Dodaj do ulubionych

PUNKTY - prośba do doświadczonych

24.09.08, 23:14
Na początku przepraszam jeśli zaśmiecam forum, ale przeszukałem
forum i nic konkretnego nie znalazłem. Jeżeli jestem w błędzie to
admin zapewne usunie mój post i po kłopocie :))

Ale do rzeczy:
Chodzi o to, czy na wszystkich studiach doktoranckich jest wymagana
odpowiednia liczba uzyskanych punktów. Jeśli tak to ile tych
punkcików trzeba zdobyć (w ciągu roku? do otwarcia przewodu?)
A druga kwestia dość istotna, o ile punkty za publiakcje sa znane z
listy, to nie wiem ile punktów otrzymuje sie za udział w
konferencji? (od czego to zależy?)

Wiem, że to dla Was pytanie banalne, ale niech Was nie drażni moja
niewiedza :))
Bede wdzieczny za informacje.
Obserwuj wątek
    • hatchet01 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 25.09.08, 00:54
      pytanie NIE jest banalne, bo kto pyta, szuka guza ;)

      poważnie: nie wszystkie uczelnie stosują taki system punktowy, o jakim piszesz.
      u mnie, np., nie ma czegoś takiego. zapytaj kierownika studiów dr u siebie, albo
      w dziekanacie.
    • mol22 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 25.09.08, 07:27
      U nas też nie stosuje się punktacji przy zaliczaniu roku. Jest
      natomiast stosowana przy podziale stypendiów doktoranckich (choć
      budzi wiele zastrzeżeń). Zajrzyj więc może też do regulaminu.
    • lic_czyli_nic Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 28.12.08, 02:20
      Kochani, czy mozna wyslac artykul do publikacji (czytaj do
      akceptacji) a czekajac na laskawa odpowiedz poslac go jeszcze do
      innego wydawnictwa jednoczesnie ?

      A idac dalej, w konsekwencji (gdyby zdazyl sie cud i zostalyby
      przyjete) czy ten sam artykul mozna opublikowac 2 razy ?
      • babazgaga Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 28.12.08, 10:12
        Absolutnie nie można, czasopisma nawet wprost wymagają deklaracji że
        art nie jest wysłany/publikowany nigdzie indziej, lub też umieszczają
        taki warunek we wskazówkach dla autorów.
      • hatchet01 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 28.12.08, 12:05
        nie, nie można dublować publikacji.
        przez to 2 moje artykuły są "przyjęte do druku": jeden od 2006 roku, drugi od
        2007 roku.
        w czwartek będzie rok 2009. :/
        • lic_czyli_nic Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 30.12.08, 01:01
          qrna kosmos !
          przeciez to jakis cyrk jest :))
          zanim ktos mi odpowie to sie artykul zdeaktualizuje! a w tym czasie
          moze gdzie indziej by wydrukwoali :))
          • niewyspany77 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 30.12.08, 07:02
            to juz jest Twoj problem by znalezc takie pismo ktore wydrukuje szybko :)
            • hatchet01 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 30.12.08, 13:25
              niewyspany77 napisał:

              > wydrukuje szybko :)

              i nie będzie chciało np. 300 zł, jak ... :)
              • niewyspany77 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 30.12.08, 14:55
                ...jak? nie do konca lapie :)
                • hatchet01 jak... 02.01.09, 00:45
                  tu miała paść nazwa instytucji.
                  chyba Ci kiedyś o tym już pisałem.
                  więc teraz piszę dla wszystkich: w jednym z "regionalne towarzystwo przyjaciół
                  nauk" chcieli ode mnie 300 zł za opublikowanie artykułu. to było jakieś 3 lata temu.
                  • dworzec Re: jak... 04.01.09, 20:10
                    i pewnie byli tacy co placili... a konkretnie z uczelnianych pieniedzy, ktore w sumie biora sie z naszych podatkow... tak to dziala w PL

                    tez sie spotkalem z podobnym czasopismem, tylko wolali mniej - chyba jakies 250 PLN
                    • lic_czyli_nic Re: jak... 12.01.09, 00:02
                      Ja to moze bym i zaplacil przyznam szczerze !
                      Rozumie oczywiscie, ze dobry artykul powinien byc opublikowany bez
                      łachy ! Ale niestety zycie jest zycie i jak mam czekac 2 lata zanim
                      laskawie ktos to przeczyta to trudno !

                      PS: Napiszcie z czystej ciekawosci gdzie biora za opublikowanie kase
                      ale za to publikuja szybko !
                    • tocqueville Re: jak... 12.01.09, 00:30
                      tu chyba chodzi o składkę pokrywającą wydanie monografii (czytaj zbioru artykułów).
            • tocqueville Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 02.01.09, 11:35
              niewyspany to daj mi namiary na czasopismo, które drukuje szybko - pytam serio
              niestety wiele polskich czasopisma są w lesie jeśli chodzi o kontakt z autorem:
              nie odpowiadają na e-maile, w dobie komunikacji elektronicznej proszą o wysłanie
              tekstów na archaicznych dyskietkach (ja nawet nie mam napędu do dyskietek w
              kompie), nie mają strony internetowej gdzie podane byłyby wskazówki co do
              przygotowania tekstu, nie potwierdzają przyjęcia tekstu czy nie informują o
              odrzuceniu - czasem trzeba czekać dwa lata, aby się dowiedzieć że tekst jednak
              nie pójdzie
              • niewyspany77 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 02.01.09, 15:01

                > niewyspany to daj mi namiary na czasopismo, które drukuje szybko - pytam serio
                > niestety wiele polskich czasopisma

                no ale czy jest przymus publikowania w pl?
              • kamenka dyskietka 02.01.09, 21:48
                Chyba można zamiast na dyskietce wysłać artykuł nagrany na płycie CD, prawda?
                • krysiulka Re: dyskietka 04.01.09, 21:17
                  > Chyba można zamiast na dyskietce wysłać artykuł nagrany na płycie CD, prawda?

                  A przez internet się nie da? Byłoby szybciej ;)
                  • hatchet01 Re: dyskietka 05.01.09, 00:11
                    pewnie, że się da, ale...
                    ode mnie wymagano wysłania wydruku artykułu, mimo wysłania go mailem.
    • nickwmig Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 30.12.08, 15:35
      Jak wynika z moich obserwacji i doświadczeń, uczelnie nie trzymają
      się zbyt sztywno ram programowych, jeśli chodzi o "studia"
      doktoranckie. Niby jest regulamin i wymóg odbębnienia tylu i tylu
      wykładów/seminariów, tylu a tylu zajęć własnych, ale tak naprawdę
      doktoranci rozliczani są głównie z dydaktyki. I dobrze, bo człowiek
      zdobywa jakieś tam doświadczenie, tylko niech się to nie
      nazywa ">>studia<< trzeciego stopnia".
      • marionaud_1 Re: PUNKTY - prośba do doświadczonych 02.01.09, 08:32
        To chyba zależy od uczelni - tam gdzie uczę, program traktowany
        jest poważnie. I dlaczego "odbębnienia"? Zajęcia nie kończą się
        taką formą sprawdzenia wiedzy, która jest właściwa dla III
        poziomu ? Jeśli tak jest, to jest to poważne naruszenie nie tylko
        dobrych obyczajów ale i przepisów. A doktoranci nie wymagają
        wywiązywania się przez uczelnię z tego, co deklaruje otwierając
        takie studia? Już kontynuują złe obyczaje?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka