Dodaj do ulubionych

Depo Provera

15.03.02, 09:19
Pani Doktor,
od 5 lat biorę pigułki antykoncepcyjne, ale ostatnio nie czuję się po nich
najlepiej (częste migreny, swędzenie całego ciała)a poza tym znięchęciły mnie
pojawiające się po kąpielach słonecznych plamy na twarzy. Poprosiłam swojego
ginekologa o przepisanie czegoś nowego. Zaproponował Depo Proverę. Czy jest to
jednak bezpieczna metoda? Przeczytałam jakieś teksty w Sieci, że może być
rakotwórcza... Czy to prawda? Czy zabezpieczenie przed ciążą jest pewne i w
którym momencie powinnam pójść na zabieg (zastrzyk)? Po zakończeniu opakowania
Minuletu czy w pierwszym dniu miesiączki. I jeszcze jedno: kiedy będę
wiedziała, że zabezpieczenie antykoncepcyjne jeszcze trwa, a kiedy nie... Nie
bardzo mogłam wydobyć tego typu informacje od ginekologa. Bardzo proszę o
pomoc. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • viola2 Re: Depo Provera 15.03.02, 09:50
      czescsmile
      ja od nie dawna biore pigułki, a o depo-proverze nie bardzo wiem jak dziala...
      natomiast mojge jedynie delikatnie zasugerowac spiralkę. Ja mialam przez 4
      lata, i po jakims czasie zamierzam gdo niej wrocic. Żadnych skutkow ubocznych
      , no jedynie cylke troche krotsze. Ale za to jaki komfort psychiczny.
      pozdrawiam i polecam przemyslecsmile
      • lilka1 Re: Depo Provera 15.03.02, 11:07
        Jest już dosyć dużo wątków o Depo-Proverze na forum, musisz poszukać. Ja
        osobiscie miałam bardzo złe doświadczenia z tym środkiem. Pozdrawiam
    • lenka5 Re: Depo Provera 16.03.02, 21:16
      ja takze bym sie zastanowila, zanim zaczniesz te metode... wlasnie dzisiaj rano
      czytalam o niej bardzo, ale to bardzo niepochlebne opinie. duzo ubocznych
      skutkow, postaram sie znalesz link i przeslac. pozdrawiam
      • grawi Re: Depo Provera 17.03.02, 18:37
        do lenki 5 - prosiłabym bardzo o ten link o depo-proverze, na jakich stronach w
        sieci można znalezc wiecej informacji o tym leku? jestem bardzo zainteresowana,
        gdyż sama brałam depo-proverę w zastrzykach, choć nie w celach
        antykoncepcyjnych tylko leczniczych - aby zlikwidować torbiel na jajniku, co
        prawda pomogła, torbieli ani śladu, lecz przytyłam ok. 6 kg i zatrzymała mi się
        miesiączka, już 5 miesiąc, lekarz kazał czekać jeszcze miesiąc i gdyby okres
        nie pojawił się to trzeba będzie jakoś sztucznie wywołać, wzięłam razem 6
        zastrzyków w odstępach dwutygodniowych. z góry serdecznie dziękuje za wszystkie
        informacje, strony w internecie, linki, wszystko o depo-proverze. cześć.
        • lenka5 Re: Depo Provera 17.03.02, 20:17
          ok. ta strona to
          www.abcinternetmarketing.com/depo-provera/index.html , sa tam tzw. HORROR
          STORIES , cala historia tej kobiety i inne objawy, ktore jej sie ujawnly sa tam
          opisane, no i przede wszystkim pozycja lekarzy i zmiany po odstawieniu leku.
          pod spodem zamieszczem kopie ubocznych skutkow leku, ktorych doswiadczyla ta
          kobieta, sa to TYLKO NIEKTORE Z NICH!!!jesli potrzeba cos przetlumaczyc to
          sluze rada. pozdrawiam i mam nadzieje ze to cos pomoze.

40lb weight gain (half of it taken off now years later)
          Extreme Excitability, Nervousness (first two years terrible)
          Panic Attacks, Paranoia (first two years)
          Shortness of Breath (horrible first two years - still with me today)
          Great loss of libido (first two years, getting better every year)
          Painful intercourse (for about two years)
          Severe lack of lubrication (at least 2 yrs., getting better)
          Lowered immune system (still suffering but not as severe)
          Loss of hair (the first year with shot, then subsided)
          Now (current) unwanted hair on breasts, toes, face
          Violent headaches (coming from pain at base of skull)
          Extremely sore, stiff, crippled muscles all over body (still today but MUCH
          better than 97,98,99)
          Blurry vision - trouble getting my eyes to focus on objects
          Dizziness (still today - but MUCH improved)
          Inability to bend over (feel like I will pass out)
          Severe neck and shoulder pain (still today)
          Breast Tenderness (still today)
          Heart palpitations - irregular heart beat (still today)
          Chronic sinus and yeast infections (still today)
          Concentration and memory problems (still today)
          Acne - not (teenager type acne - large boil/cyst like acne)
          • grawi Re: Depo Provera 17.03.02, 21:26
            dzięki, ale toż to prawdziwy horror, ja na szczęście nie miałam wszystkich tych
            objawów w czasie brania zastrzyków, tylko brak tej nieszczęsnej miesiączki, tu
            wszystkie biorą tą depo-proverę, żeby zabezpieczyć się a ja wprost przeciwnie,
            brałam, żeby wyleczyć się i móc wreszcie "zajść". a może znasz jakieś polskie
            strony na ten sam temat, bo angielskiego biegle nie znam.
          • a-z Re: Depo Provera 19.03.02, 07:42
            Ja biore Depo-Provere juz od kilku lat. Mam szczescie miec lekarza, ktory mi
            wszystko wyjasnil i wiedzialam, ze dzialanie tego srodka moze byc dluzsze niz
            przewidywane 3 miesiace czyli, ze po ostatnim zastrzyku miesiaczka moze
            wystapic pozniej niz po 3 miesiacach. To jest lek antykoncepcyjny i wyraznie
            jest powiedziane, ze jest on przeznaczony dla kobiet, ktore nie planuja dzieci
            w ciagu najblizszego roku.
            A pisanie tutaj o horrorach i skutkach ubocznych jest po prostu przeklamaniem.
            W sieci mozna znalezc wiele podobnych informacji o pigulkach antykoncepcyjnych.
            Tez sa tam opisywane rozne przypadki, gdy kobieta po lejku miala jakies
            dolegliwosci. Ale skutki uboczne moga wywolac nawet zwykle witaminy czy
            aspiryna. Chyba kazdy w miare inteligentny czlowiek wie, ze jak przyjmuje do
            swojego organizmu cos chemicznego czy sa to pigulki czy zastrzyki to moga
            wystapic roznego rodzaju interakcje i skutki uboczne.
            Ja sama moglabym opisac horror jaki mnie spotkal kiedy lekarz zalecil mi
            spirale. Ale nie twierdze, ze jest to zla metoda antykoncepcji - po prostu nie
            dla mnie. Dla mnie swietnym rozwiazaniem okazala sie Depo-Provera.
            Nie twierdze, ze nie powinno sie informowac o mozliwosciach wystapienia skutkow
            ubocznych - wrecz przeciwnie ale informacja musi byc rzetelna i statystycznie
            potwierdzona. To jest medycyna i wszystko moze sie zdazyc, zarowno horror jak i
            cud.
            Kazdy sam ze swoim lekarzem musi dobrac wlasciwa dla siebie metode
            antykoncepcji. Najwazniejsze to znalezc dobrego lekarza, ktory wyjasni nam
            wszystkie watpliwosci, poda za i przeciw, i razem podejmiecie decyzje.
            Czego wszystkim forumowiczkom zycze!
    • monika.antepowicz Re: Depo Provera 28.03.02, 14:01
      Zastrzyk przyjmuje się miedzy 1 a 5 ym dniem cyklu, co 12 tygodni,
      zabezpieczenie jest pewne, może nastapić przybór wagi i depresja, nieregularne
      plamienia, no i powrót płodności po zaprzestaniu stosowania- po kilkunastu
      miesiącach.
      • a-z Re: Depo Provera 29.03.02, 08:56
        monika.antepowicz napisał(a):

no i powrót płodności po zaprzestaniu stosowania- po kilkunastu
        > miesiącach.

Przepraszam bardzo ale czegos tu nie rozumiem - jesli powrot do plodnosci
        nastepuje dopiero po kilkunastu miesiacach to po co przyjmuje sie ten lek co trzy
        miesiace????!!!!!
        Z tego co mowil mi moj lekarz powrot do plodnosci takiej samej jak w grupie
        kobiet nie stosujacych antykoncepcji hormonalnej nastepuje w okresie DO 12
        MIESIECY. Co oznacza, ze moze zdazyc sie tak ze bede plodna juz 4 miesiacu od
        zastrzyku.
        A z tyciem i depresja to mozna sprawdzic czy tak na ten lek reagujemy biorac
        przez jakis czas ten sam lek w tabletkach.
        pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka