Dodaj do ulubionych

Złomowanie zdezelowanego samochodu

25.10.19, 13:11
Mam auto, które stoi od jakieogoś czasu, jest dawcą części - no ale przepisy się zmieniają i trzeba wyrejestrować, aby nie dostać kary. W zwiazku z tym pytaniem, jaka jest procedura z tym związana? Czy auto szrot coś płaci? Czy to ja płacę w auto szrocie za kasację?
Obserwuj wątek
  • yasiaq Re: Złomowanie zdezelowanego samochodu 25.10.19, 22:08
   Sprzedaj obywatelowi Ukrainy , który po spisaniu umowy pozostawi je na miejscu. Obywatel będzie miał adres na Ukrainie , Ty w razie kontroli pokażesz umowę a składnica części pozostanie nienaruszona..warto dodać ,że gdyby przyszło do Ciebie wezwanie npdst zdjęcia z fotoradaru to ten sam obywatel chętnie przyzna się ,że to on wtedy prowadził..Dlatego mówimy ,że tacy obywatele są podwójnie w porządku..
   • yasiaq Re: Złomowanie zdezelowanego samochodu 28.10.19, 10:34
    jesli się niejasno wyraziłem to może byc również jakiś inny uchodźca którego adres mógł w międzyczasie przestać istnieć w wielu krajach była przecież wojna a losy nabywcy mogą być z kolei również nieznane..Ważne ,że nie jesteś właścicielem a urząd może wysłać zapytanie do nowego nabywcy..Wtedy urzędnicy z radoscią wypełnią swoje obowiązki i o3mają zasłużoną zapłatę za swoją ciężką harówkę a to jest jak wiadomo najwyzsze dobro
   • tbernard Re: Złomowanie zdezelowanego samochodu 23.02.21, 12:00
    Nawet jeśli dało by radę taki szwindel bezkarnie przeprowadzić, to każdemu przyzwoitemu człowiekowi było by po prostu wstyd. Owszem obnaża to słabość państwa, ale generalnie jest to działanie ze szkodą dla zwykłych ludzi którym przyszło obcować w okolicach, gdzie syfiarz zostawił syf.
    Dlatego jestem zdania, że powinna być na tą okoliczność kaucja podczas pierwszej rejestracji w kraju i tą kaucję mógłby odebrać ostatni właściciel oddający pojazd na złom. Samo sprzedanie i wyrejestrowanie to za mało aby kaucje odebrać. Tylko złom, szrot itp. i to one powinny tą kaucje zwracać klientowi i z kwitami latać do urzędów po zwrot. Wtedy nikomu by się nie opłacało syfu porzucać. Chcesz to spisz umowę z Ukraińcem, to on sobie zarobi na zwrocie kaucji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka