Dodaj do ulubionych

Wczoraj nad Bałtykiem

IP: 62.233.211.* 09.10.06, 17:34
W sobotę przeszedłem plażą od Rowów do Czołpina i tylko przez moment na
horyzoncie widziałem trzy osoby, a w niedzielę idąc pięć godzin od Lasu
Smołdzińskiego, przez Wydmy Czołpińskie i brzegiem morza do Łeby - nie
widziałem w ogóle nikogo. Coś niesamowitego!
Kuba :)
Obserwuj wątek
    • Gość: widzew Re: Wczoraj nad Bałtykiem IP: *.toya.net.pl 09.10.06, 20:58
      I o to właśnie chodzi! :)
      podobne odczucia miałem ostatniej zimy/wiosny chodząc od Mrzeżyna do Dźwirzyna
      lub od Dźwirzyna do Kołobrzegu.
      Jakiś typ z psem raz na 5 km to max "towarzystwa"..
      Wyjątkowo zajebiste uczucie - szczególnie gdy ma się 0,2 miętówki w kieszeni! ;)


    • Gość: agha Re: Wczoraj nad Bałtykiem IP: 80.51.222.* 13.10.06, 13:22
      Kuba musisz raczej z Rowów do Ustki - po drogdze na pewno spotkasz jakis
      osobników , a w Orzechowie wdepnąć w las i wybrać się na Orzechowską Wydmę
      Ruchmą :))
      • Gość: Kuba Re: Wczoraj nad Bałtykiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.06, 14:39
        Dziękuję! Znam tamten odcinek, jest cudny! Szedłem tamtędy trzy razy, ostatnio w
        czerwcu - zobacz: republika.pl/terakowski/nahel06/index.htm
        Pozdrawiam serdecznie!
        Kuba :)
    • Gość: ana Pytanie do Expert´a :-) IP: *.dip.t-dialin.net 13.10.06, 15:03
      Od czasu pojawienia sie na tym forum "Kuby" :-), stalo sie ono interesujace i
      na temat. Nalezymy rowniez do milosnikow polskiego morza i kilka razy w roku
      spedzamy tam czas.
      Moje pytanie: nie udalo mi sie dowiedziec jak to jest w praktyce, czy jest
      przejscie plaza z Laz do Dabkowic?
      W Dabkowicach droge prowadzaca z Dabek zamyka plot Urzedu Morskiego bodajze ze
      Slupska?. Bardzo szkoda, poniewaz przejazd rowerem z Dabek do Laz jest w ten
      sposob niemozliwy!
      Czy sa w ogole trasy rowerowe prowadzace wzdluz wybrzeza i czy sa mapy do
      turystyki rowerowej?
      Interesuje mnie szczegolnie teren wokol Darlowa!
      Jest to moze niezbyt trafne pytanie do "Piechura" :-), ale nigdy nie wiadomo!
      A propos pieknych plaz, odcinek z Dabkowic do Dabek nalezy do jednych z
      ladniejszych, ale to tylko tak szeptem :-)

      Serdecznie pozdrawiam Kube i zycze powodzenia w dalszych wyprawach.
      Mam kilka ladnych zdjec mew - moze wyslac?
      • Gość: Kuba :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.06, 15:58
        > czy jest przejscie plaza z Laz do Dabkowic?
        Plażą - tak, bez problemu (to tamtędy prowadzi międzynarodowy szlak pieszy E-9).
        Po wydmach - nie (próbowaliśmy wędrować nimi podczas Pierwszej Przechadzki, lecz
        z powodu wyrzutów sumienia, spowodowanych deptaniem delikatnej roślinności,
        szybko wróciliśmy na plażę)

        > W Dabkowicach droge prowadzaca z Dabek zamyka plot Urzedu Morskiego
        Zgadza się, lecz budynek Urzędu Morskiego jest obecnie zaplombowany, a brama
        otwarta. Przez teren UM prowadzi teraz jedno z nieformalnych dojść na plażę, nie
        ma natomiast kontynuacji drogi w stronę Łaz (o ile ktoś jej na siłę na wytyczył,
        nie mam bieżących informacji gdyż podczas Trzeciej Przechadzki szedłem brzegiem
        morza).

        > Bardzo szkoda, poniewaz przejazd rowerem z Dabek do Laz jest w ten
        > sposob niemozliwy!
        Jak już wspomniałem nie ma tam żadnej drogi, więc przejazd tamtędy jest tak, czy
        owak niemożliwy. W tym roku właśnie na tym odcinku spotkałem "jednośladowego
        długodystansowca", który prowadził rower po plaży, bo obciążony pojazd zapadał
        się w piasek, uniemożliwiając jazdę.

        > Czy sa w ogole trasy rowerowe prowadzace wzdluz wybrzeza
        Jest: R-10. Widuję znaki tego szlaku, lecz szczegółów nie znam, bo preferuję
        wędrówki piesze. Mogę Ci podać poza forum e.mail osoby, która znakowała ten
        szlak w województwie zachodniopomorskim. Jeżeli chcesz to napisz proszę do mnie:
        terakowski[at]o2.pl

        > i czy sa mapy do turystyki rowerowej?
        Osobnych do turystyki rowerowej nie kojarzę. Natomiast na mapach, którymi się
        posługuję (wydawnictwa "Eko-Graf" oraz "Eko-Kapio", skala 1:50.000) zaznaczone
        są zarówno szlaki piesze, jak i rowerowe.

        > Interesuje mnie szczegolnie teren wokol Darlowa!
        Mogę Ci podać poza forum e.mail'e osób, które w sierpniu tego roku spenetrowały
        ten rejon na rowerach.

        > A propos pieknych plaz, odcinek z Dabkowic do Dabek nalezy do jednych z
        > ladniejszych, ale to tylko tak szeptem :-)
        Obiecuję, że (prawie) nikomu o tym nie powiem... :)

        > Mam kilka ladnych zdjec mew - moze wyslac?
        Będę bardzo wdzięczny (adres jak wyżej).

        Pozostaję do Twojej dyspozycji i z góry przepraszam za weekend'ową nieobecność
        na forum.

        Pozdrawiam serdecznie!
        Kuba :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka