Dodaj do ulubionych

Katastrofa "Prestige"

22.01.03, 11:11
Czy ktoś ma jakieś info, jaki wpływ ma / będzie miała katastrofa
tankowca "Prestige" na wybrzeże Portugalii? Jak na razie najgorzej ma
hiszpańska Galicja, a po sąsiedzku leży rejon Porto. Ja rozważam wakacje w
rejonie Algarve - wiem, że daleko i od południa - ale prądy morskie itp. mogą
przynieść zqanieczyszczenia.
Obserwuj wątek
    • miszka44 Re: Katastrofa 'Prestige' 28.01.03, 15:45
      un-j napisał:

      > Czy ktoś ma jakieś info, jaki wpływ ma / będzie miała katastrofa
      > tankowca "Prestige" na wybrzeże Portugalii? Jak na razie najgorzej ma
      > hiszpańska Galicja, a po sąsiedzku leży rejon Porto. Ja rozważam wakacje w
      > rejonie Algarve - wiem, że daleko i od południa - ale prądy morskie itp. mogą
      > przynieść zqanieczyszczenia.

      Wedlug lizbonskiego Instytutu Oceanograficznego, plama oleju ma dotrzec do
      wybrzeza Portugalii w marcu. Sprawia to wiatry, ktore w tym czasie zaczynaja
      mocniej wiac z polnocy. Zdaniem naukowcow, ten czarny scenariusz moga zmienic
      dwie rzeczy: zatkanie wycieku z tankowca lub pogoda inna od zwykle wystepujacej
      o tej porze roku.
      Czy dotrze do Algarve? Nie znam sie na tym, a w dostepnym zrodlach nie
      znalazlem takiej informacji.
      Polecam sledzic na biezaco www.the-news.net/ nie tylko w tej sprawie.
      Pzdr
      Miszka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka