czarów. Po drugiej stronie lustra 20.06.12, 14:02
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/ALICJA_W_KRAINIE_4c3d82c85e9ec_90x90.jpg

    Autor: Lewis Carroll
    Przekład: Bogumiła Kaniewska
    Ilustracje: John Tenniel

    Rok wydania: 2010

    Oprawa: twarda
    Format: 165 x 235 mm
    Liczba stron: 372

    Pierwszy polski przekład utworu Lewisa Carrolla ukazał się w roku 1910, czterdzieści pięć lat po wydaniu angielskiego oryginału. Przez następnych sto lat pokusie przełożenia Alicji na język polski uległo ośmiu tłumaczy, w tym tak wybitni jak Antoni Marianowicz, Maciej Słomczyński i Robert Stiller. A wszystko to dlatego, że jest to książka niezwykła: zabawnie poważna, filozoficzna jak poezja, absurdalnie logiczna, czułostkowa i kpiarska, prosta i wieloznaczna, pisana z myślą o dzieciach, lecz fascynująca i dla dorosłych. Obie części przygód Alicji można (i trzeba) czytać wielokrotnie!

    Oto pojawia się nowe jej tłumaczenie, odkrywające kolejne sekrety tekstu, który nigdy, do końca, odczytać się nie pozwoli. Świat stworzony przez Lewisa Carrolla, fotografika i pisarza, pastora i matematyka, wiktoriańskiego konserwatysty o duszy wiecznego dziecka pozostanie na zawsze rebusem, zagadką, tajemnicą.

    Fragment

    O Alicjach na forum i u Zorro

    Wywiad z tłumaczką (od 6:44)
   • rykam Niedaleko pada jabłko. Intrygi zakochanej... 20.06.12, 19:28
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/NIEDALEKO_PADA_J_4c0e0c3d58d3a_90x90.jpg

    Autor: Rebecca Eckler
    Przekład: Hanna de Broekere

    Rok wydania: 2010

    Oprawa: miękka
    Format: 140 x 205 mm
    Ilość stron: 232

    Niedaleko pada jabłko. Intrygi zakochanej nastolatki

    Apple jest przeciwieństwem swojej bardzo bezpośredniej mamy oraz rozplotkowanych i impulsywnych przyjaciółek. Jest szczera i otwarcie mówi o swoich uczuciach. Ale sprawy wymykają się jej spod kontroli. Nim zdoła czemukolwiek zaradzić, jej najlepsza przyjaciółka zamienia się w największego wroga, cała szkoła dowiaduje się o jej skrywanym zauroczeniu, a ona sama zostaje poniżona w ogólnokrajowym programie telewizyjnym... Być może udawanie słynnej mamy, pracującej w telewizji, nie było mimo wszystko zbyt rozsądne? Apple musi się nauczyć, że słuchanie rad jest tak samo ważne, jak ich dawanie.

    Rebecca Eckler jest jedną z najpopularniejszych kanadyjskich dziennikarek i pisarek. Pisuje regularnie dla "The Globe and Mail" oraz "Maclean's". Jej artykułu ukazywały się w "Elle", "Fashion", "Chatelaine", "House and Home", "Mademoiselle", "The Los Angeles Times". W Polsce nakładem Wydawnictwa Vesper ukazała się bestsellerowa trylogia młodej mamy: Wpadka, Padam na twarz i Dzikie dzieciaki.

    Recenzje:
    A to książka właśnie!
    DZIENNIK LITERACKI
   • rykam Seria Zagwozdki 20.06.12, 22:27
    „Dlaczego?” – ulubione pytanie trzylatków i barometr cierpliwości rodziców. Krnąbrne słówko obalające schematy, mające swój udział we wszelkich odkryciach, robi karierę na rynku wydawniczym. Na księgarnianych półkach żartobliwe tytuły pytają nas z okładki: „Dlaczego słonie nie skaczą?”, „Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy”?, „Czy jest coś, co jada osy?” Nie wiesz? Kup mnie, pośmiej się ze mną i dowiedz się nowych rzeczy! Wybór jest duży. Pomysł, by łączyć zabawne z pożytecznym, wykorzystało ostatnio kilka wydawnictw.

    Poznański Vesper kusi amerykańską, dwunastotomową serią „Imponderables”, czyli jak sprytnie przetłumaczył Tomasz Illg, „Zagwozdkami”.
    To lawina pytań, z którą na wesoło rozprawia się David Feldman, autor i pomysłodawca książki. Już na wstępie uprzedza on jednak, że nie wszystkie „zagadki współczesności” można wyjaśnić. Codzienne życie jest bardziej tajemnicze, niż można by sądzić."

    Całość recenzji w 5 nr BiblioNETkowego magazynu „Literadar” (str. 100 - 102)

    David Feldman, absolwent wydziału kultury popularnej Uniwersytetu Bowling Green State w Ohio, niegdyś odpowiedzialny za opracowywanie ramówki w telewizji NBC, obecnie pełni funkcję niezależnego konsultanta z zakresu wiedzy o mediach – wykłada i pisze na temat kultury masowej.
    • rykam Dlaczego koty nie lubią pływać? 20.06.12, 22:33
     https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/DLACZEGO_KOTY_NI_4c051c238a8d2_90x90.jpg

     Autor: David Feldman
     Tłumaczenie: Tomasz Illg
     Ilustracje: Robert Trojanowski

     Rok wydania: 2010

     Oprawa: miękka
     Format: 125 x 195 mm
     Liczba stron: 288

     Dlaczego litera X w amerykańskiej epistolografii symbolizuje pocałunek? Jakie owoce znajdują się w gumie owocowej Juicy Fruit? Z jakiego powodu ludzie płaczą na szczęśliwych zakończeniach filmów? Dlaczego tak trudno jest zobaczyć pisklęta gołębi?

     Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te i wiele innych podobnych pytań w książce Dlaczego koty nie lubią pływać?. Stanowi ona niekwestionowaną skarbnicę odpowiedzi na najbardziej kłopotliwe pytania w historii ludzkości.

     Pierwszy tom serii Zagwozdki [ang. Imponderables?] dostarcza czytelnikowi wiedzy na temat życia codziennego (z zakresu nauki, historii, polityki, sportu i mediów), której na próżno szukać w różnego rodzaju encyklopediach, leksykonach i almanachach. Gdzie indziej znaleźlibyście bowiem odpowiedź na pytanie: "Dlaczego kobiety otwierają usta, kiedy malują tuszem rzęsy?".

     Fragment
    • rykam Dlaczego ćmy lecą do światła? 20.06.12, 22:41
     https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/DLACZEGO___MY_LE_4c3d801e71563_90x90.jpg

     Autor: David Feldman
     Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska
     Ilustracje: Robert Trojanowski

     Rok wydania: 2010

     Oprawa: miękka
     Format: 125 x 195 mm
     Liczba stron: 296

     Skoro ćmy lecą do światła, to dlaczego nie lecą do słońca? Nawet gdyby ćmy kusiło światło słoneczne, nie miałyby możliwości ulec tej pokusie "większość ciem bowiem to zwierzęta nocne! Kiedy ostatnio widzieliście jakąś latającą za dnia?". Ale tak naprawdę, to pytanie nie jest aż tak absurdalne, jak mogłoby się wydawać.

     Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj drugi tom bestsellerowej serii Zagwozdki! To bogato ilustrowany almanach, który rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące maleńkich tajemnic życia codziennego, doprowadzających nas do szału aż do momentu, kiedy znajdziemy na nie odpowiedzi.
    • rykam Dlaczego słonie nie skaczą? 20.06.12, 22:52
     https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/DLACZEGO_S__ONIE_4c7b9c68d1b87_90x90.jpg

     Autor: David Feldman
     Tłumaczenie: Tomasz Illg
     Ilustracje: Robert Trojanowski

     Rok wydania: 2010

     Oprawa: miękka
     Format: 125 x 195 mm
     Liczba stron: 328

     Zastanów się... dlaczego fortepian ma dokładnie 88 klawiszy? W jaki sposób nakłuwa się dziurkę w igle strzykawki? Dlaczego masło orzechowe ma lepką konsystencję?

     Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te oraz wiele innych zagadek w kolejnym tomie bestsellerowej serii Zagwozdki, która stanowi niewyczerpane źródło wiedzy na temat codziennych pytań dręczących ludzkość.

     Bogato ilustrowana książka, zatytułowana Dlaczego słonie nie skaczą?, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące maleńkich tajemnic, które zaskakują nas każdego dnia.
    • rykam Potrójna Zagwozdka Doktora Feldmana (2011) 20.06.12, 23:04
     https://ecsmedia.pl/c/potrojna-zagwozdka-doktora-feldmana-p-iext3020442.jpg

     Autor: David Feldman
     Tłumaczenie: Tomasz Illg i Aleksandra Kamińska
     Ilustracje: Robert Trojanowski

     Rok wydania: 2011

     Oprawa: miękka
     Format: 125 x 195 mm
     Liczba stron: 912

     Imponująca dawka informacji... Feldman przygląda się opisywanym zjawiskom tak świeżym spojrzeniem, że wydaje nam się, jak gdybyśmy sami mieli z nimi do czynienia po raz pierwszy. To naprawdę wyjątkowy zbiór – rzeczy całkiem banalnych, jak i śmiertelnie poważnych”.
     „Publishers Weekly”

     Zastanów się… dlaczego mewy „morskie” gromadzą się na parkingach większości centrów handlowych? Dlaczego psy jedzą na stojąco, podczas gdy koty zwykle siadają przy jedzeniu? Do czego kaszalotowi jest potrzebny olej w głowie?

     Pakiet trzech bogato ilustrowanych książek w etui, zatytułowanych: „Dlaczego koty nie lubią pływać?”, „Dlaczego ćmy lecą do światła?” oraz „Dlaczego słonie nie skaczą?”.
   • rykam Baranek Bronek 21.06.12, 00:26
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/BARANEK_BRONEK_4cc55defe0ac8_90x90.jpg

    Autor: Rob Scotton
    Tłumaczenie: Jędrzej Polak

    Rok wydania: 2010

    Oprawa: twarda
    Format: 254 x 254 mm
    Liczba stron: 32


    Oto Bronek. Bronek jest barankiem i mieszka z innymi barankami na Żabim Mokradełku. Ale Baranek Bronek nie jest taki, jak inne baranki. Wszystkie baranki zasypiają grzecznie bez najmniejszego kłopotu, a Bronek nie - Bronek nie może zasnąć. Co ma zrobić baranek, który cierpi na bezsenność? Bronek próbuje wielu sposobów, bardzo niezwykłych, a nawet bardzo niebezpiecznych, aż w końcu odnajduje właściwy - jedyny pewny sposób na zasypianie. Zasypia spokojnie jak każdy inny baranek.

    Baranek Bronek jest bohaterem przepięknej i zabawnie ilustrowanej książeczki czołowego angielskiego rysownika i projektanta ceramiki, szkła, pocztówek i tekstyliów, Roba Scottona. Książeczka o Baranku Bronku jest pierwszą z serii bogato ilustrowanych bajeczek pisanych i rysowanych przez Roba Scottona dla dzieci. Rob mieszka w Rutland w Anglii wraz z żoną, Liz, która również zajmuje się ilustracjami. Rob ma swoją stronę internetową: www.robscotton.com.

    O Baranku na forum i kilka wspominek: 1, 2, 3 i 4.

    Podglądy:
    RODZICE.PL
    Dwie pasje i tysiące marzeń...
    KSIĄŻKOZAUR NA TROPIE...

    Recenzje:
    Dwie pasje i tysiące marzeń...
    Półeczka z niebieskimi migdałami
    Stacja Kultura
    Kokon Fantazji
    Dowolnik
    ZACZYTANI
   • rykam Kotek Splotek 21.06.12, 20:56
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/KOTEK_SPLOTEK_4cc55ca2af320_90x90.jpg

    Autor: Rob Scotton
    Tłumaczenie: Jędrzej Polak

    Rok wydania: 2010

    Oprawa: twarda
    Format: 254 x 254 mm
    Liczba stron: 32

    Kotek Splotek idzie do szkoły po raz pierwszy i jest bardzo zmartwiony. Co się stanie, jeśli z nikim się nie zaprzyjaźni? Na wszelki wypadek zabiera ze sobą przyjaciela, ukochaną myszkę Zygmunta. Chowa Zygmunta w pudełeczku na drugie śniadanie. Pani nauczycielka, magister Kizia-Mizia, przedstawia Splotka klasie i zaczyna ważną lekcję. Ale na przerwie Zygmunt ucieka z pudełeczka, a wszystkie kotki robią to, co kotki robią najchętniej (gonią mysz!). Splotek znów się martwi. Czy nie straci wszystkich przyjaciół - starych i nowych? Na szczęście pani Kizia-Mizia czuwa i uczy kotki, że... KOTY NIE GONIĄ MYSZY - przynajmniej w szkole. Może szkoła nie jest taka zła?

    Rob Scotton jest bestsellerowym autorem i ilustratorem Baranka Bronka, Bronka i zaginionego skarbu, Bajecznych Świąt Bronka oraz Kotka Splotka. Jego ilustracje można znaleźć na pocztówkach, ceramice, wyrobach tekstylnych, grafikach, papeterii i wyrobach szklanych. Ukończył z wyróżnieniem Politechnikę w Leicester, a obecnie mieszka w Rutland w Anglii wraz z żoną, Liz, która również zajmuje się ilustracjami. Rob ma swoją stronę internetową: www.robscotton.com.

    Filmik

    Recenzje z podglądem ilustracji:
    Poza Rozkładem
    Rzeżucha ze Staśkiem polecają
    Matylda i jej przygody
    Śmieciuszek życiowy
    Qlturka
    Stacja Kultura
    OKDRYWCZA MAMA
    KSIĄŻKOZAUR NA TROPIE...
    Słowem lukrowane
    • wrzosowa11 Re: Kotek Splotek 26.12.12, 15:05
     Kotek Splotek przyjaźni sie z myszą wbrew prawom natury i w szkole przekonuje inne koty (nauczycielke i kolegów z klasy),że koty nie jedza myszy. Czemu ma służyć ta idiotyczna historyjka oparta na kłamstwie?Zapewne w lekki, przyjemny i "humorystyczny" sposób promować wynaturzenia.
     • ciociacesia miałas to w reku? 27.12.12, 17:24
      osobiscie uwazam ze ksiazki maja słuzyc do czytania a jak maja obrazki to maja piescic moje oczy, ale akurat ta historia słuzy oswojeniu z idea szkoły - splotek sie boi isc do szkoły, a okazuje sie ze to nic strasznego. znam koty które chowane od małego w domu z innymi zwierzakami nia atakuja chomików np. niezwykłe, ale zaraz wynaturzenie?
      przykład pierwszy z brzegu
   • rykam Atlas najdziwniejszych zwierząt świata 21.06.12, 21:10
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Atlas_najdziwnie_4dccf742946be_100x100.jpg

    Autor: Paula Hammond
    Przekład: Tomasz Illg

    Rok wydania: 2011

    Oprawa: twarda
    Format: 227 x 297 mm
    Ilość stron: 224

    Życie wydaje się przybierać nieskończoną liczbę rozmiarów i kształtów, z których wiele jest naprawdę osobliwych. Kto na przykład mógłby wymyślić rybę, która ma własną wbudowaną wędkę, czy jadowitego ssaka składającego jaja? Albo kolorowych mieszkańców rafy, którzy prowadzą bardzo skuteczną firmę sprzątającą?

    W tej książce znajdziecie 50 wyjątkowo dziwnych stworzeń, których część tak dobrze znamy, że na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie prozaiczne i nieciekawe. Gdybyśmy tylko potrafili w pełni spenetrować najgłębsze oceany, najbardziej suche pustynie i najwyższe pasma górskie - kto wie, co jeszcze moglibyśmy dołączyć do naszej listy cudów?
   • rykam Tajemniczy ogród 21.06.12, 22:16
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/TAJEMNICZY_OGR___4e54b4196b92a_100x100.jpg

    Autor: Frances Hodgson Burnett
    Przekład: Saskia Milaneau de Longchamp
    Ilustracje: Charles Robinson

    Rok wydania: 2011

    Oprawa: twarda
    Format: 165x235 mm
    Stron: 304

    Tajemniczy ogród jest jednym z nieprzeniknionych literackich sekretów. Nie tylko dlatego (choć również), że opowiada tajemniczą historię (choć opowiada) i nie dlatego, że nie wszystkie przedstawione w niej zdarzenia dają się logicznie wyjaśnić (a nie dają), lecz przede wszystkim dlatego, że to książka, która nie potrafi się… zestarzeć. Ciągle jest czytana, lubiana, wydawana. Historia Mary Lennox i jej przyjaciół znana jest i opowiadana na całym świecie – różnymi językami i na różne sposoby: filmowana, rysowana, zmieniana na komiksy, gry i puzzle, wystawiana w teatrze, śpiewana, malowana… Znawcy nazywają takie utwory „arcydziełami”, choć nikt nie potrafi wyjaśnić, w czym tkwi ich siła, gdzie kryje się ich sekret. A on… siedzi w środku! I nie daje się złapać…

    Podgląd ilustracji:
    Ryms

    Recenzje:
    Stacja Kultura
    Zwierciadło
   • rykam Przygody barona Münchhausena 21.06.12, 22:30
    https://vesper.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Przygody_barona__4e69d5857a2a3_100x100.jpg

    Autor: Gottfried August Bürger
    Przekład: Marcin Januszkiewicz
    Ilustracje: Gustave Doré

    Rok wydania: 2011

    Oprawa: twarda
    Format: 165x235 mm
    Liczba stron: 248

    Przygody niemieckiego barona to dla polskiego czytelnika zakrojona na szeroką skalę rozprawa z przeróżnymi clichés, jakie tyleż skrycie, co radośnie hołubimy odnośnie naszych sąsiadów zza Odry. Powszechny stereotyp nudnego Niemca, któremu bliższe są wygodne kapcie i kufel piwa niż jakiekolwiek przygody, ulega dziś rewizji za pomocą osiemnastowiecznej książeczki, której autorstwo jest dwojakie, zaś bohater, noszący nazwisko praktycznie niemożliwe do wymówienia, to Lügenbaron – słynny baron-łgarz.

    Münchhausen rozprawia się z mitami, w które z różnych powodów wygodnie nam wierzyć, a których przeciwieństwo jakże często autodefiniuje naszą polskość: że Niemiec zawsze w sposób planowy dąży do celu, jaki sobie wyznaczył; że będąc niezbyt rozgarnięty, polegać musi na otrzymanych odgórnie schematach i instrukcjach; że nie mając dość wyobraźni, nigdy – ale to przenigdy – nie kłamie…

    O książce:
    Stacja Kultura
    Zwierciadło
    kultura wiara
   • rykam Przygody Tomka Sawyera 06.09.12, 11:09
    https://merlin.pl/Przygody-Tomka-Sawyera_Vesper,images_product,19,978-83-7731-122-6.jpg

    Autor: Mark Twain
    Przekład: Jędrzej Polak
    Ilustracje: True W. Williams

    Premiera: 19.09.2012

    Oprawa: twarda
    Format: 165 x 235 mm
    Liczba stron: 304

    Minęło już niemal półtora wieku od momentu, kiedy pojawił się na świecie Tomek Sawyer, bohater powieści Marka Twaina (i jego portret z lat dziecinnych). Cóż ma w sobie takiego ten dwunastolatek znad Missisipi, że zupełnie się nie starzeje, a jego przygody wciąż bawią i wzruszają czytelników? Z pozoru jego przygody są zupełnie niewychowawcze, jego maniery i zachowanie nie powinny być wzorem do naśladowania dla młodych ludzi - to przecież urwis, przyprawiający dorosłych o siwe włosy. Kłamie, kręci, oszukuje... A jednak, gdy chodzi o sprawy wielkie: o miłość, przyjaźń, wierność samemu sobie - beztroski Tomek okazuje się dojrzały nad wyraz. Co więcej, potrafi sprawić, że szara rzeczywistość, nawet ta niezbyt dostatnia, zmienia się za sprawą chłopięcej fantazji w fascynującą przygodę. Jest KIMŚ, kto zmienia codzienność w interesujące, barwne, ciekawe życie. Może jednak warto się od niego uczyć?
   • rykam Dowcipy dla dzieci 30.09.13, 22:56
    https://merlin.pl/Dowcipy-dla-dzieci_Konrad-Wojciechowski,images_product,23,978-83-7731-155-4.jpg

    Dowcipy dla dzieci
    Konrad Wojciechowski


    Premiera: październik 2013

    Format: 125 x 195 mm
    Oprawa: miękka
    Liczba stron: 192

    Zbiór okraszonych ilustracjami najzabawniejszych dowcipów o dzieciach i dla dzieci.
   • rykam Czarownik z Krainy Oz 30.09.13, 23:04
    https://ecsmedia.pl/c/czarownik-z-krainy-oz-p-iext23215565.jpg

    Czarownik z Krainy Oz

    Tekst: L. Frank Baum
    Ilustracje: Evelyn Copelman
    Przekład: Bogumiła Kaniewska

    Premiera: październik 2013

    Format: 165 x 235
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 208

    Z szarej, suchej, spopielałej prerii w Kansas tornado porywa wraz z domem Dorotkę i jej pieska Tota, przenosi do wspaniałej, kolorowej krainy Oz i zrzuca wprost na Złą Wiedźmę ze Wschodu. Dziewczynka zabiera srebrne trzewiczki, jedyne co zostało po wiedźmie, i za radą Dobrej Czarownicy z Północy, rusza do Szmaragdowego Miasta na poszukiwanie Wielkiego Czarownika Oza, który jako jedyny ma moc, by odesłać Dorotkę do cioci Emmy i wujka Henry’ego. Po drodze dziewczynka poznaje i zaprzyjaźnia się ze Słomianym Strachem, który marzy o odrobinie rozumu; Blaszanym Drwalem, który bardzo chciałby mieć zdolne do miłości serce; i Tchórzliwym Lwem, którego wielkim marzeniem jest bycie odważnym. Ich wspólna podróż ma być spełnieniem tych pragnień.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka