Dodaj do ulubionych

:::KUBA:::

29.11.02, 14:43
szukam praktycznych informacji o Kubie.
proszę o informacje, adresy stron, tytuły książek.

najbardziej wdzięczny będę za o miejscach, których nie znajde w przewodniku a
które warto zobaczyć.
Obserwuj wątek
    • margala Re: :::KUBA::: 12.12.02, 14:11
      czy nikt z odwiedzających to forum nie chce/nie może pomóc?
      • Gość: gug Re: :::KUBA::: IP: 195.205.152.* 12.12.02, 16:12
        margala napisał:

        > czy nikt z odwiedzających to forum nie chce/nie może pomóc?

        Bo nikt z odwiedzajacych tam nie byl. Gdybys zapytal np. o zapyziala chorwacje
        to z pewnoscia otrzymalbys mnostwo odpowiedzi.
        • imperia Re: :::KUBA::: 13.12.02, 12:43
          bylam na kubie 4 lata temu, w maju-upal straszny, wszystko bylo zorganizowane
          od wylotu z berlina do powrotu.hotel elegancki na varadero, ceny odlotowo
          wysokie dla turystow, jedzenie pyszne.
          na miejscu mielismy busika z przewodnikiem kubanskiem, ktory w latach 80-tych
          studiowal w polsce i mowil po polsku- objechlismy cala wyspe- noclegi
          zalatwione.
          mozna bylo plynac na floryde i do meksyku.
          poza tym bieda poza havana.
          cen hoteli ani zarcia nie podaje bo na pewno sie zminilo-poza tym za wszystko
          placilam w polsce.
          pamietam, ze za koszulke z che zaplacilam 30$ (amerykanskich)
          karty kredytowe juz wtedy chodzily bez problemu.
          w maju zalapalam sie na przemowinie fidela- bylo duzo smiechu!!!
          • toolie Re: :::KUBA::: 13.12.02, 18:42
            A z jakiego biura lecialac? OPolskiego czy niemieckiego?
    • Gość: mala Re: :::KUBA::: IP: proxy / *.crowley.pl 15.12.02, 09:28
      O Kubie mogę pisać godzinami, ale nie wiem co konkretnie Cię interesuje.W
      skrócie:
      Byłam pod koniec stycznia - przelot last minute wykupiliśmy w niemieckim biurze
      podróży, noclegi rezerwowałam przez internet (dokładnych adresów nie pamiętam,
      ale na yahoo jest ich sporo). Zdecydowaliśmy się na prywatne kwatery
      ("oficjalne") bo są dwa razy tańsze - hotele od 50 dolarów, a najdroższe
      kwatery w Hawanie to 25 dolarów (pokój dwuosobowy z łazienką w pięknej starej
      willi, antyki i prawdziwe marmury w łazience, a do tego bardzo czysto, co w
      hotelu w Varadero gdzie spędziliśmy ostatnia noc przed odlotem raczej
      niespotykane).
      Byliśmy 7 dni (zdecydowanie za mało!), zwiedziliśmy środkową Kubę - od razu na
      lotnisku w Varadero wynajęliśmy samochód (ok. 50 dolarów doba).
      Generalnie nie polecam wyjazdu zorganizowanego bo kompletnie się nie opłaca
      (nas ten tydzień - przelot, noclegi i samochód - kosztował po ok. 2000 zł, a
      zobaczyliśmy mnóstwo pięknych miejsc, z biura podróży ma się za 4000zł tydzień
      wegetacji w getcie turystycznym Varadero). Ale oczywiście co kto lubi...
      Jest bardzo bezpiecznie, ludzie mili, mimo że Kubańczykom tam żyje się bardzo
      ciężko (warto zabrać trochę kosmetyków i dać tym u których się mieszka).

      • margala Re: :::KUBA::: 16.12.02, 11:07
        też jadę prywatnie bez biura podroży. mam wiele pytań, dlatego proszę o
        kontakt:galazka@wp.pl.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka