Dodaj do ulubionych

moda na aparat ortodontyczny

18.11.08, 16:03
zakladam jeszcze raz, bo sie podpisalam zamiast tytulu wczesniej...

zauwazyliscie ostatnio rosnaca tendencje do zakladania aparatow na zeby?? pol
osob na miescie nosi na zebach blaszki. normalnie jeszcze sie przescigaja kto
ladniejszy kolor sobie dobierze. i to niektorzy (wnikliwie sie przygladam
czesto) wcale nie maja krzywych tych zebisk, ja nie wiem czym to idzie, ani to
ladne ani przyjemne, ani calowac sie nie ma jak...
Obserwuj wątek
      • mamusia_karina Re: moda na aparat ortodontyczny 18.11.08, 16:32
        szczerze watpie aby ktos zakładał aparat za 3 tysiaki tylko po to
        aby załozyc,byc moze po prostu ktos ma mało widoczną wade.Ja mam
        aparat,nie uważam ze to jest modne,zresztą aparat ma nie być ładny
        ale skuteczny!W całowaniu nie przeszkadza.
      • claratrueba Re: moda na aparat ortodontyczny 18.11.08, 16:38
        Ortodonta nie założy aparatu bez powodu (może jest jakaś grupa nieuczciwych,
        którzy wmawiaja wadę, której nie ma by wciągnąć pieniądze). Ich dokładne badanie
        wykaże znacznie więcej niż Twoje wnikliwe oko- nachylenie do wewnątrz lub na
        zewnątrz, niewłaściwe oparcie zębów dolnych i górnych wobec siebie- bardzo
        częste i powodujące niszczenie zębów, niewłaściwe ustawienie zębów od 5-tki, a
        więc tych, których nie widać nawet przy "uśmiechu rekina".
    • enith Re: moda na aparat ortodontyczny 18.11.08, 20:54
      To nie moda na aparat, a na prosty zgryz, więc nie rozumiem, czego się ciskasz. Fajnie, że ludzi stać na to, by sobie poprawić stan uzębienia. Nie wiem kompletnie, skąd twoje objekcje. Przeszkadza ci apart ortodontyczny w cudzych ustach? A tak poza tym to wszyscy zdrowi?
    • araszka2 Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 00:05
      Również wydaje mi się, że niektórzy tak dalece dążą do ideału, że jak nie
      zaaplikują sobie aparatu ortodontycznego na kilka miesięcy to mają wrażenie, że
      nigdy perfekcji nie osiągną. No cóż, sama nie mam stuprocentowo prostych zębów,
      ale nie przeszkadza mi to wcale uśmiechać się od ucha do ucha. I wcale nie czuję
      się z tego powodu gorzej.
    • mdeczka Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 00:33
      ja nosilam aparat uncertain yyyyy.... najgorszy rok w moim zyciu... mialam za ciasna
      szczeke, zeby mi sie nie miescily, musialam miec to najpierw rozszerzane,
      zakladali mi taki specjalny aparat do poszerzania, okropność uncertain nie dosc ze
      cholernie bolalo, czasami jak był gorszy dzien to nie mogłam spac z bolu, bralam
      refastin, dopiero przechodzilo i jeszcze zbieraly mi sie tam pod nim resztki
      jedzenia, nie moglam doczyścić, jechalo mi z ust jak nie wiem, slinilam sie, nie
      moglam tego opanowac czasem, generalnie okropny widok uncertain sama bylam soba
      zniesmaczona, co dopiero inni ktorzy to widzieli
      • eliskasi Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 01:09
        orto powinien uprzedzić cię o tym jak to wygląda. swoją droga rzeczywiście coraz
        więcej osób nosi te aparaty i wcale nie starają się tego ukrywać, wręcz
        przeciwnie, śmieją się na całego aż im całe dziąsła widać blee
    • wistylia Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 11:44
      Jakiś czas temu byłam u ortodonty na wizycie, bynajmniej nie w celu zdobycia
      najnowszego trendu modowego w postaci aparatu na zęby. Nie uważam, żeby to był
      trend. Jednakowoż poziom życia w naszym kraju wzrasta, a co za tym idzie, ludzie
      bardziej dbają o siebie, o swój wygląd, chcą po prostu być ładniejsi. Nie
      dziwcie się więc, że korygują niedoskonałości natury, bo krzywe zęby są tak samo
      nie na miejscu jak garbaty nos czy za krótkie rzęsy. W XXI wieku liczą się
      ludzie ładni i zadbani, niestety taka jest prawda.
    • alfred23 Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 15:27
      A aparatami to masz rację. Spotkałem się nawet z wzajemnym kółkiem adoracji
      dziewczyn, które nazywały się aparatkami. Miały wielką podnietę, ogólnie
      wymieniały się doświadczeniami, piały z zachwytu nad kolejnym milimetrem poprawy
      i opisywały wszystkie obrzydlistwa, jakie tylko mogły się wiązać z noszeniem
      tego badziewia.
      • jobi Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 16:09
        Moda?? Chyba nie. Ja do ortodonty trafiłam od protetyka, który dość dobrze
        objaśnił mi jaki wpływ będą miały moje krzywe i poprzechylane zęby na koronki,
        które planuje założyć. Aparat to wydatek nie mały, ale wierzę, że opłacalny. I
        już wiem, ze po zdjęciu aparatu z 7 koronek, które były planowane, na początek
        będą tylko trzy.
        • Gość: marysia7 Re: moda na aparat ortodontyczny IP: 195.116.179.* 19.11.08, 16:25
          Ale chyba coś w tym jest (wśród młodzieży).Kilka lat temu trafiłam z
          moim synem do ortodonty ,który stwierdził ,że jest w takim wieku i z
          taką wadą ,że śmiało można ja skorygowac aparatem
          ruchomym .Ucieszyło mnie to bo przede wszystkim jest o wiele tańszy
          od stałego.Jakie było moje zdziwienie gdy syn po wyjściu z gabinetu
          rozryczał mi sie na środku ulicy bo:
          -wszyscy jego koledzy takie mają
          -teraz jest moda na niebieskie gumki!!!!!!!!
          Ręce mi opadłysmile
      • babiusz Re: moda na aparat ortodontyczny 19.11.08, 17:00
        może to i wydawać ci się obrzydliwe, ale wiesz dla tych osób to wcale też nie
        jest przyjemne, męczą się okropnie, uwierz mi wiem co mówię, sama nosiłam aparat
        przez dwa lata, miałam założony najpierw taki do poszerzania szczęki, lekarz też
        przepisał mi refastin w początkowym okresie, bo bolało jak... wyobraź sobie jak
        mogą boleć śruby wkręcane w dziąsła i jak ci coś rozciąga szczękę na siłę...
        potem było trochę lepiej jak już się trochę przyzwyczaiłam, ale miło na pewno
        nie było, jak przyszłam pierwszy raz z aparatem do szkoły i na polskim kazali mi
        przeczytać wypracowanie, to po dwóch minutach męczarni babka kazała mi usiąść i
        do końca roku mnie nie pytała, najgorzej było żeby przyzwyczaić się do mówienia,
        plułam czym się dało, resztki jedzenia mi spomiędzy zębów wylatywały, okropność uncertain
    • kooks Re: moda na aparat ortodontyczny 21.11.08, 00:15
      stajlerkaw napisała:

> i to niektorzy (wnikliwie sie przygladam
      > czesto) wcale nie maja krzywych tych zebisk, ja nie wiem czym to idzie, ani to
      > ladne ani przyjemne, ani calowac sie nie ma jak...

Wiesz, ja noszę od jakichś 8 m-cy aparat stały. I powiem moje zęby są już proste, więc może się wydawać, ż jest on już zbędny. Tymczasem teraz trwa proces utrwalania pawidłowego zgryzu. Może widziałaś więcej osób w takiej sytuacji? A to, że ludzie zmuszeni do noszenia aparatu chcą mimo tego nieźle się prezentować - to co tym złego?? Każdy chce wyglądać ładnie. A niektórzy się wstydzą swoich aparatów, więc starają się je "upiększyć".
      Co do mody - to wierz mi, nie wydawałabym kupy kasy, tylko po to żeby mieć "modny" gadżet na zębach. Raczej popatrzyłabym na to z tej strony - dzisiaj więcej osób dba o swoje zdrowie i estetyczny wygląd, dlatego decydują się na aparaty ortodontyczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka