Dodaj do ulubionych

skup moczu!

13.05.05, 22:48
Zajrzalam na forum "porod i ciaza" jako, ze moja bratowa sie tam udziela i co
przeczytalam?!! ze niektore kliniki skupuja mocz od kobiet w ciazy (do 20
tygodnia) w celu pozyskiwania z nich skladnikow do wyrobu lekow.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=23826579&wv.x=1&v=2&s=0
Czy slyszalyscie o tym w krajach w ktorych mieszkacie?
Wiem, moze to nie jest najbardziej apetyczny temat do rozwazan na naszym
forum, ale jestem bardzo ciekawa, jesli wykorzystuja cos tam zawarte w moczu
do produkcji lekow to do jakich???
Na naszym forum jest duzo doswiadczonych mam wiec moze wiecie? tak z czystej
ciekawoscismile

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • asia.sthm Re: skup moczu! 13.05.05, 23:09
        Nie martwcie sie dziewczyny , zawsze sie tak robilo, moze nie tak komercyjnie
        jak dzisiaj, ale tak bylo. Nie wspomne ze hormony odzyskiwane byly z moczu
        ciezarnych klaczy, witaminy z suszonych zoltek i wiele innych ciekawostek.
        Syntetyczna produkcja lekow istnieje , ale nie dla sie wszystkiego
        zsyntetyzowac.
        Nie przejmujcie sie , w tych substancjach odzyskanych z moczu nie ma nawet
        sladu samego moczu.
        :-

• frankie36 Re: skup moczu! 13.05.05, 23:02
      W Holandii sikalam do kontenerow (za darmo nikt tego ode mnie nie
      skupowal).Troche bylo to uciazliwe ale cel byl szlachetny,hormony ktore sa
      produkowane na poczatku ciazy uzywane sa pozniej do lekow dla kobiet majacych
      problemy z zajsciem w ciaze.Organizacja ktora sie tym zajmowala w Holandii
      nazywala sie Moeders voor moeders(Matki dla matek)
      • gherarddottir Re: skup moczu! 13.05.05, 23:04
        dzieki Frankie !smile jestes wielka!smile tak wlasnie rozumek mi podpowiadal, ze ten
        skup moczu to z okazji tych hormonow, ktore maja pomoc kobietom ktorym jest
        trudniej!smile
        Dzieki za informacje, a jak jest w innych krajach? W Polsce skupuja za
        pieniadze.

Pozdrawiam
        • iwo19 Re: skup moczu! 17.05.05, 00:56
          Dawniej w Polsce tez oddawalam i za darmo ,ale dobrze ze teraz placa bo to
          jednak troche bylo uciazliwe.A tak mozesz kupic jakies fajny ciuszek dla
          maluszka ,mozna powiedziec ze malec zarabia od poczatku ,a to pracus.
    • daisy123 Re: skup moczu! 17.05.05, 14:44
      O skupie moczu nic nie slyszalam we Wloszech. Cala ciaze prowadzilam prywatnie
      (mam prywatne ubezpieczenie i tylko dlatego nie korzystalam z panstwowej sluzby
      zdrowia) i moze dlatego nie zetknelam sie z tym "zjawiskiem". Spobuje popytac
      sie moich kolezanek Wloszek czy cos wiedza na ten temat.
    • asica74 Re: skup moczu! 19.05.05, 23:21
      nieco ot, ale wiem, ze w starozytnym Rzymie byla taka wlasnie profesyja:
      skupowianie moczu. Jako, ze o hormonach to i rzymskim filozofom sie owczas nie
      snilo, to ciecz owa byla uzywana w innym celu: uzyskiwano z niego farbnik do
      tkanin. Interesik szedl swietnie, az rada miasta miala problem jak scignac
      podatek od delikwentow robiacych na tym fortune, az ktos wpadl na pomysl
      ustanowiania podatku od smrodu smile
          • asica74 Re: skup moczu! 19.05.05, 23:33
            mam kolezanke mieszkajaca w rzymie, ktora na targach kupuje stare przewodniki
            po Rzymie. Najstarszy jaki ma jest chyba z 1910. Ale nie wiem, czy ta, jakze
            istotna informacja wink pochodzi z tego wlasnie
              • asica74 Re: skup moczu! 19.05.05, 23:50
                podobno pierscionki zareczynowe wywodza sie stad iz gdy czlowiek plemienny
                szukal sobie nowej zony, a w plemieniu brakowalo narybku, to podkradal sie do
                cudzego plemienia, bral gwaltem co sie ruszalo i uciekal z takowa na grzebie.
                Po przybyciu do swej jaskini/glinianki/chalupki krepowal jej rece by nie
                uciekla. Po jakims czasie wezly byly zastepowane nalozeniem smyczy na jedna
                reke (wszak kobiecina musiala jakos podniecac ognisko domowe), a jak juz
                delikwenta porywacza pokochala, to ow zostawial jej powroz na reku.

A w raz z nadejsciem lepszych czasow, ow zwyczaj przerodzil sie w noszenie
                pierscionkow.
        • asica74 Re: skup moczu! 19.05.05, 23:31
          przynajmniej czlowiekowi nic znienacka nie spadalo na glowe smile Napisze jeszcze
          jedna ciekawostke: zwyczaj prowadzenia niewiasty jak najblizej budynku, w
          przypadku spaceru po chodniku, wzial sie z tak prostej przyczyny, ze niegdys
          wylewano nocna zawartosc nocnika na chodnik a krzywa lotu owej, przyciagana
          grawitacja, powodowo, iz osobnik idacy dalej od budynku czesciej "dostawal po
          glowie" smile

ojejku, co mi dzis chodzi po glowie smile he he

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka