Dodaj do ulubionych

Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :)

IP: *.elartnet.pl / *.elart.com.pl 16.08.04, 23:25
witam

czas leci... no i mam tydzien na podjecie decyzji gdzie sie ubezpieczyc,
mialam ubezpieczenie w allianz, za ubezpieczenie nowego samochodu wzieli cos
ponad 1850 pln teraz po roku chca... 2205, nie mialem zadnej
szkody, czyli rok bezszkodowej jazdy ... ale cena wyzsza, gość z allianz'a
tlumaczyl sie ze składki wzrosly i juz...
Zrobiłam rekonesans telefoniczny i oto rezultaty:

poprosilam w wycene dla wartosci samochodu 22000 pln
/choc docelowo bedzie wyzsza :( /
- ale chcialam miec porwnanie.
brak udziału własnego, 10% znizki i inne rzeczy porownywalne:
i cenny sa nastepujace:


Pzu - 2024 pln
ptu - 1680 pln -polskie towarzystwo ubezpieczeniowe - dawniej deawoo
Alianz - 2205 pln
compensa -2179 pln
warta - 3290 - ????
uniqa /dawna Polonia/ - 1476 pln

najdrozsza i najtansza odrzucam, o firmie uniqa nie wiele slyszalam, a o
warcie slyszalam wiele zlego,
a pozatym cena kosmiczna.

generalnie biara pod uwage :
pzu - bo firma znana i moj ojciec cale zycie tam ubezpieczony, choc to nie
wyznacznik, bo maksymalne znizki, tak wiec nie bral nigdy zadnego
odszkodowania.
PTU - bo cena atrakcyjna...?
no i tu pytanie:
co myslicie o PTU, ktos ma jakies doswiadczenia, dobre, zle jakiekolwiek?
a moze jakies inne propozycje i uwagi.

Z góry wielkie dzieki i licze na Wasza pomoc :)
Kasia
Obserwuj wątek
    • zubr_zalogowany Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 16.08.04, 23:29
      jakis czas temu bylo glosno o tym
      bo kupili ja kudzie o dosc szemranej reputacji w biznesie
      w kazdym razie nie stoi za tym juz ani daewoo, ani duza polska, ani zagraniczna
      firma

      dla mnie bylaby to duza wada
      • Gość: Kasia Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:16
        no tak, ale ponoc wielu dilerow samochodow oferuje pakiety PTU i
        ponoc nie bylo zadnych problemow z egzekowwaniem naleznosci za szkody,
        nikt naprawde nie mial doczynienia nic z PTU?
    • Gość: Wiktor Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 16.08.04, 23:43
      Ja bym wybrał PZU. A na pewno odrzucił wszystkie compensy i tym podobne. W PZU
      za czteroletni (jeszcze pakietowe ubezp.) o wartości 23000 zapłaciłem 2000. 2
      razy likwidowałem u nich szkodę i było całkiem nieźle. Pozdrawiam!
      • Gość: pablo Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: 213.241.75.* 17.08.04, 08:12
        Spróbuj Genarali. Ubespieczoną mam tam Vectre B 95 r. 1.8 16V ( bez znizek ,
        nie mama 25 lat zwyzka 30 %) i zapłaciłem 776 zł za OC natomiast za AC 2300
        zł , koncze w styczniu 25 i bede miał AC po roku za 1300 zł a za bezszkodową
        jazde 10 %. Opłaca sie najtansza firma w Polsce.
    • lupus2 Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 08:37
      Gość portalu: Kasia napisał(a):

      > witam
      >
      > czas leci... no i mam tydzien na podjecie decyzji gdzie sie ubezpieczyc,
      > mialam ubezpieczenie w allianz, za ubezpieczenie nowego samochodu wzieli cos
      > ponad 1850 pln teraz po roku chca... 2205, nie mialem zadnej
      > szkody, czyli rok bezszkodowej jazdy ... ale cena wyzsza, gość z allianz'a
      > tlumaczyl sie ze składki wzrosly i juz...
      > Zrobiłam rekonesans telefoniczny i oto rezultaty:
      >
      > poprosilam w wycene dla wartosci samochodu 22000 pln
      > /choc docelowo bedzie wyzsza :( /
      > - ale chcialam miec porwnanie.
      > brak udziału własnego, 10% znizki i inne rzeczy porownywalne:
      > i cenny sa nastepujace:
      >
      >
      > Pzu - 2024 pln
      > ptu - 1680 pln -polskie towarzystwo ubezpieczeniowe - dawniej deawoo
      > Alianz - 2205 pln
      > compensa -2179 pln
      > warta - 3290 - ????
      > uniqa /dawna Polonia/ - 1476 pln
      >
      > najdrozsza i najtansza odrzucam, o firmie uniqa nie wiele slyszalam, a o
      > warcie slyszalam wiele zlego,
      > a pozatym cena kosmiczna.
      >
      > generalnie biara pod uwage :
      > pzu - bo firma znana i moj ojciec cale zycie tam ubezpieczony, choc to nie
      > wyznacznik, bo maksymalne znizki, tak wiec nie bral nigdy zadnego
      > odszkodowania.
      > PTU - bo cena atrakcyjna...?
      > no i tu pytanie:
      > co myslicie o PTU, ktos ma jakies doswiadczenia, dobre, zle jakiekolwiek?
      > a moze jakies inne propozycje i uwagi.
      >
      > Z góry wielkie dzieki i licze na Wasza pomoc :)
      > Kasia
      ________________________________________________________________________________

      Kasiu,wysokie skladki bola w portfelu,patrz jednak dalej,gdyby niedaj Boze cos
      Ci sie na drodze (lub parkingu) wydazylo - Alianz jest najlepsza alternatywa
      wsrod ubezpieczycieli w Polsce (i nie tylko w Polsce) ,radze Ci odzaluj te
      pareset zlotych wiecej-zostan w Alianz. Pzdr.
      • wiktor_l Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 08:48
        Generali lub Allianz. I do tego koniecznie DAS.

        Wiktor
      • sussee Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 08:49
        Kasiu,zapewne niewiele się tu dowiedziałaś i masz pewnie dalej mętlik,bo
        widzisz-każdy ma inne zdanie,bo ma inne doświadczenia,jednym np. w PZU jest
        dobrze,innym źle (ja np. bym odradziła).Na Twoim miejscu zamiast sie pytać o
        takie rzeczy na forum,odwiedziłabym każdy z tych zakładów ubezpieczeń (albo
        weszła na ich strony internetowe),zapoznała się ze wszelkimi możliwymi
        broszurkami na temat ubezpieczeń samochodów i je porównała i
        przeanalizowała,biorąc pod uwagę te wszystkie składki, zniżki,stosunek
        ubezpieczyciela do szkody,czy robią problemy przy ewentualnym wypłaceniu kasy
        itp...Myslę,że to by był najlepszy sposób.
        • Gość: Kasia Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:19
          Na stonach internetowych to sie zbyt wiele nie mozna dowiedziec...
          na jezdzenie do kazdego ubezpieczyciela to nie mam czasu :(, jestem
          kobieta pracujaca :), zreszta nie trzeba jezdzic, wystarczy podzwonic,
          generalnie wszyscy oferuja podobne ubezpieczenia natomiast nie wszyscy
          przejewiaja taka sama troske o klienta w momencie wyplaty odszkodowan.
          i tu sie pytam o wasze doswiadczenia!
    • konrad.boryczko Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 10:26
      W zeszlym roku likwidowalem szkode w PTU. Za sprawa ubezpieczonego tam TIRa ojciec skasowal escorta.
      Generalnie na poczatkun zastosowali prawie wszystkie mozliwe triki obnizajace wartosc odszkodowania, ale po dosc krotkiej wymianie uprzejmosci sprawa zostala zalatwiona jak trzeba. I z zyskiem dla nas. To byla likwidacja z OC sprawcy.
      W kazdym badz razie te doswiadczenia zachecily mnie i w tej chwili sam mam pelen pakiet w PTU. Nie balem sie.
      Decyzja nalezy do Ciebie. Nie wiem, czy to dla Ciebie argument, ale PTU jest jedynym ubezpieczycielem, w ktorym 100% udzialow to kapital polski.
      Pzdr.
      • sussee Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 13:47
        ach,o to chodzi;).Ja PZU bym odradziła,chociaż tu napewno tez spotkasz się z
        podzielnymi opiniami...
        • konrad.boryczko Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 13:50
          Odpowiedzialas na moj post. Ale zwiazku nie widze:)))
          Jeszcze raz: Pisalem o PTU (Polskie Towarzystwo Ubezpieczen SA) a nie o PZU (Powszechny Zaklad Ubezpieczen).
          Ufffff... :)
          Pzdr.
        • Gość: Kasia Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 14:38
          a dlaczego bys odradzila?
    • Gość: quantas Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: *.rawicz.sdi.tpnet.pl 17.08.04, 14:51
      Najlepiej udaj się do brokera (nie agenta) i on dobierze najlepszą ofertę
      (powinien wybrać najlepszą).
      Z firm niewymienionych w poszczególnych postach polecam Hestię. Bardzo łatwa
      likwidacja (albo u nich bez kolejki albo dzwonisz do centrali i likwidator
      przyjeżdża do domu, pracy czy warsztatu), wszystko robią na nowych częściach i
      wypłata jest bardzo szybka (to oczywiście moje doświadczenia).
      Odradzałbym "wynalazki" w typie PTU czy Samopomocy bo to dziadostwo. O unice
      tez nie najlepiej mówią. W PZU tez od jakiegoś czasu są coraz pozytywniej
      nastawieni na klienta.
      O LINK 4 sie nie wypowiadam bo wsród znajomych niemam desperatów którzy by
      próbowali ubezpieczyć auto "przez audio tele" :)
    • Gość: andre Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) IP: 213.241.46.* 17.08.04, 15:42
      Cze,
      Cena ceną, wiadomo że jest istotna. Ale nie zapominaj o tym, że płacisz
      za "ubezpieczenie" !!!I w tym wypadku najważniejsze jest to, by po wydaniu tych
      pieniążków spać spokojnie a nie cieszyć się, "że mało wydaliśmy a zarazem
      drżeć, żeby nie daj Bóg...".
      Ja przetestowałem sporo firm jeśli chodzi o ubezpieczenia i likwidację szkód,
      łącznie z Polisą (kasa za AC poszła się j...).
      Konkludując:
      1) Ubezpieczaj tam gdzie ryzyko bankructwa T.U. jest najmniejsze !!!
      2) Ubezpieczaj tam, gdzie dobrze i uczciwie likwidują szkody !!!
      3) Czytaj dokładnie oferowane warunki. (odpuść sobie produkt z "obowiązkowym"
      udziałem własnym i wysoką franszyzą integralną) !!!
      4) Dopiero teraz, przy spełnionych wcześniej wspomnianych warunkach patrz na
      cenę pakietu !!!
      Ja obecnie ubezpieczam w PZU lub Alianz.

      pozdo.
      • sussee Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 17.08.04, 22:23
        Już kiedys tu pisałam nawet,czemu bym się nie ubezpieczyła w PZU.Mam znajomego
        pracującego w salonie samochodowym,zajmuje się ubezpieczeniami i kredytami i mi
        opowiada,jak to często ludzie ubezpieczeni w PZU przychodza do salonu z płaczem
        prosząc o pomoc czy jakies mediacje (generalnie tak się dzieje przy wypłacie
        szkód).Ale jak mówiłam-każdy ma inne doświadczenia i jednym ten ubezpieczyciel
        odpowiada,innym nie.Dlatego pomysł z tym brokerem,przez kogoś tutaj
        poddany,jest całkiem niezły.
        • cruella Kasiu 17.08.04, 23:03
          Pamiętaj też aby pytać, w jakich sytuacjach firma może Ci nie wypłacić
          odszkodowania, w jakich możesz mieć problemy.
          Może piszę w dość niejasny sposób ale byłam agentem ubezpieczeniowym. Ludzie
          często zachwycali się wielkością sumy, którą dostaną za ...lat. Nie zwracali
          niestety uwagi na małe literki, które informowały, kiedy nie dostaną nic.
          • Gość: Kasia JUż wybrałam - co wy na to? IP: *.elartnet.pl / 62.233.208.* 17.08.04, 23:56
            wybrałam HESTIE, cena atrakcyjna, niższa od pzu, ale wyzsza od ptu,
            bez udzialu wlasnego, ewentualne naprawy w atuoryzowaynych servisach itd
            troche zachecona porownaniem z wczesniejszymi rozmowami z brokerami, troche
            zniechaceno juz szukaniem, troche brak czasu wybralam najlepsza wg mnie w
            stosunku cena/mozliwosci wybralam hestie, jutro podpisze umowe.
            ktos ma jakies doswiadczenia z tym towarzystwem?

            wielkie dzieki dla wszysktich za podpowiedzi
            pozdrawiam.
            kasia
            • sussee Re: JUż wybrałam - co wy na to? 18.08.04, 09:23
              oj oj oj,naprawy tylko w autoryzowanych serwisach???Jak dla mnie byłoby to
              fatalne.Bo widzisz...Na wypłacie odszkodowania mozna skorzystać.Ubezpieczyciele
              bowiem w przypadku szkody liczą zawsze ceny serwisowe,a w momencie,kiedy ty
              pójdziesz do zwykłego warsztatu...Ja jak miałam szkodę to zarobiłam na niej
              ponad 2000zł...Więc jest różnica nie?
              • Gość: MaciejK Re: JUż wybrałam - co wy na to? IP: *.man.poznan.pl 18.08.04, 09:39
                Są jednak ludzie którym zależy nie ns pieniądzach z ubezpieczenia tylko dobrym
                naprawieniu samochodu-Hestia płaci bez żadnych tricków. Dwukrotnie likwidowałem
                szkody z AC-naprawa w ASO Seat, wszystko bardzo sprawnie, na nowych częściach
                bez żadnych problemów. Duży plus to brak kolejek i możliwość przyjazdu
                likwidatora do Ciebie/za drugim razem skorzystałem z tej opcji/.
                PZDR
                • sussee Re: JUż wybrałam - co wy na to? 18.08.04, 10:50
                  A kto powiedział,że zle mi naprawiono szkodę?Miałam tylko lekkie wgniecenie z
                  boku auta,blacharz zrobił to tak,że aż się napatrzyć nie moge-zero śladów i
                  nikt nie byłby w stanie rozpoznac,że auto miało szkodę!Nie uważam więc,że
                  naprawianie aut w "zwykłym" warsztacie niż ASO jest jakościowo gorsze.Sądze
                  nawet,że wręcz przeciwnie.Z ASO (i to kilkoma) mam niemiłe doświadczenia i tyle.
                  Pozdrawiam.
              • dgr Re: JUż wybrałam - co wy na to? 18.08.04, 10:51
                Sussee to jak to jest.
                Najpierw piszesz że PZU jest be i nie dobre bo oszukuje. A później ty piszesz
                że Hestia też jest niedobra bo niechce dać się oszukać i nie można dodatkowo
                zarobić na wypłacie odszkodowania.
                Rozumiem że dla Ciebie dobre tow. ubezpieczniowe, to takie które mozna oszukać ?
                • sussee Re: JUż wybrałam - co wy na to? 18.08.04, 11:19
                  Powiedziałam,że jest to tylko moje zdanie.Ja po prostu nie ubezpiczeyłabym się
                  ani tu,ani tu.Czy nikt nie moze tego zrozumieć?Po prostu nie odpowiadają mi
                  warunki w PZU ani w Hestii.I nie chodzi o to,żeby zakład oszukać.Nie jestem
                  typem kierowcy,który tłucze sobie auta i wyciąga ubezpieczenia-co to,to nie!A
                  to,że można sobie na takich ubezpieczeniach skorzystac to już inna sprawa.I
                  jeszcze raz powtarzam-jest to tylko i wyłącznie moje zdanie,że ci
                  ubezpieczyciele mi nie pasują.Możesz mieć inne zdanie i ja to szanuję,więc Ty
                  uszanuj moje.
                  Pozdrawiam.
                  • dgr Re: JUż wybrałam - co wy na to? 18.08.04, 12:19
                    A czy ja gdzieś napisałem że musisz ubezpieczać w PZU ? Skoro nigdzie tak nie
                    napisałem, więc nie pisz że nie szanuję twojego zdania.
                    Wyraziłem tylko i wyłącznie opinię na temat twojej wypowiedzi.
                    Pzdr
                    • sussee Re: JUż wybrałam - co wy na to? 18.08.04, 12:51
                      No dobrze,więc nastepnym razem nie pisz,że mnie nie rozumiesz i co ja chce od
                      tych zakładów i dlaczego ich nie akceptuję.
    • grogreg Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 09:34
      Przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe to ku........ stwo.
      Najbardziej cnotliwa z tego klubu to PZU. Robia swinstwa , a jakze, ale
      najzadziej.

      Dwie rady.
      1. Postaraj sie znalesc agenta. Nie uzespieczaj w oddziale firmy. Pracownik
      firmy nic z tego nie ma , ze wypisze Ci polise. Agent to co innego. Jemu zalezy
      abys to wlasnie u niego zawarla umowe. Znajdzie wszystkie mozliwosci upustu.
      Warto tez obskoczyc kilku agentow tej samej firmy.
      2. Nie daj sobie zanizyc wartosci samochodu. Jesli- odpukac - cos sie stanie
      to dostaniesz odszkodowanie zanizone a nie rowne faktycznej wartosci samochodu.
      Agent bedzie mowol co innego, ale to klamstwo. Tutaj warto dorzucic troche
      grosza.
      • sussee Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 10:53
        grogreg napisał:

        > Przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe to ku........ stwo.
        > Najbardziej cnotliwa z tego klubu to PZU. Robia swinstwa , a jakze, ale
        > najzadziej.
        >
        > Dwie rady.
        > 1. Postaraj sie znalesc agenta. Nie uzespieczaj w oddziale firmy. Pracownik
        > firmy nic z tego nie ma , ze wypisze Ci polise. Agent to co innego. Jemu
        zalezy
        >
        > abys to wlasnie u niego zawarla umowe. Znajdzie wszystkie mozliwosci upustu.
        > Warto tez obskoczyc kilku agentow tej samej firmy.
        > 2. Nie daj sobie zanizyc wartosci samochodu. Jesli- odpukac - cos sie stanie
        > to dostaniesz odszkodowanie zanizone a nie rowne faktycznej wartosci
        samochodu.
        >
        > Agent bedzie mowol co innego, ale to klamstwo. Tutaj warto dorzucic troche
        > grosza.


        Heh,zdaje sie,że nie oglądałeś reportażu TVN ("Uwaga") o agentach
        ubezpieczeniowych i o ich trikach?Polecam,może jeszcze powtórzą...
        • konrad.boryczko Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 11:02
          sussee napisała:

          > Heh,zdaje sie,że nie oglądałeś reportażu TVN ("Uwaga") o agentach
          > ubezpieczeniowych i o ich trikach?Polecam,może jeszcze powtórzą...

          I wszystko jasne. Gratuluje zrodel wiadomosci o otaczajacym swiecie...
          • sussee Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 11:16
            ach,nie musisz mnie od razu krytykować.Napisac coś tu na forum to naprawde
            ryzyko!Ja nie wierze ślepo we wszystko,co jest opowiadane w telewizji,ale tam
            sie nawet sami agenci wypowiadali na temat swojej pracy i tego,jak oszukują
            ludzi.A ich sztuczki wychodza wtedy,kiedy auto ma iść np. do kasacji.Tobie się
            to pewnie nie zdarzyło,więc masz o nich pozytywną opinię.I proszę Cię,nie pisz
            więcej w ten sposób do mnie bo to bez sensu i rodzi niezdrową atmosferę.
            Pozdrawiam.
            • konrad.boryczko Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 11:21
              sussee napisała:
              .Tobie się to pewnie nie zdarzyło,więc masz o nich pozytywną opinię.

              Ze niby mam pozytywna opinie o agentach ubezpieczeniowych?! Nisko mnie cenisz:)))
              Pzdr.
              • sussee Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 11:25
                Chętnie się dowiem,co o nich sądzisz.Czy np. wg Ciebie opłaca załatwiac
                ubezpieczenie z agentem?
                • konrad.boryczko Re: Gdzie ubezpieczyc autko - pomóżcie :) 18.08.04, 11:33
                  A niby z kim?
                  Trzeba tylko patrzec na rece i czytac kwity.
                  A najlepiej znalezc takiego, ktory oferuje kilka-kilkanascie ofert roznych ubezpieczycieli (moze to nie agent, nie znam nowej nomenklatury) i nie jest osobiscie zainteresowany we wcisnieciu konkretnego ubezpieczenia tylko sprzedaniu jakiejkolwiek polisy w ogole. Taki bedzie najuczciwszy.

                  Uwaga generalna: Rynek ubezpieczen jest tak konkurencyjny, ze wszystkie oferty sa w 97% zbiezne (jesli chodzi o poszczegolne warunki, bo np. w jednej firmie mnozesz wykupic jakas opcje, w innej nie). Roznia sie tylko cena, czesto za znaczek Towarzystwa. Jak w zyciu. Chyba, ze ktos nie zwraca uwagi np. na udzial wlasny badz jego brak. Ale to juz jego sprawa. Na takich korzystaja potem firmy typu DAS.
                  Pzdr.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka