Dodaj do ulubionych

Boris Vian

IP: *.radom.cvx.ppp.tpnet.pl 06.08.01, 19:40
Czy ktos zna moze oryginalne wersje nazwisk z "Jesieni w Pekinie"?
I kocha te ksiazke tak, jak ja?
Obserwuj wątek
    • Gość: Vincent. Re: Boris Vian IP: *.uczadzika.sse.pl 19.08.01, 17:15
      Gość portalu: annjes napisał(a):

      > Czy ktos zna moze oryginalne wersje nazwisk z "Jesieni w Pekinie"?
      > I kocha te ksiazke tak, jak ja?

      Dzień dobry Annjes,

      jeśli się zastanawiasz o tytuł tej książki po francusku to "l''automne a Pekin".
      Właśnie czytałem tą ostatnio ale mam lepsze wspomnienia z "l''ecume des jours"
      (przepraszam nie znam polskiego tłumaczenia tytułu) którą czytałm parę lat temu.
      Może znasz ten utwór?

    • Gość: zielka Re: Boris Vian IP: *.abo.wanadoo.fr 09.10.01, 18:49
      noms de qui, par exemple?
      Amadis Dudu? Didiche? Angel? Olive? Anthanagore?
      Bertil?
      Pr Mangemanche?
      Wiecej nie pamietam, po prawdzie, a przypadkowe otwarcie ksiazki nie pokazuje
      mi reszty.
      prawda, swoja droga, Vincencie, ze L'ecume des jours est splendide... T'as du
      mal apr?s ? lire J.-Sol Partre, n'est-ce pas...
      klaniam sie
      zielka.


      ps.pozdrowienia dla Spietego Teatru Spinaczy, z ktorym , lata temu,
      wystawilismy Czerwona Trawe...
      • Gość: Vincent Re: Boris Vian IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 15.10.01, 20:27
        Ah bon, moi j'ai bien aime "Les mots" : un peu austere et ce n'est pas sans
        doute le chef d'oeuvre de Jean-Sol Partre.

        Nie czytałem "Czerwone Trawe" : chyba polecasz... Grasz w jakimś teatrze?

        Widocznie Annjes się zgubiła w sieci!
    • Gość: nadja Re: Boris Vian IP: *.devs.futuro.pl 14.11.01, 20:02

      Fakt.
      Jest niesamowita :)


      n.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka