Dodaj do ulubionych

hemoroidy?? boję się

IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.06.10, 18:50
Coś strasznego się stało. Wczoraj po oddaniu stolca poczułam pieczenie odbytu,
ciężko mi było siadać, bo czułam ból. Dziś ledwo siadam, i wstaję. Ale co
najgorsze to wyczułam na zewnątrz odbytu "coś" miękkiego ruchomego, trochę to
krwawi. Wiem, że to strasznie wstydliwesad muszę jutro iść do lekarza. Czy do
proktologa się długo czeka? Potrzebne jest skierowanie? W internecie
wyczytałam, że takie guzki na zewnątrz to czwarta faza choroby, tymczasem
wcześniej nie zauważyłam nic niepokojącego. Pocieszcie mnie, bo zwariuję do
czasu wizyty, zresztą tak się strasznie boję tej wizyty i badania. Jak wygląda
takie badanie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Rachela Re: hemoroidy?? boję się IP: *.aster.pl 13.06.10, 20:21
      ja poszłam najpierw do lekarza pierwszego kontaktu i ze względu na brak
      proktologa trafiłam prosto do chirurga.

hemoroidy da się przeżyć. są gorsze rzeczy na świecie, uwierz mi.

badanie przebiega różnie. czasem trzeba ściągnąć przysłowiowe gacie i wypiąć się
      w stronę lekarza (opierasz się o leżankę), a czasem bada się delikwenta na
      leżąco (kładziesz się na boku, pupą w stronę lekarza).

przechodziłam to wszystko i już nic co ludzkie nie jest mi obce. dokładnie
      podmyj się przed badaniem, będziesz czuć się bardziej komfortowo.

ciągle odpisuję na podobne posty. jednak hemoroidoza to popularna choroba wink
      • bbacha Re: hemoroidy?? boję się 13.06.10, 20:55
        Nie udzialam sie na tym forum, ale Tobie odpiszę, żeby dodać Ci otuchy. Ja
        miałam wielkie problemy z zylakami w ciązy. Wtedy byłam u proktologa, kazał sie
        pojawić po porodzie, ale minęły 2 lata i spokój to oczywiście odpusciłam. W maju
        mnie znów dopadło, ból straszny, tydzien zwolnienia i wizyta u prokto. Zrobił mi
        niefajne badanie, ale okazało się...że ja wcale nie mam hemoroidów, tylko jakieś
        inne schorzenie żył na zewnątrz. Mnie też dziwiło, ze nie mam nic w środku,
        tylko na zewnątrz. Okazało się, że muszę brak leki regularnie i powinno przejść.
        Zobaczymy. Nie odradzam wizyty u proktologa- koniecznie idź bo to on jest
        specjalistą. Chce Ci tylko powiedzieć, że internet to nie lekarz i jakąkolwiek
        sobie postawiłaś auto-diagnozę możesz się mylić. Powodzenia.
          • Gość: k... Re: hemoroidy?? boję się IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.06.10, 15:40
            Byłam u internistysad
            Właściwie, to on mnie nawet nie chciał oglądać (nie wiem, czy to normalne).
            Powiedział, że mam trochę poczekać, podał zalecenia jak się odżywiać. Że nie ma
            co teraz operacji robić, że pewnie samo się cofnie. A ja już mam dosyć. Nie
            chodzi nawet o ból, bo to się da wytrzymać. Najgorsze jest to, że ja cały czas
            czuję, że czuć ode mnie nieprzyjemny zapach z tamtych okolic. Myję się tam chyba
            z 5 razy dziennie. Nie wyobrażam sobie upałów z tą dolegliwościącrying troszkę mam
            bieliznę ubrudzoną od krwi. Jak jestem wśród ludzi, w pracy, w tramwaju, to
            wydaje mi się, że wszyscy to czują. Poddałabym się jakiejś operacji, zabiegowi,
            bo czytałam, że są takie, ale w internecie naczytałam się, że można przy tym
            uszkodzić zwieracze.
            Znacie jakieś forum dla osób z takimi problemami? Albo miałyście takie problemy?
    • Gość: kicia Re: hemoroidy?? boję się IP: *.lewandow.net.pl 19.06.10, 00:11
      To co Ci się przytrafiło to prawdopodobnie nie hemoroidy, tylko zakrzepica
      splotu okołoodbytniczego. Raczej nie jest tak, że nigdy nie miałaś żadnych
      dolegliwości, a tu nagle 4 stadium choroby kwalifikujące się do operacji.
      Owszem, w 4 stadium choroby, gdy hemoroidy są już tak wielkie, że wychodzą na
      zewnątrz, wystają z odbytu itd., ale u Ciebie prawdopodobnie wystaje spuchnięta
      żyła nie z kanału odbytu, lecz z jego zewnętrznej części, tzw. anodermy.
      Nastąpiło uszkodzenie żyły i powstał krwiak (hematoma). Żeby krwiak się wchłonął
      musisz pić dużo płynów, brać leki z diosminą, smarować maściami z wyciągiem z
      kasztanowca itd., generalnie leki na hemoroidy na to pomagają. Niezależnie od
      tego, czy jest to faktycznie hemoroid czy krwiak, wiesz już, że żyły nie są
      twoją najmocniejszą stroną i musisz o nie dbać. Możesz brać rutinoscorbin na
      wzmocnienie ścian naczyń.
    • komorebi_zdrowia Re: hemoroidy?? boję się 09.02.21, 20:02
      Polecam bezinwazyjną bezbolesną i skuteczną metodę chiropraktyki Kwantowej. Przy jej pomocy usuwane jest źródło schorzenia (bardzo często to konflikt powięź owy więzadłowy k guzicznych i kk krzyżowych powoduje drażnienia i komplikacje w układzie krążenia) nie tylko same objawy co zabezpiecza przed nawrotami.
      manufakturaspa.pl/rehabilitacja/chiropraktyka-kwantowa/
      • marionetkamini Re: hemoroidy?? boję się 22.02.21, 10:05
        Szczerze to naprawdę nie ma się czego bać jeśli chodzi o hemoroidy. Teraz są takie metody leczenia, że już po samym zabiegu wraca się do normalnego trybu życia. Ja w Ober Clinic miałam robioną skleroterapię przez dr Annę Wiączek, bardzo dobry specjalista. Wstrzykiwana jest jakaś substancja chemiczna, oczywiście w znieczuleniu miejscowym. A sam zabieg nawet nie pół godziny trwał. Potem tylko za kilka dni musiałam się zgłosić na kontrolę i to wszystko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka