Dodaj do ulubionych

Blokada stacji Orlen

11.06.22, 11:34
Co o tym myślicie? Dla mnie to bez sensu. Od tego ceny nie spadną. Niczemu niewinnym ludziom utrudni się tankowanie. To że ceny paliw są wysokie wszyscy wiemy. Protesty i strajki to były dobre za komuny

motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-dzis-wielka-blokada-stacji-orlenu-tu-beda-problemy-z-tankowa,nId,6084050
Obserwuj wątek
  • dziala_nawalony Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 11:46
   ,..a moja, trochę inna blokada trwa w najlepsze od czterech lat i tak już pozostanie,..świetnie obywamy się bez auta, logistyka rodzinna nic nie ucierpiała, zdrowie chyba zyskało, a i kasy w kieszeni mam od cholery i trochę, a więc jak dla mnie same plusy, już o zlodziejskich mechanikach z bożej łaski odciętych od naszego portfela nawet nie wspomnę.pozdrawiam na trzezwo..8)
    • jureek Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 09:58
     bigimax4 napisał:

     > tyle ze to rozwiazanie dla hardkorow i dziala srednio dla ogolu

     Działa doskonale, jeśli mieszka się w miejscu z dobrze rozwiniętym transportem publicznym. Żyliśmy z trójką dzieci bez własnego samochodu ponad 10 lat, ale było to w Wiesbaden, po powrocie do Polski musieliśmy niestety znowu kupić samochód, ale na szczęście nawyki z czasów bez samochodu pozostały i używamy go tylko wtedy, gdy nie da się inaczej. Niestety jesteśmy narodem indywidualistów i nawet coś takiego jak wspólne dojazdy do pracy (w bogatszych Niemczech dość powszechne) trudno się u nas przebija - w większości samochodów widzę tylko kierowcę.
      • jureek Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 17:01
       bigimax4 napisał:

       > Działa doskonale, jeśli mieszka się w miejscu z dobrze rozwiniętym transportem
       > publicznym
       >
       > ja wiem lepiej co dla mnie dziala a co nie dziala

       Pisałem o swoich doświadczeniach, a nie Twoich.
       • bigimax4 Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 17:42
        piszac ze nie posiadanie samochodu jest lepsze od posiadania samochodu , chociazby patrzac na ostatni obled kovidowy , gdzie masowo ograniczano lub zawieszano zbiorkom to co najmniej glupota
        • jureek Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 18:05
         bigimax4 napisał:

         > piszac ze nie posiadanie samochodu jest lepsze od posiadania samochodu , chocia
         > zby patrzac na ostatni obled kovidowy , gdzie masowo ograniczano lub zawieszano
         > zbiorkom to co najmniej glupota

         Tak. Wolę nie posiadać samochodu niż go posiadać. Nie wolno mi tak woleć, wolnościowcu?
  • bguslawko_1 Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 14:43
   Oprócz stacji Orlen są też inne .Dlaczego nie obniżą o parę groszy paliwa tylko się trzymają sztywnych cen.Protesty są dobre ,bo władza na inne nie reaguje .Protest + nagłośnienie w mediach przynosi skutek .Gdyby do protestów przeciw aborcji przyłączyli się faceci to by inaczej to wyglądało .A tak to spacyfikowali kobiety.Choć Kaczelnik mówił że mogą się skrobać zagranicą .Każdy protest przynosi skutek ,tylko musi być w tym większa ilość osób .Nie można milczeć i jęczeć tylko na necie.
   • dodekanezowiec Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 15:28
    Cena benzyny bez podatków w Polsce to 108 procent średniej unijnej. Czyli w Polsce jest niski VAT, niska akcyza ale wysokie marze Orlenu. Orlenu który również sprzedaje Shellowi czy BP. Paliwo w Polsce jest głównie z Orlenu i Lotosu.
   • misio3 Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 16:06
    bguslawko_1 napisał:

    > Oprócz stacji Orlen są też inne .Dlaczego nie obniżą o parę groszy paliwa tylko
    > się trzymają sztywnych cen.Protesty są dobre ,bo władza na inne nie reaguje .P
    > rotest + nagłośnienie w mediach przynosi skutek .Gdyby do protestów przeciw abo
    > rcji przyłączyli się faceci to by inaczej to wyglądało .A tak to spacyfikowali
    > kobiety.Choć Kaczelnik mówił że mogą się skrobać zagranicą .Każdy protest przy
    > nosi skutek ,tylko musi być w tym większa ilość osób .Nie można milczeć i jęcze
    > ć tylko na necie.

    Tu nie ma czego obniżać. Co by dało obniżenie marży o 30 groszy? Nic. Kierowcy by tego nawet nie odczuli bo to ledwie 3% ceny litra paliwa a firma by dużo straciła. Oni już obniżyli ceny paliwa o 70 groszy obniżając VAT i akcyzę. Ludzie nie protestują masowo bo po prostu mają pieniądze. W gospodarke przez ostatnie lata wpompowano setki miliardów zł w postaci różnego rodzaju zasiłków 13-stek, 14-stek, 500 plusów, tarcz i waloryzacji emerytur itd. dlatego dziś wysokie ceny paliw nie dotykają ludzi bardzo boleśnie, jakoś nie widać tysięcznych protestów jak wtedy gdy wprowadzano restrykcje kovidowe lub gdy był strajk kobiet. Po prostu to nic nie da. Proste.
    • misio3 Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 16:14
     Znacząca obniżka cen paliw na stacjach nastąpi tylko wtedy, gdy ta cholerna wojna się skończy i ropa potanieje z 120 na 80 dolarów. Żaden strajk tego nie zmieni. Taka jest obiektywna prawda.
     • dodekanezowiec Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 16:41
      Ale przy poziomach 120 dolarów i przy stawce VAT 23 procent kosztowała maks.6 w poprzednich latach. Benzyna netto kosztuje dzis w Polsce 1,60 euro czyli z VAT 23 procent byłoby 2 euro czyli 9 zł. No sorry, są to poziomy Niemiec czy Austrii. Tego nigdy nie było.
      • misio3 Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 17:35
       Racja , ceny paliw wystrzeliły, ale zauważ, że był covid i wojna. Nigdy wcześniej w gospodarce nie było dwóch nieszczęść naraz. Wpompowano w gospodarkę setki miliardów zł ratując miejsca pracy. To nakręciło inflację. Ludzie po prostu mają pieniądze i póki co nie odczuwają inflacji. W każdym domu po 3 samochody, ludzie z forsą nie wiedzą co robić. Tego nigdy przez ostatnie 15 lat nie było. Za peo była niska inflacja, ale też niskie zarobki i wysokie 13% bezrobocie, ceny były niskie ale co z tego skoro ludzie pieniędzy nie mieli? Dziś odwrotnie. Gospodarka ma sie dobrze. Banki mają nadwyżki gotówki. Benzyny nie brakuje. Biedy nie ma. Jeśli wojna sie skończy w tym roku to ceny paliw spadną i wszystko wróci do normy. Oby. Gorzej gdy to potrwa rok dwa trzy. Zobaczymy.
       • bguslawko_1 Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 21:10
        Trochę nudzisz wiem ze swojego doświadczenia że takie strajki bolą władzę ,poczekajmy na efekt.Czy nadmierna konsumpcja nie szkodzi ziemi, klimatowi? Szkodzi. Ponadto istotne jest jakie dobra chce sie nabyć za kredyt. Jeżeli samochód , czy aby jechać na wczasy zagraniczne to dobrze jak się nie nabędzie. Ziemia odpocznie, ślad węglowy mniejszy, mniej energii będzie trzeba na wyprodukowanie samochodu, mniej prądu na jego eksploatacje, następnie na utylizacje.Szybko to się nie zmieni kolego.
    • misio3 Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 20:49
     dodekanezowiec napisał:

     > Orlen jest przedsiębiorstwem. Protest jest pod przedsiębiorstwem. Więc czemu pi
     > sowcy twierdza ze ma charakter polityczny?

     Dlaczego blokowana jest tylko jedna stacja czyli Orlen a nie inne marki? Co? Na innych ma drogiego paliwa? Jest w całej Europie.
    • kreinto Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 21:14
     dodekanezowiec napisał:

     > Orlen jest przedsiębiorstwem. Protest jest pod przedsiębiorstwem. Więc czemu pi
     > sowcy twierdza ze ma charakter polityczny?
     Bo te mendy zawsze kłamią. Wszystko co mówią należy traktować odwrotnie.
  • tbernard Re: Blokada stacji Orlen 11.06.22, 19:35
   Też uważam, że to bez sensu. Jak ktoś uważa, że cena benzyny w CPN jest za wysoka, to może kupić w innej stacji albo nawet pojechać do Niemiec i tam do pełna zatankować i przy okazji przejechać się bez ograniczeń po niemieckiej autobanie, bo tam tak mówią na autostrady.
  • bolo2002 Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 10:04
   Podstawową krytyką Orlenu powinno byc .... omijanie stacji Orlen i Lotos. I nie tylko o ceny tu chodzi. Te stacje to żródlo koryta dla tej parszywej władzy! To jest Obajtek ze swoim pałacem, to jest Spaślak Sasin i jego spółki SP-czyli wylegarnia złodziei okradających Polskę. Kierowcy płaczą widząc - za ile muszą zatankować- a tymczasem Orlen zalicza marżę na poziomie 330 % rdr !!!!!! Bo tu chodzi o kasę na rządzącą mafie- to jest oczywiste dla kazdego, kto widzi ten proceder. Omijajcie Orlen i Lotos, nie rubcie tam żadnych zakupów i nie nabijajcie kabzy złodziejom. Tak samo- nie kupuję soków z rządową akcyza na cukier, nie kupuję "małpek", nie kupuję wódki z Polmosów! I da sie z tym żyć.
   • bguslawko_1 Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 10:53
    Trzeba się przygotować na długą drożyznę .Wojna potrwa i nic nie dają sankcje jeśli ktoś w nie wierzy.Nawet nasz premier przestał prężyć muskuły przed Putasem .To dopiero początek podwyżek ,nie mówię już o cenie benzyny .Płacz się zacznie na jesień gdy przyjdzie zakup węgla i całej reszty . Czyli Polska mogłaby mieć najtańszą energię w Europie, tylko należy powiedzieć Niemcom spieprzać
    I wcale gaz nie jest czystszy od węgla, różnica wyłącznie postrzegania procesu spalania .Krytykowana Orbana ,ale Węgrzy mają zabezpieczone ceny paliwa i inne .My tylko slogany . Malkontenci pytali, kiedy to wszystko jebnie.
    Właśnie to obserwujemy .
    • toommynaley Re: Blokada stacji Orlen 13.06.22, 16:04
     Cena za wysoka? Wystarczy nasz bantustan przyłączyć do mateczki rossii i będzie po 2 .50.. W rzeszy wprawdzie drogo ale warto zauważyć ,że tam w ramach tarczy antydrożyźnianej pociągami można szaleć za 9 eur na m/c ...
     www.bahn.de/angebot/regio/9-euro-ticket

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka