Forum Kuchnia Wino
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Grill ponownie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.06, 14:20
    Drodzy Forumowicze,
    Sprawdzałem w wyszukiwarce ale zbyt wiele informacji nie znalazłem.
    Znów będę grilował łososia (z sosem musztardowym - przepis z Wine Spectator
    Online), karkówę i pstrąga.
    Czy mógłym prosić o sugestie, na bazie waszych letnich doświadczeń?
    Moje ograniczenia cenowe to 40 zł za butelkę ale za tańsze rekomendacje będę
    równie wdzięczny.

Pozdrawiam
    Piotr
    Obserwuj wątek
      • Gość: Mike Re: Grill ponownie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.06, 14:40
        > Drodzy Forumowicze,
        > Sprawdzałem w wyszukiwarce ale zbyt wiele informacji nie znalazłem.
        > Znów będę grilował łososia (z sosem musztardowym - przepis z Wine Spectator
        > Online), karkówę i pstrąga.
        > Czy mógłym prosić o sugestie, na bazie waszych letnich doświadczeń?
        > Moje ograniczenia cenowe to 40 zł za butelkę ale za tańsze rekomendacje będę
        > równie wdzięczny.
        >
        i co, do łososi, pstrąga i karkówki chcesz jedno wino dobrać?
          • Gość: Mike Re: Grill ponownie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.06, 15:06
            Do karkówki proponuję greckie wino z lokalnego szczepu Aghiorghitiko, najlepsze
            z regionu Nemea, w cenie poniżej 40 zł spokojnie, do pstrąga kup rieslinga
            austryjackiego albo reńskiegoponiżej 40 zł też można ciekawe znaleść. O
            konkretrnych producentów pytaj sprzedawcę w sklepie, każdy powienien najlepiej
            znać swoją ofertę. Do fososia polecałbym białego burgunda ale to za drogo dla
            ciebie.
          • Gość: docg Re: Grill ponownie IP: *.poltegor-eng.com.pl 26.07.06, 15:22
            może się to wydać obrazoburcze, ale moim zdaniem fakt, że potrawy, do których
            chcesz dobrać wino bedą przyrządzane na grillu, nie ma aż tak wielkiego
            znaczenia. Na wybór wina większy wpływ powinno mieć to, w jakich
            okolicznościach i z kim bedziesz to jadł i pił, jak też to, jakie wina lubisz,
            po prostu. Jeśli to ma być większa impreza, to właściwe będzie wino proste i
            niezobowiązujące (szukaj w wątkach o dobrych winach do 20/30 zł). Warto wziąć
            białe i czerwone. Jeśli impreza ma być bardziej kameralna, a wina lepsze, to
            również polecam rekomendacje z Forum, ale z innych wątków ;-). Trudno
            szczegółowo doradzać, nie znając Twoich preferencji.
            pozdrawiam
            • Gość: Piotr72 Re: Grill ponownie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.06, 15:56
              Dziękuję za wskazówki.
              Odnośnie podpowiedzi forumowicza "docg" to muszę przyznać, że wino jest dla
              mnie towarzyszem spotkań i posiłków zaledwie od dwóch lat. Jestem zatem na
              początku edukacji, poznawania win i określania preferencji. Uczestniczę
              regularnie w degustacjach. Pomimo, że zdarza się, iż degustacje kończą się
              wynikiem "zero trafień" to mam okazję do próbowania różnorodnych win.Trochę
              uparłem się aby zacząć od Europy ale ceny z Nowego Swiata skusiły mnie
              wielokrotnie. Najsłabsze doświadczenia mam z winami białymi (wzdycham do
              Capelanii od MdM).
              Jeśli chodzi o wina czerwone to mocne piętno odcisneła na mnie Rioja od
              Marquesa de Murriety (różne wina), wina z Prioratu, Navarry. Chyba jestem
              ciągle pod urokiem Tempranillo. Na tym etapie podróży sądzę, że bliżej mi do
              bukietów i wrażeń owocowych niż przypraw, tytoniu itp. Lubię również CS z
              charakterem ale również w stronę wyraźnego "owocu". Rzadziej trafiają do mnie
              kupaże.
                • Gość: Piotr72 Re: Grill ponownie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.06, 16:43
                  Mike czy ty masz gorszy dzień czy chcesz dyskutować o moim guście?
                  W jednym i drugim przypadku nie odpowiadam na impertynenckie zaczepki.
                  W ubiegłym roku spędziłem wakacje w Langwedocji i ciekawe CS z znalazłem już w
                  kategorii win stołowych a te z charakterem w apelacjach. W mojej ocenie
                  oczywiście. Przecież nie piszę w MW tylko zwracam się z uprzejmym pytaniem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka