IP: *.cmdik.pan.pl 06.07.01, 10:58
Zastanawiam sie czy nie poleciec na Rodos we wrzesniu. Czy to dobry pomysl? Co warto zobaczyc?
Obserwuj wątek
    • Gość: Maja Re: Rodos IP: *.fwfin.fwc.com 06.07.01, 11:57
      Gość portalu: Gosia napisał(a):

> Zastanawiam sie czy nie poleciec na Rodos we wrzesniu. Czy to dobry pomysl? Co
      > warto zobaczyc?
      Gosiu
      Jeśli chcesz zwiedzać to wrzesień jest dobrym miesiącem. Najlepiej jedź zaraz na
      początku września, bo podobno po sezonie wyspa bardzo wyludnia się.Ja byłam w tym
      terminie dwa lata temu i byłam zadowolona. Już nie takie tłumy, ale też nie
      całkiem pusto.
      Co warto zwiedzić?
      Po pierwsze wybierz miejscowość, z której będziesz mieć dogodne połączenia.
      Polecam Faliraki. Do Rodos dostaniesz się autobusem w ciągu około 30minut (by
      obejrzeć resztę wyspy najlepiej wynająć samochód albo jechać na zorganizowaną
      wycieczkę)
      W samym Rodos warte zobaczenia jest prawie wszystko. Jeden dzień na pewno nie
      wystarczy. Tu można godzinami spacerować po uliczkach średniowiecznej twierdzy,
      zwiedzać muzea i port i ciągle jeszcze zostanie coś co warto zobaczyć.
      Z portu w Rodos kursują promy do Turcji i na pobliskie wyspy.
      Ja zwiedzałam Simi-wyspę poławiaczy gąbek. Po drodze prom ma przystanek przy
      średniowiecznym (chyba, no w każdym razie starym) klasztorze. Tu znajduje się
      muzeum z ikonami.Samo Simi jest prawie niezamieszkane. Mnóstwo domków na
      wzgorzach wokół portu jest pustych. Bez problemu można sięgać po świerze owoce w
      ogródkach tych domków.
      Parę osób odradzało nam wycieczkę na Simi, że nie warto, ale my byliśmy
      zadowoleni. Najlepiej chyba samemu się przekonać.
      Na samej wyspie oprócz stolicy na pewno warte obejrzenia jest Lindos ze
      starożytnym akropolem. Cudowna szmaragdowa zatoka przy miasteczku stanowi jeden z
      ulubionych motywów pocztówek z Rodos. Tu też można spacerować długo chłodnymi
      wąskimi uliczkami. Tu trzeba jechać.
      Warto też zatrzymać się przy ruinach starożytnego Kamiros (to jest drugi słynny
      akropol na Rodos). Miejsce jest prawie zupełnie nie ocienione (wyjatkiem są
      pojedyncze drzewa).
      Kolejną atrakcją wyspy jest Dolina Motyli w północnej części wyspy. Przyjemnie,
      chłodno. Jechać.
      My zwiedziliśmy jeszcze Dolinę Trzech Źródeł. To jest ocieniony szlak turystyczny
      ciągnący się płytkim wąwozem. Nie tak fajnie jak w Dolinie Motyli (za to chyba
      mniej tłoczno). Zobaczyć,chociażby w ramach przerwy w smażeniu się na słońcu.
      Godne polecenia jest też Prasonisi-najdalej wysunięty na południe fragment wyspy.
      Tu stykają się dwa morza, dzięki czemu panuje tu specyficzny klimat. Miejscowi
      mówią , że w Prasonisi zawsze wieje wiatr.To jest Mekka windsurfingowców (podobno
      najlepsze w Europie miejsce do uprawiania tego sportu.
      No i dla tych co lubią Faliraki jest stolicą życia nocnego wyspy. Tu znajdziesz
      najlepsze puby (większość w styli angielskim i Angoli jest tu całe mnóstwo).
      Podsumowując: Zobacz jak najwięcej. Ja żałuję, że nie dotarłam do Turcji i na Kos
      chociaż było tak blisko, a kto wie kiedy taka okazja pojawi się znowu. Chętnie
      też wróciłabym do samego miasta Rodos bo na pewno jest tam jeszcze masa
      miejsc,które warto zobaczyć, a do których nie dotarliśmy.

pozdrawiam i życzę miłego pobytu na wyspie Heliosa.

• Gość: slifa Re: Rodos IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.07.01, 20:52
            Za to ja odradzam 'last minute' neckermana. Wiekszosc rzeczy jest do konca
            niepewna [lacznie z tym gdzie sie bedzie mieszkac]. Hotel w ktorym mnie w koncu
            umieszczono nie mial klimatyzacji a okna wychodzily na zahodnia strona i mozna
            sie bylo ugotowac. jesli masz troche pieniedzy to jednak wybierz hotel nie z
            oferty last minute. pewniejsze sa i w ogole
            Poza tym uwazaj, bo w zeszlym roku [wlasnie jak bylam] rodos i cala grecje
            nawiedzila fala niesamowitych nawet jak na tamten rejon upalow. Ale ja bylam w
            czerwcu, wiec nawet jak fala sie powtorzy to do wrzesnia moze przejsc..
            A. i ja nie polecam 'faliraki'. Jest to w sumie mala miejscowosc w ktorej poza
            sezonem mieszka 20 (!!!) osob. a w sezonie podobno tylko 60 i one obsluguja te
            cale rzesze turystow. W samej miejscowosci nic nie ma, z wyjatkiem mnostwa
            hoteli i nocnych klubow/knajpek. Dyskoteki trwaja do rana a za dnia miejscowosc
            jest wymarla. Zakladajac ze nie bedziesz chodzila na dyskoteki codziennie,
            bedziesz niewyspana [nie mozna spac bo dookola sa kluby] i za dnia znudzona.
            Takie jest moje zdanie :>
    • nalle Re: Rodos 10.07.01, 17:10
      rodos jest rewelacyjne, starowka w samym miescie rodos, najlepsza na swiecie,
      wszystko czynne do baardzo poznych godzin nocnych, super stare tureckie
      uliczki, rodos nie jest tak "typowo" greckie, mozna odnalezc tam duzo wplywow
      tureckich, jezeli nie chcesz za wszystko placic horendalnych sum lepiej
      zamieszkac poza samym rodos i faliraki, w faliraki jest to juz morze srodziemne
      i mimo wszystko nieco rozni sie woda i temperatura niz morze egejskie po
      drugiej stronie wyspy. ja mieszkalam w iallisos wlasnie po stronie egejskiego,
      plaza zwirkowo-piaszczysta, przy samym brzegu jedynie kamienista, ale naprawde
      super, dosyc spory wiatr, swietne warunki do uprawiania windsurfingu, w samym
      Iallisos nie ma moze zbyt wiele atrakcji ale taksowka do rodos jest naprawde
      tania i jak masz ochote sie zabawic to w pare minut dojedziesz do miasta rodos,
      gdzie impreze najlepiej zaczac od bar street. nie polecam ixi gdzie wszystkie
      hotele polozone sa w ten sposob, ze do plazy trzeba przechodzic przez ulice, w
      dodatku tuz przy samym brzegu sa strasznie kostropate skaly i latwo sie
      pokaleczyc.ja wyjechalam z vinga i moge go spokojnie polecic, wszystko dosyc
      dobrze zorganizowane a hotele dobrze opisane w katalogach, jak jest napisane ze
      pokoje nieco zuzyte wiesz chociaz czego sie spodziewac, ale chyba nie jedzies
      ztam zeby siedziec w pokoju. jakbyz chcial pojechaz na jednodniowa wycieczke do
      turcji- wodolotem trwa to 1 h to wybierz wycieczke, ktora proponuje ving. w
      porcie w rodos prywatni przewoznicy oferuja swoje uslugi niby za nizsza cene.
      ale juz w wodolocie kaza placic oplaty portowe itd. itp. takze wychodzi to duzo
      wiecej. dolina motyli wedlug mnie nic ciekawego- jest ich duze, naprawde duzo,
      ale wygladaja jak cmy, nic kolorowego szaro-bure motyle. za to polecam zatoke
      antoniego quina, lezy w okolicach faliraki, woda przezroczysta, lepiej wyglada
      na zywo niz na pocztowkach, jest naprawde super, rodos nie jest takie duze i
      moim zdaniem najlepiej oplaca sie wypozyczyc skuter i pojezdzic na wlasna reke
      dzien czy dwa na wyspie
      milej zabawy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka