Dodaj do ulubionych

Toskania-poradźcie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.09.08, 12:49
czy ktoś zna miejsce w Toscanii z piaszczystą plażą? może być apartament,
jakaś ichna rezydencja lub camping z bungalowami, mały spokojny hotelik,
jakieś mieszkanie itp. jak z basenem to też fajnie, we wrześniu, chcielibyśmy
z mężem we dwójkę trochę zwiedzania (Asyż, Piza, Florencja itp.) trochę
odpoczynku nad morzem...
dzięki za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • Gość: al9 Re: Toskania-poradźcie IP: *.teleton.pl 25.09.08, 14:12
      o piaskowe plaże w Toskani trudno...
      ale są - np w Viareggio...
      Pozdr
      al
      • vojager29 Re: Toskania-poradźcie 25.09.08, 16:53
        cale wybrzeze toskanskie to praktycznie plaza, lepsza-gorsza ale
        plaza, piaskowa plaza a nie kamienista
        wejdz na www.maps.google.pl gdzie mozesz spokojnie
        przesledzic wyglad toskanskiego wybrzeza, milego pobytu
        • Gość: Kasia Re: Toskania-poradźcie IP: *.chello.pl 25.09.08, 23:09
          Właśnie wróciłam z Mazzanty - mała turystyczna miejscowość o tej porze
          praktycznie pusta ale ma to swój urok. Plaża z piaskiem wulkanicznym, morze
          ciepłe, w miejscowości obok jest biała plaża (piasek watpliwego pochodzenia).
          Byłam tam pierwszy raz ale na pewno wrócę: piękna willa z basenem i apartament 2
          pokojowy z w pełni wyposażoną kuchnią (garnki, talerze itd..) za cenę marnej
          kwatery w Jastarni ... no i te widoki i toskańskie miasteczka -bosko! nic
          dziwnego że Toskania to miejsce urodzenia tylu artystów...
          • vojager29 Re: Toskania-poradźcie 26.09.08, 08:31
            tak, sek tylko w tym, ze oni (artysci) wcale sie o to nie prosili
            • Gość: al9 ale w Viareggio IP: *.teleton.pl 26.09.08, 09:25
              plaża jest piękna, piasek biały i niewulkaniczny, infrastruktura
              doskonała...
              al
              • Gość: malgo Re: ale w Viareggio IP: *.6-87-r.retail.telecomitalia.it 26.09.08, 09:29
                Kasia masz zupełną rację z tymi artystami, tu się od razu chce chwytać za pędzel a nawet prosić: "dajcie mi tu pomieszkać!" Ja to bym się cieszyła będąc tu urodzoną. Dlatego sprawia mi dziką przyjemność "przynajmniej" mieszkanie w Toskanii.
          • Gość: hajer321 Re: Toskania-poradźcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.08, 11:04
            Kasia i wszyscy, dzięki za info :)
            a mogłabyś uściślić to miejsce? Jechaliście w ciemno czy miałaś coś
            zarezerwowanego wcześniej przez biuro? koszty wynajmu?
            Możesz też więcej szczegółów na maila: hajer321@interia.pl
            Może jeszcze ktoś coś konkretnego polecić? Dzięki
          • ann-et Re: Toskania-poradźcie 20.11.08, 10:27
            Kasiu! Mogłabyś napisać coś bliżej? Jak znalazłaś tę kwaterę, bo
            szukam w necie jakiś noclegów, chciałabym w tym roku pojechać
            właśnie do Toskanii (nigdy nie byłam w tym rejonie Włoch), ale nic
            interesującego nie znalazłam. Jeżeli już to za chorendalną cenę.
            Może być na priv: ok.anetka@gmail.com
    • Gość: Anita Re: Toskania-poradźcie IP: *.eastwest.com.pl 26.09.08, 18:09
      Piękne piaszczyste, szerokie plaże w Follonice.Darmowy parking przy drodze,
      przejście przez piękny piniowy las a dalej cudowna plaża.
      • elde23 Re: Toskania-poradźcie 20.11.08, 10:47
        Toskania ma w sobie tyle uroku, i atrakcji turystycznych, że szkoda
        czasu na plażowanie. Radziłbym zakotwiczyć się gdzieś w środku, i
        robić wycieczki, o których tu wielokrotnie pisano. Ewentualnie
        wracając, można odpocząć gdzieś na wschodnim wybrzeżu, ale byczyć
        się można i przy basenie, albo na tarasie, tam nie docierają
        kolorowi handlarze proponujący "rolexy" i "biżuterię".
        • ann-et Re: Toskania-poradźcie 21.11.08, 11:39
          z Twojego postu wynika, że byłeś w Toskanii - mógłbyś napisać coś
          więcej, gdzie warto "zakotwiczyć", gdzie nie za drogo przenocować?
          • Gość: al9 leniuszek? IP: *.teleton.pl 21.11.08, 14:42
            gdzie warto "zakotwiczyć", gdzie nie za drogo przenocować?
            ------------
            jesli użyjesz wyszukiwarki - wyskoczy Ci 456 postów o Toskani...
            Przejrzyj je - często forumowicze polecają miejsca osobiscie przez
            siebie sprawdzone...
            Pozdrawiam
            al
          • elde23 Re: Toskania-poradźcie 21.11.08, 16:55
            My byliśmy tutaj:
            www.atraveo.de/objekte/289290.php
            Osobiście radzę przejrzeć stronę Atraveo, bo po wybraniu regionu
            Toskania pojawia się propozycji "mrowie, a mrowie"/Chmielewska.
            Jechaliśmy trochę na "ślepo", ale obiekt wygląda tak, jak na
            fotografiach. To jest właśnie zaletą stron niemieckojęzycznych, że
            nie odstawiają lipy.
            Ten dom stoi na pustkowiu, czego są wady np. odległosci, ale zalety,
            np.przy bezwietrznym popołudniu, słychać tylko brzęcznie owadów, a
            po zmroku całą orkiestrę cykad, co dla mnie brzmi jak kołysanka.
            A w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów jest:
            -dolina Chianti
            -Arezzo
            -Cortona /jez. Castiglione, już w Umbrii/
            -San Gimigliano
            -Volterra /Etruskowie/
            że o takich standartach, jak Siena, Florencja, Lucca, Pistoia już
            nie wspomnę.
            Mógłbym tam zamieszkać /jasne że w Volterze/ i miałbym program na
            resztę życia, a nie na nędzne dwa tygodnie.
            Dlatego nie warto marnować czasu na plażowanie. Tylko ja o tym
            wcześniej nie wiedziałem.
            Pozdrawiam i zachęcam.
            • ann-et Re: Toskania-poradźcie 24.11.08, 12:57
              dziękuję!
    • globtroter.org Re: Toskania-poradźcie 21.11.08, 15:33
      Polecam Castiglione della Pescaia, od wielu lat zajmuje pierwsze
      miejsce w rankingu TCI na najlepsza wloska plaza. Akurat z tym
      osobiscie nie do konca sie zgadzam, bo tam ocieniaja nie tyle sama
      plaze, ale rowniez infrastrukture turystyczna itd., ale jest to
      zdecydowanie jedno z najladniejszych miejsc nad morzem w Toscani.
      Ktos pisal juz o Folonice, jest to bardzo blisko, w poblizu takze
      Punta Ala - ulubione miejsce VIP'ow.


      Pozdrawiam serdecznie,
      • ennka Re: Toskania-poradźcie 21.11.08, 23:20
        Castilgione del Lago to miejscowość nad jeziorem Trasimeno ,a nie
        samo jezioro.Leży ono już w Umbrii ,ale to jakieś 20 km od Cortony.
        A propos ,jest wspaniałe czerwone wino umbryjskie , z okolic
        Orvieto , Vipra Rossa.
        Można je dostać również w Polsce, np. w L'Eclercu na Bielanch ,w
        Warszawie.
        Z resztą się zgadzam.
        Toskania jest wspaniała i jeden pobyt napewno nie wystarczy ,żeby
        poznać wszystkie jej cuda.
        • al9 Re: Toskania-poradźcie 24.11.08, 09:26
          resztą się zgadzam.
          Toskania jest wspaniała i jeden pobyt napewno nie wystarczy ,żeby
          poznać wszystkie jej cuda.

          ----------
          powiem więcej..
          Wszyscy którzy tam trafią - koniecznie chca tam wracać i wracać a
          najlepiej zamieszkać...
          al

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka