Dodaj do ulubionych

bóle kregosłupa

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.04, 17:57
Od pazdziernika 2003 borykam się z bólami kregosłupa,a do marca tego roku nie
potrafiłem żyć bez silnych leków przeciwbólowych, odwiedzam coraz to nowych
lekarzy, którzy stawiają coraz to inne diagnozy, obecnie mam zestaw ćwiczeń
które wykonuję kilka razy dziennie,jednak po dłuższych spacerach nadal
odczuwam ból i prominiujące kucie w nodze. Ból naprawde utrudnia mi
poruszanie się. jeżeli znacie dobrego lekarza, który mógłby mi pomóc, prosze
napiszcie.
Obserwuj wątek
    • very_martini Re: bóle kregosłupa 03.07.04, 18:17
      wałkujemy ten temat tu, może się nasz spór do czegoś przyda:)
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=19760&w=13449190
      16%VOL
      22%VAT

--
      takie tam... forum homeopatyczne
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19760
      • Gość: Halina Re: bóle kregosłupa IP: *.ip-pluggen.com 03.07.04, 23:31
        Czy moglbys napisac JAKIE diagnozy stawiali lekarze?
        Mnie na bole kregoslupa lekarka internistka polecila plywanie lub rower.
        Poniewaz nie znosze zimnej wody, wiec wybralam ROWER.
        Bol krzyza ustepuje po paru minutach, a do tego sie dotleniam.
        Wazna jest tez prawidlowa postawa przy siedzeniu.
        Dobrze robi masaz kregoslupa, ktory wzmacnia miesnie podtrzymujace kregoslup.
        Pomaga bardzo lezenie na podlodze na materacu, z poduszka pod glowa, walkiem
        pod pasem i pod kolanami. Chodzi o jak najbardziej wygodna pozycje. Mozna
        wlaczyc kasete z lekkimi cwiczeniami odprezajacymi albo po prostu lezec i
        relaksowac sie. Skutek murowany.
        Rentgen na pewno wykazal u Ciebie jakies starcia w kregoslupie, ale lekarz mi
        powiedzial ze "starzenie kregoslupa" zaczyna sie juz po dwudziestce.
        Ludzie z duzymi zmianami czasem nie maja zadnych boli, natomiast ci z malymi
        zmianami maja silne bole, tak to juz jest.
        Jesli Cie boli noga, to moze byc przycisniety jakis nerw albo powtarzajaca sie
        rwa kuleszowa.
      • Gość: czesc Re: bóle kregosłupa IP: *.osk.pl / *.osk.pl 04.07.04, 14:33
        Te jadra miazdzyste sa potocznie nazywane dyskami. Pewnie nieraz slyszales o
        wypadnieciu dysku. Znam neurologa w Gdansku, ktory nastawia kregi. Pomogl mi,
        bo mialam tez powazne problemy z blokiem nerwow rdzeniowych tez przez ucisk.
        Jest drogi- wizyta 100 zl. Ale takich wizyt to trzeba ok. 10... Jak chcesz to
        podam Ci namiary. Pozdrawiam.
        • Gość: Halina Re: bóle kregosłupa KREGARZ? IP: *.ip-pluggen.com 04.07.04, 14:50
          Sa tez tzw kregarze. Jesli trafisz na renomowanego (o innym nie ma mowy), to
          nastawi Ci wypadniety krag w ciagu 2-3 wizyt (pierwsza wizyta u dyplomowanego
          kregarza jest na badanie pacjenta i wywiad).
          Bylam u takiego. Uczciwie stwierdzil, ze skoro u mnie jest tylko zniszczenie
          kregow, a nie wypadniecie dysku, to po kilku probach nastawiania podczas
          pierwszej wizyty powiedzial, ze nie widzi sensu obiecywania czegos czego nie
          bedzie mogl spelnic i ze nie mam potrzeby zamawiac nastepnej wizyty.
            • Gość: Piotr Zieliński Re: bóle kregosłupa KREGARZ? IP: *.amg.gda.pl 04.07.04, 15:22
              Kręgarstwo należy do tzw. medycyny alternatywnej, czyli nie ma dowodów, że
              pomaga. Wydaje się, że jednym pomaga, innym nie. Pewnie można uznać, że "można
              spróbować, a nuż pomoże".
              Jezeli oprócz bólu są drętwienia lub osłabienie nogi, albo ból jest silny i nie
              mija, to wtedy warto wykonać badnie kręgosłupa lędźwiowego - tomografię lub
              rezonans. Mogą one pokazać, czy przyczyną tego jest np. wypadnięty dysk. Jeżeli
              jest wypadnięty, można rozważyć leczenie operacyjne.

Pozdrawiam

Piotr Zieliński
              Klinika Neurochirurgii AM Gdańsk
              www.neurochirurgia.2p.pl (Kącik Pacjenta o dyskach)
                • Gość: Halina Re: bóle kregosłupa INNI IP: *.ip-pluggen.com 04.07.04, 17:22
                  Na zachodzie sa kregarze, homeopaci i inni z medycyny alternatywnej.
                  Zaden z nich nie jest lekarzem, bo lekarz udzielajacy tego typu porad czy
                  zabiegow automatycznie traci swa legitymacje lekarska.
                  To samo jest z pielegniarkami.
                  Jedynym uznanym zabiegiem jest akupunktura i te czasem uprawiaja lekarze z
                  Chin, z uznanym dyplomem lekarskim lub rehabilitantki z wieloletnia praktyka w
                  Chinach czy USA.
                  Kregarz do ktorego poszlam ksztalcil sie 4 lata w USA, mogl sie okazac
                  dyplomami i praktyka (wszystko wisi zawsze na scianie do wgladu).
                  Nie wiem jaka jest kontrola nad tego typu zakladami, ale one same sie
                  likwiduja lub rosna. Nikt nie pojdzie na zabieg bez rekomendacji znajomych,
                  ktorym zabieg pomogl.
                  Czasem sa promocje w prasie, mozna pojsc na zabieg za pol ceny. Ktos zawsze
                  sprobuje i jak jest zadowolony to zostaje i rekomenduje dalej.
                  Czasem jest wywiad w gazecie gdzie przedstawia sie wyksztalcenie, osiagniecia,
                  dziennikarz probuje zabiegi i to tez dziala jako zacheta.

Osobiscie wierze w naciskanie punktow na stopie ktore odpowiadaja punktom
                  gdzies w ciele czy organizmie. Nigdy tego nie probowalam, bo to strasznie
                  drogie, a efekt osiaga sie przy 8-10 zabiegach. Widocznie ZA MALO WIERZE zeby
                  wydac tak duze pieniadze!
    • radkowski2002 Re: bóle kregosłupa on prostuje 17.07.04, 10:10
      Znalazlem fizjoterapeute ktory prostuje mi kregoslup, juz chodze do niego od
      roku i efekty sa niesamowite, nalezy do niego chodzic regularnie, wszystko
      opisuje na swojej stronce www.skolio.pl nazywa sie jacek staniszewski. warto
      przyzyc u niego jeden zabieg a na nastepny trudno bedzie sie wam doczekac, od
      roku mam taką ulge z moim kregoslupem dobrze ze jest , jego tel kom:602 876
      051.pozdro

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka