Dodaj do ulubionych

w pismie lancet

27.08.05, 20:34
to profesjonalne pismo medyczne(artykuly oparte na najnowszych badaniach
naukowych), brytyjscy i jacys tam jeszcze lekarze, po wielu latach badan
wykazali, ze homeopatia to pic na wode. moze znajdzcie ten artykul, moze
warto poczytac zanim wydacie kolejna zlotowke?
Obserwuj wątek
    • balbina11 Re: w pismie lancet 28.08.05, 12:47
      niech piszą co chcą, ale ja dzięki homeopatii wyszłam z ostrej nerwicy,
      unormowało mi się ciśnienie, wyleczyłam torbiele, przywróciłam owu, a teraz
      leczę mięśniaki (jeszcze jestem w trakcie więc nie znam efektów). Takie
      drobnostki jak koszmarny trądzik na plecach i twarzy, które też ślicznie się
      wyleczyły po homeopatii nie wspomnę. Jak pierwszy raz szłam do homeopaty byłam
      nastawiona sceptycznie, teraz to jeszcze nie entuzjazm, ale jestem dobrej
      myśli. A oscilio pomaga mi na przeziębienia, to też homeopatia...
      • ksara4 Pimpku 28.08.05, 12:54
        widze, ze masz spora wiedze ,szkoda ,ze Twoje wypowiedzi ograniczaja sie do
        szyderczych uwag, skoro mozesz komus cos doradzic to zrob to w normalny sposob,
        a nie w formie zdawkowego i niestety czesto zlosliwego komentarza smile
        Tobie sie udalo, nie wiem jakie mialas problemy i jak sie leczylas, wnioskuje,
        ze jestes przeciwniczka homeopatii i uwazasz, ze to wyrzucanie pieniedzy, co
        zatem wg Ciebie pomaga? Ja na przyklad chetnie przeczytam Twoja rade - co
        zrobic na niedomoge lutealna? skoro clo, parlodel i duphaston nie przynosza
        rezultatu?
    • maruda79 Re: w pismie lancet 29.08.05, 07:48
      www.kulty.info/art/333
      Wypowiedz polskiego lekarza z tytułem profesorskim nt homeopatii.
      Fragment artykułu:
      "Nic". "Zero". "Ujemna próżnia". Oto farmakopea "lekarzy homeopatów". Śmieszne?
      Nie... To interes wszechczasów. Sprzedawać nic za pieniądze. Podkreślać, że to
      nic jest istotą leku. Informować klientów, że dostają nic. Nikt już nigdy nie
      wpadnie na pomysł wykorzystania nicości. Oto próg transcendencji.

Według mnie wprowadzanie na rynek leków homeopatycznych nie różni się niczym od
      wprowadzania do obiegu fałszywych pieniędzy. O ile jednak fałszywe pieniądze
      nie czynią większej szkody (są wychwytywane przez banki i policję), to
      stosowanie leków homeopatycznych może prowadzić do zaniechania lub opóźnienia
      właściwego leczenia ze wszystkimi z tego wynikającymi skutkami. Kto wie jednak,
      czy nie większą szkodę wyrządza się młodym, niedoświadczonym lekarzom,
      informowanym przez "specjalistów homeopatii" o skuteczności takiego
      postępowania. Stąd już bowiem tylko krok do mentalnej akceptacji
      innych, "komplementarnych" metod leczenia propagowanych przez prymitywne,
      chciwe i oszukańcze media. I tak, w części środowiska lekarskiego szerzy się
      ignorancja, objawiająca się posiadaniem własnej opinii na temat
      homeopatii. "Opinii", a nie wiedzy. Z oczywistego powodu broni się jej za
      wszelką cenę, czego dowodem będą pełne oburzenia reakcje na ten artykuł.

Homeopatia sama w sobie nie jest ani lepsza ani gorsza od różnych szamańsko-
      magicznych działań bioenergoterapeutycznych wywołujących efekt placebo. Smuci
      tylko fakt, że zajmują się nią osoby posiadające dyplomy lekarza medycyny. Są
      to więc ludzie, którzy posiadają akademicką wiedzę farmaceutyczną, która
      przecież nijak nie przystaje do homeopatycznego bełkotu. Gdyby byli ludźmi
      honoru, zwróciliby dyplomy lekarskie. W przeciwnym wypadku deprecjonują zawód
      lekarza. Nie chcę pisać, że oszukują pacjentów. Po prostu starają się poprawić
      swoją sytuację materialną.

A tu moj komentarz wink najlepszy fragment:
      2) rozcieńczanie pozwala na zastosowanie zasady najmniejszej dawki leku. Według
      homeopatów im większe rozcieńczenie, tym silniejsze działanie leku. Działanie
      terapeutyczne wykazuje także roztwór, w którym leku już nie ma. Mało tego, im
      więcej go nie ma, tym jest skuteczniejszy. Dla celów artystycznych zasadę tę
      można odwrócić, jak to zrobiła Natalia Kukulska śpiewając: "im więcej Ciebie -
      tym mniej"

• pimpek_sadelko Re: w pismie lancet 29.08.05, 07:50
        ja uciekalam od lekarzy, ktorzy mi proponowali homeopatie. wiem, ze efekt
        placebo istnieje... ale zeby on mial miejsce, to potrzebna jest wiara w cud (
        czytaj: dzialanie srodka homeopatycznego).
      • ada80 Re: w pismie lancet a dzis i w GW 31.08.05, 12:32
        Czy przeciwnicy homeopatii mieli kiedyś z nią do czynienia, czy kiedys się
        leczyli homeo? Jesli nawet Placebo pomaga i leczy to co z tego? Wazny jest
        skutek, a że przy okazji nie niszczy wątroby. Ciekawa jestem jak na
        kilkumiesięczne dzieci działa efekt placebo? U mnie od kilku lat cała rodzina i
        bliska i daleka leczy się tylko homeopatycznie. Dzieci mają po kilka lat i
        nigdy nie brały żadnych leków nie wspomnę o antybiotykach. Chodzą do
        przedszkoli, szkół i nie chorują. Placebo? Nawet jesli tak to co z tego?
        Za tym stoją wielkie koncerny farmaceutyczne, bo kto sponsoruje takie badania?

Dlaczego wszyscy piszą ze szczepionki skojarzone św-odra-róż są the best, że
        dzieci trzeba szczepić itp....
        Tylko dlaczego dzieci lekarzy tych szczepionek nie dostają?
          • zaisa Re: w pismie lancet a dzis i w GW 02.09.05, 04:00
            Podłączę się do pytania: jak placebo działa na kilkumiesięczne dzieci? I to
            skutecznie? Włącznie z wyleczeniem zapalenia płuc u 2 czy 3-miesięcznego
            malucha. I na zwierzęta? Bo na nie też działa ale trudno mi uwierzyć w efekt
            placebo w tym przypadku.
            Tylko należy pamietać, że jest to metoda leczenia bardzo zindywidualizowana a
            leki/lek należy dobierać konkretnie do konkretnej osoby. Wersja "Goździkowa
            mówiła" w homeopatii nie ma racji bytu.
            I dlaczego efekt placebo działa w wypadku leku homeopatycznego a nie chciał
            zadziałać gdy lekarz przepisywał kilka kolejnych leków konwencjonalnych?
            Aha - nie dla każdego homeopatia będzie skuteczna - są osoby, których na pewno
            nie należy leczyć tą metodą.
            Innym problemem jest to, że w Polsce jest niewielu dobrych lekarzy homeopatów.
            Znacznie więcej jest takich, którzy stosują leki homeopatyczne właśnie na
            zasadzie Goździkowej.

Ps. Pimpku, strasznie się cieszę z etapu, na którym jesteś. Powodzenia na
            finiszu, który przecież dopiero będzie początkiemsmile)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka