Dodaj do ulubionych

EPILEPSJA-KOMPUTER-PRAWO

09.02.06, 11:28
Mam pytanie do wszystkich: czy istnieje jakikolwiek akt prawny regulujący
nasze ograniczenie w pracy na komputerze? Raz słyszę, że nie mogę w ogóle,
innym razem, że dziennie nie dłużej jak 4 godziny, itd. Czy lekarze
ograniczający nam pracę na kompach opierają się na np. jakimś zarządzeniu
ministerstwa zdrowia, czy każdy mówi, co mu się podoba... Czy ktoś z nas wie
coś na ten temat? Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź...
Obserwuj wątek
    • mirella67 Re: EPILEPSJA-KOMPUTER-PRAWO 09.02.06, 12:41
      Nie słyszałam nic o takim zarządzeniu, rzucę jeszcze ten temat na Neuronecie,
      tam jest troche prawników.
      Rzeczywiście jednak lekarze medycyny pracy traktują epi jako przeciwskazanie do
      pracy przy kompie. Taka jedna pani doktor robiła mi trudności, zażyczyła sobie
      specjalnego zaświadczenia od neurologa o moim stanie zdrowia. Nie trafiały
      argumenty, że od 13 lat pracuję tylko i wyłącznie przed komputerem, a liczba
      ataków się zmniejszyła. Więc poszłam do innego lekarza medycyny pracy i po
      chamsku się nie przyznałam do epi. To taki mój pierwszy raz, że zatajam chorobe
      przed lekarzem.
    • justyna302 Re: EPILEPSJA-KOMPUTER-PRAWO 09.02.06, 12:46
      Na zarządzeniu?? Prędzej bazują na doświadczeniach wymienianych na jakichś
      sympozjach, konsultacjach z innymi specjalistami, naukowych publikacjach,
      własnym doświadczeniu i tym podobnych sprawach.
      Podobnie jest z problemem: czy komputer psuje oczy i ile przy komputerze moga
      siedziec okularnicy. Ja noszę soczewki kontaktowe i słyszałam już różne opinie:
      od max. 2 godzin/h ( ale wtedy musiałabym zrezygnowac z pracy ) do opinii ze
      komputer nie psuje oczu w ogóle. Myślę ze w przypadku epilepsji to tez jest
      sprawa indywidualna, zalezy od rodzaju padaczki, ciężkości itd.
      • grzesp3x Re: EPILEPSJA-KOMPUTER-PRAWO 09.02.06, 18:04
        Spodziewałem się takich odpowiedzi (Mirella, Justyna), bo sam szukałem tych
        przepisów w Inspektoracie Pracy, u Pełnomocnik Prezydent Miasta do Spraw Osób
        Niep. i u prawników. Oczywiście nic nie znalazłem.
        A propos! To nie komputer ma na nas (na nasze oczy też) wpływ, lecz jego
        monitor. Jestem pewien, że przy monitorach LCD możemy robić wszyscy, gdyż mają
        one zupełnie inne właściwości niż monitory kineskopowe. Obraz na nich aż tak
        nie mruga i nie promieniują.
        Kiedyś chciałem przyjąć się do biura ze swoim monitorem LCD, lecz nic nie
        wypaliło, bo dla lekarza komputer to komputer i monitory były bez znaczenia!!!
        Znacie to podejście lekarzy starszego pokolenia. Jeszcze raz dzięki!
        • very_martini Re: EPILEPSJA-KOMPUTER-PRAWO 10.02.06, 15:49
          A mnie zawsze rozwala, jak czytam, że komputer be, ale telewizor już cacy. Żaden
          znany mi neurolog nie tępi telewizora, a przecież mruganie jest podobne. Co z
          tego, że siedzimy dalej od telewizora, skoro i tak jest proporcjonalnie większy?

16%VOL
          22%VAT

--
          takie tam... forum homeopatia
          • marcin_zoladz Re: EPILEPSJA-KOMPUTER-PRAWO 10.03.06, 19:18
            dodam, ze wiekszosc telewizow w naszych mieszkaniach "mroga" jakies 50 razy na
            sekunde (tylko te nowsze juz maja 100Hz) a monitory w kazdym domu maja
            conajmniej 75Hz - a juz prawie kazdy ma 100Hz. A odswiezanie, ktore juz prawie
            nie odroznia oko od rzeczywistego to wlasnie te 100Hz.
            Aha, odleglosc od odbiornika nie ma znaczenia! nie wiem kto wymysla te rozne
            teorie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka