Dodaj do ulubionych

Staruch com, tu Mihau

IP: *.telia.com 03.09.02, 10:51
Czesc Niknejm i czesc Kosiaz oczywiscie Staruch juz Ci odpowiadam siedze wtym
po uszy i tylko w tynm teraz.
1. Pomiar prawidlowy moze byc tylko dokonany przy pelnosprawnym, ukladzie
wydechowym.W wypadku dziurawego tlumika jest pomiar falszywy.
2.Prosze p.Staruch podac mi dane nastepujace wartosc
CO2, Wartosc HC na wolnych obrotach wartosc HC przy 2500obrtow i wartosc
Lambdy.Majac te trzy wartosci natychmiast odpowiem Tobie co boli w brzuszku a
te zgadywania do niczego moi Panowie nie doprowadza.Byscie majatek stracili
na
wyreperowanie jednego auta.

Obserwuj wątek
    • Gość: Staruch Re: Staruch com, tu Mihau IP: *.if.uj.edu.pl 03.09.02, 12:17
      Gość portalu: Michal napisał(a):

      > Czesc Niknejm i czesc Kosiaz oczywiscie Staruch juz Ci odpowiadam siedze wtym
      > po uszy i tylko w tynm teraz.
      > 1. Pomiar prawidlowy moze byc tylko dokonany przy pelnosprawnym, ukladzie
      > wydechowym.W wypadku dziurawego tlumika jest pomiar falszywy.
      > 2.Prosze p.Staruch podac mi dane nastepujace wartosc
      > CO2, Wartosc HC na wolnych obrotach wartosc HC przy 2500obrtow i wartosc
      > Lambdy.Majac te trzy wartosci natychmiast odpowiem Tobie co boli w brzuszku a
      > te zgadywania do niczego moi Panowie nie doprowadza.Byscie majatek stracili
      > na
      > wyreperowanie jednego auta.

      czesc Michal, ponizej kopiuje moja odpowiedz w watku "Moze Niknejm?"
      Czesc Niknejm, Kosiarz i Michau!
      dziekuje za madre uwagi. Odpowiadam.

      Silnik pracuje jak najbardziej miarowo, nie ma mowy o zadnym dymieniu. Zuzycie
      oleju szacuje na jakies 50-100 ml/1000 km. Nie wiem dokladnie, bo nie musze
      nigdy dolewac.
      Przy tym pomiarze w Pl silnik byl slabo rozgrzany. Na poczatku informowal o tym
      przyrzad (za niska t. silnika 67st.), ale Panowie mierzyli.
      W czasie pomiaru w beznadziejnym stanie byl ostatni tlumik.
      W latach 1995-1997 w Paryzu pomiary byly robione tylko na biegu jalowym - wynik
      (CO) zawsze 0.5%.
      Teraz w Pl pomiar na tzw. podwyzszonym biegu jalowym byl wg panow i przyrzadu
      na 2200 obr./min, a moj obrotomierz wskazywal okolo 5000. tego nie rozumiem,
      ale nie zapytalem...

      oto wyniki:

      Bieg jalowy

      T = 98 st.C
      obr. = 742
      CO = 0.06% VOL
      HC = 17 ppm VOL
      lambda = 0.998

      Podwyzszony bieg jalowy

      T = 100 st.C
      obr. = 2204
      CO = 0.56% VOL
      HC = 20 ppm VOL
      lambda = 0.995

      To wszystko. czekam na odpowiedz.PZDR!





      >
      • Gość: Michal Re: Staruch com, tu Mihau IP: *.telia.com 03.09.02, 20:07
        Gość portalu: Staruch napisał(a):

        > Gość portalu: Michal napisał(a):
        >
        > > Czesc Niknejm i czesc Kosiaz oczywiscie Staruch juz Ci odpowiadam siedze w
        > tym
        > > po uszy i tylko w tynm teraz.
        > > 1. Pomiar prawidlowy moze byc tylko dokonany przy pelnosprawnym, ukladzie
        > > wydechowym.W wypadku dziurawego tlumika jest pomiar falszywy.
        > > 2.Prosze p.Staruch podac mi dane nastepujace wartosc
        > > CO2, Wartosc HC na wolnych obrotach wartosc HC przy 2500obrtow i wartosc
        > > Lambdy.Majac te trzy wartosci natychmiast odpowiem Tobie co boli w brzuszk
        > u a
        > > te zgadywania do niczego moi Panowie nie doprowadza.Byscie majatek stracil
        > i
        > > na
        > > wyreperowanie jednego auta.
        >
        > czesc Michal, ponizej kopiuje moja odpowiedz w watku "Moze Niknejm?"
        > Czesc Niknejm, Kosiarz i Michau!
        > dziekuje za madre uwagi. Odpowiadam.
        >
        > Silnik pracuje jak najbardziej miarowo, nie ma mowy o zadnym dymieniu.
        Zuzycie
        > oleju szacuje na jakies 50-100 ml/1000 km. Nie wiem dokladnie, bo nie musze
        > nigdy dolewac.
        > Przy tym pomiarze w Pl silnik byl slabo rozgrzany. Na poczatku informowal o
        tym
        >
        > przyrzad (za niska t. silnika 67st.), ale Panowie mierzyli.
        > W czasie pomiaru w beznadziejnym stanie byl ostatni tlumik.
        > W latach 1995-1997 w Paryzu pomiary byly robione tylko na biegu jalowym -
        wynik
        >
        > (CO) zawsze 0.5%.
        > Teraz w Pl pomiar na tzw. podwyzszonym biegu jalowym byl wg panow i przyrzadu
        > na 2200 obr./min, a moj obrotomierz wskazywal okolo 5000. tego nie rozumiem,
        > ale nie zapytalem...
        >
        > oto wyniki:
        >
        > Bieg jalowy
        >
        > T = 98 st.C
        > obr. = 742
        > CO = 0.06% VOL
        > HC = 17 ppm VOL
        > lambda = 0.998
        >
        > Podwyzszony bieg jalowy
        >
        > T = 100 st.C
        > obr. = 2204
        > CO = 0.56% VOL
        > HC = 20 ppm VOL
        > lambda = 0.995
        >
        > To wszystko. czekam na odpowiedz.PZDR!
        > Czesc Staruch!
        Czy obecny pomiar zostal zrobiony przy dobrym i szczelnym tym ostatnim
        tlumiku? Ten pomiar pierwszy wyglada na dobry .Na wydruku powiny sie znajdowac
        w nawiasie cyfry dopuszczalne dla tego typu motoru.Kazdy motor ma inne cyfry.
        Wspolne dla wszystkich jest zawartosc jest zawartosc HC niemoze przekraczac
        cyfry 100.W samochodach dobrze uzywanych waha sie pomiedzy 20 a 70. Lambda
        rowniez jest dopasowana do kazdego typu to sa setne czesci , ale niemniej
        istotne.Najwazniejsza jest pelna temperatura motoru rozgrzanego nie na wolnych
        obrotach a pod obciazeniem.My jezdzimy na full gaz okolo 2km na nizszym
        biegu,tak aby kat dostal te minimum kilkaset stopni.
        Proba na dwa i pol tysiaca obrotow oddaje mniejwiecej warumnki eksploatacji na
        5 biegu i pokazuje zachowanie sie wtych warunkach motoru.
        Przed zrobieniem nastepnego pomiaru,musisz zmienic olej w motorze .Jezeli
        wszystko inne jest sprawne,swiece filtr powietrza,to wyjedz na dobra szose i
        wieczorem przejedz sie na trzecim biegu ostro na 4000obr z 5km.Nastapi dobre
        dogrzanie kata i oczyszczenie.To jest typowy objaw u ludzi starszych.Mamy ten
        sam problem tutaj.jezdza za wolno i delikatnie i sie koksuje katalizator.Olej
        ma niesamowity wplyw na kata.Stary olej to smierc kata szybka.
        Czy mozesz podac wartosc lambdy kiedy Ona miala wskazania poprawne.Teraz ciut
        za malo. Te trzy dane CO ,HC i lambda sa od siebie uzaleznione.
        Panowie z polskich stacji mieli tutaj maly pokaz,ale jest barirera jezykowa.na
        10 chlopa jeden mowil po niemiecku troszke.Nasze chlopy wszystkie spikaja i
        szprechaja.Ja nie jestem zatrudniony u nich w zwiazku z tym nie bylem przy
        tym, tak to moglbym pomoc.O fakcie sie dowiedzialem pozniej.
        Staruch kat jeszcze nie pada,on nie jest przyczyna,na problem skladaja sie
        stary olej,byc moze swiece,filtr powietrza no i " sonda".Na razie pani Lambdy
        nie ruszaj,tylko zrob to co powiedzialem ,nie pomoze ,sprawdzic dokladnioe
        sonde.jest takie urzadzonko z diodami swietlnymi i pokazuje zakres pracy
        p.Lambdy.Albo wymienic i sie nie bawic.
        Pzdr.Michal
        • Gość: Staruch Re: Staruch com, tu Mihau IP: *.if.uj.edu.pl 04.09.02, 11:06
          Michale,
          bardzo dziekuje.
          Te pomiary, ktore cytowalem, byly robione razem (jeden po drugim), 2 tygodnie
          temu. Ostatni tlumik byl wtedy nieszczelny. Nie bede teraz nic z tym zrobil.
          Tlumik juz wymienilem. Wyjezdzam na miesiac do Danii, pewnie po powrocie
          zgodnie z Twoimi zaleceniami sprawdze ponownie spaliny. A w drodze mam nadzieje
          podgrzac kata.
          Na razie dziekuje. Staruch
          PS. Lambda kilka lat temu wynosila 1 i kilka setnych (nie mam pod reka
          wydrukow).
          • Gość: Michal Re: Staruch com, tu Mihau IP: *.telia.com 04.09.02, 11:21
            Czesc Staruch!
            Ta wartosc ,ktora nadmieniasz jest wlasnie o ktorej myslalem.Nic sie nie
            przejmuj,ten zly wynik byl spowodowany nieszczelnoscia koncowego tlumika.Po
            prostu bylo zasynane powietrze a zarazem ilosc oxygenu podnosila sie na
            wysokosci sondy pomiarowej ,ktora wlasnie dawala ten falszywy wynik.Zle wy bylo
            gdyby wartosc HC przy 2500 obrotow miala wartosc wysoko a nawet przekraczajaca
            100 to wiemy ze niestety Twoj p.Kacik wyzional ducha..
            Zycze szerokiej drogi uwazaj na predkosc w miesiacu wrzesniu.W tym czasie
            policja kontroluje predkosc i zarazem stan ogumienia,majac na uwadze jesienne
            sloty.Wczoraj Sydsvenska informowala,ze DFSE to sa dunskie linie promowe
            otwieraja nowa linie do Polski . Kopenhaga-Trelleborg-Gdansk.To ma byc
            odpowiednik lini rozrywkowych Kopenhaga-Helsinborg-Oslo , lub Stockholm-
            Finlandia.Linia sie nastawia na luxus i rozrywke i sprzedaz wolnoclowa do
            momentu wejscia Polski do EU.Ceny beda konkurencyjne do polskich lini Unity i
            Polfferies. Dziewiczy rejs bedzie 2october.2002.
            Pzdr.Michal

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka