13.03.04, 13:52
Tak sobie czytam i czytam te watki. Szukam porady dla siebie udzielam ich
innym potrzebujacym i rozmyslam... Brak jakichkolwiek nowosci !
Ciagle powtarzane watki w ktorych przewijaja sie te same opinie i tylko
czasem jakas dobra SUPER POMOCNA RADA.
O plasterkach Evra dowiedzialm sie wlasnie z tego forum, ale... to bylo tylko
potwierdzenie tego o czym wiem od kilkunastu miesiecy/szukalam wczesniej
wszelakich nowosci w antykoncepcji i jak pytalam o nie moich ginekologow
potwierdzali ze owszem sa za granica, ale u nas to dopiero za klika lat/.
OK ! Rozumiem, ze to dopiero poczatek ich stosowania, ale wiem tez, ze ktos
powinien zajac sie ich promocja DLA NAS SAMYCH !
Czytalam na stronie producenta/www.ortho-mcneil.com/, ze srodek ten doskonale
sprawdza sie w praktyce. Nie wierze do konca/bo w koncu dla nich to tylko
towar/, ale skoro juz tyle tysiecy amerykanskich kobiet korzysta z nich to
dlaczego my nie mozemy z nich korzystac !/lekarze sa jakby slepi i glusi na
nowosci/
Wiem, ze na to forum "wpadaja' nie tylko warszawianki krakowianki czy
gdanszczanki, ale rowniez Polki mieszkajace za granica i to one z pewnoscia
mialy mozliwosc zetkniecia sie z plasterkami.
Czekam na opinie wszystkich tych, ktorzy stosuja plasterki Evra !
Pomozmy same sobie ! Na opinie Pani Doktor nie licze skoro 21letniej
dziewczynie poleca jako zabezpieczenie prezerwatywe i Postinor/srodek
niszczacy nie tylko jedna komorke !/
Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie
Shea
Obserwuj wątek
    • the_kami Re: Evra ! 13.03.04, 15:13
      shea2 napisała:

> Na opinie Pani Doktor nie licze skoro 21letniej
      > dziewczynie poleca jako zabezpieczenie prezerwatywe i Postinor/srodek
      > niszczacy nie tylko jedna komorke !/

Ekhmmm...?
      Co masz na myśli?
      Ile mianowicie komórek niszczy Postinor i w jaki sposób?!
      • shea2 Re: Evra ! 13.03.04, 16:30
        Nie mialam na mysli ilosci niszczonych komórek tylko fakt, ze Postinor jest
        lekiem, ktory powinno sie stosowac w sytuacjach kryzysowych/gwałt, peknieta
        prezerwatywa itp./ a nie jako srodek antykoncepcyjny !!
        Postinor niszczy watrobe ! Duza dawka Levonorgestrelu czyli syntetycznego
        progestagenu z pewnoscia nie przynosi korzysci naszemu organizmowi. Kiedy
        przeczytasz uwaznie ulotke Postinoru - to zauwazysz: NIE WOLNO PRZEKRACZAC 4
        TABLETEK LEKU W CIAGU CALEGO CYKLU !
        Zakladajac ze dziewczyna wezmie 1 tabletke po upływie kilku godzin od stosunku
        to musi powtórzyc ja jeszcze raz ! Bo jedna pigułka po upływie godziny OD jest
        malo skuteczna !A JEZELI SYTUACJA SIE POWTORZY ????
        Poza tym moga wystapic silne krwawienia/interwencja lekarza/ oraz zaburzenia i
        przesuniecie miesiaczki.
        Nie czarujmy sie ! Jest to z pewnoscia wieksza dawka hormonow w jednym podaniu
        od dawki jaka otrzymujemy np. przy braniu pigułek przez caly miesiac !
        Równie dobrze mozna posłuzyc sie metoda: YUZPE ! Równie duza dawka hormonow
        tylko bardziej dostepna dla dziwczyn stosujacych i posiadajacych wystarczajaca
        liczbe pigułek !
        Dla wyjasnienia: nie jestem przeciwniczka Postinoru w sytuacjach kryzysowych,
        ale nie traktujmy tego jak zabawy ! A TYM BARDZIEJ JAKO SRODKA
        ANTYKONCEPCYJNEGO !
        Polecam:www.antykoncepcja.pl/postkoit1b.html
        Papa Shea
        • the_kami Re: Evra ! 13.03.04, 17:11
          shea2 napisała:

> Nie mialam na mysli ilosci niszczonych komórek tylko fakt, ze Postinor jest
          > lekiem, ktory powinno sie stosowac w sytuacjach kryzysowych/gwałt, peknieta
          > prezerwatywa itp./ a nie jako srodek antykoncepcyjny !!

No cóż, ja się odniosłam do Twojego ostatniego zdania właśnie o niszczonych
          komórkach...

> Postinor niszczy watrobe !

Niszczy? Eeee... Może się mylę (justy, podpowiedz), ale wydawało mi się, że
          wątrobę 'męczy' raczej ilość tabletek, które są w niej metabolizowane, a nie
          ich skład. Czyli bardziej szkodzliwe z punktu widzenia wątroby byłoby branie
          zwykłych pigułek - bo to przecież jedna tabletka dziennie przez często wiele
          lat... Aczkolwiek wiem, że są leki bardzo uderzające w wątrobę, m.in. niektóre
          antybiotyki. Nie sądzę, żeby Postinor też był tak szkodliwy.

> Duza dawka Levonorgestrelu czyli syntetycznego
          > progestagenu z pewnoscia nie przynosi korzysci naszemu organizmowi.

Oczywiście!

> Kiedy
          > przeczytasz uwaznie ulotke Postinoru - to zauwazysz: NIE WOLNO PRZEKRACZAC 4
          > TABLETEK LEKU W CIAGU CALEGO CYKLU !

Tak. Można to znaleźć tu: www.antykoncepcja.com.pl/Postinor.htm

> Zakladajac ze dziewczyna wezmie 1 tabletke po upływie kilku godzin od
          > stosunku to musi powtórzyc ja jeszcze raz ! Bo jedna pigułka po upływie
          > godziny OD jest malo skuteczna !

Hmmm? A w ulotce jest o 72 godzinach, nie jednej godzinie. Druga tabletka 12
          godzin po pierwszej.

> A JEZELI SYTUACJA SIE POWTORZY ????

Hm, no cóż... Ja wiem, że podobno prezerwatywy pękają (z opowiadań, bo ja się
          dopiero powolutku przymierzam do odstawienia pigułek i przejścia na gumki), ale
          bez przesady - tak jedna po drugiej? W końcu sytuacji, którą w ulotce nazywa
          się 'niezabezpieczonym stosunkiem' można zapobiec z dość dużą skutecznością.

> Nie czarujmy sie ! Jest to z pewnoscia wieksza dawka hormonow w jednym
          > podaniu od dawki jaka otrzymujemy np. przy braniu pigułek przez caly miesiac !

A to można obliczyć... Jedna tabletka to 0,75 mg lewonogestrelu. Łyka się dwie,
          czyli 1,5 mg lewonogestrelu. Opakowanie (21 tabletek) Microgynon 21 to 3.15 mg
          lewonorgestrelu. Opakowanie Triquilaru to (o ile się w dodawaniu nie pomyliłam)
          1,25 lewonorgestrelu. Więc spokojnie.

> Dla wyjasnienia: nie jestem przeciwniczka Postinoru w sytuacjach kryzysowych,
          > ale nie traktujmy tego jak zabawy ! A TYM BARDZIEJ JAKO SRODKA
          > ANTYKONCEPCYJNEGO !

O to to to... Ja z kolei nie jestem zwolenniczką Postinoru jako metody
          antykoncepcyjnej. Czyli dokładnie tak jak Ty. Ale spokojnie, nie
          dramatyzujmy... A poza tym trzeba mieć świadomość tego, że na forum można sobie
          pogadać z dziewczynami o różnych metodach. Ale po prawdziwą poradę i po receptę
          trzeba iść do lekarza. I tyle.
          • shea2 Re: Evra ! 13.03.04, 17:30
            Szkoda, ze nikt nie udzieli mi chociaz jednej krotkiej pomyslnej wiesci o
            plasterkach ! Jak sie czuja dziewczyny stosujace plasterki ?!
            To jest dla mnie/i nie tylko dla mnie - na odpowiedz czeka kilka moich
            przyjaciołek/ bardzo waznie. Czy tak samo jak po Cilescie przybywa wam
            centymetrow w pasie, czy wystepuja bole glowy, czy wystepuja zmiany nastroju ???
            Czekam na wasza reakcje w istotnej dla mnie kwestii.

Pozdrawiam,
            Shea
            • jagna20 Re: Evra ! 06.05.05, 12:53
              Ja wróciłam do pigułek.

Plastry to też antykoncepcja hormonalna (z wszystkimi jej wadami i zaletami).
              Ale są mniej wygodne w użyciu.

Gdyby w ogóle nie było pigułek i do wyboru miałabym albo plastry albo pianki
              dopochwowe, to wybrałbym plastry. Ale pigułki na szczęście są!

Polecam:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16&w=23524638
    • monika.antepowicz Re: Evra ! 13.03.04, 22:18
      pALSTERKI EVRA SĄ DOSTĘPNE OD POCZĄTKU LUTEGO-ponieważ pacjentki nie mają
      możliwości spotykać sie ze mna częściej niż co 3- 4 tygodnie( takie terminy
      zapisów) nie mam jeszcze pierwszych opinii!
      • shea2 Re: Evra ! 14.03.04, 09:13
        Bardzo dziekuje za udzielenie odpowiedzi.
        Shea
    • monika.antepowicz Re: Evra ! 13.03.04, 22:21
      ja nie zalecam postinoru i preZerwatywy, ale jako starsza osoba nabrałm bardzo
      wielkiej pokory do medycyny leczenia i leków- staram się odpowiadać rzetelnie i
      mimo że gdy nabywałam doświadzczenia w federacji na rzecz kobiet i planiwania
      rodziny i tak jak feministki uważałam, że pigułka jest panaceum na wszystko, to
      jestem też lekarzem i zalecam pigułki tak, by nie szkodzić pacjentkom
      • aniaop Re: Evra ! 14.03.04, 13:42
        Wczoraj zmienilam pierwszy plasterek, czyli nosze go 9 dzien. Na razie skutkow
        ubocznych brak. Nie ma plamien, depresji, bolu glowy. Cenntymetrow w pasie
        nigdy mi nie przybywalo (5, 5 roku brania tabletek i 6 miesiecy depo provera
        podczas karmienia piersia), wrecz przeciwnie.
        Jedynie co odczuwam, to taka nie dokonca pewnosc, czy to naprawde sie sprawdza
        (ale ja planuje drugie dziecko za 2 lata, wiec najwyzej bedzie wczesniej) no i
        rzecz bardzo wazna z punktu widzenia estetycznego. Plaster dookola zostawia
        takie czarne lepiace slady, jak to kazdy plaster. Nie wyglada to ladnie. W
        lecie juz zupelnie sobie nie wyobrazam w widocznym miejscu. Zostaje tylko
        posladek.
      • mealong Re: Evra ! - co z solarium, kapiela w morzu? 15.03.04, 09:52
        Ja dopiero zaczelam przyklejac plasty i tez mam taka uwage, ze bardzo brzydko
        wygladaja. Do kleju na okolu plastra przyklejaja sie drobne wloski z ubran sad

Zastanawiam sie czy moge isc na solarium, czy to jakos nie zaszkodzi.

Pozdrawiam,
        Justyna
        • aniaop Re: Evra ! - co z solarium, kapiela w morzu? 15.03.04, 10:11
          Ja do solarium nie chadzam, ale podobno mozna. Ale kapiel w morzu czy basenie
          czemu nie? W koncu codzien mocze plaster w wannie i jakos sie trzyma. Wczoraj
          co prawda kapalam sie razem z coreczka i wzbudzil on jej wielkie
          zainteresowanie. Musialam nameczyc sie, zeby ja przekonac, ze mamusi nie mozna
          tego zdjac z ramienia.
        • Gość: nancy Re: Evra ! - co z solarium, kapiela w morzu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.04, 20:25
          Moja pani ginekolog doradziła mi że najlepszym sposobem na te "czarne obwódki" wokół plastra jest przetarcie ich po przyklejeniu wacikiem nasaczonym spirytusem. Dzieki temu klej, ktory sie wydostał zostanie usuniety i plasterek bedzie się mniej brudził. Pozdrawiam.
          • slonikus Re: Evra ! - co z solarium, kapiela w morzu? 19.06.04, 20:29
            A czy nie zmniejsza to skuteczności plastra? W ulotce, dołączonej do opakowania,
            jest napisane, żeby raczej nie używać w okolicy plastra żadnych kremów itp. A co
            dopiero alkohol! Nie wiem, czy to dobry pomysł.

Z drugiej strony, jeśli można na początku, to może można i w trakcie
    • akala Evra: z zycia krolika doswiadczalnego ;) 15.03.04, 11:17
      Witajcie.
      Rzeczywiscie, ciagle jeszcze brakuje informacji o Evrze - trudno sie dziwic
      ginekologom, skoro na polskim rynku dopiero od miesiaca (chociaz dla mnie dziwne
      jest tez, ze nie probuja sami konsultowac sie z zagranicznymi kolegami po fachu,
      sa przeciez listy dyskusyjne tak dla profesjonalistow, jak i uzytkowniczek..., a
      moj lekarz w ramach informacji o leku mial rowniez mozliwosc sprawdzenia np. jak
      na skorze zachowuje sie taki plaster bez substancji aktywnej).
      Moje doswiadczenia z plasterkami to w tej chwili ponad pol roku: pierwszy zestaw
      dostalam promocyjnie, gratis, od lekarza w sierpniu. Przesiadka z pigulki
      (minisiston) na plaster glownie ze wzgledu na mniejsze obciazenie watroby,
      lagodniejsze dzialanie - no i dziury w pamieci... wink
      Zmiana formy antykoncepcji jak w przypadku pigulek - od pierwszego dnia okresu,
      z tygodniowym wspomaganiem dodatkowymi zabezpieczeniami.
      Na poczatku tez mi bylo jakos tak niepewnie - a nuz nie zadziala? Ale dziala.
      Powiedzialabym w bardziej naturalny sposob, bo przy pigulkach czulam "zelazny
      rezim" - minisiston wplywal na moj organizm silniej, skracajac krwawienie do
      minimum, uwsuwajac wszelkie niemal objawy cyklu - bolesnosc i obrzmienie piersi,
      smuteczki tuz przed okresem, bol i ociezalosc przy miesiaczce. Teraz te objawy
      wrocily, wiec odbieram to jako delikatniejszy wplyw dawki hormonow na moj cykl.
      Ale to tylko moja interpretacja i obserwcje.
      Kolejne obserwacje: przy minisistonie moje piersi powiekszyly sie odrobine, co
      bylo w moim przypadku zaleta, bo ilez mozna miec w koncu rozmiar A? Teraz
      niestety rozmiar wrocil do poprzedniego stanu. Ale innych zmian wagi nie bylo.
      Co do nastrojow i rozstrojow, pewnosci nie mam. Byc moze rzeczywiscie jestem
      teraz okresowo bardziej drazliwa, ale moze to byc rowniez stres etc.
      Migreny miewalam tak przy pigulce, jak i z Evra. Nie sa bardziej intensywne czy
      czestsze, moze nawet zdarzaja sie troche rzadziej. Wiem, przy sklonnosci do
      migren nie powinno sie stosowac hormonow... Ale cos trzeba wybrac.
      Podobnie ze sklonnoscia do zylakow: plaster nie dziala na pekajace naczynka ani
      lepiej, ani gorzej, niz pigulki. To znaczy moje zylaczki rozwijaja sie krok za
      krokiem, taka siateczka czerwonych i niebieskich zylek glownie na podudziach,
      wiec tutaj obawiam sie troche, w koncu mam tylko 28 lat (i urodzinki - wlasnie
      dzis!) glownie dlatego czekam na kolejne odkrycia w kwestii antykoncepcji (no i
      wysylam mojego Najukochanszego na badanie plodnosci...)
      Sprawy praktyczne: plaster przetrwa wszystko - saune, laznie parowa, basen i
      wodny aerobic (razem - ponad trzy godziny w wodzie), z prysznicem i wanna tym
      bardziej nie ma problemow. Trzeba tylko uwazac, zeby go na poczatku starannie
      przykleic, zwlaszcza na brzegach, i na sucha, odtluszczona skore. Rzeczywiscie,
      szczegolnie przy ciemnych ubraniach, pojawia sie niemal od razu brudna i
      niestetyczna obwodka. Po paru dniach mozna ja zetrzec, choc raczej instrukcja
      doradza zeby tego nie robic, na wszelki wypadek.
      Co do solarium, to raczej powinno sie go unikac w przypadku jakiejkolwiek
      antykoncepcji hormonalnej. Tak jak i zwyklego opalania w nadmiarze.
      W przypadku wrazliwej skory (na brzuchu i ramieniu w moim przypadku) moze
      pojawic sie swedzenie, jak przy zwyklym plastrze. Miejsce trzeba zmieniac co
      tydzien, wiec skora ma mozliwosc odpoczac.
      Z pamietaniem zmianie nie ma problemu. W razie czego, opakowanie plastrow
      zawiera tez "przypominacz" - naklejki, mozna zamowic email lub sms... pelny
      serwis.
      Taaaa.. to chyba tyle, cena tutaj, w Austrii, to 50€ za trzy miesiace, wiec
      cieszcie sie dziewczyny polska cena...
      No i na koniec: www.evra.com, tam wiecej teorii i zachwytow.
      Moim skromnym zdaniem - ciekawe, poreczne i wygodne, ale czekam na kolejne
      pomysly firm farmaceutycznych - na razie pozostajac wierna plastrom. Do czasu wink

Powodzenia,
      Ala

PS. W kwestie finansowania plasterkow wciagnelam oczywiscie mojego mezczyzne (ja
      place za wizyte, on za plasterki). Ma tez swoj udzial w naklejaniu i odklejaniu.
      W ten sposob nawet jesli mialby ochote narzekac, ze to brzydko wyglada i
      przeszkadza, to nie moze - bo skoro sam wybral lokalizacje i przykleil... Ale
      nie narzeka.

• agnesbr1 Re: Evra: z zycia krolika doswiadczalnego ;) 15.03.04, 12:01
        Mieszkam w Niemczech i tam chodze do ginekologa,ktory przepisal mi tabletki
        antykoncepcyjne Minisiston. Ostatnio bylam w Polsce u ginekologa i wysmial mnie,
        ze lekarz w Niemczech przepisuje tabletki starego typu, ktore w Polsce juz sie
        nie stosuje. Bylam tym bardzo zszokowana bo myslalam, ze medycyna w Niemczech
        jest juz daleko posunieta.Lekarka z Polski polecila mi Evre. Jak to jest z tym
        Minisistonem? Dlaczego lekarze w Niemczech nie stosuja nowoczesnej
        antykoncepcji ? Moze ktos mi odpowie?

Aga
        • justy1 Re: Evra: z zycia krolika doswiadczalnego ;) 15.03.04, 20:10
          > Mieszkam w Niemczech i tam chodze do ginekologa,ktory przepisal mi tabletki
          > antykoncepcyjne Minisiston. Ostatnio bylam w Polsce u ginekologa i wysmial
          mnie ze lekarz w Niemczech przepisuje tabletki starego typu, ktore w Polsce juz
          sie nie stosuje.

co za bzdury! oczywiście , ze sie stosuje. (np.ja je zażywam) to najlżejsze
          pigułki drugiej generacji.
          tak na marginiesie, nie ma złych pigułek, są tylko nieodpowiednio dobrane.
          a to, ze lekarz Cię wyśmiał świadczy tylko na jego niekorzyść.
      • shea2 Re: Evra: z zycia krolika doswiadczalnego ;) 15.03.04, 20:44
        Duzo szczescia, zdrowia i radosci z kazdego dnia i kazdej chwili jaka jest ci
        dana - w dniu twoich 28 urodzin zyczy Shea.
        Jestes kochana ! Na to liczylam zreszta nie tylko ja, ale moje przyjaciółki
        rowniez. Ja tez uwielbiam obserwowac moje reakcje na hormony, ktore sobie
        serwuje ! Marzylam o plasterkach/jestem zapominalska/ i doczekalam sie !
        Dziekuje za wspaniała konsultacje i zycze duzo zdrowia.
        Shea2
        • shea2 Niech zyje interaktywne forum ! 15.03.04, 20:50
          Wszystkim "królikom doswiadczalnym" bardzo dziekuje za cenne uwagi i chec
          podzielenia sie nimi.

Pozdrawiam serdecznie,
          Shea2
      • Gość: kaska Re: Evra: z zycia krolika doswiadczalnego ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.04, 19:52
        czy uzywasz podczas stosunku jakis innych zabezpieczen oprócz Evry np
        prezerwatywy Sadzisz ze ta metoda jest całkowicie skuteczna i mozna na niej
        polegac ?
    • carlam1 Re: Evra ! 15.03.04, 20:06
      Mieszkam w Belgii i stosuje plasterki juz 4 miesiac.Jestem zadowolona,wczesniej
      bralam pigulki przez kilka lat,przynajmniej 'nie obciazam watroby'.Miesiaczka
      wystepuje regularnie,mniej obfita.Rzeczywiscie obwodka wokol plastra robi sie
      ciemna(gdy mialam na udzie barwily ja spodnie)teraz przyklejam na wewnetrzna
      czesc ramienia.Latem chyba sprobuje na posladek.Ogolne czuje sie dobrze,nie
      zauwazylam skutkow ubocznych,na basen nie chodze,ale przy codziennej
      kapieli 'moczy sie'razem ze mna.Trzyma sie bardzo dobrze.Czasem przed
      miesiaczka moga pojawic sie leciutkie plamienia,ale przy pigulce tez sie
      zdarza.Na pewno jest to drozsza antykoncepcja,ale warto.Polecam i nie wroce
      raczej do pigulek.
      • spongia Re: Evra ! 18.03.04, 07:29
        Tez uzywam plasterkow od kilku miesiecy. Na poczatku kleilam na ramie (ale
        troche mnie to krepowalo czy przeszkadzalo jak chcialam nosic bluzki czy
        sukienki z krotkimi rekawkami, szczegolnie na spotkania rodzinne plus brzegi
        sie odklejaly), potem probowalam na plecy (raz, ale ramiaczka od stanika ciagle
        mi zaczepialy go i raz prawie zerwaly), az doszlam do brzucha (chociaz tego nie
        podaja na ulotce - przynajmniej na mojej - to na reklamach w prasie i tv widze
        je tam przyklejone i tam tez pewnie sie dobrze wchlania... cieplutko i
        przytulnie. Na nizszej parti brzucha, tak zeby majtki lekko ponizej pepka wciaz
        go zakrywaly. Czasem problem jest z niskimi spodniami i majtkami, nie ze widac
        plasterek, ale ze te niskie majtki czasem sie przyczepiaja na niego (gdy sie
        zginasz, siadasz etc) i moga lekko gore oderwac (a kiedy sie nie dysponuje
        zapasowymi egzemplarzami, to jest to rzecz najmniej pozadana sad ). Jednak, jak
        na razie brzusio wygrywa no i trzyma sie naprawde dobrze. Super jest ze nawet
        jak zapomnisz odlepic i zamienic na nowy to wciaz plasterek przez okolo 2 dni
        dziala wiec masz czas sobie przypomniec. Poza tym caly problem z "podroza" od
        jezyka do jelitek czy jakiegokolwiek miejsca gdzie hormony sie wchlaniaja, jest
        wyeliminowany. Wciaz jest to cos co obciaza watrobe, ale teraz tak sie zdrowo
        odzywiam, ze nie bardzo moja watroba moze narzekac. Komfort jest, ale tak jak
        wiekszosc przedmowczyn, przez pierwszy miesiac sie balam i zastanawialam jak to
        moze dzialac i czy na pewno dziala plus ciagle sprawdzalam, instynktownie wink ?,
        czy wciaz jest na miejscu i czy przyklejony. Teraz tez tak mam, z tym
        sprawdzaniem czasem, do tego stopnia, ze jak mialam przyklejony na lewym
        ramieniu i zmienilam w srode wieczorem na prawe ramie, to wciaz sprawdzalam w
        czwartek rano i popoludniu to lewe ramie ... puste. Teraz mam, chociaz lzej, z
        brzuchem. smile Aha, brzuch dobre miejsce bo plasterka nie widac, na plazy,
        imprezie, spotkaniu rodzinnym etc. Tylko nie mozna przyklejac za nisko bo tam
        sa takie "samoczynne" zgiecia gdy najmniejszy oddech sie wykonuje i czesc
        plasterka w srodku troche "nabiera powietrza" i jest jasniejsza linia. Ale
        wciaz dziala. Tez zauwazylam ze dziala w o wiele mniejszym natezeniu niz
        poprzednie piguly. Bo mam teraz bardziej widoczne okresy, chociaz z bezbolesnym
        brzusiem (co wczesniej sie dzialo i tak pomimo lykania tabletek - przez 2.5
        roku ani jednej nie zapomnialam!) i sie szybko konczace jak tylko nakleje to
        cudko. Cena tylko mnie poraza. Place $70 za miesieczna "kuracje". Ale warto!
        Oh, przypomnialam sobie ze musze zamowic nowy "zapas" bo dzis zaczal sie 3ci
        tydzien... No wlasnie, teraz jedyna rzecza jaka udaje mi sie zapominac jest
        wlasnie wyposazanie sie w nowe opakowania, no i potem sie stresuje, nie czy
        dostane okres, ale czy moje opakowanie przyjdzie na czas (zamawiam z apteki
        online bo tak wygodniej... ehh ale drozej, moze sie przerzuce na bardziej
        standardowe metody).
        Pozdrowienia dla wszystkich orthoevrowiczek!
        Spongia
        Ps. Podczas czytania maila na yahoo widzialam reklame plasterka, mysle oh ortho
        evra, ale nie, strac 30 funtow w miesiac - nowosc, plasterek na odchudzanie,
        naklejony na brzuchu. Ehh, ciekawe co on uwalnia. Na szczescie nie musze tracic
        30 funtow...
        papa
        • shea2 Re: Evra ! 18.03.04, 19:27
          Widzisz co to wielki swiat ?! W Polsce od miesiaca goszcza u nas plasterki a
          wiekszosc ginekologow i tak wytrzeszcza oczy i pyta o co chodzi !
          Mam nadzieje, ze po kuracji, ktora przejde /mam guzki dysplastyczne w obu
          piersiach/ bede mogła stosowac plasterki z duzo wieksza swiadomoscia dzieki
          waszej pomocy.
          Pozdrawiam ciepło,
          Shea
    • lika78 Re: Evra ! 18.03.04, 12:38
      mam juz wykupioną i zaczynam przyklejać plasterek w sobotę. Przepisal mi to
      właśnie p. dr Antepowicz. Martwia mnie jednak kolejki do niej, bo to oznacza,
      że nie zdążę umówić się po kolejne opkaowanie. I co wtedy? Na forum dam znać,
      jak to się u mnie przyjęło. Dotąd brałam Depo Proverę i bylo ok.
      • shea2 Re: Evra ! 18.03.04, 19:24
        Super ! Dzisiaj dowiedzialam sie /od lekarza konsultanat/, ze Evra nie rozni
        sie prawie wcale od Cilestu - mam nadzieje ze nie powoduje tycia bo ja
        niestety "przybyłam" i to bardzo szybko podczas stosowania Cilestu.
        Poza tym jednak nie obciaza az tak bardzo watroby jak pigułki. Naczynia
        krwionosne chyba niesty nie...ale zobaczymy.
        Pozdrawiam
        Shea
    • lilkalilka Re: Evra ! 18.03.04, 22:16
      Hej, a znacie może cene tych plasterkow?
      • shea2 Re: Evra ! 18.03.04, 22:24
        Miedzy 50 a 70 PLN. To zalezy od apteki. Ktos podawal ze na Dworcu
        centralnym/wawa/kosztuja 65 PLN /3 palstry na miesiac/.Ja bede szukała za jakis
        czas jak wylecze moje terazniejsze dolegliwosci, ale juz pytałam w kilku
        aptekach i ceny miedzy 58 a 62 /4 apteki w centrum/. Trzeba pszukac normalnej
        apteki, albowiem np. w aptece przy Uniwerku Warszawskim wszystkie leki sa duzo
        tansze. Zapomnialam zapytac o Evre ale zapytam.
        Pozdrawiam,
        Shea
        • aniaop Re: Evra ! 19.03.04, 10:14
          Ja placilam 67 zl w aptece w Jankach. Daj znac, jak znajdziesz apteke ponizej
          60 albo nawet blizej 50. Pozdrawiam
          • shea2 Re: Evra ! 19.03.04, 15:30
            Jak znajde lepsza cene to nie omieszkam o tym napisac. Dzisiaj pytałam w 2
            aptekach, ale nie mieli jeszcze plasterkow.
            Pozdrawiam ciepło,
            Shea
            • lee_6 Re: Evra ! 19.03.04, 16:39
              Ciekawa jestem, jakie tabletki brałyście przed zmianą tabletek na plastry. Czy
              to prawda, co ktoś napisał, że "zachowują się" podobnie jak Cilest?
              • aniaop Re: Evra ! 19.03.04, 17:31
                Ja bralam Mercilon (moje piersi i cera nie reagowaly na te tabletki zupelnie).
                Natomiast, jak juz pisalam w innym poscie, od 2 dni mam bardziej wrazliwe i
                wieksze piersi i na dodatek wyskoczyl mi jakis pryszcz na brodzie (do tej pory,
                jesli w ogole sie pojawialy, to tylko razem z @)
                • Gość: Ewkaaa Re: Evra ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.05, 14:22
                  Witam,
                  Mam male pytanko ponieważ tez dotychczas stosowałam mercilon..teraz mam juz 2
                  miesiac przerwy i che sie zdecydować na evre..
                  Możesz mi powiedziec czy mialas jakies duże..neikorzystne objawy
                  uboczne...tycie np??? bole w klatce i tp....pryszczy sie nie boję big_grin
        • Gość: garish Re: Evra ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 00:04
          ja w krakowie w aptece kolo bagateli place 49 zl,tam sa refundowane.jest kilka
          takich aptek w centrum,gdzie niektore leki sa tansze,i to nie dlatego,ze sa
          przeterminowane czy cossmilepozdrawiam
      • napepka Re: Evra ! 15.04.04, 17:07
        Hej! Ja kupilam moje pierwsze opakowanie za 60 zł ;-( cena troche mnie
        przeraza, no ale nie jestem osoba systematyczna dlatego tabletki odpadaja. Nie
        wiecie moze ile kosztuje opakowanie 9 lub 18 plastrow (na ulotce napisane jest
        ze takie sa). Zawsze kupujac wiecej powinno byc taniej.
    • carlam1 Re: Evra ! 20.03.04, 18:29
      To jeszcze raz ja.W Belgii place 33 euro za kuracje 3-y miesieczna,ale i
      tabletki antykoncepcyjne sa tansze niz w Polsce.Mam nadzieje,ze moze z czasem
      cena plastrow bedzie bardziej przystepna zeby wiecej Polek z nich
      korzystalo.Pozdrawiam(teraz mam go na wewnetrznej stronie ramienia i jest OK)a
      i jeszcze czytalam,ze za granica dziewczyny nosza je na widocznym miejscu,by
      pokazac,ze sa wyzwolone.Na razie nie zauwazylam zadnej kobiety afiszujacej sie
      plasterkiemwink
      • kasik_72 Re: Evra ! 24.03.04, 21:33
        dzis moj ginekolog przepisal mi Evre i przy okazji przekazal gdzie kupic ja w
        Warszawie - otoz pod Silver Srinem na Pulawskiej kosztuje 55 zl. pozdr. kasia
        • neronka Re: Evra ! 02.04.04, 20:41
          Dziewczyny napiszcie jak po uzywaniu plasterków zachowują się Wasze miesiączki:
          czy są obfitsze, krótsze, dłuższe czy bez zmian?
          Czy pewne zabezpieczenie jest już od 1 dnia używania plastra?
          Znacie jakąś stronę z instrukcją po polsku?
          Dzięki bardzo za odpowiedź
          • neronka Re: Evra ! 04.04.04, 13:43

• shea2 Re: Evra ! 04.04.04, 19:03
              Wejdz na www.antykoncepcja.isf.pl a tam kliknij na Vademecum antykoncepcjii. Są
              tam opisane szczegołowo: pigułki i pastry. Dokładna instrukcja czyli ulotka od
              plastrow przetlumaczona na jezyk polski.
              Jakos moj watek zniknal z tej sceny a ja naprawde jestem ciekawa jak na was
              dzialaja.
              Pozdrawiam, Shea
    • takhisis Re: Evra ! 04.04.04, 20:25
      Stosuję plasterki od dwóch miesięcy, ale głównie ze względu na to, że jestem
      bulimiczką i pigułki w moim przypadku są nieskuteczne. Evra nie wzbudza mojego
      entuzjazmu. Wiem, że to głupie, ale nie potrafię się przekonać, że evra sama w
      sobie jest pewnym zabezpieczeniem. Ciągle sprawdzam czy plasterek się dobrze
      trzyma, boję się kochać bez dodatkowego zabezpieczenia. Poza tym plasterek po
      dniu noszenia wygląda bardzo nieestetycznie-ma taką ciemną obwódkę. Cena też
      nie jest bez znaczenia-na szczęście udało mi się znaleźć aptekę, w której
      kosztuje 50zł (Łódź). Nie wiem, czy to spowodowane Evrą, ale często boli mnie
      głowa, mam fatalny nastrój i (niestety!) przybieram na wadze, czuję się
      taka "opuchnięta". Podobne objawy miałam podczas przygody z Diane35, ustąpiły
      po odstawieniu. Gdybym tylko znalazła lepszą alternatywę, z pewnością bez żalu
      pożegnałabym plastry, bo nie dają mi komfortu i poczucia pewności. Poważnie
      zastanawiam się nad spiralką. Pozdrawiam.
      • shea2 Re: Evra ! 04.04.04, 20:29
        A myslalas o tym, ze te plastry byly testowane na inych kobietach i sa
        skuteczne tak samo jak pigułki ??
        Głowa rzeczywiscie moze cie bolec to przeciez hormony tylko podane w innej
        formie. Ja po Cilescie utyłam 5-6 kilo a Cilest jest podstawa Evry...
        Dzieki za komentarz - to jest bardzo wazne dla nas wsystkich,
        Pozdrawiam,
        Shea

takhisis napisała:

> Stosuję plasterki od dwóch miesięcy, ale głównie ze względu na to, że jestem
        > bulimiczką i pigułki w moim przypadku są nieskuteczne. Evra nie wzbudza
        mojego
        > entuzjazmu. Wiem, że to głupie, ale nie potrafię się przekonać, że evra sama
        w
        > sobie jest pewnym zabezpieczeniem. Ciągle sprawdzam czy plasterek się dobrze
        > trzyma, boję się kochać bez dodatkowego zabezpieczenia. Poza tym plasterek po
        > dniu noszenia wygląda bardzo nieestetycznie-ma taką ciemną obwódkę. Cena też
        > nie jest bez znaczenia-na szczęście udało mi się znaleźć aptekę, w której
        > kosztuje 50zł (Łódź). Nie wiem, czy to spowodowane Evrą, ale często boli mnie
        > głowa, mam fatalny nastrój i (niestety!) przybieram na wadze, czuję się
        > taka "opuchnięta". Podobne objawy miałam podczas przygody z Diane35, ustąpiły
        > po odstawieniu. Gdybym tylko znalazła lepszą alternatywę, z pewnością bez
        żalu
        > pożegnałabym plastry, bo nie dają mi komfortu i poczucia pewności. Poważnie
        > zastanawiam się nad spiralką. Pozdrawiam.
        • a.jonska Re: Evra ! 15.04.04, 13:35
          bardzo sie ciesze, ze weszlam na ta strone.
          Mam teraz trzeci plaster.
          Czuje sie opuchnieta, mam bardzo zle nastroje, jestem ospala i zaczynam tyc w
          zastraszajacym tempie.
          Kilka dni temu skojarzylam sobie te obajwy z tabletkami Cilest, ktore dzialaly
          na mnie w identyczny sposob. Teraz wszystko jest jasne...
          • neronka Re: Evra ! 15.04.04, 13:38
            Czyli jednak nie jest aż tak świetnie z tymi plastrami.........
          • takhisis Re: Evra ! 15.04.04, 19:26
            To jednak nie jestem jedyną niezadowoloną. I co? Zamierzasz zrezygnować z Evry?
            Ja bym chciała, ale skoro nie hormony to co? Prezerwatywy to jednak duży
            dyskomfort a ja i tak mam problem ze strachem przed ciążą. Byłam dzisiaj u
            ginekologa, który stwierdził, że zdecydowanie odradzałby wkładkę, nie dlatego,
            że nie rodziłam, ale dlatego, że mam bardzo wąską szyjkę macicy i malutką samą
            macicę (tak zrozumiałam to co mówił, może opowiadam bzdury), w każdym razie
            moja budowa wyklucza wkładkę. A męczyć się z Evrą i rosnąć do niebotycznych
            rozmiarów? Nie wyobrażam sobie tego. Macie jakieś rady Drogie Forumowiczki?
            Pozdrawiam cieplutko!
            • neronka Re: Evra ! 16.04.04, 10:58
              No to chyba nie masz wyjścia, jeśli wkładka u Ciebie odpada.
              A może spróbuj z tabletkami o mniejszej zawartości hormonów?
              Plastry podobne są do Cilestu (w składzie), a mi lekarka poradziła kiedyś
              przerzucenie się z Cilestu na Logest który ma podobno najmniejszą ilość
              hormonów.
              • Gość: Sara Re: Evra ! IP: *.crowley.pl 07.02.05, 15:42
                ja bralam przez 4 miesiace Logest i wlasnie odstawialam. Czesto miewalam
                potworne bole glowy, samopoczucie okropne. Raz sie smieje a za chwile
                placze...wogole nie tylam, wrecz przeciwnie apetyt sie zmniejsza...
                pozdrawiam!
            • a.jonska Re: Evra ! 16.04.04, 11:44
              Ja mam dosyc tego eksperymentu, donosze plasterek do końca cyklu i przerzucam
              się na tabletki. Mam dość dobre doświadczena z Femodenem.
              Myślałam, że dzięki plastrom odciążę moją nieszczęsną wątrobę, jednak nie mogę
              znieść tego, że czuję się cały czas jak wielki nadmuchany balon. Wolę odstawić
              zanim pęknę...
              Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego weekendu
          • tuya Re: Evra ! 19.04.04, 21:35
            Oj, mnie tez jest zle, mam chyba conajmniej polowe z mozliwych objawow
            ubocznych. Jestem przy drugim plastrze i mam nadzieje, ze mina! Powiedzcie,
            jest szansa?
            • Gość: Gonia Re: Evra ! IP: .1.* / 193.243.147.* 25.02.05, 11:24
              Hej,plasterek mam od ubiegłego piatku,niestety nie mam dobrych wieści.Mam
              wrazenie jak gdybym była obrzmiała, moje samopoczucie ma równiez wiele do
              zyczenia - bol głowy, plamienia oraz ogólne rozbicie, poza tym przytyłam w
              ciagu tygodnia 1 kg. Nie polecam wczesniej brałam TRI Minulet i czułam sie
              bosko.
        • sipilitka Re: Evra ! 02.06.04, 12:56
          Bardzo przydatny watek!Ja własnie mam recepte na pierwsze opakowanie i chciałam
          sie troche dowiedzieć i dziekuję wam bardzo za podzielenie sie wrażeniami.Za
          miesiąc podziele sie swoimi wrażeniami i doświadczeniami.
          Pozdrawiam
    • neronka Re: Evra ! 05.04.04, 12:49
      Dzięki za adres. Poczytałam trochę.
      Ale nadal czekam na opinie dziewczyn stosujących.
      • pani_elwirka Re: Evra ! 09.04.04, 15:50
        Hej,
        ja stosuję plasterki od 3 miesięcy i muszę przyznać, że jestem bardzo
        zadowolona. Właściwie nie spostrzegłam żadnych działań ubocznych, czuję się
        dobrze (ale tak też było jak stosowałam pigułki)i jak do tej pory bezpiecznie:-
        ). Plasterki przyklejam na pośladki i jest O.K. W Poznaniu obecnie kupuję za
        58,00 i mam wrażenie z miesiąca na miesiąc tanieją (dziwne ale tak jest) bo
        zaczynałam od 62,00. Zastanawiam się tylko czy można tak jak przy pigułkach
        przedłużać sobie cykl tzn. czy można czasami nie robić przerwy i np. przyklejać
        palsterki przez dwa cykle???
        • anx Re: Evra ! 09.04.04, 18:36
          Droga Czupakabro27!
          Najpierw o pigułkach : zaczęłam od Marvelonu ok. 7 lat temu, zniszczyłam sobie
          wątrobę i mudiałam odstawić...Potem próbowałam Milvane, ale myślałam, że mi
          piersi eksplodują sad no i teraz od pół roku biorę Harmonet i znowu zaczynają
          się te same jazdy: obrzęki, opuchlizny, ból wątroby, wzdęcia sad
          Mam nadzieję, że plasterek będę tolerować bardzo dobrze, oby! Czego i Tobie na
          te Święta życzę wink
          Aha! I zacznę od pośladka bo nie wiem czy nie będę chciała wystąpić na Święta w
          krótkim rękawie i czułabym lekki dyskomfort wiedząc, że każdy za chwile może
          ujrzeć wynurzający sie plasterek wink A w pośladki wiem, że nikt niepowołany mi
          nie zajrzy wink
    • mary1983 Do Shea2 05.04.04, 23:09
      Witaj..
      Mam nadzieje ze przeczytasz tę odp. bo z moja poczta coś nie tak i nie moge
      wyslać maila.
      Chcialam podziekować za wczoraj, zrobilam dokladnie to co mi poradzilas, jestem
      juz po wizycie i tabletkach.
      Dzieki za informacje i to, ze zamiast kazania dostalam rzetelna rade i adres
      mailowy, ktory wiele wyjasnil. Nie wiem co bym bez Ciebie zrobila.
      Mam nadzieje ze moge juz spac spokojnie.
      Pozdrawiam i raz jeszcze dzieki, Mary.
      • shea2 Re: Do Shea2 07.04.04, 19:17
        Czesc Mary,

Ciesze sie ze wszystko jest OK ! Ale nie rozumiem o co chodzi z tym zdresem
        mailowym, ktory dostałas.. Czy mozna polecac ten telefon dziewczynom, ktore
        znalazly sie w podobnej sytuacji. Czy płaciłas za wizyte.. Pytam bo jestem sama
        ciekawa... Wiesz przypadki chodza po ludziach. Ale najbardziej cieszy mnie to
        ze ktos poczuł sie dzieki mnie lepiej...
        Pozdrawiam ciepło,
        Shea
        • mary1983 shea2 - mary 07.04.04, 23:01
          Shea.. odpowiedz w mailu
          Pozdrawiam, Mary
    • marysia3 Re: Evra ! 06.04.04, 11:11
      Czy okres dostajecie natychmiast w dniu odklejenia ostatniego plasterka?
      • akala Re: Evra ! 06.04.04, 12:42
        Witam.
        Nie tak od razu, trzeba kilka dni odczekac (ostatnio plasterek zdjelam we
        wtorek, a okres nadszedl wolnym krokiem w piatek...).
        Zreszta po naklejeniu kolejnego plastra krwawienie tez nie znika bez sladu w tej
        samej chwili - na ogol dzien pozniej. Organizm potrzebuje troche czasu na te
        wszystkie zmiany wink

Pozdrowienia, Ala
        • aniaop Re: Evra ! 06.04.04, 17:04
          U mnie tez okres wystepuje 3 dni po odklejeniu plastra i uwaga, trwa 5 dni a
          nie 3-4, jak przy pigulkach. Jednak podobnie miesiaczki sa zupelnie bezbolesne.
          Jesli chodzi o zmiane wagi, ja nic takiego nie zanotowalam (ale nie mialam
          takich problemow tez przy pigulkach). Glowa nie boli, depresji nie mam, czyli
          ogolnie super. No i powoli utwierdzam sie w przekonaniu, ze to jednak
          skutecznie dziala.
          • lilka.k Re: Evra ! 08.04.04, 09:09
            A o co chodzi z tym nie naklejaniem plastrów w to samo miejsce?
            Chodzi tylko o nie naklejanie jeden po drugim np na brzuch?
            Czy pierwszy plaster mogę nakleić na brzuch,drugi na ramię a trzeci znowu na
            brzuch?
            lilka
            • czupakabra27 Re: Evra ! 08.04.04, 12:12
              Witam wszystkie plasterkowiczki!
              Dziś debiutuję na forum a ok. niedzieli z plasterkami. Wątpliwości mam wiele
              ale nie mam wyjścia ze względów zdrowotnych.
              Tak na szybko to mam pytanie dlaczego niektóre z wasz przyklejają sobie
              plasterki np. na udzie czy wewnętrznej stronie ramienia jesli nie ma o tym w
              instrukcji? No i co to jest ramię smile?Mój lekarz stwierdził, ze plaster ma być
              naklejony na tułowiu czyli na kości ramiennej a nie na tym co jest między
              łokciem a ramieniem . Chyba coś tu zamąciłam z anatomią ale mimo wszytko czekam
              na oświecenie.
              Trochę się boję,z e Evra jest cilestopodobna bo choć po cileście dobrze się
              czułąm fizycznie: brak plamień, zamiast przytyć schudłam to miałam kiepski
              humorek szczególnie po alkoholu nawet w malutkiej dawce sad
              PZDR
              PS. Moze już wkrótce inne firmy wyprodukują plasterki transdermalene o innym
              składzie. No i może dotrą do nas popularne we Francji implanty podskórne. To
              jest niezłe bo nie ma szans się odkleić smile i uwalnia mała dawkę hormonów a nie
              ja zastrzyki z dawką zdolną zabić konia. Ja bym nawet zostające po implantach
              (podobno) małe blizny przeżyła. A wy?
              • anx Re: Evra ! 08.04.04, 13:41
                Śpieszę donieść, że w Aptece na ul.Krochmalnej (Warszawa) Evra kosztuje 50 zł.
                Ja sama zaczynam naklejanko w weekend. Trzymajcie kciuki! Na pewno dam znac co
                i jak smile
                Aha! Interesuje mnie jeszcze jaki wpływ ma Evra na cellulit? Po odstawieniu
                piguł zniknął mi prawie do zera, niestety traz znowu zaczęłam brać i mam
                cellulit gigant sad Czy jest szansa, że po Evrze zniknie choć trochę?
                • czupakabra27 Re: Evra ! 09.04.04, 11:37
                  No to droga anx stratujemy w tym samym czasiesmile Mam nadzieję,że plasterki nie
                  będą nam psuły Świąt. ja na pewno będę co chwila sprawdzać czy się odkleił czy
                  nie. Zacznę chyba od najłatwiejszego do kontroli miejsca czyli od
                  ramienia.Ciekawa jestem czy jak przed przyklejeniem przetrę skórę spirytusem a
                  później go spłucze i dobrze osuszę to będzie się lepiej trzymać...
                  Z tym celulitem to chyba niewiele da się zrobić poza sprawami kosmetycznymi. Ja
                  mam i chyba już będe mieć zawsze sad((
                  Tak przez ciekawośc jakie piguły bierzesz i od jak dawna?
                  pozdrawiam i życzę miłego naklejania!
                  • tazuj Re: Evra ! 16.04.04, 18:14
                    Witam wszystkie panie z tego forum dyskusyjnego...
                    Piszę z takim zapytaniem czy u was palsterek na obrzezach tz lekko pod
                    plasterkiem burudzi sie? tz robi sie ciemniejsza obwodka pod plasterkiem, moja
                    dziewczyna nosi go dopiero 3 dzien i sie zastanawiam czy przez ten brud nie
                    bedzie mniej skuteczy? Nie podoba mi sie to zbytnio sad czekam na wasze uwagi
                    • aniaop Re: Evra ! 16.04.04, 18:22
                      Owszem, tak sie robi a dziala prawidlowo. Nawet, jak na brzegu delikatnie
                      odstaje, ok 2 mm tez prawidlowo dziala.
                      I radze noszenie plastra na brzuchu, odkad tak nosze, nieestetyczne ciemne
                      obwodki (od czarnych ubran) bardzo sie zminimalizowaly.
                • briggie Re: Evra ! 19.04.04, 15:33
                  anx jestes wielka!
                  bylam dzis na rogu elektoralnej i Jana Pawła II - plasterki sa po 61 zl.
                  A na krochmalnej sa po 50! I tam kupilam,
                  dzieki wielkie.

• mealong Re: Evra - wrazenia po zmianie z cilestu 08.04.04, 23:18
            U mnie tez w porownaniu do cilestu wydluzyl sie okres i bardziej mnie brzuch
            boli. Niestety cera mi sie troche pogorszyla. Jesli chodzi o plusy to troche mi
            ulzylo, ze nie musze codziennie pamietac o pigulce. Jestem tez bardziej wilgotna
            w tych okolicach - co tez uwazam za plus.

Zaczela mnie czesto glowa bolec, ale nie wiem czy to wina tych plastrow czy
            jakies inne okolicznosci smile

Pozdrawiam,
            Justyna
    • lunatica polskie gwiazdy i EVRA na salonach ;-) 08.04.04, 10:40
      www.vipnews.pl/!__octopus_front/article.php?category=4&article=692
      --
      Anglicy mają sto religii, lecz tylko jeden sos.
      • elka.w Re: polskie gwiazdy i EVRA na salonach ;-) 19.04.04, 21:48
        Ciekawe tylko czy te panie rzeczywiście używają plasterków czy tylko przykleiły
        plastry demo (takie próbne bez hormonów) dla potrzeb reklamy wink)) Tym bardziej
        mnie to ciekawi, bo niedawno widziałam zdjęcia z sesji zdjęciowej promującej
        Evrę z Reni Jusis i plaster owszem miała, ale... w 3 różnych miejscach (w
        zależności od ujęcia zdjęcia), a sesja trwała tylko 1 dzień!
        A tak z innej beczki. Ciekawe jaką antykoncepcję stosują aktorki/piosenkarki i
        inne znane osóbki?

Ela
    • briggie Re: Evra ! 16.04.04, 19:36
      Witam wszystkie plasterkowiczki!
      Ja u mojej pani doktor byłam wczoraj i też skusiłam się na wypróbowanie
      plasterków. Wcześniej używałam Cilestu i z czasem przestał mi służyć
      (postraszyłyście mnie tym podobieństwem plastrów do cilestu...). Potem
      stosowałam Harmonet, a teraz miałam rok przerwy. Zobaczymy, jak będzie.
      Aa, moja pani doktor stwierdziła, że najlepiej plastry przyklejać od pasa w
      dół, "bo dalej od piersi", jak się wyraziła.
      Zaczynam za dwa tygodnie smile
    • briggie Re: Evra ! 17.04.04, 12:54
      Pytałam dzis w aptece w Landzie - nie ma Evry, ale kosztuje 59 zł.
    • marysia3 Re: Evra ! 17.04.04, 20:23
      Przyklejam plasterek na brzuchu, własnie dopiero drugi tydzień i martwi mnie
      to, że kiedy siadam, to plaster sie marszczy i troszke pośrodku odkleja (widze
      tam powietrze). Czy powinnam się martwić, że może gorzej zadziałać? Niestety
      chyba nie potrafie go przykleić tak, aby idealnie leżał ;-( Zaczęły mnie też
      teraz boleć piersi, a przy Cilescie tego nie miałam. Czy to normalne?
    • marysia3 Re: Evra ! 18.04.04, 19:58
      Jeszcze jedno pytanie. Czy wam też zdarzają sie plamienia przy Evrze? Dzisiaj
      kochałam się ze swoim mężczyzną pierwszy raz, odkąd biorę plastry i po stosunku
      pojawiło się plamienie, co bardzo mnie zaniepokoiło. A przecież 2 tygodnie temu
      byłam u ginekologa i wszytsko było ok, więc to chyba nie jest raczej jakaś
      choroba?
      • tuya Re: Evra ! 19.04.04, 21:39
        Mnie tez siue zdarzaja, niestety. W ulotce pisza, ze tak bywa na poczatku. Mam
        nadzieje, ze minie.
        • Gość: asza Re: Evra ! IP: *.wil.waw.pl 08.09.04, 18:08
          ja od 2 dni mam plamienie, a wlasciwie juz krwawienie. To 4 cykl z Evra - 2gi
          plaster. Niestety jakoś zacżęłam puchnąć i źle się czuję. Wcześniej nie miałam
          takich objawów. Nie wiem co jest grnae..
    • marysia3 Re: Evra ! 19.04.04, 09:44
      Jeszcze o plastrach? Czy oprocz mniejszego wplywu na watrobe maja jeszcze inne
      zalety, np sa lepsze dla osob z chorobami zoladka?
      • czupakabra27 Re: Evra ! 20.04.04, 10:20
        Muszą być lepsze bo chemia nie idzie bezpośrednio przez żołądek. Dla mnie
        właśnie ze względu na przewód pokarmowy plaster albo implant(niestey jeszcze
        nie w Polsce)to jedyne wyście. A dlaczego zadajesz takie pytanie czyżby temat
        był Ci bliski?
    • jolcia211 Re: Evra ! 19.04.04, 23:18
      shea2 napisała:

> Tak sobie czytam i czytam te watki. Szukam porady dla siebie udzielam ich
      > innym potrzebujacym i rozmyslam... Brak jakichkolwiek nowosci !
      > Ciagle powtarzane watki w ktorych przewijaja sie te same opinie i tylko
      > czasem jakas dobra SUPER POMOCNA RADA.
      > O plasterkach Evra dowiedzialm sie wlasnie z tego forum, ale... to bylo tylko
      > potwierdzenie tego o czym wiem od kilkunastu miesiecy/szukalam wczesniej
      > wszelakich nowosci w antykoncepcji i jak pytalam o nie moich ginekologow
      > potwierdzali ze owszem sa za granica, ale u nas to dopiero za klika lat/.
      > OK ! Rozumiem, ze to dopiero poczatek ich stosowania, ale wiem tez, ze ktos
      > powinien zajac sie ich promocja DLA NAS SAMYCH !
      > Czytalam na stronie producenta/www.ortho-mcneil.com/, ze srodek ten doskonale
      > sprawdza sie w praktyce. Nie wierze do konca/bo w koncu dla nich to tylko
      > towar/, ale skoro juz tyle tysiecy amerykanskich kobiet korzysta z nich to
      > dlaczego my nie mozemy z nich korzystac !/lekarze sa jakby slepi i glusi na
      > nowosci/
      > Wiem, ze na to forum "wpadaja' nie tylko warszawianki krakowianki czy
      > gdanszczanki, ale rowniez Polki mieszkajace za granica i to one z pewnoscia
      > mialy mozliwosc zetkniecia sie z plasterkami.
      > Czekam na opinie wszystkich tych, ktorzy stosuja plasterki Evra !
      > Pomozmy same sobie ! Na opinie Pani Doktor nie licze skoro 21letniej
      > dziewczynie poleca jako zabezpieczenie prezerwatywe i Postinor/srodek
      > niszczacy nie tylko jedna komorke !/
      > Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie
      > Shea
      >
      • jolcia211 Re: Evra ! 19.04.04, 23:28
        witam was dziewczyny!!!mam jedno pytanko,a mianowicie dzis nakleilam 2 plaster
        a moja miesiaczka nadal nie ustaja.nie jest to mocne krwawienia a nawet nazwala
        bym to plamieniem.zawsze moje miesiaczki trwaly od 5 do 7 dni.czy u was tez
        przy pierwszym naklejeniu plastra miesiaczka sie troszke przedluzala????milo by
        mi bylo gdyby ktos mi udzielil odpowiedzi.
        • czupakabra27 Re: Evra ! 20.04.04, 10:17
          w ulotce piszą, ze takie COŚ może trwać i trzy miesiące sad. Cierpliwości zyczę!
          PZDR.
    • marysia3 Re: Evra ! 20.04.04, 11:25
      Mam problemy z zoladkiem, tzn refluks i prawdopodobnie zepol jelita wrazliwego.
      Dlatego myslalam, ze plastry beda dobrym wyjsciem. Ale z tego, co czytalam w
      ulotce, wynika, ze tez mogo powodowac stany zapane zoladka i jelit ;-(
      • czupakabra27 Re: Evra ! 21.04.04, 21:26
        Nie załamuj się marysiu3 tylko spróbuj.ja mam podobne problemy i dlatego
        korzystam z evry( łykanie pigułek i latanie do łazienki stało się męką).
        jak narazie to dopiero 2 plaster więc nic szczegółowego w sprawie żoładka i
        jelit powiedzieć nie moge, ale oni(producenci)piszą wzystkie skargi
        użytkowniczek bo muszą, choć podkreślają,ze nie ma NAUKOWYCH potwierdzeń, że to
        na pewno od plastra.to może być tylko zbieżność w czasie. dlatego warto
        zachować spokój. pozdrawiam i życze zdrowiasmile
    • kamila.kurowska Evra a cera ! 23.04.04, 09:23
      Brałam przez kilka lat tabletki antykoncepcyjne i po pewnym czasie zaczęłam
      miewać mdłości i co najmniej raz w tygodniu wymioty (prawdopodobnie
      nadwyrężyłam sobie żołądek). Przestałam więc brać tabletki. Nie biorę już rok
      czsu. I jestem załamana bo od kąd przestałam brać mam okropną cerę.
      Dlatego mam pytanie: czy evra może pomagać na cerę tak jak cilest czy logrst?
      Pani dermatolog proponuje mi antybiotyki ale mój żołądek nie chce już
      przyjmować żadnej chemi w tabletkach.
      Po za tym i tak myślę aby odstawić prezerwatywy na poczet plasterków.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
      P.S. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi na temat evry-tego właśnie szukałam.
      Kamila
      • anx Re: Evra a cera ! 23.04.04, 13:51
        No cóż sad
        Na tym chyba zakończę moją przygodę z plastrami - tyję, puchnę, piersi mało co
        mi nie eksplodują sad ato dopiero 2-gi plaster - aż boję się pomyśleć co będzie
        dalej sad(( W dodatku mam na te plastry uczulenie i skóra pod nim swędzi mnie
        niemiłosiernie sad a drapać się nie mogę bo jak zdrapię plaster to co? sad(
        Chyba musze odstawić wszelkie hormony bo niestety po pigułkach było to samo sad
        • aniaop Re: Evra a cera ! 25.04.04, 13:03
          Nie wiem, czy to Ci pomoze, ale mnie piersi bolaly tylko podczas pierwszego
          opakowania i swedzialo tez tylko przy pierwszym Teraz chyba juz organizm sie
          przyzwyczail (wlasnie skonczylam trzecie). Jesli chodzi o puchniecie i tycie,
          to nigdy go nie mialam, przy pigulkach tez nie.
        • a.jonska Re: Evra a cera ! 26.04.04, 14:15
          Cześć, miałam po tych cudownych plasterkach to samo.
          CZułam się jak napuchnięty balon, najgorsze było to, że na nic nie miałam ochoty
          ani siły, zaczęłam mieć beznadziejne nastroje. Wszystko minęło po dwóch dniach
          od ostawienia. Nie ma sensu się męczyć, choć pani doktor też mi wmawiała, że po
          3 miesiącach wszystko wraca do normy...dla mnie to byłoby ok. 10 kilo wagi
          więcej i także kolejne pół roku zmarnowane w szukaniu sposobu, jak to zgubić. A
          bez tego też nie jestem kruszynką.
          Tak naprawdę jest bardzo duży wybór tabletek i podobno można dobrać coś dla
          każdej kobiety. Trzeba tylko chcieć (mówię tu o dobrym lekarzu, który zrobi
          badania krwi - pomiar hormonów przed "kuracją" i kontrola ich w trakcie brania
          tabletek. Hormony to jest bardzo poważna sprawa. Niestety większość lekarzy
          ginekologow to bardzo lekceważy i przepisuje nam to, co akurat im przyjdzie do
          głowy (mam też inną teorię na ten cały biznes lekowy, ale tym razem reszta
          będzie milczeniem) Pozdrawiam Cię serdecznie, O.
      • dorotek.k Re: Evra a cera ! 23.04.04, 14:14
        Dla jakiego typu hormonalnego kobiet preznaczona jest evra?
        proszę o odpowiedź
        • neronka Re: Evra a cera ! 23.04.04, 21:09
          Chyba dla wszystkich.
          Nie ma w ulotce nic o preferencjach co do typu hormonalnego.
        • lilith76 Re: Evra a cera ! 24.04.04, 15:28
          skoro Evra jest robiona na bazie Cilestu, a Cilest jest nie najlepszy dla typu estrogennego, to ten typ powinien go unikać. wyleciało mi z glowy jak nazywa się ten drugi typ - gestagenny chyba.
          • dori7 Re: Evra a cera ! 25.04.04, 00:09
            Cos mi sie po glowie telepie, ze Evra estrogeny ma raczej jak w tych lzejszych
            od Cilestu pigulkach. Pani doktor mi ja (Evre) polecala jako alternatywe dla
            dobrze przeze mnei tolerowanej Novynette.
    • agulenka Re: Evra ! 26.04.04, 15:56
      dziewczyny linki na temat evry :
      media.netpr.pl/PressOffice/ReleaseList.863.po
      kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=85
      ale wiele nowego się nie dowiedziałam.
      mam zacząć brać w weekend i już z leksza panikuję...
      Brałam 6 lat mercilon, ale z powodu spadku libido gin zapisał mi logest
      (tragedia - libido zerowe), zmiana znów tym razem na plastry i teraz
      niecierpliwie czekam jakie atrakcje pod tym względem zapewni mi evra.
      czy opalałyście się już w solarium z plasterkami?
    • lilka.k Re: Evra ! 06.05.04, 11:38
      Czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu można kupić Evrę po dobrej cenie (czytaj: w
      granichach 50 zł).dzwoniłam do 10 aptek we Wrocławiu i nigdzie nie
      mieli,kupiłam przy okazji w Kielcach po 61,50,ale chciałabym wiedzieć czy są
      gdzieś taniej we Wrocławiu.
      lilka.k
    • alunia18 Re: Evra ! 09.05.04, 20:25
      Hej wszystkim Plastowiczkom smile
      Mam pytanie, na które oczekuje poważnej i doświadczonej odpowiedzi. Jeszcze
      jestem dziewicą. Mam chłopaka z którym jestem juz ponad 4 miesiące... nigdy nie
      miałam tak bliskiego związku. We wakacje chciałabym zacząć z nim wpsółżyć, lecz
      nie zrobie tego bez bardzo dobrego (100%) zabezpieczenia. Co byście mi
      poradziły... Evrę??? Dzieki z góry czekam na odp. od doświadczonych kobiet smile
      Ala
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka