Dodaj do ulubionych

koronawirus się cofa?

17.11.20, 11:04
Dziś tylko 19 152 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, a jeszcze niedawno było 29 000.

wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-raport-ministerstwa-zdrowia-z-17-listop,nId,4860444#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: koronawirus się cofa? 17.11.20, 15:56
      Cofa to się twój i tak już żałosny poziom umysłowy, kurwo. Liczba testów spadła o połowę, a liczba wykrytych zakażeń tylko o 1/3. Odsetek testów pozytywnych dobija do 50% i to daje nam zaszczytne drugie najgorsze miejsce NA ŚWIECIE.
    • dr.hayd Re: koronawirus się cofa? 17.11.20, 16:27
      Niepodważalny parametr to liczba zgonów. Wszystkich zgonów, bez podziału na przyczyny. Nie podają takich danych.
      Ale w październiku 2019 mieliśmy po 6500 tygodniowo, a w październiku 2020 po 12500 tygodniowo. Jak jest w listopadzie?
      • misiaq009 Re: koronawirus się cofa? 17.11.20, 16:53
        Napisałem to jako prowokację. Brawo ! Łyknęliście to jak bobas kaszkę krytykując pis....Gdybyście mogli to byście napisali wprost że pandemia to wina pisu. Wszyscy jednak wiedzą że wirus pochodzi z Chin a nie z Polski więc nie wypada wam tak mówić:)
          • misiaq009 Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 16:46
            samspade napisał:

> Bo durny pisowski trolu jest za co ich krytykować.
            > Za kłamstwa.
            > Za nieprzygotowanie państwa.
            > Za rozsypującą się służbę zdrowia.
            > Za manipulacje.

A pokaż mi kraj w Europie, ba ! na świecie który przygotował się na pandemię i w którym prawie nie ma zgonów i zakażeń który wygrał z wirusem...
            Nie ma takiego ! Poza tym przygotowali szpitale polowe w tysiącach łóżek których nie brakuje...i szczepionki zamówili....więc to ty manipulujesz .... hehe :)
            • samspade Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 19:12
              misiaq009 napisał:

> samspade napisał:
              >
              > > Bo durny pisowski trolu jest za co ich krytykować.
              > > Za kłamstwa.
              > > Za nieprzygotowanie państwa.
              > > Za rozsypującą się służbę zdrowia.
              > > Za manipulacje.
              >
              > Poza tym przygotowali szpitale polowe w tysiącach łóżek których nie brakuje..

Te szpitale a właściwie "szpitale" to kolejny kamyczek do ogródka.
              Zabawne że nie odnosisz się do kłamstw, zmarnowania pół roku, rozsypukacej się służby zdrowia. Nawet mnie to nie dziwi.
        • dr.hayd Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 16:13
          misiaq009 napisał:

> Napisałem to jako prowokację.

Napisz mi tak bez prowokacji: jaka jest ilość WSZYSTKICH zgonów. Żebyśmy mogli porównać.
          Za organizację służby zdrowia od 5 lat odpowiedzialny jest ten sam rząd. Jesteś z tej organizacji zadowolony?
          • misiaq009 Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 16:50
            dr.hayd napisał:

> misiaq009 napisał:
            >
            > > Napisałem to jako prowokację.
            >
            > Napisz mi tak bez prowokacji: jaka jest ilość WSZYSTKICH zgonów. Żebyśmy mogli
            > porównać.
            > Za organizację służby zdrowia od 5 lat odpowiedzialny jest ten sam rząd. Jesteś
            > z tej organizacji zadowolony?

Człowieku pandemia to problem światowy...nie da się z nią wygrać ....nikt nie wygrał....ale walczymy...ostatnimi tygodniami liczba szpitalów polowych i łóżek wzrosła, organizacja się polepsza...., łóżek nie brakuje , szczepionki już zamówione będą w styczniu w liczbie 10 mln ...czego oczekujesz? że wirus zniknie w ciągu 3 dni bo ty tak chcesz? :)
            • samspade Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 19:27
              misiaq009 napisał:

> łóżek nie brakuje ,

Tylko karetki stoją w kolejkach. Ludzi wożą po 150 kilometrów.

>szczepionki już zamówione będą w styczniu w liczbie 10 mln

Którego roku.

>czego oczekujesz?

Rozliczenia wydatków na maseczki od instruktora narciarskiego. Respiratory widmo.
              Zamiast tego chcą wprowadzać bezkarność plus.
    • bruner4 Re: koronawirus się cofa? 17.11.20, 22:25
      Panie Troll, znowu wprowadzasz pan ludzi w błąd; "Nie testujemy więcej osób, bo by się ludzie wystraszyli"- tak powiedział Horban- pełnomocnik rządu do spraw Covid 19 spidersweb.pl/bizblog/lockdown-testy-koronawirus/
      • misiaq009 Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 16:54
        bruner4 napisał:

> Panie Troll, znowu wprowadzasz pan ludzi w błąd; "Nie testujemy więcej osób, bo by się ludzie wystraszyli"- tak powiedział Horban- pełnomocnik rządu do spraw Covid 19 spidersweb.pl/bizblog/lockdown-testy-koronawirus/

sam jesteś troll bo to nie ma znaczenia ile testujemy.... walczymy....nikt nie jest idealny....powiedz co to da że będziemy testować więcej? od testowania większej liczby osób wirus zacznie szybciej znikać? nie....od testowania nie zacznie znikać....znikać zacznie o zachowania środków ostrożności, od siedzenia w domu, przerwania łańcucha zakażeń i od szczepień które zaczną się w styczniu/lutym....od waszej krytyki rządu wirus też nie zacznie znikać :)
        • bruner4 Re: koronawirus się cofa? 18.11.20, 19:24
          Ja troll??? Ty masz tu przecież kilka kont. Rząd od samego początku nie radzi sobie z pandemią- nietrafione zakupy maseczek- bubli za miliony, podobnie z respiratorami...jeden minister, który się bardzo dorobił na swoich kompetencjach już wymieniony- niestety jeszcze nieosądzony (kolesie chronią). A mógłbyś trollu odpowiedzieć mi na takie pytania: czy znasz jakiś inny rząd, który stosuje cenzurę jeśli chodzi o wypowiedzi personelu medycznego o leczeniu i w ogóle pandemii? (to niebywałe w wolnym kraju)
          -czy znasz jakiś inny rząd, który wydaje ustawę, na mocy której jego członkowie i ich najbliższe rodziny mają pierwszeństwo w leczeniu?
          Przypominam że pytałem cię wcześniej kilka razy o to, dlaczego nie ma progu dochodowego przy 500+, -nie odpowiedziałeś. Czekam na odpowiedzi.
          • dr.hayd Re: koronawirus się cofa? 19.11.20, 19:24
            bruner4 napisał:

> Przypominam że pytałem cię wcześniej kilka razy o to, dlaczego nie ma progu doc
            > hodowego przy 500+, -nie odpowiedziałeś. Czekam na odpowiedzi.

To akurat łatwo wytłumaczyć: skórka niewarta wyprawki. Koszty sprawdzania kto przekracza próg, a kto nie wyższe niż oszczędności z tytułu dania/nie dania 500+ bogatym.
            Po drugie: problem polityczny. PO dało ulgę w podatku dochodowym na dzieci. Czym zraziło do siebie rolników i inne grupy społeczne, które podatku nie płacą. Wykorzystał to PSL forsując "kosiniakowe". PiS musiał przelicytować w celu przejęcia elektoratu wiejskiego, czyli dorżnięcia PSL. A jednocześnie PiS nie chciał tak całkiem zrażać do siebie pracującej zamożnej klasy średniej. Wprawdzie im zabiera, ale ma argument, że też coś daje. Pamiętasz co był gdy strajkowali nauczyciele domagając się wyższych płac? "przecież mogą mieć dzieci i brać 500+"
            Po trzecie to problem już od setek lat znany w ekonomii: wszelkiej maści zasiłki zniechęcają do pracy. Próbował temu zaradzić Friedman proponując" ujemny podatek dochodowy", ale przy naszym rozmiarze szarej strefy to by nie wypaliło. PiS miało prostszy pomysł: nie ma progu dochodowego dla 500+.
            • bruner4 Re: koronawirus się cofa? 19.11.20, 22:39
              Koszty sprawdzania kto przekroczył próg wyższe niż oszczędności z tytułu dania 500+????- Poważnie to piszesz? Wystarczy zażądać od każdego biorącego 500+ deklaracji że ma dochód nie wyższy niż ten progowy, jeśli się kogoś złapie na kłamstwie to mu się dowala karę np. 10-razy większą, nie wiesz jak się u nas traktuje obywateli? A można jeszcze dać nagrodę komuś kto podkabluje takiego delikwenta. To dlaczego przy podatkach tak nie jest? Tam łatwiej sprawdzić dochody? To 500+ jest to zapomoga na dzieci , by rodzice mieli je za co wychowywać i by rodziło się ich w konsekwencji więcej- przynajmniej tak to tłumaczy PiS, więc chciałem usłyszeć od PiSowskiego trolla, jak tłumaczy dawanie 500+ nawet milionerom, a przypominam że te pieniądze pochodzą z podatków nas wszystkich.
                • qqbek Re: koronawirus się cofa? 19.11.20, 22:52
                  kokosowy15 napisał(a):

> 500+ to premia dla rodziców za to że posiadają dziecko. W żadnym przepisie nie
                  > jest podane jak należy te premie wydawać.

Ty tak serio?
                  Mam jakieś 700 metrów od domu bloki socjalne.
                  Tam ci powiedzą na co - na Harnasie i Chesterfieldy!
                • bruner4 Re: koronawirus się cofa? 19.11.20, 22:54
                  kokosowy15 napisał(a):

> 500+ to premia dla rodziców za to że posiadają dziecko. W żadnym przepisie nie
                  > jest podane jak należy te premie wydawać.
                  PiS argumentował te pieniądze w sposób jaki wcześniej opisałem. Premie to mogą sobie bogatsi od nas płacić.
                  • bruner4 Re: koronawirus się cofa? 19.11.20, 23:00
                    Ale ciekawa sprawa, bo już przy 500+ dla niepełnosprawnych już jest próg dochodowy i tak naprawdę to bardzo niewielu niepełnosprawnym to 500+ przysługuje, choć ci ludzie bardzo często nie mają za co żyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka