02.05.21, 11:05
Kwiecień był kiepski, liczę na lepszy maj.
Aczkolwiek początek nie zachęcił - nagła sytuacja u córki, recepta online + realizacja i 170 zł poszło..
Na plus - skorzystałam z promocji jaką miałam przy zakupie auta - pełny bak paliwa gratis. Zatankowałam wczoraj, wysłałam do komisu fakturę i czekam na zwrot.
Z planowanych wydatków - zrzutka na prezent dla mamy na urodziny i kwiaty na Dzień Matki. Przejrzałam ubrania syna, który rośnie jak na drożdżach - nie jest źle. Potrzebne są tylko skarpetki i może ze 2 pary spodni - nosi tylko dresowe więc może się uda w Pepco kupić.
Reszta powinna być jak co miesiąc, trzeba się pilnować na zakupach i koniecznie zdrożyć śniadania i II śniadania z domu a nie kupować co dzień uncertain
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: Maj 2021 03.05.21, 12:27
      U nas oprocz stałych wydatków - juz na konto majowe byl wet Kudłatej.
      Urodzinowa kolacja; prezent dla Chrzesniaka; prezent na Dzień Mamy - to podstawowe dodatkowe wydatki.
      Coś jeszcze? to się okaze....
      • mysz1978 Re: Maj 2021 03.05.21, 16:41
        Dzien Matki to u mnie raczej coś symbolicznego (okolo 50zł), Wiekszym wydatkiem będą urodziny syna - on żadnych imprez nie chce, no ale rodzine najbliższą na tort zaprosimy po prostu. No i prezent - wymyślił sobie coś bardzo praktycznego - krzesło do biurka (spędza przy nim od wielu miesięcy mnóstwo casu, a ja wcześniej nie pomyślałam o czymś lepszym...) - jak zerknęłam na polecane które gdzieś znalazłam, to niestety kosztowało ponad 2000zł - to nasze jednak musi być znacznie tańsze wink

Zastanawiam sie nad innymi wydatkami i o ile nie będzie niespodziewanych, to może jakoś ten maj zakończę na plusie. Oby...
      • czekolada72 Re: Maj 2021 17.05.21, 18:34
        Są kolejne cosie....
        Leczenie Kudłatej
        Przetkanie kanalizacji (w drodze kanałów, zeby było smiesznie...)
        zaszalałam z balejazem u fryzjera wink
        Nabyłam drugi kompostownik do ogródka, większy

Kolacja urodzinowa ciagle w planach kartkowych. prezent dla Chrzesniaka to gotówka i jakies jego ulubione slodycze. prezent dla Mamy juz jest.

W dalszej kolejnosci Dzien Dziecka - dla naszych Dzieci symboliczna gotówka, niech sobie sami głowy połamią wink) tak samo dla Chrześniaka, który ciagle na coś zbiera smile) no i dla całej trójki jakies ulubione słodycze.
        Dla Wnuczki - ciuszki, książeczki i zabawki - tez ksiazeczki tyle, ze do wody smile Własciwie to już uzbierane i czeka smile
        • czekolada72 Re: Maj 2021 18.05.21, 06:43
          Dodam jeszcze, ze marne, ale jednak, mam juz pierwsze zapasy - kilka słoików ususzonej forsycji, sporo litrów syropu z mniszka oraz czosnek niedzwiedzi w lodówce smile
    • twoja-siostra Re: Maj 2021 03.05.21, 18:38
      No to zaczynamy maj.
      W środę prywatną wizyta u lekarza plus dojazd tam- 500 zł
      Opony 1000 zł
      Nawozy 1600 zł
      CChcemypłyty chodnikowe ułożyć koło domu 300 zł
      Chciałabym też poduche na lawke z palet 180 zł
      Na koniec miesiąca córka ma urodziny- na cała imprezę przeznaczam 500 zł.

Postanowiłam przeznaczyć od jutra na jedzenie 900 zł. Tyle wypłacić z bankomatu i tym gospodarowac- na jedzenie, slodycze i chemię. Chemię praktycznie wszytko mam ale wiadomo coś drobnego typu worki na śmieci.
      Kwota dość niska bo jak pisałam pod koniec maja robimy urodziny z dodatkowej puli pieniędzy więc wiadomo że będziemy też to dojadac.
    • kanna Re: Maj 2021 03.05.21, 18:45
      Moje dzieci stwierdziły, że skoro zbliża się szkoła (!) to potrzebują ubrań.

Pierwszy zakup chyba od dwóch lat, poza jakimiś majtkami... Paczka idzie, mam nadzieje połowę odesłać (dzieci wybredne, ale jak coś im przypasuje - noszą do zdarcia) , ale z 500 - 600 zł pójdzie.

Poza tym, planuję wyjechać sama na parę dni, może się uda wykorzystać bon turystyczny dziecka, ale wyjazd mniej niż 800 zł nie będzie.

I tyle nadplanów.

Za to w czerwcu czeka nas wymiana dachu...
      • mysz1978 Re: Maj 2021 03.05.21, 19:23
        no właśnie cieszylam się kilka godzin tym, że nie zapowiada sięnic niespodziewanego, a tu natchnęło mnie żeby poszukać ubrań z myślą o wakacjach dla synów... No i poszło ponad 600zł.... Niby promocje, niby ceny akceptowalne,, ale ziarnko do ziarnka i się zebrało uncertain
    • 098qwerty Re: Maj 2021 04.05.21, 06:07
      U mnie też wydatków sporo, mama - okrągłe urodziny, więc jakiś lepszy prezent + tort kupię, teściowa - imieniny (prezent już kupiłam tylko czekam na dostawę), dzień matki - pewnie jakieś kwiatki kupię. W tym miesiącu wyjeżdżamy też na weekend, całe szczęście muzea otwarte ☺️ więc wyciągnę z tego wyjazdu co się da, w ruch pójdzie bon turystyczny za 1 dziecko, drugi wykorzystam w czerwcu na wyjazd w góry. Muszę w tym miesiącu kupić jeszcze buty trekkingowe dla dzieci, siebie obkupiłam w ubrania bo też już miałam braki w szafie.
    • agpagp Re: Maj 2021 04.05.21, 09:13
      Ja aż boję się pisać aby nie zapeszyć. Słońce na horyzoncie! Mamy swoje stałe miejsce handlowe w niewielkiej miejscowości turystycznej, Możemy tam być w każdy weekend. Więc majówkę przepracowałam z dobrym wynikiem. Jeżeli utrzyma się pogoda a sprzedaż będzie podobna to pierwszy raz od miesięcy złapię lekki oddech finansowy.
      W maju czeka mnie wymiana opon i chciałabym cokolwiek zrobić w aucie ( do wyboru mam pompę sprzęgła, lampy lub pająka z kierownicy) . Maj to też nasze potrójne urodziny. Córka pewnie nie przyjedzie więc trzeba będzie zrobić jej jakiś przelew. A z niemężem ustalimy jeszcze. Pewnie zamówimy pizzę i będzie wino. Muszę kupić spodnie dla siebie i buty. Mąż zaopatrzony.
      • mysz1978 Re: Maj 2021 15.05.21, 18:51
        nagle a niespodziewanie mamy już połowę miesiąca wink Jak idzie? U mnie mniej więcej zgodnie z przewidywaniami, choć mogłoby być lepiej oczywiscie big_grin Ale poki nie ma nieprzewidzianych wydatków, to moge uznac, ze nie jest zle
        • austenka Re: Maj 2021 15.05.21, 19:44
          U mnie maj dopiero się zaczął. Z większych wydatków dzień mamy, dzień dziecka, urodziny dziecka (to wszystko liczę na maj bo u mnie od 10 do 10). Niestety znów coś się dzieje z zębami i kolejne wizyty u dentysty przede mną. Zapłaciłam zaliczkę na 9 dni nad morzem. Dla dziecka potrzebuje już letnich ciuchów i butów. Marzyły mi się kwiaty na balkon, ale muszą poczekać. Ogólnie za wcześnie żeby cokolwiek o maju powiedzieć.
        • agpagp Re: Maj 2021 16.05.21, 14:18
          myślę sobie że całkiem dobrze idzie smile Buty kupiłam w obniżce z 280 na 180 a do tego kupując kolejną parę ta druga miała rabat -50% więc niemąż też się załapał. Spodnie są. Z mechanikiem na razie wstępne rozmowy co najważniejsze do zrobienia. Na razie większych wydatków nie widać. Wróciły mi zajęcia w domu kultury ( chociaż nie ma tak wielu chętnych jak było normalnie). Weekendowe handlowanie rękodziełem totalnie w kratkę. Ale po gorszym zawsze przychodzi lepsze smile
    • twoja-siostra Re: Maj 2021 16.05.21, 16:30
      Mnie maj pociągnął na dno- amortyzatory nam padły w aucie- 1000 zł, koszty pola 1600 zł, zapłaciliśmy za odnowienie kredytu odnawialnego prawie 500 zł... Postanowione, że po zniwach spłacamy ten kredyt odnawialny, będzie bolało ale bardzo dużo nas kosztuje. Za tydzień robimy imprezke urodzinowa, też pójdzie po kieszeni. Wyglądam już czerwca...
    • olpa7 Re: Maj 2021 26.05.21, 20:28
      Czy tylko ja mam problem z wydatkami odkąd zrobiło się ciepło?
      A to rzeczy do ogrodu
      A to ciuchy
      A to jakieś inne pierdoły na wyjazdy
      Wszystko wydaje się potrzebne
      • monika887 Re: Maj 2021 27.05.21, 07:53
        A gdzie zrobiło się ciepło?
        Bo u mnie nadal 16 st. i zimny wiatr wink
        Nawet nie kupiłam jeszcze sadzonek pomidorów, bo nie wiem czy przetrwają takie zimno.
        • czekolada72 Re: Maj 2021 27.05.21, 10:35
          My dopiero teraz kupilismy sadzonki ogorkow i pomidorow. Te , ktore sami wysadzilismy - bylo im za zimno, albo sie potopily. ?Zreszta w ogole nie kusi babranie sie w blocie, w czasie wichury sad Kolejny nedzny rok sie zapowiada sad

Byc moze stara juz jestem bardzo, ale zadnych pierdol na wyjazdy nie potrzebuje nabywac, mam to co niezbedne i tyle.
          Tak samo z ciuchami. Wczesna wiosna nabylam trampki i tyle, cala reszte mam. Dla M - 2 koszulki polo , z krotkim i długim rękawem. I tyle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka