Gość: Kasia
IP: *.elartnet.pl / *.elart.com.pl
16.08.04, 23:25
witam
czas leci... no i mam tydzien na podjecie decyzji gdzie sie ubezpieczyc,
mialam ubezpieczenie w allianz, za ubezpieczenie nowego samochodu wzieli cos
ponad 1850 pln teraz po roku chca... 2205, nie mialem zadnej
szkody, czyli rok bezszkodowej jazdy ... ale cena wyzsza, gość z allianz'a
tlumaczyl sie ze składki wzrosly i juz...
Zrobiłam rekonesans telefoniczny i oto rezultaty:
poprosilam w wycene dla wartosci samochodu 22000 pln
/choc docelowo bedzie wyzsza :( /
- ale chcialam miec porwnanie.
brak udziału własnego, 10% znizki i inne rzeczy porownywalne:
i cenny sa nastepujace:
Pzu - 2024 pln
ptu - 1680 pln -polskie towarzystwo ubezpieczeniowe - dawniej deawoo
Alianz - 2205 pln
compensa -2179 pln
warta - 3290 - ????
uniqa /dawna Polonia/ - 1476 pln
najdrozsza i najtansza odrzucam, o firmie uniqa nie wiele slyszalam, a o
warcie slyszalam wiele zlego,
a pozatym cena kosmiczna.
generalnie biara pod uwage :
pzu - bo firma znana i moj ojciec cale zycie tam ubezpieczony, choc to nie
wyznacznik, bo maksymalne znizki, tak wiec nie bral nigdy zadnego
odszkodowania.
PTU - bo cena atrakcyjna...?
no i tu pytanie:
co myslicie o PTU, ktos ma jakies doswiadczenia, dobre, zle jakiekolwiek?
a moze jakies inne propozycje i uwagi.
Z góry wielkie dzieki i licze na Wasza pomoc :)
Kasia