Dodaj do ulubionych

OT- Akcja plakatowa

15.05.20, 10:11
Polazłem dziś do pracy piechotą, żeby trochę kondycję po izolacji poprawić.
Co mnie uderzyło?
Na domach/mieszkaniach znalazłem tylko jeden plakat Adriana (choć pięć lat temu było tego sporo).
Fotka z ręki i na szybko, więc wybaczcie jakość:

Pytanie konkursowe brzmi "gdzie jest smaczek w całej tej historii"? (Poza tym, że większość ludzi uważa, że to obciach wieszać Adriana)

--
Do urn wyborcy Adriana! P🖕S
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: OT- Akcja plakatowa 15.05.20, 12:20
        hukers napisał:

> Smaczkiem jest to, że to Twoje mieszkanie, które komuś wynajmujesz?

Nie. Tutaj nikt (przynajmniej oficjalnie) nie wynajmuje żadnego mieszkania :)

--
    • qqbek Re: OT- Akcja plakatowa 15.05.20, 21:47
      Dobra - zdradzę ten "smaczek" skoro nikt się nie kwapi.
      To nie jest zwykły blok, tylko blok socjalny :)
      Plakat "Mój Prezydent Andrzej Duda" na balkonie kogoś, kto nie był w stanie płacić czynszu za komunałkę nawet i musiał zostać przeniesiony do mieszkania socjalnego moim zdaniem mówi wszystko.
      Mam znajomych, którzy mieszkają kilkadziesiąt metrów od tego bloku i nigdy z dziećmi nie byli na tym placu zabaw... nawet za dnia madki palą tam fajki i piją piwo. Fotka zrobiona o 7:20, więc jeszcze ze 3-4 godziny przed tym, jak mamusie wstaną i wylęgną z domów, stąd plac zabaw pusty (a nie z powodu ograniczeń, bo te mieszkańcy tego bloku mieli w dupie od pierwszego dnia ich obowiązywania).

--
                  • qqbek Re: OT- Akcja plakatowa 16.05.20, 18:00
                    bywalec.hoteli napisał:

> Ja piję dobre po 4-6 zł :)
                    >

Dobre to po 8-12 (rzemieślnicze).
                    Za 4-6 to regionalne, a tu rozrzut jest duży, bo teraz wszyscy stwierdzili "bendem piwowarem".

--
                      • qqbek Re: OT- Akcja plakatowa 16.05.20, 19:43
                        wtop.ek napisał:

> Drogie te piwa rzemeślnicze w twoim powiecie. U mnie ursa za 5 zł.

Pilsy i IPA może tańsze, ale ja gustuje w podwójnych i potrójnych IPA, a te zawsze kosztowały sporo.

--
                    • bywalec.hoteli Re: OT- Akcja plakatowa 16.05.20, 20:14
                      Wiesz co? Stwierdziłem, że te regionalne browary po 4-6 są lepsze jak te rzemieślnicze po 8-12. Ci pierwsi przynajmniej umieją warzyć piwo, tym drugim się wydaje, a nawet powtarzalny smak im nie wychodzi. Piwo kosztuje 9 zł a wali przepaloną goryczką w mordę aż skręca. Paru Januszy-hipsterów wymyśli jakąś modną nazwę i etykietę i myślą, że mogą robić piwa po 8-12 zł i sprzedawać je w Koszykach (taka warszawska hipsterlandia) po 20 zł za butelkę, bo hipsterzy wszystko wciągną. A tu dupa bo Browar Amber, Miłosław, Pniewskie czy Ciechan są znacznie lepsze niż te wszystkie ataki chmielu i szały ciał. Tak uważam.

--
                      czekam na lato
                      • qqbek Re: OT- Akcja plakatowa 16.05.20, 20:24
                        Weź mi o Ciechanie nic nie mów.
                        Ciechan to podręcznikowy przykład tego, jak można spieprzyć dobre piwo.
                        W moim "wodopoju" nikt tego już nawet nie sprowadza, bo przestało się sprzedawać, jak zaczęli Ciechana pasteryzować. Żaden wybryk prawaka-Jakubiaka nie zaszkodził temu piwu tak, jak wejście do hipermarketów i zakończenie produkcji piwa nieutrwalanego.

Co do rynku piw rzemieślniczych - dlatego ja zawsze próbuje nowych rzeczy, a wracam i tak do sprawdzonych. Są piwa, na które się wprost czeka (jak warzone raz na rok "Kiss The Beast"), są piwa, które od lat trzymają poziom i nie ma "gorszych i lepszych warek" (z "mojej bajki" będzie to Crazy Mike z Hop Heads of Poland, Imperial Citra IPA z browaru Birbant, Tropical DIPA z Wrężela, Ciężki Ładunek z Browaru Zakładowego, czy Imperium Atakuje z Pinty).

--
                        • bywalec.hoteli Re: OT- Akcja plakatowa 16.05.20, 20:48
                          Kiedyś Ciechan był rewelacyjny. Ostatnio piłem i nie był najgorszy.

Właśnie produkty tego typu browarów, które wymieniłeś mi nie podchodzą smakowo, jak próbowałem to były średnie a cena jest według mnie zwykle dwukrotnie przesadzona. Sklepy Big Ben pełne są takich.

Dlaczego Niemcy mają po euro rewelacyjne piwa bez udziwnień? Choćby taki Frankfurter.

Z drugiej strony kolega z Niemiec mówił mi, że tam jest mniej smaków piw w porównaniu do Polski, bo jest prawo czystości i nie można dodawać dodatków.

A co do Tropical DIPA to kojarzy się z sokiem owocowym i dodatkiem cukru - dla mnie nieakceptowalne w piwie.

--
                          czekam na lato
                      • gzesiolek Re: OT- Akcja plakatowa 20.05.20, 01:51
                        W dużej mierze się zgadzam... Parę razy się nieźle nacialem na te hipsterskie... Ale też mam kilka takich co mi pasują. Generalnie w zalewie konkurencji czasem przekombinowuja. Czasem brak prostoty i czystości...
        • gzesiolek Re: OT- Akcja plakatowa 16.05.20, 08:15
          Nigdy nie piłem na placu zabaw piwka, a palenie rzuciłem przed tym jak zaczęliśmy się starać o dziecko. Na plac zabaw idę z dziećmi i czas tam spędzamy razem. Jak spędzam czas z dziećmi to nie pije...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka