IP: 195.47.201.* 27.12.07, 09:06
Miałem okazję przejść się przez miasto w święta i musze przyznać, że
wrażenia mam mieszane. Z jednej strony miłe wspomnienia a z drougiej
szara przytłaczająca rzeczywistość...Najgorszy jest smog. Występuje
na starówce w okolicy rynku, w okolicy dworca kolejowego, na placu
na bramie...to straszne. Rozumiem, że większośc mieszkańców
kamieniczek pali w piecach węglowych i koksowych, i że w święta
gotuje się więcej i ogrzewa mieszkanie intensywniej...I to jest
wyzwanie dla władz miejskich. Ograniczenie emisji poprzez np
skredytowanie wszystkim mieszkańcom przyjaznego dla środowiska
systemu ogrzewania...Niech raty będą nieoprocentowane, okres
kredytowania długi a koszta wrzucone automatycznie w czynsze. Jakoś
w Krakowie udało się znacznie ograniczyć emisję tlenku węgla. Warto
zadziałać, tym bardziej że UE wspiera takie przedsięwzięcia,
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: czytelnik Re: smog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 09:35
      Nawyków starych babć i dziadków nie zmienisz. Oni palą w piecach co się da.
      Mnie też to wkurza.
      • Gość: darek Re: smog IP: 195.47.201.* 27.12.07, 10:45
        Pierd.licie Hipolicie, zjawisko smogu pojawia się przy inwersji lub
        np. zamgleniu, a tak gdzie niska emisja tam i ten problem się
        pojawia. Nie wierzę, że babcie i i dziadkowie palą w piecu byle
        czym, chociażby i z tego powodu, że zanim ogrzeją mieszkanie to
        prędzej szlag ich trafi. W Przemyślu to szybciej staniesz na rzęsach
        niż dostaniesz kredyt z Urzędu Miasta na zmianę sposobu ogrzewania
        lub nowy system grzewczy. Chociażby i z tego powodu, że łatwiej o
        kasę na pomniki dla święto..ych niż na potrzeby proekologiczne.
        I skończmy wreszcie ten temat albo zadajmy problem Prezydentowi
        miasta na łamach gazet <do wydawców Życia Podkarpackiego: jeżeli
        chcecie podjąć temat to zatrudnijcie jakiegoś fachowca, który nie
        wycofa się zaraz po pierwszym artykule z uczuciem pokory>
    • rychu_z_przemysla Re: smog 03.01.08, 15:28
      Gość portalu: voyto napisał(a):

      Jakoś
      > w Krakowie udało się znacznie ograniczyć emisję tlenku węgla.

      ---------------

      Dwutlenku węgla, nie tlenku węgla.
      • Gość: darek Re: smog IP: 195.47.201.* 03.01.08, 15:57
        I voyto ma rację, bo tlenku węgla również.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka